Marčiulionis: „Kleizai reikėtų pakeisti aplinką“

Rokas Buračas
specialiai „BasketNews.lt“ iš Hjustono (JAV)
2013-02-19 07:40

Šarūnas Marčiulionis mano, kad Linas Kleiza nėra išsikvėpęs ir galėtų būti svarbiu NBA klubo krepšininku
Šarūnas Marčiulionis mano, kad Linas Kleiza nėra išsikvėpęs ir galėtų būti svarbiu NBA klubo krepšininku
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Hjustone vykusius NBA Visų žvaigždžių savaitgalio renginius stebėjęs legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis elitinės lygos vadovams turėtų pasiūlymų, kaip „Rytų“ ir „Vakarų“ komandų rungtynes padaryti patrauklesnes žiūrovams. 

Marčiulionis aukštas pareigas užimantiems draugams iš NBA jau kurį laiką siūlo rungtynių pakeisti į „Amerikiečių“ ir „Kitataučių“ akistatą. 

Anot Seulo olimpinio čempiono bei Barselonos ir Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojo, toks rungtynių formatas keltų dar daugiau intrigos visame pasaulyje.  

Išskirtiniame interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ Marčiulionis išsakė savo nuomonę apie NBA rungtyniaujančius lietuvius. Jo teigimu, norėdamas sugrįžti į aikštę, Toronto „Raptors“ komandos puolėjas Linas Kleiza turėtų pakeisti aplinką. T.y. tikėtis išmainomas į kitą klubą. 

– Šarunai, jums NBA Visų žvaigždžių savaitgalis – neeilinė šventė ar tiesiog proga susitikti senus pažįstamus? – „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Marčiulionio.
– Sakyčiau, kad labiau – pastarasis variantas. Anksčiau mane domindavo organizacinė renginio dalis. NEBL laikais būdavo sunku suvokti šios šventės didybę, o dabar tai tapo susitikimu su gerais draugais ir pažįstamais iš krepšinio pasaulio. 

– Ar šventė labai pasikeitė per tuos 15-20 metų, kai jūs pats dar žaidėte NBA?
– NBA kartais sugeba nustebinti. Prieš kelerius metus buvo surengta įspūdinga šventė Dalase, kurią stebėjo rekordinė 100 tūkst. žiūrovų minia. Techninėmis naujovėmis nustebino ir Los Andžele vykusi šventė. Nieko naujo neišspausti. Visada agituoju NBA, kad ji pakeistų Visų žvaigždžių rungtynių formatą ir jose žaistų ne Rytų bei Vakarų komandos, o amerikiečiai su kitataučiais. Tuomet būtų naujų vėjų, o dabar viskas daroma taip pat, kaip ir anksčiau. 

– Šiemet Visų žvaigždžių šventėje veikiausiai būtų dalyvavęs ir Jonas Valančiūnas, tačiau jam koją pakišo trauma. Ar Lietuva ir asmeniškai Jonas daug prarado?
– Dalyvauti tokiame renginyje kiekvienam žaidėjui yra didelis asmeninis pripažinimas ir garbė. Manau, kad Jonui tikrai būtų buvę smagu pabūti šiuose vandenyse. Tikėkimės, kad jis NBA antramečių komandai atstovaus kitąmet. 

– Debiutinis Jono sezonas NBA jau įpusėjo ir turbūt galima daryti pirmąsias išvadas. Ar galėjome tikėtis geresnių rezultatų nei yra dabar?
– Labai gerai, kad treneris jam leidžia daug žaisti. Jeigu taip bus ir toliau, Jonui turėtų užtekti metų visiškai apsiprasti NBA. Tačiau jeigu įvyks mainai ir į „Raptors“ atvyks Carlosas Boozeris, Jono laikas aikštėje gali trumpėti. Boozeris, kaip ir Jonas, žaidžia vidurio puolėjo pozicijoje ir po krepšiu užima daug vietos. Jeigu Jono aikštėje praleidžiamos minutės trumpės, jam reikės daugiau laiko aklimatizuotis. Įdomu, kiek per šį sezoną ir artėjančią vasarą jis pats sustiprės fiziškai. 

– Donato Motiejūno situacija visiškai kitokia. Ar sutinkate su daugelio sirgalių nuomone, kad žaisdamas kitoje komandoje Donatas turėtų daugiau galimybių atsiskleisti?
– Jeigu Donatas aikštėje gautų garantuotas minutes, psichologiškai jaustųsi stabiliau ir labiau pasitikėtų savo jėgomis. Manau, kad Donatui reikia komandos, kuri juo pasitikėtų. O kad „Rockets“ turi per daug Motiejūno pozicijoje rungtyniaujančių krepšininkų – faktas. Manau, kad Donatui reikia iškentėti, nepasiduoti blogoms nuotaikoms ir viskas bus gerai. 

