Į interviu su Jamesu ar Bryantu – apsiginklavus kopėčiomis (video, foto)

Rokas Buračas
specialiai „BasketNews.lt“ iš Hjustono (JAV)
2013-02-18 08:29
Dalis žurnalistų netilpo į NBA komisaro Davido Šterno spaudos konferenciją Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Žiniasklaidos darbuotojai laukia NBA žvaigždžių Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Norint prasibrauti prie NBA žvaigždžių reikia įdėti itin daug pastangų Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
NBA televizijai dirbantys žiniasklaidos darbuotojai turi galimybę arčiau prieiti prie LeBrono Jameso ir kitų žvaigždžių Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Milžiniškas žiniasklaidos darbo kambarys Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Dalis žurnalistų netilpo į NBA komisaro Davido Šterno spaudos konferenciją Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Žiniasklaidos darbuotojai laukia NBA žvaigždžių Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Norint prasibrauti prie NBA žvaigždžių reikia įdėti itin daug pastangų Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
NBA televizijai dirbantys žiniasklaidos darbuotojai turi galimybę arčiau prieiti prie LeBrono Jameso ir kitų žvaigždžių Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Milžiniškas žiniasklaidos darbo kambarys Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

NBA Visų žvaigždžių savaitgalio renginiai į Hjustoną sutraukė ne tik tūkstančius krepšinio gerbėjų, bet ir milžinišką kiekį žiniasklaidos darbuotojų. 

Ryškiausių NBA krepšininkų pasirodymą nušviečia net 1,8 tūkst. žurnalistų – daugiausiai žvaigždžių dienų istorijoje. 

Šeštadienį NBA žiniasklaidos darbuotojams tradiciškai suteikė galimybę pasikalbinti Visų žvaigždžių rungtynių dalyvius, tačiau neturint specialių darbo priemonių prieiti prie garsiausių NBA krepšininkų buvo praktiškai neįmanoma. 

Todėl daugelis prestižinių JAV televizijų korespondentų bei operatorių į rungtynes atsineša statybininkų kopetėles bei prie teleskopinių lazdų pritvirtintus mikrofonus.

Kiekvienas žvaigždžių rungtynių dalyvis su žiniasklaidos darbuotojais privalo bendrauti minimalų nustatytą laiką. Priešingu atveju, itin skrupulingai įvairiausių taisyklių besilaikanti NBA, jam gali skirti tūkstantinę baudą. 

Prieš keliolika metų po Visų žvaigždžių rungtynių turėjusią vykti spaudos konferenciją į golfo treniruotę iškeitę Michaelas Jordanas ir Charlesas Barkley buvo nubausti dešimtūkstantinėmis baudomis. 

Tiesa, dėl didžiulio anšlago, žurnalistai patenka ne į visus renginius – į dalį jų paprasčiausiai netelpa. Penktadienį NBA Šlovės muziejaus rengtą spaudos konferenciją dalis žurnalistų stebėjo tarpduryje bei koridoriuje, o šeštadienį NBA komisaro Davido Sterno pranešimo bei atsakymų į žiniasklaidos darbuotojų klausimus dalis kolegų tiesiogiai klausėsi per televiziją. 

Didžioji Hjustone dirbančių žurnalistų dalis yra vietiniai korespondentai ir operatoriai, tačiau nušviesti neeilinio renginio atvyko net 312 tarptautinių žurnalistų iš 46 skirtingų pasaulio valstybių ir teritorijų – daugiausiai Kanados, Kinijos, Indijos, Vokietijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. 

Didžiulę konkurenciją, dirbant tokio žurnalistų susidomėjimo sulaukusiame renginyje, išskyrė Dalaso televizijos D210 sporto laidos žurnalistė Norrelle Dickson

„Čia daugybė žiniasklaidos atstovų, viskas labai perkrauta, todėl norėdamas parengti gerą reportažą turi būti greitas ir agresyvus. Labai praverčia ir ilgos rankos, nes kartais dėl žmonių gausos tiesiog negali pasiekti pašnekovo (juokiasi, – Red.). Tačiau svarbiausia – būti agresyviam. Kiekvienas žurnalistas herojų savo straipsniui nori pasikalbinti vienas, o ne su dar keliomis dešimtimis kolegų“, – tvirtino Dickson. 

