Alijevas: „Toliau įrodinėsiu, kad galiu būti naudingas Lietuvos rinktinei“

2013-01-27 18:36
Sidas Aksomaitis, „Respublikos“ žurnalistas

Rolando Alijevo didžiausias noras žaisti Lietuvos rinktinėje
Rolando Alijevo didžiausias noras žaisti Lietuvos rinktinėje
Nuotr. Fotodiena.lt
Šių metų pradžioje „Šiaulių“ krepšinio klubą sustiprinęs 192 cm ūgio įžaidėjas 28-erių Rolandas Alijevas šiauliečių kvietimą priėmė ne tik dėl galimybės rungtyniauti Lietuvoje ir pagaliau įrodyti, kad yra vertas ginti šalies nacionalinės rinktinės garbę.

Pasklidus informacijai, kad Alijevas sezono Samaros „Krasnie Krylia“ (Rusija) ekipoje greičiausiai nebaigs, įžaidėją bandė prisivilioti ne vienas Ukrainos ir Lietuvos klubas. Tačiau krepšininkas tesėjo duotą žodį „Šiaulių“ klubui, kurio atstovai juo susidomėjo anksčiau už kitus

„Šiauliai“ potencialo nestokoja

– Kokį įspūdį susidarėte apie „Šiaulius“ – ar ekipa pajėgi šiemet kovoti dėl LKL medalių? – pasiteiravo „Respublika“ Alijevo.
– Įspūdžiai geri - komanda priėmė maloniai ir šiltai. Džiaugiuosi klubo suteiktomis puikiomis sąlygomis Šiauliuose gyventi su šeima. Jei kalbėtume apie žaidimą, tai pradžia visuomet būna sunki, nes reikia laiko įsivažiuoti. Be to, Rusijoje aš pusę metų praleidau ant atsarginių suolelio. Manau, kad mūsų komanda turi potencialių galimybių šiemet kažką laimėti. Sunkus darbas treniruočių metu turėtų duoti vaisių.

Krepšininko duomenys

Pozicija: PG
Ūgis: 192 cm
Svoris: 88 kg
Gimė: 1985-01-20
Miestas: Kaunas
Šalis: Lietuva
– Kokie „Šiaulių“ žaidimo komponentai jums kelia didžiausią nerimą?
– Mano manymu, turėtume labiau pasistengti gynyboje. Puolime komanda tikrai atrodo neblogai, visi gali įmesti. Bet krepšinyje galutinis rezultatas daugiausiai priklauso nuo gynybos: kiek tu būsi agresyvus gindamasis, kaip sugebėsi uždengti varžovą, taip seksis ir puolant.

– Kas lėmė jūsų apsisprendimą žaisti „Šiauliuose“?
– Jau buvau susitaikęs su ta mintimi, kad Rusijoje sulauksiu sezono pabaigos ir nė nemąsčiau apie galimybę pakeisti klubą, kai sulaukiau „Šiaulių“ kvietimo. Šiauliečiams pavykus susitarti su Samaros klubu, manimi pradėjo domėtis ir daugiau klubų, tačiau buvau davęs žodį „Šiauliams“, todėl ir esu čia. Galėjau likti Rusijoje ir sėdėti ant atsarginių suolelio - mano finansinė padėtis dėl to nebūtų nukentėjusi. Tačiau aš norėjau žaisti. Manau, kad „Šiauliuose“ turėsiu tokią galimybę ir būsiu naudingas komandai.

