Marijampolėje iškils nauja sporto arena

2013-02-02 14:36
Kazys Kazakevičius, „Lietuvos žinios“

Marijampolėje krepšinio rungtynės vyksta 600 žiūrovų talpinančioje žaidimų sporto mokykloje
Marijampolėje krepšinio rungtynės vyksta 600 žiūrovų talpinančioje žaidimų sporto mokykloje
Nuotr. MKML
Beveik dešimtmetį vietos valdžios brandinta idėja – Marijampolėje pastatyti universalią krepšinio areną – šiemet virsta realybe, jau svarstomi architektų projektiniai siūlymai. 

Kol kas neatskleidžiama, kiek miestui kainuos sporto arenos statybos. Tačiau atsargiai užsimenama, kad, be savivaldybės biudžeto pinigų, lėšų statyboms tikimasi gauti ir iš privataus Marijampolės verslo, taip pat pritraukti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų.

Daugiafunkcis centras

Pirmoji mieste universali krepšinio arena turėtų iškilti P. Armino gatvėje ne vienus metus neveikiančios buvusios 4-osios vidurinės mokyklos teritorijoje, nugriovus senąją sporto salę ir renovavus kultūros paveldu pripažintus kitus mokyklos pastatus.

Pagal architektų Gintauto Vieversio ir Tomo Eidukevičiaus siūlymus, virš žemės paviršiaus bus iškilusi tik viena dalis universalios krepšinio arenos, o kita bus po žeme. Mat naujoji arena negali užgožti kultūros paveldo objektu pripažintų senųjų mokyklos pastatų. Juose, pagal pirminį sumanymą, būtų galima įrengti 45 vietų motelį, kavinę, barą, kitas reikalingas patalpas, o pati arena veiktų kaip daugiafunkcis centras. Jame galėtų vykti ne tik krepšinio, tinklinio ar salės futbolo varžybos, bet ir įvairios mugės, kultūros renginiai. Į areną per varžybas galėtų tilpti 2,5 tūkst. žiūrovų, o koncertų metu žiūrovų vietų joje padaugėtų iki 3,2 tūkstančio. Šalia universalios krepšinio arenos numatyta įrengti ir didelę automobilių stovėjimo aikštelę.

„Arena turi būti šiuolaikiška, bet deranti prie jau esamų saugotinų pastatų. Tad tiktų ažūrinio aliuminio sienos. Spalvos turėtų būti nekontrastingos – pilka, balta“, – pristatydamas siūlymus teigė architektas Eidukevičius.

Dairosi lėšų

Pagal siūlymus rengusių architektų sumanymą Marijampolėje pastatyti universalią krepšinio areną, rekonstruojant ir naujiems poreikiams pritaikant senus, 1934 metais statytus pastatus, kainuotų apie 37 mln. litų. Savivaldybės mero Vidmanto Brazio teigimu, artimiausiu metu finansinės galimybės leis tik nugriauti seną sporto salę ir jos vietoje pastatyti apie 7 mln. litų kainuojančią naują areną, o visoms kitoms reikiamoms patalpoms turėtų būti rasta vietos rekonstruotiname buvusios mokyklos pastate.

„Daugiau pinigų negausime, o tai atsieitų brangiau, nei prieš keletą metų kainavo pastatyti visiškai naują ir kur kas didesnį futbolo kompleksą“, – sakė Brazys.

Anot mero, konkrečiau apie reikiamas lėšas bus galima kalbėti tada, kai projektas jau bus parengtas, bet jau dabar akivaizdu, kad vien savivaldybės biudžeto pinigų nepakaks. Meras pabrėžė, kad kai kurios Marijampolės įmonės jau sutiko investuoti į buvusios mokyklos pastatų rekonstrukciją, o pačios arenos statybai lėšų tikimasi pritraukti iš ES fondų.

Brazys įsitikinęs, kad naujoji universali arena atsipirks, nes joje vyks ne tik sporto varžybos, bet ir stambūs kultūriniai renginiai, kuriems vietos mieste dabar nėra. „Juk ir futbolo kompleksui, kurio dalininkė yra savivaldybė, dabar nestinga nei užsakymų, nei lankytojų“, – tvirtino meras.

Seniai puoselėti planai

Marijampolės savivaldybės vadovo Brazio teigimu, nauja sporto arena Marijampolei yra išskirtinai reikalinga, nes turimos sporto salės jau per ankštos. Jos dabar būna sausakimšos, tad nesaugios. Be to, esamose salėse, į kurias telpa mažai žiūrovų, negali būti rengiamos aukštesnio lygio varžybos. Meras priminė, kad 2005 metais Marijampolės savivaldybė buvo sukirtusi rankomis su viena privačia bendrove įkurti viešąją įstaigą ir kartu pastatyti universalią krepšinio areną, tačiau užgriuvęs sunkmetis visus planus apvertė aukštyn kojomis.

Vėliau viešoji įstaiga buvo panaikinta, o buvusios mokyklos pastatus ir nemenką jos teritoriją kartu su futbolo aikšte beveik pačiame miesto centre mėginta parduoti. Tačiau pirkėjų, sutinkančių pakloti keletą milijonų litų, neatsirado. Tada ir vėl grįžta prie pirminės idėjos – krepšinio areną pastatyti prie buvusios mokyklos pastato.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (36)
to Erikas
tu gal Erikai neberasyk jau apie ta savo silute. sarmata tik darai.
2013-02-03
-2
Atsakyti
erikasO ka dabar pasakzsit??? Valstybė: LietuvaApskritis: Klaipėdos apskritisMiestai: ŠilutėGyventojų (2011 m.): 46814 (13)Gyventojų tankumas: 29,6 gyv./km² (29)Plotas: 1706 km² (7)Įkūrimas: 1990Meras: Virgilijus Pozingis


