„Nafta-Universitetas“ – ant išnykimo ribos

2013-02-19 19:06
Paulius Matulevičius, „Vakarų ekspresas“

Iškilo grėsmė, kad iš Lietuvos krepšinio žemėlapio gali išnykti Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda, prieš kelerius metus dominavusi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatuose.

Daugiau nei ketvirtį amžiaus gyvuojanti ir visus svarbiausius NKL titulus turinti ekipa susidūrė su rimtomis finansinėmis bėdomis – tiek žaidėjai, tiek treneriai jau tris mėnesius, o kiti ir maždaug pusmetį negauna atlyginimų.

Negauna atlyginimų

„Dėl pinigų stygiaus komanda merdi, ją paliko trys pajėgiausi žaidėjai, tačiau kiti toliau kovoja dėl išlikimo NKL. Neturime pinigų žaidėjams nupirkti net sportinės avalynės. Bijome, kad visi žaidėjai gali išsilakstyti. Jei artimiausiu metu „Nafta-Universitetas“ nesulauks pinigų injekcijos iš miesto biudžeto, komanda bus priversta pasitraukti iš NKL čempionato jau artimiausiu metu ir net nebaigs sezono. Kitos išeities klubas neturi. Manome, kad šis žingsnis atneštų neigiamų pasekmių visam uostamiesčio krepšiniui“, – antradienį rėžė pas uostamiesčio merą apsilankę „Naftos-Universiteto“ atstovai – prezidentas Aleksandras Lobačiovas ir komandos steigėjai Algimantas Žičkus, Jonas Kuliešius ir buvęs Klaipėdos rektorius Stasys Vaitekūnas.

Jie iš Klaipėdos savivaldybės prašo 120 tūkstančių litų.

„Norint mums išgyventi reikia būtent tokios sumos“, – sakė svečiai.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas ir vicemeras Vytautas Čepas pabrėžė, kad neturi pinigų spausdinimo mašinėlės ir pasiūlė glaudžiau bendradarbiauti su Klaipėdos „Neptūno“ ekipa ir Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.

„Kiek žinau, jums šiemet yra numatyta tokia pat suma kaip ir pernai – 30 tūkstančių litų. Tačiau dar visko gali įvykti, dar bus svarstymų“, – teigė meras.

Susodins prie stalo

Anot „Naftos-Universiteto“ atstovų, jiems tokios sumos išgyventi jokiu būdu nepakaks.

„Vien startinis mokestis dalyvauti NKL čempionate siekia 15 tūkstančių litų, o kur kelionės išlaidos, žaidėjų atlyginimai, aprangos įsigijimas ir kiti dalykai?“, – situaciją aiškino „Naftos-Universiteto“ komandos atstovai.

Uostamiesčio meras įpareigojo Čepą prie apskrito stalo sukviesti „Naftos-Universiteto“, „Neptūno“, Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos vadovybes, taip pat pakviesti Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vadovą Mantą Bagočių ir kartu diskutuoti dėl galimos naujos krepšinio sporto politikos.

„Keista situacija, kai visi nepatenkinti vieni kitais. Sakote, kad pagal 2007 metais pasirašytą Klaipėdos krepšinio piramidės sutartį jums priklauso viena penktoji Savivaldybės „Neptūnui“ skiriamos sumos? Vyrai, pykite, nepykite, bet kol tik mosuosime neveikiančiomis sutartimis, o ne ieškosime bendro kompromiso, tuomet nieko nebus. Tai jau šešerių metų senumo sutartis, galbūt ją reikia keisti?“, – kategoriškas buvo Klaipėdos meras Grubliauskas.

„Pavargau skirti savo lėšas“

Aleksandras Lobačiovas („Naftos-Universiteto“ klubo prezidentas): „Šios komandos prezidentu esu jau 17 metų ir būtent dabar nuo Savivaldybės sprendimo priklausys, ar aš liksiu komandos prezidentu. Daugelį metų iš savo asmeninių lėšų klubui skiriu dešimtis tūkstančių litų. Šiemet iš savo lėšų planavau skirti 30-40 tūkstančių litų, bet susiklostė tokia situacija, kad jau teko skirti gerokai daugiau. Kiek aš galiu skirti savo pinigų? Negi miestui nereikia komandos, kuri gina jo garbę? Jei miestas nepadės, tuomet tiek aš, tiek komanda gali gali pasitraukti iš NKL čempionato.“

„Reikia raginti verslininkus“

Stasys Vaitekūnas (Vienas iš „Naftos-Universiteto“ komandos steigėjų, buvęs Klaipėdos universiteto rektorius): „Tokia jaunimo komanda Klaipėdai – labai reikalinga. Tai gera mokykla, kuri sutraukia ir artimų rajonų žaidėjus. Nereikėtų į šią komandą numoti ranka. Kiek man žinoma, dažnai Klaipėdos įmonės palaiko ne Klaipėdos, o Vilniaus ar Kauno komandas. Man tai yra labai keista. Klaipėdos meras galėtų prie progos tam tikroje aplinkoje pakalbinti verslo žmones, kad labiau padėtų savo miesto komandoms.“

