Mantė Kvederavičiūtė buvo rezultatyviausia nugalėtojų gretose
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pergalingai pradėjo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) Elito grupės kovas. Lietuvos klubas pirmose rungtynėse išvykoje 80:73 palaužė Kijevo „Tim-Scuf“ komandą iš Ukrainos. Po pirmojo turo vilnietės rikiuojasi antroje B grupės vietoje, o ukrainietės – trečios.

Rungtynės prasidėjo įtempta kova. Pirmąsias dvidešimt minučių vyko kova taškas į tašką. Komandos išėjo ilsėtis, kai „Tim-Scuf“ ekipa pirmavo vieno taško persvara.

Trečiame kėlinyje įvyko lūžis. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa sutankino gynybą, ekipos tritaškininkėms atsirišo krepšys ir kėlinį vilnietės laimėjo rezultatu 31:13 bei susikrovė 17 taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje likus žaisti penkioms minutėms ukrainietės pakilo į lemiamą šturmą, tačiau labiau patyrusios „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės sugebėjo išlaikyti pranašumą. Nors vilnietės kėlinį pralaimėjo dešimties taškų skirtumu, tačiau po atkaklios kovos Vilniaus klubo debiutas Elito grupėje pavyko – 80:73.

„Buvo labai sunkios rungtynės, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – „Tim Scuf“ yra labai netipiška komanda. Visos penkios aikštėje esančios krepšininkės gali mesti ir pataikyti tritaškius. Visos Ukrainos klubo krepšininkes žemos, todėl daugiausiai stengėsi veržtis po krepšiu. Mūsų pergalę lėmė agresyvus žaidimas ir patikima gynyba. Šįkart daug metėme tolimų metimų, nes varžovės ilgą laiką gynėsi „aikštės gynyba“.

„Kibirkštis-VIČI-IKI“: Mantė Kvederavičiūtė 25 (3/5 tritaškių), Vita Kuktienė 20 (4/6 tritaškių), Greta Šniokaitė 14 (3/7 tritaškių), Kristina Vengrytė 10, Kristina Alminaitė 5, Rima Valentienė ir Lina Pikčiūtė po 3.

„Tim-Scuf“: Julia Berezynec ir Miriam Uro-Nille po 20.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais penktadienį. Tai bus Lietuvos čempionato (LMKL) rungtynės su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda.