Jonas Nainys domisi savo bendravardžio Valančiūno rezultatais Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA)
Jonas Nainys domisi savo bendravardžio Valančiūno rezultatais Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA)
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Trys milijonai trenerių – taip dažnai yra vadinami lietuviai, kuriems krepšinis yra antroji, o dažnai ir pirmoji, religija. Tinklalapis „BasketNews.lt“ domisi kokią vietą gyvenime populiariausia sporto šaka užima garsiems Lietuvos žmonėms.

Šįkart rubrikoje „Iš tribūnos“ apie oranžinio kamuolio peripetijas diskutavome su radijo stoties „Zip FM“ laidų vedėju bei didžėju Jonu Nainiu, geriau žinomu kaip Jovani.

Pasvalyje užaugęs, tačiau studijavęs ir darbą radijuje pradėjęs Šiauliuose Nainys yra vienas iš tų nedaugelio žmonių, su kuriuo geriausias Lietuvos 2012 metų krepšininkas Jonas Valančiūnas kalbėtų bet kokiomis temomis. Pastarasis su „Radistu“ yra ne kartą kalbėjęs radijo stoties „Zip FM“ eteryje, kurie jam yra davę pažadą lietuvį aplankyti Toronte.

Rubrika „Iš tribūnos“ su Jovani kalbėjosi apie ketvirtadienio laukimą vaikystėje, pažintį su Valančiūnu, įspūdžius iš NBA, kompiuterinius žaidimus ir kitus dalykus.

Krepšiniui trukdo darbas

– Kas jums yra krepšinis? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Nainio.
– Krepšinis man visada buvo pirmoje vietoje tarp visų sporto šakų. Man patinka tiek pačiam jį žaisti, tiek stebėti žaidžiančius. Vaikystėje sirgau už Kauno „Žalgirį“. Žinau, kad ketvirtadienis būdavo pati nuostabiausia diena, nes tuomet vykdavo Eurolyga. Ryte atsikeldavau ir žinodavau, jog vakare laukia krepšinis. Tad būdavo motyvacijos kažką veikti. Dar atsimenu tuos laikus, nuo tada, kai augau Pasvalyje.

Vėliau pradėjau gyventi Vilniuje ir susipažinau su pačiais krepšininkais. Su Jonu Valančiūnu tapome neblogais draugais, tai kažkaip simpatijos buvo perėjusios į Vilniaus „Lietuvos ryto“ pusę. Vien dėl to, jog čia rungtyniauja nemažai pažįstamų. Tačiau dabar esu toks pasyvus stebėtojas ir visada jaučiuosi gerai, žiūrėdamas krepšinį. Žinoma, man patinka jį ir žaisti. Būdamas mažas Pasvalyje kiekvieną dieną mėtydavau į krepšį ir svajodavau tapti kokiu nors krepšininku, nors mano ūgis buvo labai žemas. Tad tuo viskas ir baigėsi.

– Esate išbandęs šokius, golfą ar netgi fitnesą, tačiau ar įmanoma jus išvysti krepšinio aikštelėje? Pavyzdžiui „Kažkur matytų“ komandoje žaidžia jūsų buvęs kolega Henrikas Šimkus.
– Man taip pat siūlė žaisti šioje komandoje. Aš labai norėčiau priimti pasiūlymą, bet to negaliu padaryti dėl savo vakarinio darbo radijo eteryje. Negalėčiau dalyvauti nei treniruotėse, nei rungtynėse. Tai pagrindinė problema ta, jog dubliuojasi su mano darbu. Šiaip tai drąsiai ir su malonumu žaisčiau.

– Kokie jūsų krepšinio rungtynių žiūrėjimo ypatumai sėdint prie televizoriaus? Arenoje?
– Aš labiau krepšinį mėgstu žiūrėti prie televizoriaus. Mano didžiausia svajonė buvo nuvažiuoti ir pamatyti NBA rungtynes. Kuomet buvau JAV šis noras išsipildė ir tikrai paliko didelį įspūdį. Būdamas mažas stebėdavau visas NBA varžybas ir buvo įstrigęs tas šou bei vaizdas, kuomet rungtyniaudavo Čikagos „Bulls“ ir Jutos „Jazz“ ekipos. 2010 m. viešėdamas JAV apsilankiau toje Čikagos arenoje „United Center“. Tuomet žaidė „Bulls“ prieš Majamio „Heat“ su Žydrūnu Ilgausku. Lietuvis buvo traumuotas, bet buvau toje legendinėje arenoje, kur Michaelas Jordanas iškovojo savo trofėjus. Todėl ten yra ir jo statula bei daug nuotraukų.