Su Goda sieja noras būti tikra šeima

– Ar tai, kad su dabartiniu „Šiaulių“ treneriu Gediminu Petrausku nuo mažų dienų esate bičiuliai ir kartu mokėtės krepšinio paslapčių, taip pat turėjo įtakos priimant „Šiaulių“ kvietimą?
– Mes kartu pabaigėme A.Sabonio krepšinio mokyklą, atstovavome šios mokyklos komandai. Daugiau su niekuo iš dabartinių komandos draugų kartu nesu rungtyniavęs. Su Gediminu esame daugiau nei draugai, nes bendraujame nuo vaikystės, nuolat susitinkame, susiskambiname. Jis pasuko trenerio keliu, aš toliau žaidžiu. Manau, kad atstovauti „Šiauliams“ Gediminas mane pakvietė matydamas mano perspektyvas ir galimybes padėti komandai. Dabar mes daugiau bendraujame kaip žaidėjas ir treneris, o vasarą, tikiuosi, ir vėl bendrausime kaip geri draugai.

– Ir su būsimąja žmona Goda prieš kelerius metus susipažinote Petrausko namuose...
– Taip, tai teisybė... (Juokiasi). Nežinau, iš kur žinote, bet teisybė. Savo pažintį 2009-aisiais su Goda pavadinčiau likimu. Gediminas bendravo su viena Godos drauge, o, Godai atvažiavus draugės pasiimti, pas Gediminą užsukau aš. Taip netikėtai ir susipažinome. Tikiu likimu ir tuo, kad mus suvedė likimas. O Gediminas, galima sakyti, labai prisidėjo prie mūsų pažinties. Jis buvo ir piršliu mūsų vestuvėse.

– Goda jus lydi visur – ir pasirinkus legionieriaus duoną, ir dabar, persikėlus rungtyniauti į kitą Lietuvos miestą. Kiek laiko truko ilgiausias jūsų išsiskyrimas?
– Po vedybų mes labai daug kalbėjomės šia tema – kai planavome vaikutį, jau buvome nusprendę, kad norime būti tikra šeima. Nenorime būti, kaip daug kitų standartinių šeimų, kuriose žmonės pirmenybę teikia karjerai. Manome, kad sutuoktiniai visur turi būti kartu ir vienas kitą palaikyti, tada nebus jokių trukdžių. Galėdamas išlaikyti žmoną ir dukrelę būsiu laimingas, jei jos abi visą laiką bus šalia.

Su krepšiniu – jau 22 metus

– Vaikystėje bandėte eiti imtynėmis užsiiminėjusio tėvo Rovšano Alijevo pėdomis – lankėte dziudo, kikbokso treniruotes. Kaip susidomėjote krepšiniu?
– Mano tėvukas buvo dziudo meistras, kartu – ir treneris. Teko lankyti gimnastikos treniruotes, paskui imtynes, o vieną dieną kaimynas man pasiūlė nueiti į krepšinio treniruotes. Tuo metu buvau šešerių. Krepšinio varžybas stebėdavau per televiziją, žaidimas man patiko, tad nutariau pabandyti. Mano amžiaus grupės tada sporto mokykloje nebuvo, todėl treniravausi su vyresniais vaikais. Prabėgus keleriems metams pradėjau lankyti ir bokso bei kikbokso treniruotes, bet krepšinio nemečiau, o galiausiai tik ties juo ir apsistojau. Su krepšiniu esu jau 22 metus.

Samaros klube Rolandas Alijevas žaidė vienerius metus

– Legionieriaus duonos esate ragavęs įvairiose šalyse. Iš kur prisiminimai mieliausi?
– Atstovauti užsienio klubui išvykau labai anksti – būdamas vos 18-os išvažiavau į Prancūziją. Man, kaip jaunam žaidėjui, tie metai buvo įspūdingi. Tai buvo Eurolygos klubas, kuriame patyriau ir didelį krūvį, ir didelių išbandymų. Atrodo, taip neseniai išvažiavau, o jau prabėgo 10 metų, per kuriuos teko rungtyniauti 16 klubų. Taip susiklostė mano gyvenimas. Sunku pasakyti, kur buvo geriausiai, kur nelabai patiko. Iš kiekvieno klubo liko prisiminimų su savo pliusais ir minusais, kažką išskirti būtų labai sunku.

