Didžiausia pirmosios pasaulio čempionato dienos sensacija užfiksuota A grupėje, kur pasaulio čempionų titulą ginanti Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė nusileido Nigerijos rinktinei. Pastaroji per pasirengimą pasaulio čempionatui nesužaidė nė vienerių draugiškų rungtynių su pirmenybėse dalyvausiančiomis komandomis.

Serbija ir Juodkalnija – Nigerija 75:82 (19:25, 19:17, 18:17, 19:23).

Afrikiečiai, vedami Imes Udokos, jau antrajame kėlinyje įgijo dešimties taškų persvarą (39:29). Nors serbai prieš didžiąją pertrauką sugebėjo rezultatą sušvelninti (38:42), tačiau persverti jo savo naudai nepavyko.

Nigerijos krepšininkai 3-4 taškų pranašumą išlaikė iki ketvirto kėlinio vidurio, o likus žaisti 3 minutes afrikiečiai atitolo 74:66 ir pasaulio čempionai nebesugebėjo jų pavyti.

Serbija ir Juodkalnija: Igoris Rakočevičius 20 taškų (1/6 tritaškių), Miroslavas Raičevičius (11 atk. kam.), Goranas Nikoličius ir Ognjenas Askrabičius po 9.

Nigerija: Ime Udoka 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ebi Ere 15, Julius Nwosu ir Gabe Muoneke po 9.

•

Nesulaikomas komandos kapitono Fadi El Khatibo žaidimas padėjo Libano krepšinio rinktinei pergalingai startuoti pasaulio čempionate. 27-erių metų krepšininkas pelnė net 35 taškus, o jo komanda, šaltakraujiškiau sužaidusi rungtynių pabaigą, įveikė Venesuelą.

Libanas – Venesuela 82:72 (23:20, 13:20, 20:17, 26:15).

Ketvirto kėlinio pradžioje Pietų Amerikos atstovai dar pirmavo (61:56), tačiau nesportinė Carloso Cedeno pražanga rungtynes apvertė aukštyn kojomis. Libaniečiai priartėjo ir persvėrė rezultatą, o prasidėjus paskutinei susitikimo minutei pirmavo 4 taškais (76:72).

Venesuelos krepšininkai pradėjo skubėti vytis varžovus, tačiau jų tritaškiai skriejo pro šalį. Tuo tarpu Libano atstovai ramiai atakavo nuo baudų metimo linijos ir padidino persvarą iki 10 taškų.

„Mes žinojome, kad laukia labai sunkios rungtynės, - kalbėjo Libano rinktinės treneris El Khatibas. – Tačiau mes buvome pasiruošę tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Jautėmės atsakingi prieš Libano žmones“.

Libanas: Fadi El Khatibas 35 taškai (12/21 dvitaškių, 11/12 baudų, 8 atkovoti kamuoliai), Jospehas Vogelis 26, Brianas Beshara-Feghali 9.

Venesuela: Tomas Aguilera 18 (10 atk. kam.), Richardas Lugo 16 (13 atk. kam.), Oscaras Torresas 12.

•

Argentina – Prancūzija 80:70 (25:23, 19:10, 12:17, 24:20)

Olimpinė čempionė Argentina iškovojo pirmąją pergalę. Dešimties taškų skirtumu jie įveikė savo lyderį Tony Parkerį praradusią Prancūzijos nacionalinę rinktinę.

Rungtynes komandos pradėjo rezultatyviai, taškus daugiausiai rinkdamos iš po krepšio. Antrajame susitikimo kėlinuke prancūzai pradėjo klysti, o tuo pasinaudoję Argentinos krepšininkai spurtavo 8:0 ir padidino savo persvarą iki 9 - 33:24.

Po ilgosios pertraukos Atėnų olimpiadoje triumfavusiems argentiniečiams krepšys užsirišo, tačiau netaiklius metimus Argentinos rinktinė kompensuodavo kibia gynyba. Paskutinėje susitikimo atkarpoje Prancūzijos viltis kovoti dėl pergalės žlugdė netaiklūs metimai ir greitos bei tikslios argentiniečių atakos.

Argentina: Emanuelis Ginobilis 22, Andresas Nocioni 21, Rubenas Wolkowyski 12, Luisas Scola 10.

Prancūzija: Florentas Pietrusas 15, Borisas Diaw 13, Mickaelas Gelabale 11, Yannickas Boloko 10.