Iš tikrųjų norėčiau dar kartą apsilankyti NBA rungtynėse, ypač per finalus, ir pasižiūrėti kaip ten viskas atrodo. Kalbant apie Lietuvą, tai turėtų būti labai svarbios rungtynės, kad pajusti tą atmosferą. Šiaip tai mėgstu krepšinį žiūrėti ramiai, kartais netgi vienas, jog man netrukdytų susikaupti. Žiūrint rungtynes su draugų kompanija, kuomet visi rėkia, būna toks išsiblaškymas. Todėl labiau mėgstu žiūrėti į televizorių ir tiksliai matyti įvykius aikštelėje, nes arenoje būna labai daug pašalinių trukdžių.

Susibendravo su Valančiūnu

– Kartą į savo laidą buvote pasikvietę Valančiūną. Ar vis dar bendraujate su juo?
– Taip, bendraujame. Paskambiname jam ir eterio metu kartais, trumposiomis žinutėmis susirašome. Nėra taip, jog bendrautume kiekvieną dieną, bet laikas nuo laiko susisiekiame. Jis man kartais parašo. Man įdomu kaip jam sekasi. Tas bendravimas yra ne draugų lygyje, o kaip su pažįstamu.

Žaibo klausimai

Mėgstamiausia Lietuvos komanda?
Pasvalio „Pieno žvaigždės
Mėgstamiausia NBA komanda?
Toronto „Raptors
Mėgstamiausias Lietuvos krepšininkas?
Jonas Valančiūnas
Mėgstamiausias užsienio krepšininkas?
Dejanas Bodiroga
Kas šį sezoną laimės NBA?
Los Andželo „Clippers
Kas šį sezoną laimės Eurolygą?
Kauno „Žalgiris
Kas triumfuos 2013 m. Europos čempionate?
Lietuva
Kas laimės LKL ir kokiu rezultatu baigsis finalo serija?
Kauno „Žalgiris“ 4:1 Vilniaus „Lietuvos rytas
Įsimintiniausios krepšinio rungtynės?
Eurolygos „Top 16“ etapas 2004 m. balandžio 8 d. Tel Avivo „Maccabi107:99 Kauno „Žalgiris

– Ar sunku buvo Joną prisikviesti į studiją?
– Ne, nebuvo sunku. Šiaip Valančiūnas yra kietas bičas. Jis mėgsta ir iš savęs pasijuokti – toks paprastas, teisingo mąstymo. Galbūt taip ir sutapo mūsų požiūris į viską. Susipažinome Palangoje, kuomet „Zip FM“ buvo ten. Jis atrodo ten kaip tik ilsėjosi po rinktinės ir žinojo tiek „Radistus“, tiek „Zip FM“. Mums kažkaip buvo miela, tad pradėjome bendrauti. Kviesdavome dar pas save pažaisti ir krepšinį. Ten ir Mindaugas Katelynas ateidavo. Paskui sakome Jonui: „Ateis ruduo, tai labai norėsime tave išvysti „Zip FM“ studijoje“. Jis sako: „Tai kvieskite, aš labai noriu ateiti“. Jam ir „Lietuvos ryto“ treniruotės būdavo vakarais, bet vieną dieną suderinome ir Jonas atėjo. Turėjome labai gerą pokalbį ir laiką. 

– Kokį įspūdį susidarėte apie šią asmenybę?
– Sakau, jis yra žiauriai, žiauriai maladiec bičas. Jis yra labai paprastas ir nesigiria, kad yra milijonierius ar kad žais NBA. Toks kuklus, paprastas. Atrodo nors imk ir prie širdies dėk. Galbūt tai tėvų išauklėjimas. Pastebėjau ir su kitais žmonėmis, jog yra labai mielai bendraujantis, atsakantis, nemeluojantis. Man tai jis labai patiko, todėl tas mūsų bendravimas galbūt ir tęsiasi. 

– Kaip vertinate Valančiūno debiutą NBA?
– Iš tikrųjų jo debiutą vertinu labai gerai. Labai pergyvenau, kai atsikėlęs ryte perskaičiau apie jo rankos traumą. Atsimenu, kad iš karto Jonui parašiau žinutę, jog laikytųsi ir, kad ta trauma dar nieko baisaus. Jam yra labai sunku viską atlaikyti psichologiškai, nes visi iš jo daug tikisi. Todėl dar reikia kovoti ir su tuo. Jeigu ateitum į NBA ir tave nurašytų iš anksto bei sakytų, kad nieko nepasieksi, tai dar būtų kažkoks sportinis interesas įrodyti, jog taip nėra. Dabar kai nuo pat pradžių iš tavęs daug tikisi ir tu turi tą lygį parodyti, tai manau yra labai sudėtinga. Ypač žinant, kad jam yra tik 20 metų. Todėl manau, kad Valančiūno debiutas yra labai geras ir jis dar įsivažiuos bei parodys aukščiausią lygį. 