– Linas Kleiza gydytis traumą baigė ir į aikštę grįžo jau prieš metus, tačiau netrukus bus du mėnesiai, kaip jis nesužaidė nė vienų rungtynių. Ar priežasčių tikrai reikėtų ieškoti, kalbant apie seną traumą?
– Manau, kad jam reikėtų pakeisti aplinką. Žinoma, į Lino kelį neįlįsiu ir nežinau, kokia jo būklė, tačiau jis reabilitaciją atliko neskubėdamas ir su savo kūnu elgėsi pagarbiai. Viskas priklauso nuo aplinkos. Nemanau, kad Linas nenori žaisti ir yra išsikvėpęs. Jis tikrai turi parako. 

– Iki NBA mainų lango uždarymo liko dar kelios dienos. Ar galime tikėtis mainų?
– Žinote... Nuo tavęs mažai kas priklauso, bet kas žino, gali būti, kad viskas pasikeis dar šiąnakt. 

– Kalbant apskritai, kiek viskas priklauso nuo paties krepšininko? Jeigu jis klubui pareiškia norą būti iškeistas, ar gali būti garantuotas, kad taip ir atsitiks? Ar klubui yra prasmė laikyti žaidėją, kuris nori išvykti?
– Nuo trenerio ir nuo žaidėjo priklauso tikrai ne viskas. NBA labai svarbūs ir tokie faktoriai kaip algų kepurė, nuo galimybių bei nuo to, kokie klubai jo nori. Kartais būna taip, kad krepšininkas nenori žaisti komandoje, tačiau ir jis niekam nereikalingas. Tuomet prasideda derybos. Paleisti didelį kontraktą turintį žaidėją sudėtinga. Tačiau manau, kad Linas nėra patekęs į tokią situaciją. Jis tikrai gali žaisti ir komandoje užimti svarbų vaidmenį, tačiau klubas šiek tiek abejoja dėl jo sveikatos būklės.  

– Pastaruoju metu NBA itin daug diskutuojama apie galimą Sakramento komandos perkėlimą į Sietlą. Jūs per savo karjerą esate žaidęs abiejuose klubuose. Kuriame mieste jautėtės geriau?
– Į Sietlą patekau tada, kai komanda žaidė Takomos mieste, nes pagrindinė komandos arena buvo remontuojama. Kiekvieną kartą į Takomos salę tekdavo važiuoti 75-80 minučių, todėl tai nebūdavo pats maloniausias dalykas. Prieš atvykdamas į Sietlą dėl traumos nežaidžiau aštuoniolika mėnesių iš eilės, todėl prisidėjo ir aklimatizacija, kitoks žaidimo suvokimas... Žaisti Sakramente man buvo kur kas maloniau. Tuomet patekome į atkrintamąsias varžybas. Kalbant apie miestus, Sietlas yra žymiai didesnis, žmonės turi daugiau pinigų, planuoja statyti naują areną. Tuo tarpu Sakramento arena yra šiek tiek apleista ir seniai statyta. Be to, jos lankomumas yra ketvirtas prasčiausias visoje NBA. Man tai šiek tiek keista, nes kai aš žaidžiau Sakramente, arena būdavo užpildoma sausakimšai. 

– Prie Lietuvos rinktinės vairo grįžo Jonas Kazlauskas. Kaip manote, ar pastaruosius dvejus metus solidaus krepšinio nedemonstravusiai komandai bus teigiamas postūmis?
– Labai sunku spėlioti. Nežinau, kiek vyresni žaidėjai su Jonu bus išlaikę bendravimo modelį. Modelis „Kęstai – tu“ nėra rinktinės lygmens bendravimas tarp žaidėjų ir trenerio. Manau, kad krepšininkai su Jonu bendraus kitaip. Kiek jis abipusiai priimtinas, toks bus ir rezultatas. Daug kas priklausys ir nuo krepšininkų savijautos po sezono. Jono laukia nelengvas darbas. Kitas faktorius – kiek bus silpnos kitos rinktinės. Ne tai, kiek mes būsime stiprūs, o kiek kiti silpni. 

