Treniruotėse po 4-5 valandas kasdien praleidžiantis Donatas Motiejūnas tiki, kad jo valanda NBA dar išmuš
Treniruotėse po 4-5 valandas kasdien praleidžiantis Donatas Motiejūnas tiki, kad jo valanda NBA dar išmuš
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Hjustono „Rockets“ ekipos naujokas iš Lietuvos Donatas Motiejūnas jau daugiau nei pusmetį kantriai treniruojasi ir neabejoja sulauksiantis savojo šanso. 

Aukštaūgis iš Lietuvos nepalūžo, kai per visą gruodžio mėnesį aikštelėje pasirodė vos 5 kartus ir joje praleido tik 21 minutę. Jausdamas, kad praranda sportinę formą Motiejūnas Hjustono klubo trenerių pasiprašė išsiunčiamas į NBDL, įgyti žaidimo praktikos. 

Kasdien pratybose po 4-5 valandas praleidžiantis 22 metų 213 cm ūgio puolėjas tvirtino, kad „Rockets“ ekipos treneriai mato jo pastangas ir anksčiau ar vėliau suteiks jam galimybę pasireikšti.  

„Stengiuosi kuo labiau save patobulinti ir kuo geriau pasiruošti ateičiai – kad gavęs šansą neprašaučiau“, – praėjusią savaitę išskirtiniame interviu Hjustone tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Motiejūnas.

Ko jau ko, bet noro įsitvirtinti stipriausioje pasaulio lygoje iš jo tikrai neatimsi. O tiems, kurie kryptingai siekia savo tikslo, kelio neužtveria nei ugnis, nei vanduo. 

– Donatai, ar tokią NBA ir įsivaizdavote? Kas čia labiausiai nustebino? – „BasketNews.lt“ paklausė Motiejūno.
– Žiūrint iš šalies atrodo, kad NBA krepšinio lygis – visiškai kitoks. Įsivaizduoji, kad kiekvienas kiekvienos ekipos žaidėjas yra labai pajėgus krepšininkus. Tačiau atvažiavęs čia supratau, kad jie žaidžia tokį pat krepšinį. Nieko per daug įspūdingo nėra. Žinoma, yra keli labai geri krepšininkai, tačiau yra ir tokių, kurie būdami už aikštelės ribų negali kamuolio išmesti į krepšį. Čia yra įvairiausių žaidėjų. Žinoma, NBA komandos – stipriausios, tačiau tikrai nėra taip, kaip kad įsivaizdavau būdamas vaikas, kad čia kažkas nerealaus. 

– Kaip įsikūrėte Hjustone?
– Gyvenu netoli arenos, kad neužtrukčiau važiuodamas į treniruotes. Naujokai į  pratybas turi ateiti pusvalandžiu anksčiau, nei kiti krepšininkai. Todėl nenorėjau gyventi toli ir apsistojau prie pat arenos. Daugiausiai laiko joje ir praleidžiu. 

– Automobilio neprireikia?
– Hjustonas – labai išplėstas miestas. Teksase visi miestai yra labai išsiplėtę, todėl be automobilio čia nieko nepadarysi. Kai kurie komandos draugai išsinuomavo namus už 45 minučių kelio nuo arenos ir esant kamščiams į areną važiuoja pusantros valandos. Aš nelabai noriu keltis šeštą valandą ryto, stovėti kamščiuose ir taip ilgai važiuoti į salę, todėl stengiausi būsto ieškotis kuo arčiau arenos. O norint nuvažiuoti pavalgyti reikia vykti už miesto. Centre visuose daugiaaukščiuose yra įrengti biurai, jis atgyja tik per pietus, kai visi išeina pietauti. O daugiau čia praktiškai nieko nėra, nes visi gyvena užmiestyje. 

– Ar tokios rungtynės, kokias sužaidėte su Los Andželo „Clippers“ ekipa (15 min., 13 taškų) suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis?
– Žinote, sėdžiu ir laukiu savo šanso. Žinoma, tai prideda jėgų, tačiau būtų smagu, kad tokių rungtynių būtų daugiau. Bus matyti, kaip bus ateityje, tačiau gavęs šansą stengiuosi jį išnaudoti. 

– Sakoma, kad NBA komandos daugiau žaidžia nei treniruojasi. Ar taip yra iš tiesų?
– Taip. Buvo atvejis, kai per septynių dienų kelionę treniravomės gal tik vieną kartą. Rungtynės veda rungtynes, o po jų komanda dažniausiai gauna poilsio dieną. Aišku, mes keturiese, kurie mažiau rungtyniaujame, stengiamės nueiti į treniruoklių salę ar pasportuoti kitur. Visgi tai nėra tikros treniruotės ir žaidybinę praktiką galima prarasti labai greitai. Todėl prieš kurį laiką aš pats norėjau važiuoti į NBDL, nes nebejaučiau žaidimo.

