Sporto mecenatas Antanas Guoga (dešinėje) įsitikinęs, kad Vladimiras Romanovas „Žalgirį“ įsigijo ne dėl noro padėti klubui
Sporto mecenatas Antanas Guoga (dešinėje) įsitikinęs, kad Vladimiras Romanovas „Žalgirį“ įsigijo ne dėl noro padėti klubui
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
„Jis šį klubą įsigijo ne dėl patriotizmo. Klubas jam – instrumentas, skirtas patenkinti savo norus“, – apie Kauno „Žalgirio“ savininką Vladimirą Romanovą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo sporto mecenatas ir verslininkas Antanas Guoga.

Jis pabrėžė, kad į didžiulę krizę patekęs klubas kitokios lemties sulaukti ir negalėjo.

Sergejus Jovaiša

„Kalbant apie prestižą, galima ir su mažesniais pinigais atrodyti padoriai. Žinoma, nebūtume tarp lyderių, kaip yra šiame sezone, kuomet komanda turi potencialą ir gražiai rungtyniauja. Viskas priklauso nuo tikslo. Serbai niekada neužima labai aukštų vietų, tačiau jų arena – sausakimša, o komandoje rungtyniauja jauni krepšininkai, kurie po poros metų išvyksta kitur. Tačiau komanda yra mylima ir mėgiama. Sirgaliai ją palaiko.“

„Kai viską valdo beprotis, kitaip ir būti negali, – teigė Guoga, kurio manymu, Romanovas klubą 2009 m. įsigijo ne dėl noro padėti. – Man labai gaila visų veteranų, kurie norėjo prie jo prilipti, visaip glostė. Sakė, kad tai klubo išgelbėtojas.

Viską jis darė dėl savęs. Tai nebuvo parama. Per visą šį spaudimą matėme, kad jis savo pinigų ten dėti nenori, tačiau stengiasi ištraukti iš kitų. Tai negali tęstis.“

Praėjusią savaitę Romanovas paskelbė, kad krepšininkams yra skolingas 25 milijonus litų, ir iš Kauno miesto savivaldybės pareikalavo 10 milijonų litų paramos.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas teigė, kad savivaldybė ir taip pakankamai remia klubą ir negali sporto laikyti miesto biudžeto prioritetu.

„Mes nesudarinėjame klubo biudžeto. Savivaldybė Viešajai įstaigai „Kauno „Žalgirio“ rėmėjas“ papildomai moka 3,2 milijono litų. Tai ta pati kišenė.

Prasidėjus arenos eksploatacijai sudarėme klubui geras galimybes privilioti naujų rėmėjų, užsidirbti iš abonementų, bilietų. Vien „Žalgirio“ pajamos, palyginti su senutėle Kauno hale, išaugo nuo 2 milijonų iki 7 milijonų. Savivaldybės indėlis yra be galo didelis.

Dabar turime atkreipti dėmesį į kitus sektorius. Kad ir į tas pačias gatves ir kultūrą. Negali miesto biudžete dominuoti tik sportas“, – kalbėjo Kupčinskas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (8) Visi (90)
to d;l

sakai trumpai pasakysiu :D:D:D

kompleksuoti,raudoni ligoniai praleidzia proga patyleti ir desto savo lygotas svajones...

isikalkit sau y tuscias makaules ZALGIRIS BUS AMZINAI !!!,cia ne raudono sudo projektas,ZALGIRIS yra lietuviu tradicijos,religija ir tt.........
2013-02-15
Atsakyti
d;l
Trumpai pasakysiu taip . 2009 metu skola realiai niekur nedingo .Zalgiriu PASKOLA suteikia UKIO BANKAS , kad grazintu skola zaidejams uz 2009 metus . SKOLA NIEKUR NEDINGSTA , TIK SKOLINTOJAS KEICIASI - JUO TAMPA UKIO BANKAS . viskas pagrindziama ne Ramanovo pinigais , o INDELININKU PINIGAIS . Ukio banko atveju ,Zalgiri gelbeja tai kad jis lieka skolingas - valstybei , kuri padengia Ukio banko skolas savo indelininkams . Valstybe skola gali nurasyti ( panaikinti ) arba siekti jos issieskoti . Sauliu bankas kuri valdo Europos rekonstrukcijos ir pletros bankas , tokios Zalgirio skolos 2009 metu tikrai neprisiims . Tad yra keli variantai uz 2009 metus sumokes visi LIETUVOS mokesciu mokytojai , nors ministro atveju , skola pervesciau Kauno miestui , nes tai sio miesto klubas , kiti miestai turi savu problemu , Klaipeda ir Vilnius neturetu moketi is Kauno genialuma . Arba 2009 metu skola bus bandoma isieskoti , kadangi turtas buvo pervertintas ir jo neuzteks padengti skolos , bus kreiptasi i teisma , kad jis rastu kitu budu isieskoti pinigus , kadangi ju nera - klubas bus paskelbtas nemokus . Tai reikstu , kad Zalgiris prarastu Eurolygos A licenzija ir vieta Eurolygoje .

Problema yra ir ta , kad Zalgirio skola yra ne tik 2009 metu . Bet siame sezone klubas jau skolingas 25 mln litu . O tai tik sezono vidurys . Klubas nesieke sumazinti savo islaidu , kad sumazintu savo finansinius isipareigojimus kuriu negali padengti , bet net juos didina pirkdami kita zaideja . Iki sezono pabaigos jei zaidejai neissibegios - klubo skola gali siekti zaidejams 50 -60 mln litu vien uz si sezona , be skolos 2009 metu ukio bankui .

Problema ta kad sio sezono skolos valstybe neprisiims , 2009 metu jai perima banko valdyma prisiima . Bet sio sezono skola lieka Zalgirio skola zaidejams , kurie veliau ar anksciau kreipsis i sporto arbitraza kuriame bylas laimes ir + gaus kompensacijas . Nepatenkinus skolu - klubui bus paskelbtas bankrotas ir vel ta pati situacija eurolygos vietos praradimas . A lizencijas bus perleista Belgrado Partizan .

Zinant , kad Zalgiris turi nevienodas teises pries kitus LKL klubus ir yra isskirtinai globojamas - tai is LKL jo neismes , bus apeitos taisyklos . Bet tarptautiniuose projektuose ir lyguose - Zalgirio nebematysim . Taip va legendos ir sunyksta .

Klubo pavadinimu Zalgiris atgaivinti tai pat nebus galimybiu kol nebus padengtos skolos , bus pasekta Vilniaus Zalgirio keliu , kai pavadinimas prapleiciamas dadema papildomu simboliu zodziu .

Kad ir kaip butu juridiskai tai bus naujas klubas , ji reiks per nauja iregistruoti , jis netures jokiu pretenziju i senojo Zalgirio trofejus ( kurios kaip galima turta , gali parduoti isvarzytiniu , bet tokias atvejais klubas speja padovanoti tokius dovanas uz dyka federacijoms ) . Zmones zinos , kas per klubas . Bet viska kurti reiks is naujo tarptautiniuose turnyruose . Patekima i eurolyga kiekvienais metais reiks issikovoti , galimybe susigrazinti A licenzijai reiks vel rezultatu , pergaliu ir dideliu laimejimu tarptautiniuose turnyruose kuriu neturim nuo 1999 metu .

Tesiog klubas eina ne tuo keliu . Akivaizdu , kad tesiog bandoma apgauti sistema finansine ir gyventi toliau ne pagal kisine . Anksciau ar veliau tos traukiamos problemos is paskos - taps per sunkios - per miestui , per sunkios valstybes , per sunkios bet kokiam naujam investuotojui . Tas kas nutiko Ukio bankui .
2013-02-15
-2
Atsakyti
to to to vizard
Priklauso ta arena tik teoriskai .

sutartis su UBIG yra ilgalaike . Tad arenos valdymas yra perleistas UBIG . Viskas ka miestas turi , tai rupesti ja tvarkyti , remontuoti , nes operatorius taip sakant tik administraciniu darbeliu uzsiema .

susigrazinti arenos valdyma miestas galetu nebent jei butu nutraukti koncepcijos sutartis su UBIG . Bet tam reikia abipusio susitarimo , kuri daryti UBIG neturi jokio poreikio ir noro . Arba susitarimo nevykdymo . O jokie yra juokingai mazi . 70 renginiu per metus , Zalgirio rungtyniu rengimas . Taip sakant - sekmes Kaunui nutraukiant sutarti su UBIG . Vienintele galimybe - sumoketi visus investuotus UBIG pinigus + zenkliai kompensacija keliasdesimties milijonu .

Arenos islaikymas ? ir kiek tavo galva kainuoja tokios arenos islaikymas ? sildymas yra reguliuojamas , kaip ir elektros sanaudos arenoje . Nenaudojamu metu ji nera sildoma +21 C :D

Arenos islaikymas tikrai nera didesnis nei 4 mln litu per metus .

O kas is to ? Arena turistams parodyti ? turistai vyksta i Kauna tam , kad arena pamatyti ? Ar tau neatrodo , geriau tuos pinigus investuoti i Laisves alejos rekonstrukcija , Kauno forta ? Karo muzieju ? Tai tie objektai , del kuriu atvyksta zmones i Kauna . Ne del arenos ir ne del Zalgirio .

Tai tesiog statinys kuris simbolizuoja kompleksas - kompleksa perspjauti Vilniu ar kitus Baltijos saliu miestu . Vilniaus arena , seip miestui gal yra biski net per didele , bet dar ant ribos . Kaunui 15 k vietu arena ant ~300 000 ( apvalinu labai smarkai i 300 puse ) . Ryga - gyventoju virs 1 mln - 12 k vietu arena . Proto ribose reikia elgtis . Miestas savo turistine ateiti stato ant krepsinio klubo ir jos arenos - tai sumauta zmogzudyste savo miesto . Tokia politika privede prie to , kad Kauna - Klaipeda patvarke ir tesiant tokia politika - bus nepavyjama .

Del klubo alternatyvu - PRADETI GYVENTI PAGAL SAVO KISENE . IS BILIETU , TV TRANSLIACIJU IR MIESTO PARAMOS + NORMALAUS SAVININKO KURIS DAR PRIDETU - 2-3 MLN LITU PER METUS . Gautusi vidutinis eurolygos klubas , kuris patektu i kita etapa , jei sublizgetu jaunimas - net gal iki TOP4 butu nueita .

Nes dabartine situacija kluba suzlugdys , nori mes tai pripazinti , nenorim , bet kuo toliau , tuo klubo skolos dideja . Yra net legendoms krepsinio Lietuvos riba , kai skola tampa neikandama . Ir klubas bankrutuoja . Kitais zodziais paaiskinsiu - prarasim vieta Eurolygoje . Kas nutiko Romos klubui .

Kazkas teisingai pastebejo del to Ramanovo gelbejimo operacijos . Skolas prisieme ne Romka , priesieme bankas . Bankas biski skiriasi nuo privataus verslo biskuti tuo , kad savininko turtas banko dalyje yra saliginai maza deja , didziaja dali sudaro kiti investuotojai ir indelininkai . Kad ne is savo pinigu jis ta Zalgiri ir skotus reme jau 100 kartu rasyti , bet vaikui neissaiskinsi .

Kadangi paskolos banko suteiktos , ikeitus klubo turta , kuris aisku ivertintas daugybe kartu labiau nei yra vertas . Kaip ir Vilniaus Zalgirio stadionas kuri sugebejo ivertinti apie 420 mln litu ....

Paskola suteikta klubui kuris yra nuostolingas ir paskolos grazinti NEGALI , klubo turtas kuris ikeistas kaip garantas , del paskolos grazinimo yra NIEKINIS , nevertas nei 20 % paskolos dydzio .

Tai reiskia , kad kaip kazkas mineto del " bloguju paskolu " ne tikriausiai , o GARANTUOTAI tokia paskola bus priskirta prie " bloguju paskolu " atiduota " blogajam bankui " dalinant banka i dvi dalis , ir paskelbta blogojo banko bankrotas . Kas reiskia , kad klubas taps nemokus . Jis bus bankrutaves .

