Įspūdingas "Lietuvos ryto" taiklumas pirmoje rungtynių dalyje lėmė pergalę. Pirmose LKL ketvirtfinalio serijos rungtynėse Vilniaus komanda namuose 119:88 (35:18, 31:24, 26:28, 27:18) įveikė Alytaus "Alitą".

Per pirmuosius du kėlinius "Lietuvos rytas" pataikė net 22 dvitaškius iš 24 ir pirmavo 66:42. Tačiau toks žaidimas tarsi užmigdė pačius šeimininkus. "Alita" po didžiosios pertraukos nebeleido didinti pranašumo, o po spurto 10:0 ketvirtojo kėlinio pradžioje priartėjo iki 80:92.

P.Čiukinas padavė paraišką dalyvauti NBA biržoje
Nuotr. basketnews.lt
Visgi 14:1 atkarpą laimėję ULEB taurės čempionai nebeleido suabejoti savo pergale.

"Alitai" trūko dviejų priekinės linijos žaidėjų. Padėti Alytaus klubui negalėjo Aurimas Statkus ir latvis Andris Umbraško.

20 pirmųjų vilniečių taškų pelnė trys priekinės linijos krepšininkai – Povilas Čiukinas, Saulius Kuzminskas bei Andrius Šležas. Sužaidus šešias minutes po jų taškų šeimininkai pirmavo 20:10.

Itin įspūdingai per pirmąjį kėlinį pasirodė P.Čiukinas. Jo sąskaitoje po pirmojo ketvirčio buvo 15 iš 35 ekipos taškų. Vidurio puolėjas pataikė visus 7 mestus dvitaškius ir vienintelį baudos metimą.

Estafetę iš jo per antrąjį kėlinį perėmė Simas Jasaitis. Gynėjas pelnė pirmus 11 ekipos taškų ir nė karto neprametė (3/3 tritaškių, 1/1 dvitaškio). Tai leido "Lietuvos rytui" susikrauti 31 taško persvarą – 62:31.

Tačiau neatsiradus žaidėjo, kuris imtųsi iniciatyvos, "Lietuvos rytas" po didžiosios pertraukos įkrito į duobę, iš kurios išlipo tik rungtynių pabaigoje.

Sėkmingas vilniečių atakas palydėdavo sirgalių ovacijos. Didžiausią dėmesį sulaukė Gintaras Einikis. Po kiekvieno taiklaus Pūkio metimo vilniečių gerbėjai užtraukdavo skanduotę: "Alaus, alaus, Pūkiui alaus".

"Lietuvos rytas": Simas Jasaitis 28 taškai, Povilas Čiukinas 25 (11 atkovotų kamuolių), Andrius Šležas 18.

"Alita": Saulius Kazevičius 17, Osvaldas Mačernis ir Žygimantas Jonušas po 16.

Vilniaus komanda vertėsi be savo lyderių. Haris Mujezinovičius gydosi kojos traumą. Dėl to puolėjas pastaruosius du mėnesius žaidė tik svarbiausiose "Lietuvos ryto" rungtynėse. Antradienį jis vyks į Miuncheną (Vokietija), kur bus atliekami tyrimai.

Be to, aikštėje nepasirodė Robertas Javtokas, Robertas Štelmaheris bei Tyrone'as Nesby. Jiems treneris leido pailsėti.

Tai buvo rezultatyviausios "Lietuvos ryto" rungtynės šį sezoną LKL čempionate. Prieš tai daugiausiai taškų mače su Vilniaus ekipa taip pat buvo praleidusi "Alita". Ji sezono pradžioje pralaimėjo dvikovą 69:116.

2005-04-24 01:00
Lietuvos Rytas protingiau rungtyniauja (taupo pagrindinius zaidejus finalui) :)
2005-04-24 00:50
tik gaila kad yra tokiu kvailiu kaip Beard kuris net ne uz zalgiri nors pasimes jo lyderio nika...
2005-04-23 22:52