– Arvydas Sabonis rusų spaudoje neseniai sakė, kad dabar krepšininkams trūksta motyvacijos, o jeigu jos nėra, tokiems į rinktinę geriau apskritai nevažiuoti. Ar stebėdamas mūsų rinktinės žaidimą pastaraisiais metais krepšininkų motyvacijos pasigesdavote ir jūs?
– Nebuvau taip arti rinktinės, kaip Arvydas. Manau, kad kiekvienas žaidėjas, kuris buvo kviestas į rinktinę, joje puikiai suprato savo vaidmenį. Visi žino, kad rinktinėje negali žaisti 23 krepšininkai, yra konkurencija ir natūrali atranka. Manau, kad visi, kurie atsiliepė į kvietimą, jaučia savo padėtį. Kitas klausimas šnekant apie tuos, kurie buvo kviesti, bet neatvyko, nors galėjo padėti... Tačiau jeigu krepšininkas yra pakviečiamas į stovyklą, tačiau puikiai žino, kad į pagrindinę sudėtį neprasimuš ir neatvyksta, tai jo asmeninis reikalas. Galbūt jis turi kitų planų. Kiekviena situacija yra individuali.

– Kaip vertinate tai, kas vyksta su Kauno „Žalgirio“ klubu?
– Pasakyčiau taip: galimybės neatitiko norų ir dėl to labai gaila. Norai buvo dideli, o vienu metu komandai buvo labai reikalingas gelbėjimosi ratas. Vėliau pradėjome matyti narcicizmo ženklų ir ne tokių galimybių, kokios buvo deklaruojamos. Asmeniškai man labai gaila, kad pinigai nusisuka nuo krepšinio. 

– Esate baigęs žurnalistikos studijas. Kaip iš šalies vertinate Romanovo bendravimą su žiniasklaida bei viešus pareiškimus?
– Tai pavadinčiau atgyvena ir pagarbos stoka. Mūsų šalyje per dvidešimt metų susiformavo kitokie bendravimo su oponuojančiumi žmogumi santykiai. Galbūt yra daug skaudulių ir neteisybės, mes jas matome, bet jų pateikimas turėtų būti kitoks.

– Kaip reikėtų gelbėti „Žalgirį“, kad komanda išliktų ir Lietuva neprarastų vietos Eurolygoje?
– Manau, kad tokio varianto nebus. Po truputį girdžiu, kad gelbėtojų atsiranda. Žmonės tikrai turi noro padėti. Svarbiausia, kad kuo mažiau nukentėtų žaidėjai, jiems reikia ištęsėti pažadus. Taip pat ir žiūrovai. Komanda turi likti. Tai juk Lietuvos krepšinio flagmanas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (13)
Anonimas
Sutriuškintų amerikiečiai tuos kitataučiu...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
-1
Atsakyti
idomu
2013-02-19
-3
Atsakyti
Joans si sezona zaidzia gan gerai, bet tikejau bent 10pts vidurkio. Nu dar pazesim gal dar pasiikeis vidurki :))
2013-02-19
+1
Atsakyti
Sportas /Krepšinis Publikuota: 11:41

Marko Popovičius: „Kad ir kas benutiktų, „Žalgiryje“ liksiu iki sezono pabaigos“

15min.lt

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Marko Popovičius

Didinti straipsnio tekstąMažinti straipsnio tekstą

Praėjusią savaitę „Žalgirio radijas“, minėdamas visų įsimylėjėlių dieną, nusprendė išsiaiškinti, kurį gi komandos narį gerbėjai myli labiausiai. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio „Žalgirio radijo“ Facebook puslapyje klausytojai komentavo, rinko ir balsavo už savo mylimiausią žalgirietį.

Ketvirtadienį tiesioginio eterio metu laidos vedėjai Reda Lišauskaitė ir Vaidas Leliuga paskelbė mylimiausiųjų trejetuką. Simboliškai prieš pat Eurolygos rungtynes Bamberge juo buvo išrinktas žaidėjas, tas kuris visuomet susilaukia išskirtinio gerbėjų dėmesio. Nuo pat konkurso paskelbimo pradžios į priekį išsiveržęs ir lyderio pozicijos neužleidęs Marko Popovičius surinko 350 balsų. Būtent M.Popovičius tą vakarą taikliais baudų metimais išplėšė komandai pergalę išvykoje „Top 16“ etape, taip dar kartelį įrodydamas, kad ne veltui jis yra taip visų mylimas.

Antrąją vietą „Mylimiausio žalgiriečio rinkimuose“ užėmė dar vienas legionierius – Tremmellas Dardenas (151 balsas), o garbingoje trečioje vietoje vos vienu balsu aplenkęs Mindaugą Kuzminską (132 balsai) atsidūrė komandos kapitonas Paulius Jankūnas (133 balsai).

Kiek vėliau „Žalgirio radijas“ pakalbino M.Popovičių ir paklausinėjo apie šį naują jam suteiktą titulą.

– Ką tau reiškia šis titulas?, – M.Popovičiaus paklausė „Žalgirio radijas“.

