Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinė Europos čempionatą baigė pergalingai. Vakar pusfinalyje apmaudžiai nusileidusios ispanėms, šiandien lietuvės kovoje dėl trečiosios vietos įveikė Serbijos ir Juodkalnijos bendraamžes 84:72 (20:22, 20:18, 17:11, 26:21).

Atkakliai prasidėjusiame mače pirmosios į priekį išsiveržė serbės (20:15, 22:17). Lietuvos ekipai pavyko persverti rezultatą savo naudai (29:24), tačiau iki antrojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms, lietuvės vėl atsilikinėjo penkiais taškais (33:38). Tuomet Aurimė Rinkevičiūtė pelnė savo komandai 8 taškus iš eilės ir dar prieš ilgąją pertrauką suteikė mūsiškėms minimalų pranašumą (41:40).

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai likus 12 minučių iki susitikimo pabaigos, Lietuvos rinktinė įgijo 14 taškų persvarą (58:44). Paskutiniajame ketvirtyje serbės buvo sumažinusios skirtumą iki 5 taškų, tačiau taikliai baudas realizavusios lietuvės išsaugojo pergalę savo rankose.

Nesulaikoma lietuvių gretose buvo Rinkevičiūtė. Be keitimų rungtyniavusi gynėja pelnė 37 taškus (9/17 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 10/12 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir 7 kartus suklydo.

Lietuva: Aurimė Rinkevičiūtė 37, Reda Kontvainytė 14, Gabrielė Narvičiūtė 12 (8 atk. kam.), Greta Šniokaitė 9, Giedrė Paugaitė 6 (9 atk. kam.), Diana Žintikaitė 2, Eglė Tarasevičiūtė 2, Rūta Žurauskytė 2, Monika Šukytė.

Serbija ir Juodkalnija: Nevena Jovanovič 20, Jovna Popovič 15, Tina Jovanovič 12 (9 atk. kam.).