– O kodėl teko išsiskirti su „Krasnie Krylia“ klubu, iš kurio ir atvykote į Šiaulius?
– Su klubo vadovais sutariau labai gerai, jie ir nemąstė apie kontrakto nutraukimą. Galbūt kiek liūdna dėl to, kad pernai Samaros klubas mane išpirko iš Kijevo „Budivelnyk“ ekipos, su kuria turėjau kontraktą dvejiems metams. Skaudu, nes nuo šio sezono pradžios aikštelėje aš praleisdavau labai mažai laiko, nors galėjau ir toliau rungtyniauti Kijeve bei žaisti daug. Nieko nepadarysi – toks likimas. Bandžiau kalbėtis su Samaros klubo treneriu Sergejumi Bazarevičiumi, kartu ieškoti problemos ir ją spręsti. Pasakiau, ką galvoju, galbūt jam tai nepatiko, nes žaisti gaudavau vis mažiau laiko.

Siekis – prasimušti į rinktinę

– Pernai nepatekęs į Lietuvos rinktinę jūs buvote pasiryžęs atstovauti Azerbaidžanui. Kodėl šie planai liko neįgyvendinti?
– Labai laukiau Lietuvos rinktinės pakvietimo, labai tam rengiausi ir buvau labai geros formos, bet manęs dėl kažkokių priežasčių nepakvietė. Tada pasakiau sau, kad myliu krepšinį ir noriu žaisti ten, kur esu reikalingas. Kelerius metus buvau kviečiamas atstovauti Azerbaidžanui, tačiau vis atsisakydavau. O pernai nusprendžiau jų kvietimą priimti. Sutvarkėme reikiamus dokumentus, pradėjau treniruotis, bet likus 5 dienoms iki oficialių varžybų gavome FIBA raštą, kad Azerbaidžano rinktinei atstovauti negaliu, nes esu laimėjęs medalių su Lietuvos jaunimo rinktine. Nepadėjo nei tai, kad mano tėvas yra azerbaidžanietis, nei Lietuvos krepšinio federacijos užtarimas.

– Įžaidėjo pozicija ir šiandien įvardijama kaip viena opiausių Lietuvos rinktinės bėdų. Ar tikite, kad „Šiaulių“ klube jums pavyks įrodyti, kad esate vertas atstovauti rinktinei?
– Manau, kiekvienas krepšininkas galvoja, kad jis gali žaisti geriau už kitus, tačiau tik treneriai žino, kas šiandien geriausiai sugebėtų įgyvendinti jų parengtą taktiką. Tai, kad galiu būti naudingas rinktinei, įrodinėsiu ir toliau. Ar man pavyks, priklausys ir nuo sėkmės, ir nuo mano žaidimo, ir nuo komandos rezultatų.

Alijevo statistika 2012-2013 m. sezone

  MIN 2P M/A 3P M/A FT M/A REB AS ST TO BS RBS PF RF PTS EFF GM
BBL 25.7 50% 
9/18
22.2% 
2/9
66.7% 
2/3
2.3 
1.3/1
3.7 1 2.3 0 0 2.7 2 8.7 7 3 »
LKL 25 60% 
6/10
33.3% 
2/6
75% 
3/4
2.5 
2/0.5
5 1 2.5 0 0.5 2 2.5 10.5 12 2 »
VTB VL 5.3 100% 
1/1
0% 
0/1
33.3% 
1/3
0.3 
0/0.3
1 0 0.8 0 - 0.5 0.8 0.8 0.8 4 »

Rodyti komentarus
Atrinkti (2) Visi (48)
ta, kur Goda apkalba
Durneli, jei grazia pana kekse vadini, tai nereizkia,kad ji tokia. Pana k###a nepatampa vien del to, kad burys tokiu kaip tu tampo jos nuotrauka matydami

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-29
-2
Atsakyti
s
Noreciau susitikti su juo aikstelej :)
2013-01-28
-4
Atsakyti
skersas
Tai jau pas azerus rezervavaisi vieta tai ir turek ten.
2013-01-28
Atsakyti
Yaya
Atsigauk Rolai
2013-01-28
+1
Atsakyti
"..prabėgo 10 metų, per kuriuos teko rungtyniauti 16 klubų.."