Kolega - krepšinio anti-fanatikas

– Jau daug metų dirbate radijuje. Ar nenorėtumėte save išbandyti krepšinio komentatoriaus kėdėje?
– Nemanau, kad būčiau pakankamai geras komentatorius. Lietuvoje yra tikrai geresnių specializuotų sporto žurnalistų. Tai, kad aš domiuosi krepšiniu mėgėjiškai ar turiu kažkokį sugebėjimą kalbėti – tėra viena dalis. Tačiau dar reikia būti ir asmenybe šioje srityje. Galėčiau būti kaip svečias ir išsakyti savo nuomonę. Vertinant objektyviai visas krepšinio subtilybes, tai tą daro profesionalai ir tam reikia turbūt ne vienerių metų mokymosi. 

– Kiek dėmesio krepšiniui „Radistų“ laidoje skiriate?
– Norėčiau galbūt daugiau jo skirti, bet Rolandas yra visiškai anti-krepšininkas. Kartą paklausė: „Krepšinis žaidžiamas ten kur reikia spardyti kamuolį ar mėtyti“ (juokiasi – Red.). Aišku jis juokavo, bet krepšiniu jis tikrai nesidomi. Futbolas jam yra pirmoje vietoje. Kai nėra tokio bendro supratimo, tai aš nenoriu tiek ir kišti jo. Vienas iš tokių stipresnių su krepšiniu susijusių dalykų buvo Valančiūno apsilankymas studijoje. Taip pat pas mus buvo ir Deividas Dulkys. Kiek išeina trumpai apžvelgiame krepšinio įvykius arba eterio metu paskambiname Valančiūnui. Kažkokios specialios rubrikos krepšiniui nėra. 

– Ar įsivaizduojate Rolandą Mackevičių krepšinio aikštelėje?
– Įsivaizduoju, bet tai atrodytų labai juokingai (juokiasi – Red.). Jis turbūt tą kamuolį spardytų bei juokintų žmones su rankomis ir liežuviu. Iš jo krepšininkas tai tikrai yra ne koks. 

Žaisdavo ir Filadelfijoje

– Dažnai „Zip FM“ radijuje išdūrinėjate nekaltus žmones. Ar nekilo minčių kažką panašaus pabandyti su krepšininkais? Pvz. apsimesti kokiu skautu ar panašiai.
– Buvome kažkada išdūrę krepšininkus, bet ne tokius profesionalus ar žvaigždes. Tiesiog draugai atsiųsdavo numerius ir sakydavo, kad jis pavyzdžiui yra koks Jonavos jaunimo klubo žaidėjas. Mes apsimesdavome kokio nors Čikagos „Bulls“ klubo skautais. Nemažai tokių esame išdūrę ir kai kurie net užsikabinę yra. Va tokių išdurkių tai esame padarę, bet va profesionaliems krepšininkams dar nesame paskambinę, tačiau tai labai gera idėja. 

– Ar žaidžiate kompiuterinius krepšinio žaidimus?
– Ant žaidimų konsolių žaidžiau visas „NBA Live“ serijas nuo pat 1997 metų. Dabar turiu naujausią „NBA 2K13“. Kaip tik esu „Legends“ rėžime susikūręs Joną Valančiūną, su kuriuo žaidžiu jau penktą sezoną ir vidutiniškai jis renka po 34 taškus (juokiasi – Red.). Kai Palangoje dirbdavome žaisdavau kartu su Mantu Stonkumi, Modestu Švoba, Justinu Jankevičiumi. 

– Kas lengviau? Didžėjauti vakarėlyje ar žaisti krepšinį?
– Galbūt didžėjauti. Krepšinis sudėtingas dalykas, ypač dabar, kai sportinė formą yra tokia pakritusi. Nebent žaisčiau prieš Rolandą. Seniau buvau atkalęs tritaškių mėtymą, tai pataikydavau 7-8 metimus iš 10 bandymų. Tai buvau pramintas Peja Stojakovičiumi (vienas geriausių Serbijos krepšininkų, pagarsėjęs savo snaiperio sugebėjimais – Red.). Kai gyvenau Filadelfijoje, kiekvieną dieną žaisdavome prieš juodaodžius, tai jie imdavosi už galvų, kaip aš pataikau tokius tritaškius. 

Kalbant apie didžėjavimą, tai yra mano kasdienis darbas. Tuo domiuosi kiekvieną dieną, o fiziškai atlieku savaitgaliais. Dėl to tai daryti man yra lengviau, nei žaisti krepšinį. 

