Pergalingai pasaulio čempionato D grupėje žygiuoja Italijos rinktinė. Ji antrosiose rungtynėse po atkaklios kovos palaužė Slovėnijos rinktinę ir praktiškai užsitikrino vietą kitame etape.

Italija – Slovėnija 80:76 (14:22, 22:21, 23:13, 21:20).

Dviejų kaimyninių valstybių dvikova klostėsi ypač permainingai. Antrajame kėlinyje slovėnai turėjo net 14 taškų persvarą, tačiau po trijų kėlinių priekyje jau buvo italai (59:56). Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Slovėnijos rinktinė susikrovė 5 taškų persvarą (71:66), bet italai vėl nepasidavė.

Spurtavę 9:0 jie persvėrė rezultatą savo naudai (75:71). Slovėnas Jaka Lakovičius tada pelnė 5 taškus iš eilės, bet į tai Matteo Sorgana atsakė dvitaškiu ir dviem taikliomis baudomis. Lakovičius prametė tritaškį, Luca Garri pataikė vieną baudą iš dviejų ir slovėnams nebeliko vilčių iškovoti pergalėss.

Italija: Marco Belinelli 26 (3/10 tritaškių), Matteo Soragna, Denisas Marconato (11 atk. kam.) ir Fabio Di Bella po 9.

Slovėnija: Radoslavas Nesterovičius 17, Jaka Lakovičius 14, Sani Bečirovičius 9.

•

Senegalas – Puerto Rikas 79:88 (16:26, 21:18, 23:22, 19:22).

Nors puertorikiečiai susitikimą pradėjo pelnydami pirmus 12 rungtynių taškų, tačiau rungtynės jiems nesiklostė taip lengvai. Senegalo krepšininkai netruko sumažinti persvarą, o ketvirtajame kėlinyje vienu metu ir pirmavo.

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui Puerto Riko krepšininkai net tris su puse minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, o Senegalo atstovai surinko 7 ir išsiveržė į priekį – 67:66. Pietų Amerikos atstovų taškų badą nutraukė Carlosos Arroyo, pataikęs tolimą metimą ir vėl išvedęs savo ekipą į priekį.

Netrukus Larry Ayuso ir Christianas Dalmau įsūdė dar po vieną tritaškį ir Puerto Rikas galėjo kiek lengviau atsikvėpti – 75:67. Panašią persvarą jie išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Senegalas: Makhtaras N‘Diaye ir Babacaras Cisse po 14, Elhadji N’Doye 13, Mamadou Dioufas 10.

Puerto Rikas: Carlosas Arryo 29, Larry Ayuso 20 (6/8 tritaškių), Danielis Santiago 12, Christianas Dalmau 11.

•

Jungtinės Amerikos Valstijos - Kinija 121:90 (32:17, 31:21, 32:24, 26:28)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė po mažu įsibėgėja. Vakar iškovota pergalė prieš Puerto Riką 11 taškų, šiandien (08.20), Jono Kazlausko treniruojami kinai sutriuškinti kur kas didesniu – 31 taško skirtumu.

JAV rungtynes pradėjo sau įprastai – greitai ir su didžiule jėga. Kinijos rinktinei JAV rinktinės spaudimą atlaikyti sekėsi sunkiai ir Mike‘o Krzyewskio auklėtiniai po truputi vis didino savo pranašumą (9:6, 11:6, 19:8, 26:11).

Atitrūkę, JAV krepšininkai toliau tik didino savo pranašumą. Didžiausias atotrūkis ketvirtojo kėlinio viduryje siekė 35 taškus.

Jono Kazlausko auklėtiniai savo varžovams nusileido pagal visus pagrindinius statistikos rodiklius. Bene pagrindinis – 25 padovanoti kamuoliai, leidę JAV krepšininkams žaisti jiems priimtiną - greitą krepšinį.

JAV: Dwyane‘as Wade‘as 26 (9/13 metimų), Dwightas Howardas 26 (11 atk. kam.), Carmelo Anthony 16, Chrisas Paulas 13 (8 rez. perd.), Joe Jonesas 11, LeBronas Jamesas 11, Eltonas Brandas 11.

Kinija: Yao Mingas 21, Shipengas Wangas 17, Yi Jianlinas 13.