Tai yra priezastis kodel skotu futbolo sirgaliai yra ganetinai sunerime del Ukio banko .
2013-02-15
Atsakyti
mad
beprotis neturėtu turto už 700mln JAV dolerių gerbiamas Gaugai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-15
-1
Atsakyti
Starbury
Guoga teisingai kalba, butu siek tiek ispudingesne kalba jei tokia reztu pora metu atgal o ne kai visiem aisku kad nieko gero su romanovu nebus
2013-02-15
+1
Atsakyti
vyce
jeigu ir daro romanovas bizni,visi tai daro,visi to siekia,bet,reikia nepamirsti ko nori zalgirio fanai,rezultatu,orezultatai kalba patys uz save,vtb zalgiris elite,lkl neturi ligiu,eurolygoje siandien geriausi metai eina,plius realus sansas minimum patekti i top 8,nera cia ko sneketi,jeigu romanovas taip dirbs,greitai bus zalgiris ir eurolygos cempionai,nenustebkit,kad jie tai padaris sitam sezone..
2013-02-15
Atsakyti
:)
kai gerai kavenskams smegenys isplautos
2013-02-15
Atsakyti
vyce
guoga,esi dar vienas toks pat ryto pasekejes,ponas ROMANOVAS tokius vadina kareiveis,nieko nuostabaus,kad pasisakei,pries zalgiri,gal ir pats esi prikises nagus prie to,kad kaip pakenkti zalgiriui per lkl finalus,siekiant rytui vietos eurolygoje...zioplys esi,nes jeigu toks nebutum,butum kitesnis,nori pavizdziu?2010 lietuvos ringtyne laimejo pasaulio brondza,sokinejai is dziaugsmo,bet po 2012 olimpiados nesekmes apsimyzai ir metai darba ringtyneje,koks tu zuoko ar ryto kareivis,jeigu neturi kiausiniu...?
2013-02-15
Atsakyti
neapsikenciau
kurva suleris dolbanas.Toli tau iki Romanovo pasiekimu versle.

2.Zalgiris neuzsilenke.

3.Nenori jis deti i Zalgiri pinigu? O kiek jau idejo nepaskaiciavai? Cia ne tau puse milijono litu numest rinktinej ir vaidint didi remeja.

.4.Islaiko kluba kitu saskaita? Galima pamanyti labai jis prabagotetu nuo tu 5 savivaldybes milijonu.

Romanovas i Zalgiri per tris metus idejo maziausiai 40 milijonu nuosavu pinigu.Ir cia skaiciuoju be tu 30mln skolu su kuriom jis pereme kluba. Burundukai trimituoja apie skolas perleistas bankui,bet jiem nedaeina,kad tai daug priimtinesnis kelias perimti Zalgiris.Juk ant savo kupros vis tiek tas skolas pereme,nes bankas nuosavas buvo,o ne skandinavas uzstatytas-tai kur cia sapaliotojai tragedija mato nesuprantu.

I arena UBIGAS yra ikises 120mlijonu litu.Turi 25metu metu sutarti.

Zalgiris gyvuos dar ilgai
2013-02-15
-1
Atsakyti
guzas
Mecenatas :))) Eilinis apsisaukelis, kurio vieta salia kitu demesio istroskusiu Stiliaus ir Zmoniu zurnalu heroju :)
2013-02-15
-2
Atsakyti
guzas
Sitam Lietuvos rinktines remejo atstovui Lietuvoje dar daug zoles apsikti reikia, kad galetu vertinti Romanovo situacija. Atidavei Antanai skolas rinktines zaidejams dar nuo Venesuelos?
2013-02-15
Atsakyti
toliau palaunamos smegenysjuokinga,kad didesne dauguma nesuvokia vieno elementaraus dalyko - Romanovas neisgelbejo Zalgirio nuo bankroto,o tiesiog pereme visas klubo skolas po banko sparneliu.tas pats ir su Hearts buvo.Romanovui vienaip ar kitaip pasitrauks,visos skolos lieka Ukio banko zinioj ir dar ko gero bus tos vadinamosios "blogosios" ,kadangi uzstatynetas klubui priklausantis turtas buvo vertinams neadekvaciai.visa kita puikiai isdeste per kelis komentarus "to vizard".--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Taip. Taciau kokia kita alternatyva galejo tada buti? Nelabai jos ir buvo. Dabar jos buvo... Bande vienas zinomas verslininkas kazka daryti, bet mastai ne tie - nes veliau ir moteru komandos negalejo islaikyti vienas, tai ka ten vyru.