Motiejūno pasirodymas NBA mėnesiais
Mėnuo Rungt. Min. Tšk.
Lapkritis 3 8 3
Gruodis 6 25 12
Sausis 6 17 13
Vasaris 6 64 40
– Europoje komandos dažniausiai kiekvieną dieną turi po dvi treniruotes. Ar netrūksta krūvio?
– Čia krūvis šiek tiek kitoks – žaidybinis. O jį atlaikyti yra šiek tiek sunkiau. Tačiau NBA yra didelis verslas, jie susikūrė tokią sistemą, kad kuo daugiau iš to uždirbtų, todėl turime prie to prisitaikyti. Aišku, yra sunkiau žaisti, nei treniruotis. Per pratybas turi ir pertraukėlių, o kai žaidi ketverias rungtynes per šešias dienas nėra lengva. Bendrauju su turku ir matau, kad sužaidęs trejas rungtynes jis jau yra „nusikalęs“. 

– Treniruojatės daugiausiai iš visų komandos draugų. Kokia yra įprastinė jūsų diena?
– Viskas priklauso nuo to, turime bendrą komandinę treniruotę ar ne, tačiau ir vienu, ir kitu atveju salėje praleidžiu 4-5 valandas. Sportuoju ir krepšinio, ir treniruoklių salėse. Stengiuosi kuo labiau save patobulinti ir kuo geriau pasiruošti ateičiai – kad gavęs šansą neprašaučiau. 

– Galbūt teko sportuoti su legendiniais „Rockets“ aukštaūgiais Hakeemu Olajuwonu ar Dikembe Mutombo?
– Ne, dar neteko, tačiau būtų labai malonu. Bus matyti, kaip bus pasibaigus šiam sezonui. Praėjusią vasarą į Hjustoną anksčiausiai atvykau aš ir turkas Omeras Ašikas. Tuomet čia dar nieko nebuvo, o mes visą mėnesį sportavome dviese, žaidėme vienas prieš vieną. Abu įgijome gerą sportinę formą, jis man nemažai padėjo.

– Ar nuo vasaros jaučiatės labai patobulėjęs?
– Sunku pasakyti, kai negaliu pasireikšti. Tačiau tikiuosi, kad tobulėju. Treneriai sako, kad viskas eina tik į gerą, tačiau to reikėtų klausti jau ne manęs. Per treniruotes sunku kažkur pasireikšti ar pasirodyti. 

– Dabartiniu savo vaidmeniu komandoje nesate patenkintas nei jūs, nei Lietuvos sirgaliai. Po sėkmingo pasirodymo ikisezoninėse turbūt nenujautėte, kad žaisti teks tiek mažai?
– Aišku, dariau viską, ko manęs „Rockets“ prašė – daug dirbau ir treniravausi. Nesitikėjau, kad žaisiu labai daug, tačiau nesitikėjau, kad taip sėdėsiu. Bet yra kaip yra. Daug dirbu ir stengiuosi įrodyti, kad esu vertas žaisti. Treneris tai mato ir manau, kad anksčiau ar vėliau jis man suteiks šansą, kurio esu nusipelnęs. 

– Ar šiuo metu vis dar norėtumėte grįžti į NBDL ir ten rungtyniauti po 30 minučių?
– Jeigu ir toliau sėdėsiu ant suolo, tikrai neprieštarausiu. Antrą kartą pats prašiausi išleidžiamas į NBDL, nes dėl žaidybinės praktikos trūkumo atėjo toks laikas, kai per treniruotes nebesuprasdavau, kas padeda apsiginti. Jau geriau žaisti ten ir atgauti sportinę formą bei žaidybinę praktiką, nei sėdėti ant suolo ir ją prarasti. 

– Tos vienos ar dvejos rungtynės padėdavo?
– Kažkiek padėdavo. Aišku, norėtųsi daugiau, tačiau yra taip, kaip yra. Sąlygas, kiek ten būsiu, diktuoju ne aš, o jie. Džiaugiuosi, kad jie atsiliepė į mano prašymą ir suprato mane. 