„Atsukti nugarą – nelogiška“

Jonas Kuliešius (Vienas iš „Naftos-Universiteto“ komandos steigėjų): „Važiuodamas į susitikimą pas jus peržvelgiau istoriją ir suskaičiavau, kad dabar NKL lygoje ši mūsų komanda yra pati tituluočiausia – esame iškovoję visų spalvų medalius. Jau daugiau nei 20 metų „Nafta-Universitetas“ garsina mūsų miesto vardą. Faktai kalba patys už save: 2006 metais iškovoti sidabro medaliai, 2007 metais komanda buvo nenugalima – tapo čempione, 2011 metais į Klaipėdą parvežti bronzos medaliai. Pernai mūsų miesto krepšininkai žaidė finalinio ketverto varžybose. Jei miestas negali padėti komandai, kuri garsina Klaipėdos vardą, mažų mažiausiai keista. Atsukti nugarą tikrai nebūtų logiška.“

„Neturime pinigų spausdinimo mašinėlės“

Vytautas Čepas (Klaipėdos vicemeras): „Nei reprezentacinė Klaipėdos krepšinio komanda „Neptūnas“, nei „Nafta-Universitetas“ nėra biudžetinės įstaigos. Tai privatūs klubai, tad mes pernelyg kištis į jų darbą ar steigti naujų etatų negalime. Mes tik galime skirti finansinę paramą, kuri yra taip pat ribota. Mes gi neturime kalno pinigų. Pasakykite, iš ko nukirpti biudžeto lėšas ir skirti jums lėšas. Juk mūsų galimybės yra ribotos. Nėra taip paprasta, kad ištrauktume iš kišenės porą šimtų tūkstančių ir jums duotume.

Žinau, kad Klaipėdoje nefunkcionuoja krepšinio piramidė, nėra bendradarbiavimo tarp Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos, „Naftos-Universiteto“ ir „Neptūno“. Mano nuomone, jūs turėtumėte tapti „Neptūno“ „dublerine“ komanda. Šių dviejų komandų treneriai ir vadovai turėtų glaudžiau bendradarbiauti.“

„Norime būti „Neptūno“ dubleriais“

Algimantas Žičkus (Vienas iš Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ steigėjų): „Norint išgyventi komandai per sezoną reikia maždaug 270 tūkstančių litų, o norint patekti į penketuką ar kovoti dėl prizinių vietų – apie 350 tūkstančių litų. Anksčiau panašią sumą surinkdavome, o šiemet susiklostė prastesnė situacija, todėl dėl finansinių sunkumų negalėjome įsigyti geresnių žaidėjų ir čempionate nusiritome į dugną.

Siekiant pagerinti Klaipėdos krepšinio sporto šakos progresą Klaipėdos mieste, 2007 metais buvo pasirašytas susitarimas tarp Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos, VšĮ BC „Klaipėda“, VšĮ „Neptūnas“ krepšinio klubo ir Klaipėdos savivaldybės, kuri pagal sutartį įpareigojo ugdyti perspektyvius jaunus krepšininkus piramidės principu. Šis bendradarbiavimas įformintas susitarimu, kuris galioja iki 2017 metų. Tačiau ši piramidė nefunkcionuoja.

Mes norėtume būti „Neptūno“ „dublerine“ komanda. Šiai ekipai esame paruošę daug žaidėjų, tarp kurių dabar reprezentacinėje Klaipėdos miesto komandoje rungtyniauja keturi mūsų išugdyti žaidėjai: Valdas Vasylius, Deividas Gailius, Marius Runkauskas ir Simas Galdikas, o komandai vadovauja buvęs mūsų žaidėjas Osvaldas Kurauskas.

„Neptūno“ varžybos, kuomet žaidžia tiek klaipėdiečių, yra vienos lankomiausių, nusileidžia tik Kauno „Žalgiriui“. Mes galėtume „Neptūnui“ išugdyti daugiau klaipėdiečių ir nuo to Klaipėdos krepšiniui būtų tik geriau.

„Naftos-Universiteto“ komandos istorija

Komanda įkurta 1987 metais. Tuomet ji dar vadinosi Klaipėdos „Viesulu“. Vėliau, 1995 m., prisijungus Klaipėdos universitetui, komandos branduolį nuolatos sudaro akademinis jaunimas.

Nuo 1996 metų ekipos pavadinimas keitėsi į „Universitetas-Irvinga“, nuo 1999 metų „Universitetas-Laivitė“, nuo 2003 metų – „Nafta-Uni-Laivitė“, nuo 2010 metų – „Nafta-Universitetas“.

Pasiekimai:

2002 metais komanda, treniruojama Genadijaus Glikmano, iškovojo trečiąją vietą LKKA pirmenybėse.
2006 metais krepšininkai, vadovaujami stratego Daliaus Ubarto, tapo NKL vicečempionais.
2007 metais su tuo pačiu treneriu pavyko iškovoti NKL čempionų titulą.

Komandą remia Klaipėdos miesto Savivaldybė, AB „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos universitetas. Klubo prezidentu ir rėmėju jau 17 metų yra Aleksandras Lobačiovas.