tai jo jo,o lietuvoi jau 5 mln gyventoju gyvena:DD juokdarys :D

va kiek silutei gyventoju - Gyventojų (2011): 19 751
2013-02-03
+6
Atsakyti
kretingoj irgi gali atsirast arena

http://www.miestai.net/forumas/showpost....
2013-02-03
+1
Atsakyti
erikas
jo klaidu dauk darau baigeu tik 8 klases,mokyklu uztenka ,,nu jei Tamsta ,Lave dauk turite tai galite pastatyti dar viena mokykla as galvoju niekas nesupyks
2013-02-03
-2
Atsakyti
VTS
Ar visi Šilutėje tokie beraščiai kaip Erikas? Galbūt tuomet jiems reikia daugiau mokyklų, o ne arenos.
2013-02-03
-3
Atsakyti
erikas
Gedai tu kaip tik ir nurodei miestelius kurie ira panasei no 10 ir daugeu km no Silutes jie turi savo apzlinkes ir i Silutes apilinke neieina ju ir niekas kaip silutes apilinke neskaiciuja ,,o tos kaimeliu gal net silutes priemescius as paraseu kurie ieina i silutes apilinke ir is ju susideda toks zmoniu kiekis,,Kai as Klaipedoi givenau tai no Triniciu ezero mokyklos gatves buvo toleu eiti nei no Traksu iki Silutes centro,,nors Triniciu ezeras skaitosi beveik centras klaipedos
2013-02-03
Atsakyti
nu
Kazi dar ar cia kanors statys mrjapuole-cia tik vizija kazkokia,jokio finansavimo nera-bus vel tuscias reklaminis

burbulas...
2013-02-03
+4
Atsakyti
Gedas
Erikai, tu nurodei Šilutės rajono duomenis, su Švėkšna, Žemaičių Naumiesčiu, Rusne, Kintais, Vainutu ir kt. seniūnijomis. Atstumai tarp tolimesnių kampelių siekia kelias dešimtis kilometrų... Pats Šilutės miestas visame rajone tik taškelis, pipiras lėkštėje.
2013-02-03
+4
Atsakyti
erikas
Gedai Silutes rajonas labai mazas,,ten Traksedzei,Macikai,Grabupei,Armalenai,Verdaine Smelynas,Naujakurei,Pagrynei,Slezai,Jie no miesto Centro apie 3 km ir mazeu visi isisklaide,jie ir ira beveik visas Silutes rajonas,,Russne ji 8 km no Silutes bet jau savo apzlinke,,Zemnaumestis irgi savo apylinke,,,As ten gimes ir Yinau,,Traksai kur gimeu 3 km no centro o Apylinke buvo jau ne silutes,,o dabar suvenijo i miesta ir apylinkes
2013-02-03
-2
Atsakyti
Gedas
Erikai, taigi čia visas Šilutės rajonas, o ne pats miestas. Mes gi apie miestus kalbam.
2013-02-03
-1
Atsakyti
erikas
Šilutės rajono savivaldybė ikurta tik 1990,O seneu ji dalinosi i Saugu,maciku,ir dauk kitu,,savivaldybiu nors no Traksu iki silutes 2,500 metsu no maciku tik 2 ,,o dabar ir isvis nebera nes visur naujakurei
2013-02-02
+1
Atsakyti
erikas
O ka dabar pasakzsit??? Valstybė: Lietuva

Apskritis: Klaipėdos apskritis

Miestai: Šilutė

Gyventojų (2011 m.): 46814 (13)

Gyventojų tankumas: 29,6 gyv./km² (29)

Plotas: 1706 km² (7)

Įkūrimas: 1990

Meras: Virgilijus Pozingis
2013-02-02
+3
Atsakyti
Ziauriai geros naujienos! Jeigu dar Marijampoles komanda lostu LKL, tada isvis super. nereiktu toli vaziuot ziuret auksto lygio varzybu :)
2013-02-02
-9
Atsakyti
Puikios naujienos, butu saunu kad ir kiti miestai per laika pasistatytu tokias arenas.
2013-02-02
+7
Atsakyti
nuPalanga, Jonava, Kedainiai taip pat statosi. O Telsiai futbolo stadiona neprasta baigia statyt. Gaila kad telsiai arenos nesistato miestas nemazas 32 000. Reik zemaitiskos komandos LKLe bent vienos


tai toi mažeikiai pateks i lkl
2013-02-02
+10
Atsakyti
nu
Palanga, Jonava, Kedainiai taip pat statosi. O Telsiai futbolo stadiona neprasta baigia statyt. Gaila kad telsiai arenos nesistato miestas nemazas 32 000. Reik zemaitiskos komandos LKLe bent vienos
2013-02-02
+1
Atsakyti
nu pavarot
Iskur silute 40 000populiacija o Prienu arena 3000 kedziu turi xD Alisa stevuklu salyje
2013-02-02
+2
Atsakyti
erikasKai isvazevau is Silutes 1997 metais,tai silute jau tada buvo 29 tukstancei zmoniu ,ce neskaitant Naujakuriu ir Traksu ,nes jie tada priklause Jonaiciu apylinkei ,kiek zinau kad Traksai tai Silutes priemestis dabar ir naujakurei ,,taip kad silutes miestas dabar panasei 40 tukstanciu zmoniu


geros fantazijos pas tamstą :D 2011 m. surašymo duomenimis Šilutėje gyvena 19 751 gyventojų :)
2013-02-02
+10
Atsakyti
erikas
Silutei galetu savo arena pradeti statyti ten visalaik ziurovu pilna sale buvo ten myli krepsini,galvoju jei pastatytu tai tikrai nepradegtu
2013-02-02
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 36

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.