– Koks yra NBDL lygis? Per NBA Visų žvaigždžių šventę amerikiečiai gyrėsi, kad tai antras stipriausias pasaulyje čempionatas po NBA.
– Tegul sako, bet taip tikrai nėra. Galbūt NBDL lygis būtų kiek aukštesnis, tačiau komandinio žaidimo ten yra mažai. Man pasisekė, kad „Rio Grande Valley Vipers“ komandos treneris yra labai geras ir žaidėjus daugiau mažiau kontroliuoja. Tačiau pasižiūrėjus į kai kurias kitas komandas – išsimeta kamuolį, padriblinguoja, meta tritaškį ir bėga į gynybą... Tikrai nepasakyčiau, kad tai antra stipriausia lyga pasaulyje. Eurolyga yra žymiai stipresnė.

Interviu su Donatu Motiejūnu:

Antrosios interviu dalies su Motiejūnu tinklalapyje „BasketNews.lt“ ieškokite rytoj. Joje lietuvis papasakos apie „Rockets“ komandoje jam tekusias naujoko pareigas, „Rockets“ klubo skauto Artūro Karnišovo pagalbą bei žaidimą Lietuvos rinktinėje. 


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (41)
McBay
Jau buvo, pasieskok naujienose. :-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-27
Atsakyti
Arturas
Ar antra dalis netrukus bus? Jau laukiu nesulaukiu
2013-02-26
Atsakyti
che
Kas sakė kad Lietuviai mažiukai? Aikščiausi pasaulyje yra Dinarų kalnuose gyvenantys serbai, slovėnai, albanai, bosniai.(gyvenatys tik tame regione, kitose vietose jie užauga mažesni)185 ,olandai 183,norvegai, švedai 182, LIETUVIAI,181 slovėnai 180, čekai 180. Kitos šalys nesiekia 180. Taip , lietuviai yra vieni aukščiausų pasaulyje ir fiziškai stipriausių. Vien ką Savickas reiškia.
2013-02-25
-1
Atsakyti
fpiz-2
Dziaukites kad dave interva "in your face" intojai :D
2013-02-25
Atsakyti
kjd
Uztenka aplamai paziureti kiek mes iskovojame medaliu olimpiadoje ( vasaros ir ZIEMOS ) . Tai mums tvarko didzioji dalis Europos valstybiu ir tai ne tik didziosios , bet ir musu ir net uz mus mazesnes .

Tie patys latviukai mus tvarko pagal medalius paskutiniu 3 olimpiadu ( ziemos , vasaros ) rezultate .

Pagal sportinius pasiekimus tenkancius vienam gyventojui - gaunam sausai Europoje ( atmetus dydi valstybes )

Pagal visuomenes fizini aktyvuma irgi gan aiskiai matosi . Savo malonumui sportu uzsiima labai nedaug zmoniu . Maratonu Lietuvoje vos vienas kitas tera , padoresnis tik Vilniaus buvo ir tai jame pilna maratona bega 50% uzsienieciu , uztenka paziureti kiek zmoniu aktyvai sportuoja virs 30 metu ir kiek kitose Europos valstybese - darosi liudna . O sportuojanti visuomene ir tevai yra pavyzdys ir savaime suprantis dalykas vaikams siekti to paties .
2013-02-25
+1
Atsakyti
Su "keliais" gerais zaidejais truputi nusisnekejo. Anksciau buvo D. Rodmanas, jis negaledavo ismesti kamuolio toliau nei nuo baudos aiksteles, tai jis pagal Doni prastas grajokas?

Svaigsti ir nejauti! Visi turi savo pareigas. Tokie kaip Rodman ar tas pats Mutombo nemetydavo is toliau nei is po lentos.
2013-02-25
-2
Atsakyti
kd
As ir nelyginau Lietuvos su didziosiomis valstybemis . Zinant kad krepsinyje maza konkurencija ir palyginus nedaugeli valstybeje tai populiari sporto saka . Kad ir kaip ziuresi . Jei tai butu kokiame futbole - tai butu fenomenas patekti i tokias aukstas vietas .

Lyginau su minimomis jugu valstybemis , kurios smarkai nelenkia pagal gyventoju skaiciu Lietuvos .

Vienintelis skirtumas . Nei vienoje europos valstybeje krepsinis nera taip isreikstas ir jam netenka toks didelis % paramos valstybes kaip atskirai sporto sakai nuo viso finansavimo sportui .

Problema yra ta kad mano minetos valstybes - isaugina ne ka prastesnius ir ne blogesnius sportininkus .