NBA Visų žvaigždžių šventėje dirbantys žurnalistai, kaip ir daugelyje tarptautinių čempionatų, gali naudotis nemokamu transportu tarp oficialių žiniasklaidos viešbučių ir arenų, didžiuliu darbo kambariu, greitu šviesolaidinio interneto ryšiu, gausybe statistikos. NBA pasirūpino ir žiniasklaidos darbuotojų skrandžiais – jų kas vakarą laukia soti vakarienė bei gaivieji gėrimai. 

Kroatijos dienraščio „Večernji List“ žurnalistas Draženko Brajdičius tinklalapiui „BasketNews.lt“ prisipažino nuo 1994-ųjų dalyvaujantis jau 18-oje NBA Visų žvaigždžių savaitgalio šventėje. 

Pirmaujančiame Kroatijos dienraštyje dirbantis žurnalistas pirmą kartą NBA žvaigždes savo akimis išvydo 1994-aisiais, kai lygoje debiutavo du šios šalies krepšininkai – Toni Kukočas ir Dino Radja. 

„Mano nuomone, NBA Visų žvaigždžių dienoje žurnalistai turi geriausias darbo sąlygas, lyginant su kitais sporto renginiais. NBA stipriausia lyga, todėl ir darbo sąlygos čia – idealios. Kitų sporto šakų varžybų organizatoriai turėtų atvykti čia ir pasimokyti iš NBA“, – tvirtino kiekvienais metais svarbiausias krepšinio varžybas, kuriose žaidžia jo šalies atstovai, nušviečiantis Brajdičius.

Kroatas yra vienintelis Balkanų šalių korespondentas, nušviečiantis NBA Visų žvaigždžių savaitgalio šventę. Iš Rytų Europos ir Baltijos šalių Hjustone išskirtinius reportažus rengia vienintelis bulgaras ir du tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistai. 

Kiek daugiau žiniasklaidos atstovų į šventę akreditavo didesnę rinką bei daugiau NBA žaidėjų turinčios šalys: Ispanija, Vokietija, Graikija bei Italija. 

Keliasdešimt žurnalistų į NBA visų žvaigždžių savaitgalio šventę atsiuntė vis tvirčiau šioje rinkoje besijaučiančios Kinija ir Indija. Artimiausiu metu stipriausia pasaulio lyga planuoja atverti ketvirtosios atstovybės Kinijoje duris, o vienas ar keli biurai bus atidaryti ir Indijoje.

Žurnalistų darbo sąlygos NBA Visų žvaigždžių šventėje:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
erikas
Atsakykit ar eina jei ne dosiu kitus domenis
2013-02-19
Atsakyti
erikas
Paziurekite sita filma ,jis apie Lebrono vaikyste ir jo pakilima,,paziurejau ir tikrai pakilo garbe sitam krepsininkui. nors seneu galvojau kad jis pasiputelis.http://my-hit.ru/film/21877. filmas rusu kalba ir tesesi apie 2 valandas,bet tikrai ne prarastas laikas.
2013-02-19
Atsakyti
siaip
to Pr0of:

nezemink taip saves , jei nezinai. Jeigu buvo valingi judesiai - tai yra metimas i krepsi ( jis dar yra apibreztas taisyklemis) , tai pagavus po jo kamuoli tikrai nebus zingsniu, nes buvo atliktas metimas. Tik va teisejams sunku nuspresti kur yra metimas , o kur kazkas kito.
2013-02-18
+1
Atsakyti
faq
Tai Vytai, Vaida amerikoj aplankei?
2013-02-18
-2
Atsakyti
TEISEJAI JUSKLAUSIMAS NE I TEMA :AR GALI ZAIDEJAS PO METIMO PAIMTI KAMUOLI , JEI KAMUOLYS NELIETE LANKO/LENTOS ?ACIUATsakymas: Jai metei i kasi ir pagavai kamuoly viskas bus tvarkoje,tik negali varytis jo ir deti nei vieno zingsnio turi atmesti kazkam kitam. Ir kitas dalykas,kai varaisi kamuoly nuo vidurio aikstes 1x1 gali per varzova virs jo pasimesti kamuoly dabegti deti du zingsnius ir mesti is po krepsio taskus,Teisejauju NKl ir zn tas taisykles,tad is kur jus vaikai istrauket tokias taisykles tai bbz ir paskui pisat prota,kad vis teisejai kalti,matosi kaip mokat taisykles kasio,jetaus jetaus...