Dabar bent buvo keletas sezonu + baigta Zalgirio arena.
2013-02-15
-2
Atsakyti
Paziuresim, ka sitas 'suprotis' bus pasiekes po pvz. 20 m. Nes kol kas tik pokeri moka losti ir piarintis. Ok, investuoja kazkiek Lietuvoje, bando... BET viskas ankstyvoje stadijoje palyginus su 20+ metu isgyvavusiu banku (kad ir kas jo savininkas bebutu).
2013-02-15
-1
Atsakyti
to to vizard
miestas moka uz arenos islaikyma :) ar ne juokdarys ponulis. ne uz islaikyma moka, o kompensuoja dali islaikymo islaidu t.y. 3.2 milijono. matyt paciam nelabai galvele isnesa kiek kainuoja tokio pastato sildymas, ventiliacija, apsvietimas, siuksliu valymas, apsauga ir pan. pasiziurek vien savo 60 m2 butelio islaidas ir pasiskaiciuok pagal arenos plota (40.000 m2), nepamirsk kad tavo butelio patalpu aukstis 2.5 m, o ten tikrai bus kokie 25 metrai, tai atsargai drasiai gali padauginti dar is 5. taigi viska kas virs 3.2 milijono valdytojas turi susirinkti ir uzsidirbti pats. arena taip pat nepadovanota zalgiriui, t.y. ir toliau lieka miesto nuosavybe, todel 19 milijonų nėra parama žalgiriui, o miesto investicija, į savo infrastruktūrą, kad bent kiek atrodytume atvykusiems turistams, kurie gali pamatyti pas mus ne tik akropoli ir salia esancius griuvesius, bet siek tiek naujesni ir padoresni pastata....
2013-02-15
+3
Atsakyti
toliau palaunamos smegenys
juokinga,kad didesne dauguma nesuvokia vieno elementaraus dalyko - Romanovas neisgelbejo Zalgirio nuo bankroto,o tiesiog pereme visas klubo skolas po banko sparneliu.tas pats ir su Hearts buvo.Romanovui vienaip ar kitaip pasitrauks,visos skolos lieka Ukio banko zinioj ir dar ko gero bus tos vadinamosios "blogosios" ,kadangi uzstatynetas klubui priklausantis turtas buvo vertinams neadekvaciai.visa kita puikiai isdeste per kelis komentarus "to vizard".

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-15
+1
Atsakyti
nu ka tu antaneli parse kalbi nei padejei nei paremsi Zalgirio pats ilindes i rinktines rata vogdavai pinigus ir dar turi drasos kitus kaltint pasneket visi gabus bet darbu nulis ko lauki sena kiaule imk ir islaikyk Zalgirio biudzeta cia tau ne pokeris ar kokiu ten sudu uzsimineji neikris tau i kisene milijonai o reikes duoti is jos ir nesuprantu pats nieko nedaves dar varai ant V Romanovo pamastyk debiliuk cia tau ne su balciunu varkes sukti cia reikia islaikyti komanda!!!
2013-02-15
+1
Atsakyti
Antanas praleido gera proga patyleti. Beja protingas zmogus kitu viesai beprociais niekada neivardins.
2013-02-15
+5
Atsakyti
V
Ar rimtai cia visi tokie idiotai, kurie taip remia zalgiri, kad negali net pripazinti, kad jo savininkas yra demesio istroskes psichinis,ligonis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-15
-1
Atsakyti
lol
Siaip Guoga yra Nacionalistas grynas, ir rusu hateris(paieskokit youtubei kaip ant rusu per pokeri varo), tai nk keisto kad gavus progai nores ikasti Romanovui. O db tegu taip pakalbejas eina ir paremia zal.
2013-02-15
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 90

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.