– Man asmeniškai labai svarbu, ką žmonės, kurie ateina į rungtynes, galvoja apie mane, nes galima apgauti vieną ar du žmones, bet tikrai neapgausi minios ir aš esu labai dėkingas už visą paramą. Jos sulaukiu nuo pat pirmos dienos, kai čia atvykau, o tai buvo prieš šešis metus, iki dabar. Per tuos metus man niekas čia nepasikeitė ir man yra be galo didelis malonumas būti šioje komandoje. Pažadu, kad liksiu čia iki sezono pabaigos, nesvarbu, kad ir kas benutiktų, kad ir kokie nesklandumai bevyktų, kad ir kokioje situacijoje klubas bebūtų. Ir aš tikiuosi, kad su visa komanda iki pat sezono pabaigos būsime kartu.

– Ar tikėjaisi, kad pakankamai lengvai nurungsi brolius Lavrinovičius ar P.Jankūną, kuris liko trečioje vietoje?

– Be abejonės yra sunku juos nugalėti. Broliai čia yra labai populiarūs, taip pat ir Paulius, tad aš esu tikrai maloniai nustebintas. Tai yra smagi staigmena, todėl norėčiau padėkoti visiems fanams, kurie balsavo už mane ir netgi tiems, kurie nebalsavo, nes nieko nėra aukščiau „Žalgirio“, o aš esu tiesiog dalis komandos. Metams, dvejiems ar gal ir daugiau, bet kad ir kas atvyktų žaisti į šią komandą, manau, gerbėjai vis tiek visus palaikys.

– Gerbėjai netgi siūlė tau „padovanoti“ Lietuvos pilietybę. Ką manai apie tai?

– Tai – geras dalykas (juokiasi), bet aš esu kroatas, o Kroatija jau irgi greitai bus Europos Sąjungoje, tai bus praktiškai tas pats. Lietuvos pasas man tikrai reikštų daug, bet tai iš esmės nepakeistų visko. Aš vis tiek negalėčiau žaisti Lietuvos rinktinėje, nebent Lietuvos krepšinio lygoje (juokiasi). Šiuo metu „Žalgiris“ turi daug perspektyvių krepšinio talentų, kurie greitu laiku pasieks aukščiausią lygį. Manau, kad dabar „Žalgiriui“ svarbiausia išlaikyti šiuos tris lietuvius – A.Juškevičių, M.Kuzminską, V.Lipkevičių, taip kaip jie užaugino J.Mačiulį, P.Jankūną bei M.Kalnietį, kad jie galėtų būti pagrindinė komandos jėga.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kre...
2013-02-19
+1
Atsakyti
Fanas
Kadangi Kleizai reikia keisti aplinka tai manau butu puikiausia ji i Zalgiri:D nepirkt naujo izaidejo o tuos pinigus Kleizai dar nuo Jankuno pinigu db like nes jam draudimas turetu moket pinigus kai trauma jam:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
+1
Atsakyti
del boozerio 2
pas heatu centrai silpnesni nei boozeris ir tai netrugdo jiem laimet cempa.Boozeris nesunkiai gali lost C praktiskai betkurioj komandoj.
2013-02-19
+1
Atsakyti
del boozerio
marciulionis turejo omeny,kad boozeris lose praktiskai tik po krepsiu,o bargnani prie tritaskio,del jonuj tiko lost su makaronu.Bet va jei sukeisi makarona su boozeriu,kuris trinsis ne prie tritaskio,o baudos aisktelej,faktas kad ilgai abu jona ir boozeri nelaikys kartu,kurie lose pagrinde po krepsiu.Koks ten boozeris PF jei jis uz Jona dvigubai stipresnis? Cia ir asiluj aisku,kad Jono minutes sumazes,nes boozeris stilius panasus i valanciuno.
2013-02-19
Atsakyti
Lukas
Nematau skirtumo ar boozeris C losia ar Pf jis gali manau abejuose lost, ir jis yra stipresnis labiayu patyres ir geresnis uz jona, todel munuciu biski atimtu is jonu ,bet nedaug
2013-02-19
-1
Atsakyti
boozeris PF lošia, o ne C
2013-02-19
+6
Atsakyti
TADAS BLINDA
Kleiza į ŽALGIRĮ ;) vietoj Pauliaus ;) bet bijos, nes šiemet žalgiris tik traumas turi ;( nieko, atsigaus vistiek, tikiu :)
2013-02-19
+2
Atsakyti
baigiau skaikyt ties: "Boozeris, kaip ir Jonas, žaidžia vidurio puolėjo pozicijoje..."

Zmogau, jei net tokiu dalyku nezinai, tai nedavinek interviu apie nba, o tai dabar uzvirs bereiksme diskusija, kad boozeris atims minutes is jono. Atims, bet tik delto kad Amirui reiks suteikt kazkiek jono minuciu.
2013-02-19
-8
Atsakyti
Anonimas
įdomu
2013-02-19
-1
Atsakyti
colberg
saunu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 13

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.