Sitas nemirtingas! :) Kai bus LKL'e 10 asistu ir 16 tasku vidurkis tada ne tik Godai herojumi busi. Dabar belieka tik irodineti, kad gali...
2013-01-28
-5
Atsakyti
x
geriau juskevicius nei sitas senas ne perspektyvus zaidejas!!!
2013-01-28
-7
Atsakyti
Nu jau jo tikrai nereikia. Geriau jaunima imti, kuris ir taip geresnius rezus uz ji rodo, plius patirties igautu.
2013-01-28
-1
Atsakyti
zet, žmogau, nusišneki juodai, gal geriau patylėk ir nedaryk gėdos sau su savo krepšinio žiniom. Matei bent kartą seibutį įžaidinėjantį kamuolį? Žmogau...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-28
-4
Atsakyti
na jai taip,tai manau delnas,kur kas vertesnis toj pozicijoj,tiek cizauskas tiek juske tuo labiau rolkus netraukia tokio auksto lygio,nors niekas nezino,kazlauskas gali jaunuolius prikabiti,nes kazko siais metais europoj nenuveiks,o toks juske ar cizauskas galbut ir sugebetu nustebinti,bet rolandui traukinys jau senai nudundejo,o rolandas ji begaudydamas ir nuplikti spejo
2013-01-28
Atsakyti
djgaffer
tu sudeli,gal nepradek lyginti ryto ir zalgirio rezultatu,nes akivaizdziai prasiktum.nors ka tu gali pasakyt.jei tau seibutis įzaidejas,tai nenustebciau,jei pasakysi,kad blumas centras.jei nenusimanai kasej,tai gal patylek,nes darai geda sau ir kitiem su tokiais pamastymais.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-28
-7
Atsakyti
jordan
kalnietis ir cizauskas, ko dar norit?
2013-01-27
-2
Atsakyti
Goda sabutyte
Biski atsigaut nuo azerbaidzianietiskos gandzios reiktu-maziau spangtu apie lt team

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-27
+1
Atsakyti
\",neturiu noro diskutuot apie tavo sudina ko
tavo komanda ne mažiau šūdina, tik šūdai ten brangesni. ber rezultatas vis tiek - šū das
2013-01-27
+5
Atsakyti
su doga tikra seima
kai gauni nuvalkiota nutrinta nu***ta ***va tik ir lieka būti tikra šeima.
2013-01-27
Atsakyti
djgaffer
zet,seibutis penkete pastoviai zaidzia.tai kaip jis gali nedoviciu keist?o nedoviciu dazniausiai blumas keicia ir redikas is bedos.tu pats nelabai ta jobana ryta matai.ir apskritai,neturiu noro diskutuot apie tavo sudina komanda.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-27
+7
Atsakyti
to zet
Seibutis gyvenime rinktinej nezais izaideju :DDDDDD Ryte jis ten gal ir buna , nes komanda apgailetina :D
2013-01-27
Atsakyti
zet to djgaffer
nelabai matos , kad ziuri ryto varzybas:DDD jei net nezinai, kad seibutis pastoviai keicia nedovic dazniaus ( retkarciais blums is kurio nauda izaidejo pozicijoj tikrai atitiktu ka tu pries tai rasei:DDD ) ,
2013-01-27
+5
Atsakyti
djgaffer
zet,seibutis yra sg.tau panasu,kad jis pasus kaip Jaska dalina?neveltui nedirbi treneriu,nes su tokiu mastymu toli nenueitum.beje,visada ziuriu ryto varzybas ir tikrai neįsivaizduoju jo kaip įzaidejo.maziau nusisnekek.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-01-27
-1
Atsakyti
idomu ka jis ruko?
2013-01-27
-13
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 48

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.