Dvi nesėkmingos atakos rungtynių pabaigoje palaidojo Lietuvos rinktinės viltis pergalingai startuoti pasaulio čempionate. Japonijoje vykstančiose pirmenybėse mūsiškiai 74:76 (17:19, 23:25, 19:12, 15:20) nusileido Turkijos rinktinei.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusę minutes rezultatas buvo lygus (74:74) ir mūsiškiai kontroliavo kamuolį. Tačiau Arvydas Macijauskas, sužaidęs geriausias rungtynes per pastarąjį mėnesį, prarado kamuolį ir prasižengė prieš Enderą Arslaną.

Turkas iki dvikovos pabaigos likus žaisti 17 sekundžių pataikė abi baudas ir išvedė savo komandą į priekį – 74:76. Paskutinę ataką lietuviai patikėjo Macijauskui, tačiau šį akylai dengė varžovai ir Macas buvo priverstas perduoti kamuolį Giedriui Gustui. Įžaidėjas laisvas metė iš tritaškio zonos, tačiau metimas buvo netaiklus ir finalinė sirena paskelbė turkų pergalę.

Tai buvo pirmas kartas oficialių varžybų istorijoje, kai Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė nusileido Turkijos rinktinei.

Lietuva: Arvydas Macijauskas 24 taškai (3/4 dvit., 4/7, 6/6 baudos), Darius Songaila 14 (9 atkovoti kamuoliai), Darjušas Lavrinovičius 10, Robertas Javtokas 8 (2/8 baudų), Linas Kleiza 6 (1/5 dvitaškių), Simas Jasaitis 5, Mantas Kalnietis 4, Kšyštofas Lavrinovičius 2, Mindaugas Žukauskas 1, Giedrius Gustas ir Tomas Delininkaitis nepasižymėjo.

Turkija: Ibrahimas Kutluay 16 (3/9 trit.), Keremas Gonlumas 15, Ersanas Ilyasova 11, Serkanas Erdoganas 10 (3/11 dvit.).

Lietuvos taškų kraitį pasaulio čempionate atidarė Macijauskas, pataikęs tritaškį. Rungtynių pradžioje greitai pereidami į puolimą, lietuviai lengvai rinko taškus ir sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes pirmavo 9:4. Tačiau turkai, pradėję drausmingiau pulti, nebeleido lietuviams rengti kontratakų, o poziciniame puolime atakos strigo ir svarstyklės pakrypo turkų naudai – 9:12.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio į žaidimą įsitraukęs Darius Songaila pelnė 6 taškus iš eilės ir rezultatą išlygino (17:17), o antrajame kėlinyje – ir persvėrė (21:19). Visgi turkai, vedini Ersano Ilyasovos, kelis kartus pelnė du taškus su pražanga ir susikrovė 7 taškų persvarą (34:41).

Po didžiosios pertraukos turkai vienu metu pirmavo net 8 taškų skirtumu (42:50), tačiau tada savo asmeninį pasirodymą pradėjo Macijauskas. Vien per trečią kėlinį jis pelnė 10 taškų, o po jo fantastiško tritaškio mūsiškiai išsiveržė į priekį (55:54). Prieš ketvirtą kėlinį lietuviai dar labiau padidino savo pranašumą po to, kai Robertas Javtokas „įkrovė“ kamuolį iš viršaus – 59:56.

Ketvirto kėlinio pradžioje Antano Sireikos auklėtiniai dar pirmavo 63:59, tačiau tada be atsako praleido 10 taškų ir atrodė, kad turkai perėmė iniciatyvą į savo rankas – 63:69. Tačiau tada mūsiškiai pelnė 7 taškus iš eilės ir po Macijausko tritaškio išsiveržė į priekį – 70:69.

Serkanas Erdoganas ir Macijauskas apsikeitė taikliais metimais ir skirtumas išliko tas pats – 72:71. Į tris turkų taškus Darjušas Lavrinovičius atsakė dvitaškiu ir likus žaisti 1 minutę rezultatas buvo lygus – 74:74.