Metei i kasi neliete lanko psiemei vel kamuoli ir viskas cia normalu ? Matosi tavo menamo teisejavimo lygis :)
2013-02-18
+3
Atsakyti
Kokia Iversono team?
2013-02-18
+5
Atsakyti
TEISEJAI JUS
KLAUSIMAS NE I TEMA :AR GALI ZAIDEJAS PO METIMO PAIMTI KAMUOLI , JEI KAMUOLYS NELIETE LANKO/LENTOS ?ACIU

ATsakymas: Jai metei i kasi ir pagavai kamuoly viskas bus tvarkoje,tik negali varytis jo ir deti nei vieno zingsnio turi atmesti kazkam kitam. Ir kitas dalykas,kai varaisi kamuoly nuo vidurio aikstes 1x1 gali per varzova virs jo pasimesti kamuoly dabegti deti du zingsnius ir mesti is po krepsio taskus,Teisejauju NKl ir zn tas taisykles,tad is kur jus vaikai istrauket tokias taisykles tai bbz ir paskui pisat prota,kad vis teisejai kalti,matosi kaip mokat taisykles kasio,jetaus jetaus...
2013-02-18
+1
Atsakyti
EIVYSINFOKLAUSIMAS NE I TEMA :AR GALI ZAIDEJAS PO METIMO PAIMTI KAMUOLI , JEI KAMUOLYS NELIETE LANKO/LENTOS ?ACIUGali jei permetė virš lanko tarkim..kitu atveju jei tas pats žaidėjas mes į kašį ir nedames ir paims kamuolį, bus žingsniai


Pagal senas taisykles ziuredavo ar virs lanko kamuolys kilo, dabar zingsniai bet kuriuo atvieju neziurint virs ar zemiau lanko.
2013-02-18
+3
Atsakyti
INFOKLAUSIMAS NE I TEMA :AR GALI ZAIDEJAS PO METIMO PAIMTI KAMUOLI , JEI KAMUOLYS NELIETE LANKO/LENTOS ?ACIU


Gali jei permetė virš lanko tarkim..kitu atveju jei tas pats žaidėjas mes į kašį ir nedames ir paims kamuolį, bus žingsniai
2013-02-18
-1
Atsakyti
Rycka
Galima, prieš sezoną ar du buvo šiek tiek pakeistos taisyklės (tuo pačiu metu, kai tritaškį atitraukė). Jei buvo atliktas metimas, žaidėjas gali pasiimti kamuolį, tačiau arbitrai kol kas dažniausiai šios taisyklės nepaiso.
2013-02-18
-1
Atsakyti
Žinantis
Ne, negalima pasiimt kamuolio.
2013-02-18
+1
Atsakyti
vilniius
Gali, buvo atliktas metimas( nors ir neliete lanko) zaidejas gali vel paimti kamuoli.
2013-02-18
+2
Atsakyti
df
nu ir baisi ta dickson, matos kieno sunus
2013-02-18
Atsakyti
Anonimas
to INFO

Ne
2013-02-18
-2
Atsakyti
@INFO
Negali, nes būtų užfiksuoti žingsniai.
2013-02-18
-1
Atsakyti
Anonimas
Patiko
2013-02-18
-1
Atsakyti
INFO
KLAUSIMAS NE I TEMA :

AR GALI ZAIDEJAS PO METIMO PAIMTI KAMUOLI , JEI KAMUOLYS NELIETE LANKO/LENTOS ?

ACIU
2013-02-18
+1
Atsakyti
mixius
idomu
2013-02-18
-3
Atsakyti
Anonimas
idomu
2013-02-18
Atsakyti
justs
puiku

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-18
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.