Europos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) pirmenybėse ketvirtąją pergalę iš eilės iškovojo Lietuvos rinktinė. Nugalėję kaimyninės Latvijos bendraamžius 93:83 (24:23, 13:17, 23:19, 33:24) lietuviai sekmadienį (08.20) rungtynėse dėl devintosios vietos susikaus su Graikijos krepšininkais, kuriems anksčiau pralaimėjo mačą, užkirtusį kelią link medalių.

Pirmasis susitikimo su latviais kėlinys klostėsi apylygiai, o antrajame šiek tiek atitrūko mūsiškių varžovai, porą kartų pirmavę 8 taškų skirtumu (34:26, 36:28).

Visgi lietuviai sugebėjo Latvijos krepšininkus pasivyti dar iki ilgosios pertraukos, o trečiajame ketvirtyje kova ir vėl vyko taškas į tašką. Lemiamą pranašumą Lietuvos ekipa įgijo ketvirtojo kėlinio viduryje, kai spurtavusi 12:3, išsiveržė į priekį 76:65.

Lietuva: Donatas Motiejūnas 26 taškai (11 atk. kam., 5 per. kam., 3 blk.), Karolis Jakas ir Rokas Jukonis po 12, Gediminas Bertašius 11, Mindaugas Markevičius 9, Kristijonas Gaška 8, Rytis Vaitiekaitis ir Matas Sapiega po 6, Tautvydas Šležas 3, Gediminas Orelikas taškų nepelnė.

Latvija: Martinas Lakša 15 taškų, Kalvis Kruminas 13, Girtas Celmas 12.

Europos čempionato finale susitiks Rusijos rinktinė bei Ispanijos nacionalinė komanda. Rusai pusfinalyje 82:74 įveikė Serbijos ir Juodkalnijos ekipą, o turnyro šeimininkai ispanai 106:82 sutriuškino kroatus.

Ispanijos rinktinės lyderis Ricardas Rubio pusfinalio rungtynėse surinko net „keturgubą dublį“: 19 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų ir 11 perimtų kamuolių.

Rubio tai ziaurus... pirmauja cempe pagal assistus ir stealus, pagal taskus ir reboundus - antras. Kad ir sesiolikiniai, bet seniai tokio dominavimo nebuvo...