Nė viena staigmena pirmąją pasaulio čempionato dieną neužfiksuota D grupėje. Visas 3 rungtynes laimėjo favoritėmis laikytos komandos ir didesniu netikėtumu galima laikyti tik kuklią JAV rinktinės pergalę prieš Puerto Riką.

JAV – Puerto Rikas 111:100 (23:24, 34:27, 30:23, 24:26).

Akivaizdu, kad „Svajonių komandos“ mitas jau galutinai išnykęs ir JAV varžovai visada kaunasi dėl pergalės. Rungtynes puertorikiečiai pradėjo kibia gynyba, tuo neleisdami iš NBA žaidėjų sudarytai JAV rinktinei diktuoti savo sąlygų. Po pirmųjų 10 minučių Puerto Riko rinktinė turėjo minimalią persvarą.

Antrajame susitikimo ketvirtyje JAV rinktinei pavyko persverti rezultatą savo naudai, o trečią kėlinį pradėję spurtu 12:2 susikrovė dviženklę persvarą (69:53), kurią išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

„Mano komanda visų rungtynių metu turėjo pranašumą, - palankiai JAV rinktinės žaidimą vertino Mikeas Krzyewskis. – Keletą kartų spurtavome, o tai leido susikrauti pranašumą. Vis dėlto gynyboje spragų buvo – Puerto Rikui per daug leidome mėtyti laisviems“.

JAV: Carmelo Anthony 21, Kirkas Hinrichas 15, LeBronas Jamesas 15, Dwyane‘as Wade‘as 13, Chrisas Paulas 11.

Puerto Rikas: Carlosas Arroyo 23, Elias Ayuso 14, Christianas Dalmau 13.

•

Slovėnija – Senegalas 96:79 (32:15, 16:22, 31:18, 17:23).

Lengva pergale čempionatą pradėjo šeštoji pagal skirstymą Europos komanda. Net 12 tritaškių iš 22 (54 proc. taiklumas) pataikę slovėnai nepaliko vilčių Senegalo ekipai. Slovėnų treneris Alešas Pipanas šiose rungtynėse leido pasireikšti visiems savo žaidėjams, o 10 nugalėtojų krepšininkų žaidė bent 17 minučių.

Slovėnija: Boštjanas Nachbaras 17 (3/5 tritaškių), Sani Bečirovičius 16 (3/5 trit.), Beno Udrihas 14, Sašo Ožboltas 11, Goranas Jurakas 11.

Senegalas: Jules Aw 18, Mamadou Ndiaye 15, Sitapha Savane 11, Mamadou Dioufas 10.

•

Kinija – Italija 69:84 (17:16, 18:23, 21:28, 13:17).

Yao Mingas žaidė nesustabdomai, tačiau vienas lauke – ne karys. Kinijos rinktinės lyderis pelnė 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius ir jo komanda iki didžiosios pertraukos laikėsi prieš italus.

Tačiau trečiajame kėlinyje italų toliašaudė artilerija tapo nesustabdoma. Carlo Recalcati vyrai per 10 minučių įmetė 7 tritaškius iš 13 ir įgijo dviženklę persvarą - 67:56. Panašų skirtumą europiečiai išsaugojo iki mačo pabaigos.

„Rungtynės trunka 40 minučių ir jeigu kelias minutes nebūni susikaupęs, tave užtai nubaudžia, - kalbėjo Mingas. - Mes gerai rungtyniavome pirmoje rungtynių pusėje, tačiau antrojoje žaidėme praradę koncentraciją, ypač gynyboje“.

Kinija: Yao Mingas 30 (12/17 dvit., 9 atk. kam.), Yi Jianlinas 9 (9 atk. kam.), Wangas Zhi Zhi  8 (1/9 dvit.).

Italija: Gianluca Basile 27 (4/5 trit.), Matteo Soragna 14, Luca Garri 10.

jau parode kad jav netokia stipri ,per draugiskas stengesi is wisu jegu ,dare spaudimus ,o warzowai seip pamete kaip per trefke , o db wa rezultastas tik 11
2006-08-19
Ytvaras:
Elias "Larry" Ayuso. Larry prawrde jis gawo amerikoje.
2006-08-19
Nemanau kad JAV pabaigs cempionata be pralaimejimu, ir kita cempionata JAV dalyvaus su stipriausia sudetim. Ir tai irodis kad Europa pasivijo pagal lygi NBA
2006-08-19
Shiaip tai PuertoRikas pataike daugiau nei 50% dvitashkiu bei daugiau nei 60% tritashkiu....so
2006-08-19
-1
nigerija laimejo pries serbus!!!1
2006-08-19
siaip ziurejau varzybas tai amerikonai ziauriai pasimeta pries zonine gynyba,ir daug tasku ir po krepsio praleido,tritaskiai krito trims isvardytiems rezultatyviausiems puerto rikieciams.Nesijaute kad kazkuo prastesni jie butu
2006-08-19
ALe koks rezultatyvumas :) turėjo gražus ir greitas grajus būt :) ir štai...dar kaartą viską pasako, kad draugiškos rungtynės ir jų rezultatai nieko nesako..juk amerikonai puerto rikiečius triuškino 30-40 taškų..