– Ar pavyktų iš krepšinio himno „Trijų milijonų“ padaryti remiksą?
– Žinoma išeitų. Reikėtų tik Marijono Mikutavičiaus paprašyti taip vadinamų „part'sų“, jog dainą atsiųstų atskiromis dalimis. Dvi dienos ir manau, kad gautųsi Jovani remiksas. 

– Ar „Zip FM“ komanda krepšinio aikštelėje nugalėtų „M-1“ radijo laidų vedėjus?
– Jeigu būtų Justinas Jankevičius, Henrikas Šimkus, aš, Modestas Švoba, tai ko gero taip. Nors aš abejoju, nes jie yra visiški krepšinio fanatikai, tačiau manau, kad nugalėtume.

Jovani apsilankymas NBA arenoje:

Valančiūnas atsakinėja į „Zip FM“ klausytojų klausimus:

Valančiūno viešnagė „Zip FM“ studijoje:

„Radistų“ pokalbis su Dulkiu:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (45)
To he

jei nepastebejai čia 90% skirta odei apie Valančiūną...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-14
-8
Atsakyti
he
aš tai turiu tik vieną klausimą: kokio bb'io šitas intervas su šitu veikėju ne rubrikoje keuras, o pagrindiniame bnews puslapyje? wtf?
2013-02-14
Atsakyti
basketnjusas
ce pries bankrota pradejo gryba pjaut su pedalu interviu ar kaip? atsargiau vaikinai ce ivairi publika lankosi, ne tik smaukantys paaugliai kuriems kaista kraujas nuo bobzurnaliu virseliu. jei mane versit ziuret i kokiu zvonkiu ar panasiu feisus tikrai pasirinksiu kita krepsinio operatoriu
2013-02-14
+1
Atsakyti
Anonimas
Ko jus cia ant jo stumiat?...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-14
Atsakyti
Garsiems žmonėms
Kas tas Jovani???
2013-02-14
Atsakyti
Di
Kur as? ar cia delfis?
2013-02-14
-6
Atsakyti
Smushas
Raso, kad gyvendamas Filadelfijoj losdavo pries JUODAOZIUS :D Na ir stumia ant juoduku:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-14
-3
Atsakyti
O kada bus interviu su Minedu, beja Antana Nedzinska irgi reiktu pakalbint :)
2013-02-14
+2
Atsakyti
mop
Jonas kaip zmogus - teigiamas, zipas kaip radijas - gaidys, skirtas 13-kameciams.
2013-02-14
Atsakyti
tomce
Lochas tu o ne stokakovicius, basketnews nusivaziavo visai, kad tokisu straipsnius publikuoja, jeigu neturit ka rasyti pasamdykit mane sukurpsiu kai ka naudingesnio nei straiupsnis apie ta vabala, pzd pzd, kas Jums sove i galva. Vien tik antraste ir asmenybe vercia uzdaryti puslapi, taiop ir padarysiu po sio komentaro parasymo ir ikalsiu triju dienu boikota, jeigu po to neiko gero neparasysit nebesilankysiu cia.
2013-02-14
-7
Atsakyti
ag
idiotizmas ne straispsnis. ir iš vis NA..XJ pirmoj vietoj??
2013-02-14
-2
Atsakyti
Atsipalaiduokit :)
pakalbino, suzinojot, praejo...baigta...no comments
2013-02-14
+3
Atsakyti
kodel cia tas pedalas krepsinio puslapyje? kam jis idomus?
2013-02-14
+1
Atsakyti
pppp
ozy ikiso kazkoki kuris popsa su undergroundu dar 2005 maisyt pradejo
2013-02-14
-4
Atsakyti
vasilij
prasau paruoskit interviu su minedu!!!labai butu idomu suzinot ka jis palaiko!aciu,buckis :~
2013-02-13
-2
Atsakyti
Anonimas
O man gerb. Nainys atrodo labai teigiamas žmogus. Galbūt perdėto žinomumo, bet Lietuvoje tai normalu ir dėl to ant jo pykti negalima.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-13
-11
Atsakyti
Debilai blet
Taigi ji draugu tarpe Stojakovicium vadino niekas net nesako kad jis jo lygio, blet jaučiu tik LT tokiu prietranku kaip kad čia kaikurie komentuojantys galima rast
2013-02-13
+1
Atsakyti
piotr
pakalbinkite singara tribe!!!
2013-02-13
-1
Atsakyti
---
prisipazistu, isgeriau, bet tau iki stojakoviciau tai labai labai labai tolokai
2013-02-13
+1
Atsakyti
a
Prie ko cia tas klaunas ir krepsinis?
2013-02-13
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 45

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.