6

na gal jau biski pradejo lietuviai primest savo zaidima graikams, pradejo gerai gintis...gal pavyks ...:) tikiuosi , ir laimesime
2006-08-20
-1
Baudu visu niekada komanda nesumes,bet procentas galejo buti didesnis ir ir butu pergale jau . Na yra kaip yra,siandien viskas bus gerai!!!
2006-08-20
manau rungtynes pralostos del baudu pataikymo. gaila buvo ziuret i javtoka aiksteleje. neaisku kodel tiek laiko sireika ji laike ten.
Baudų taiklumas 20/32 (63 proc.)
2006-08-20
to Domys: Tavo žiniai, M. Žukauską dar 1996m. Garastas ėmė į rinktinę ir žaidė jis po to praktiškai visuose turnyruose, išskyrus 2001. Taip kad tavo aiškinimai, kad jis yra Sireikos iškeltas, yra visiškai niekiniai.
2006-08-20
-1
po rytojaus bus matyti ar yra potencialas rinktineje, siaip manau gera komanda surinkta, yra zaidieju kuriuos noreciau labiau matyti bet visa sirdimi sergu ne tik uz zodi LIETUVA bet ir uz zaidejus! ir tikiu kad po siu rungtyniu bus susiimta, lietuvio toks budas, pralosem galima skaityti laimetas rungtynes ir bus dar tu laimejimu patikekit!
2006-08-19
Palaukit palaukit...Ko cia visi putojates...juk "MES UZ LIETUVA"?? AR NE?? jei taip tai ir palaikykim juos,kad ir kaip ten butu...o ne i suns dienas dekit...
2006-08-19
gerai gerai dvasinia vertybe :). mes isanalizuojam rinktines zaidima o ant jos nevarom. visi ja tiki tik pasako kas buvo negerai. jis gi tiketojas atsirado
2006-08-19
kokie jus sirgaliai jeigu taip stumiat?taip gaila kad pralaimejo...bet jei palaikot palaikykit visada ir kai gerai ir kai blogai...siandien nepasiseke...apmaudu...ryt pasiseks...gera komanda geras treneris...juk lietuva krepsinio salis:) kas mums tie europos cempionai graikai:) pamatysit ryt laimesim!tik labiau tikekim ir palaikykim:)uz grazias pergales :)
2006-08-19
Krc varo visi ant tos rinktines, zjbs zaide tik ant galo susikirto. Ant gusto tai beprasmiska varyti nes visiem buna kad nepataiko, nors reikejo gal kalnieti leist, bet bb rytoj suvarysim graikus ir bus visks narmalei
2006-08-19
Nenusiminkim, musu rinktine dar isibeges. Bus dar pergaliu. Ir ne tik pries Katara. Ir nereikia stumt ant LT jau po pirmu varzybu. Viskas bus gerai. Turkai nors ir laimejo, bus zemiau musu.
2006-08-19
sitas cempionatas man primina eurobasket 2001
2006-08-19
oi gaila ,labai gaila bet ką jau padarisi tikėkimės kad sekančios tokios nebus.
2006-08-19
nu bet as tai pastebejau ir teigiamu dalyku rinktines zaidime. pagaliau atsirado kazkokia zaidimo logika aiksteleje, pagaliau macas ir songaila i forma iejo, pagaliau nors biski ginasi lietuviai, nors visktiek dar toli grazu iki normalaus zaidimo. bet nenusiminkim!! pirmos rungtynes visada buna nei sis nei tas, pakanka prisimnti sidneju( pirma maca su italais irgi pralose pora tasku), poto svedija 2003 pries latvius vos issikapste, ir atenuose pries angola siaip ne taip, pirmos rungtynes dar nieko nereiskia , svarbu kad matosi jog komanda daug labiau susizaidusi negu per konrolines rungtynes ir zaidimas gereja!!!
2006-08-19
Jo teisėjai maladec. Gaila mažai pakartojimų rodė. Būtų visi pamatę daugiau "siurprizų"
2006-08-19
Cia teisejavo fules teisejai.
2006-08-19
bl,nevarykit ant Gusto nx...bl macas ar koks kitas nepataikitu irgi ble varytumet ant jo???tipo:"macas daunas,gaidys ir lochas"???nemanau...krc Lietuviai vis dar negali atsipalaiduot...buvo graziu momentu,bet ju buvo per mazai pergalei...reikia zaist savo zaidima ir bbd'et ant varzovu!
2006-08-19
bliat ka jus ant to gusto taip varot nu bliat ne pataike zmogus ir viskas.
2006-08-19
nu ka galiu pasakyt.gustas tikrai zaidimo negadino siandien, nes matydamas kad yzaideju nera stipriau sireika turbut prisakes jiems tik persivarius kamuoly atiduot macui ar vienam is centru taip kad nestumkit ant gusto.vyras klaidu nepadare ir perdavimu kelis atidave.o rytoj graikai bus padaryti ir viskas bus gerai.
2006-08-19
Pats laikas butu i rinktine ivesti naujoviu, pradedant nuo trenerio, kuris kas kelios minutes keicia zaidejus ir nesupranta pats, kurie geriau zaidzia, kurie blogiau. Paskui ji turetu eiti lauk visu dievinamas "gynybos specialistas" M.Zukauskas, jei jis jau toks patyres, tai paaiskinkite, kaip galima nemoket kamuolio rankose islaikyti,jis niekada nebuvo geras zaidejas, tik Sireikos labai iskeltas. Baigiant apie trenerius, tai aiskiai buvo matyti, kad truko Jankuno siandien, kuris butu isijunges i greitesni zaidima. Kam reikejo laikyti Kleiza tiek laiko ir nesuprantamas dalykas, Kleiza yra geras zaidejas, bet ji reikia nuleisti ant zemes, nes labai jau galvoja, kad yra zvaigzde, cia ir trenerio darbas manau.
Taip Lietuvai truksta izaidejo, Kalnietis gali zaisti 10 - 15 min, daugiau jam truksta patirties, Gustas yra silpnokas kaip pagrindinis, persivaryti kamuoli gali bet kuris LKL izaidejes, taciau ji reikia ir izaisti, o ne is karto atiduoti pasa.
Vienu zodziu A.S reiketu paciam baigti karjera rinktines treneriu po sio pasaulio cempionato, nes jau per daug zaideju neatvyksta i rinktine jo "deka", kaip Kaukenas ar Slanina, kurie manau neblogai pakeistu Zukauska ar Jasaiti.