Antrąsias pergales pasaulio čempionate iškovojo ir praktiškai vietas kitame etape užsitikrino dvi B grupės komandos. Angolos krepšininkai nugalėjo Japonijos nacionalinę komandą, o vokiečiai nepaliko vilčių Naujajai Zelandijai.

Japonija – Angola 62:87 (21:16, 11:28, 11:22, 19:21).

Čempionato šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir po Kosukes Takeeuchi tritaškio pirmo kėlinio pabaigoje pirmavo 21:10. Tačiau tada Afrikos čempionai pirmo ketvirčio pabaigą ir antro pradžią laimėjo rezultatu 16:0 ir išsiveržė į priekį.

Po dviejų kėlinių Angola jau pirmavo 12 taškų skirtumu (44:32), o viskas išsisprendė trečiojo kėlinio pradžioje, kai afrikiečiai netruko padidinti skirtumą iki 23 taškų (66:43).

Japonija: Kosuke Takeeuchi 13 taškų, Takehiko Orimo 11.

Angola: Carlosas Almeida 19, Abdelis Boukaras 16 (14 atkovotų kamuolių), Carlosas Mourais 13, Eduardo Mingas 11.

•

Vokietija - Naujoji Zelandija 80:56 (21:11, 17:6, 26:24, 16:15)

Vokietijos nacionalinė rinktinė paneigė vieno žaidėjo komandos įvaizdį. Dirkas Nowitzkis pataikė vos 3 metimus iš 13, tačiau vokiečiai neturėjo didesnio vargo su Naujosios Zelandijos rinktine.

Naujosios Zelandijos atstovai, vakar nusileidę ispanams, per pirmus du kėlinius pelnė vos 17 taškų, o vokiečių puolimas, net ir nesėkmingai žaidžiant Nowitzkiui, nebuksavo.

Vokietija: Demondas Greene 18, Robertas Garrettas 14, Dirkas Nowitzkis 11 (2/7 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 5 asmeninės pražangos).

Naujoji Zelandija: Kirkas Penney 12, Tony Ramptonas 10.

•

Ispanija - Panama 101:57 (23:11, 24:16, 23:15, 31:15)

Pau Gasolis pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir Ispanijos rinktinė žengė antrą tvirtą žingsnį pasaulio čempionate Panamą sutriuškindama 44 taškų skirtumu.

Ispanai žaidė stabilų, komandinį žaimą (per rungtynes atlikti 22 rezultatyvūs perdavimai), o Panamos rinktinė „atsilygindavo“ tik gausiai daromomis klaidomis (23 per susitikimą).

Trečiajame ketvirtyje Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris Pepu Hernandesas pagrindinius savo žaidėjus pasodino ant atsarginių žaidėjų suoliuko, tuo leisdamas pasireikšti mažau patyrusiems krepšininkams. 21 metų Rudolfo Fernandezas ir Bernardo Rodriguezas pateisindami pasitikėjimą įmetė po dviženklį taškų skaičių.

Ispanija: Pau Gasolis 26 (11/15 metimų, 10 atk. kam.), Rudolfo Fernandezas 21, Bernardo Rodriguezas 15, Jorge Garbajosa 10.

Panama: Dionisio Gomezas 9, Jamie Lloreda 9, Rubenas Douglasas 9