 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (10)
nizinau
Kol senoji vipine gvardija sedes savo postuose "Naftos-Universiteto" komandoje , tol nieko gero galime nesitiketi . Verkia , kad jiems niekas nepadeda , o kai pagalba buna salia , iskart akis visiem drasko , nes jiem per maza .... Vadovus pakeisit - pasikeis ir poziuris i sita komanda. !!!
2013-02-20
-1
Atsakyti
Pataisymas
Pasiekimai:

2002 metais komanda, treniruojama Genadijaus Glikmano, iškovojo trečiąją vietą LKKA pirmenybėse.

2006 metais krepšininkai, vadovaujami stratego Daliaus Ubarto, tapo NKL vicečempionais.

2007 metais su tuo pačiu treneriu pavyko iškovoti NKL čempionų titulą.

Treniruojama Dainiaus Miliuno,2011 metais į Klaipėdą parvežti bronzos medaliai. Pernai mūsų miesto krepšininkai žaidė finalinio ketverto varžybose.
2013-02-20
Atsakyti
klp
nesuprantu kas tie steigejai kaip zickus kuliesius senai jau perdylos pensininkai tai leiskite jaunesniems dirbti ir suras investitoriu o kad reikalinga piramide paziurekite kas is laivites tiktu i neptuna kiekvienas pasakytu kad tokiu nera , tai ko cia verkti kad nera piramides.
2013-02-20
-1
Atsakyti
djgaffer
kaip gali būti gera situacija,kai net nepalaikomi santykiai su KM?kitas dalykas,kurio nesuprantu-juos remia kaip supratau ir Klaipėdos nafta.tai nuo kada naftininkai pinigų neturi?nors pamiršau,kad gyvenam korumpuotoj šalį,tai tada nestebina,kad ir naftininkai tipo babkių neturi.žinom mes,kur to babkės nukeliauja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
-2
Atsakyti
djgaffer
kaip gali būti gera situacija,kai net nepalaikomi santykiai su KM?kitas dalykas,kurio nesuprantu-juos remia kaip supratau ir Klaipėdos nafta.tai nuo kada naftininkai pinigų neturi?nors pamiršau,kad gyvenam korumpuotoj šalį,tai tada nestebina,kad ir naftininkai tipo babkių neturi.žinom mes,kur to babkės nukeliauja.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-19
Atsakyti
Anonimas
Kuo tai skiriasi nuo Romanovo apsilankymo? Tik prasoma suma ir atitinkamai komandos pasiekimais.

Blogumas tame, kad 2 lygos dugne esanciai komandai skirti $ panasiau i bala, negu pretenduojanciai i EL Top8. Gal dar tame, kad stebuklu nebuna, ir nei vieni nei kiti is valdzios negaus.
2013-02-19
+2
Atsakyti
2 Skilo
"2" nematau problemos, vietoj dabartiniu 500t numatytu Neptunas ir 30t numatytu N-U savivaldybe duotu 530, komandos pavadinimo nekeiciant remejai neiseitu, o gal ir nauju ateitu nes komanda vel butu tarp NKL lyderiu

"3" argi tas salyhas ne Klaipedos Universitetas teikia?

"4" jei zaidejas yra pajegus buti LKL vidutiniuku vienu lyderiu kaip Girdziunas tai skolinti i NKL neverta. bet kike tokiu zaideju Neptunas glai tureti?
2013-02-19
+2
Atsakyti
Kad pas jus visad nesamones dedavos kiek pamenu. Salygos klubui egzistuoti tikrai yra. Kur bendradarbiavimas su Vlado Knašiaus krepšinio mokykla? Juk Klaipedoj turit viena geriausiu Lietuvoj krepsinio mokyklu. Su tuo paciu Neptunu reiktu geresnius santykius palaikyti.
2013-02-19
Atsakyti
Anonimas
nu bliat..tokia sm pajegia turite..tai burkit i ja ta jaunima, sudarydami salygas tobuleti..
2013-02-19
-1
Atsakyti
Skilo
Nesmagu ,kad antrame pagal pajeguma Klaipedos krepsinio klube susikloste tokia situacija.Taciau....prie sito galutinio tasko buvo prieita ne per vienerius metus ,manyciau ,kad cia galima yzvelgti neukiskumo ir trumparegiskumo .

1.Klubo strategija niekada neturejo aiskios vizijos,nebuvo aiskaus apsisprendimo ,kam klubas dirbs.

2Klubas niekada netaps Neptuno dubleriu komanda,nes ir patiems Neptunieciams pinigai reikalingai ,kaip oras.Kodel jie turi dalintis su Nafta?

3Klubas nepritrauks perspektyviu zaideju,kol jiems nebus sudarytos palankios mokymosi ,gyvenimo ir finansines salygos(nors min.salygos ,kaip yra LCC koledze)

4Neptuno vadovybe zaidejus linke skolinti LKL komandoms,nes jiems aktualiau(suprantama)aukstesnis zaidimo lygis.
2013-02-19
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.