Svarbu ne kokybe , o kiekybe ? pradekim , kad mes aplamai nebeturim kiekybes ir kokybes . Anksciau buvo bent kokybe , pasitraukus senajai kartais ir matom vieno komentatoriaus isreiksta nuomone - smunka , smunka Krepsinis Lietuvoje . Pirmiausia savo pasiekimais , o tai yra signalas sunerimti . Prarandam po biski krepsinio valstybes statusa .

Turejau omeni , kad lietuvai yra mazai sportuojanti salis ir tauta . Ir tai labai matosi . Tai atspindi ir tyrimai kurie parode , kad dabartinis salies jaunimas yra vienas maziausiai fiziskai aktyvus Europoje .

Jugu valstybes gal biski ir daugiau turi gyventoju . Bet santykis lyginant ka jie isugdo ir kitose sporto sakose - stublinantis .

Mineti Kraotai . Pagal gyvnetoju skaiciu , su mazesniu finansavimu paziurekim ka pastato : stipriai krepsinio komanda , viena stipresniu Europos futbolo komandu , viena stipriausiais Europoje rankinio ir vandesvydzio komandu . Ir tai tik populiarios olimpines komandines sporto sakos . Apie indvidualiais sporto sakas nekalbu .

Pagal skiriama demesi , finansavima ir kitus kriterijus mes turetume buti Europoje maziausia TOP4 , pasaulyje TOP6 ... deja akivaizdu kad tos pozicijos patampa svajonemis mums . Kartu kaita ? ji jau vyksta 8 metus .

Genai , galbut , bet tai nepaaiskina kodel jiems sekasi ne tik krepsini .

Atsakymas paprastas - neturim normalios ugdymo programos . Neturim giliu sportiniu tradiciju daugumoje sporto saku , visuomene nera linkusi sportuoti . Lietuviai pakolkas lyderiauja alaus vartojame , mieliau renkasi gerti alu , valgyti nesveika koloringa maista ir drybsoti prie TV . Jaunimo atveju prie interneto ir PC .

Uztenka paziureti , kiek tokio pat dydzio Europos valstybiu visuomenes sportuoja ir rezultatai matosi .

Lietuvoje dazniausiai jaunimo sportavimas lengvai sprendziamas . Vaikas nedidelio ugio , neuzaugs . Nebus krepsinininkas . Tai nafik jam ten sporto bureli lankyti , sportininkas nebus . Rezultatas - tik nedidele vaiku dalis intensyvai sportuoja . Nedaug ir isugdom sportininku .

Sakykit ka norit , bet jei futbolo rinktine pasikrauna nuo liuksenburgo ir fareru , kai pats futbolas Lietuvoje yra irgi populiarus ir dauguma vaiku ju zaidzia po krepsinio . Kazkas ugdyme yra ne gerai .
2013-02-25
+2
Atsakyti
atomic boy
Sorry kad isiterpsiu i tema, bet paziurim grynai matematiskai: Lietuvoje vos 2,5 mil. gyventoju, Jav-310 milj. Tai reiskia kad JAV ant 125 kartu didesne uz Lietuva. Jei mes butume tokio dydzio kaip JAV turetumeme 125 Valanciunus ir 125 Motiejunus.... Taip kad musu krepsinio sistema dirba tikrai gerai ir daugiau nelabai isspausi. Ir tai kad mes sugebame konkuruoti su Rusija (140 mil.), Brazilija (180mil.) Ispanija (40 milj.) Turkija (80 milj) Prancuzija (60 milj.) tai yra stebuklas. Net Serbija ( 9 milj.) Kroatija ( 4,5 mil.) ar Bosnia Hercegovina ( 4,4 milj. ) mus vos ne dvigubai gyventojais lenkia. Isimtis gali buti tik Slevenija su Mekedonija ( po 2 milj.) kurios panasios i Lietuva. Bet tai jugai-sportas pas juos kraujyse, ir plius genetika. Zinau ka sneku-teko atostogauti Kroatijoje ir Juodkalnijoje, tai ten toks jausmas kad kas antras pacanas dvieju metru ugio, as su 1,82 cm vos ne nykstukas atrodziau. Tai tiek is geografijos.
2013-02-25
+2
Atsakyti
to arnsKiek paskui jų, talentų nusėdusių stipriausiuose klubuose, ką nors apart "perspektyvus" pasiekia?Tesiog palygink kiek lietuviu krepsininku zaidzia Eurolygos klubuose ir kiek tu paciu serbu , kraotu , bosniu ir kitu jugoslavu . 80% Eurolygos klubu uzpildyti zaidejais is jugoslavijos . Kiek lietuviu ? ant pirstu suskaiciuoti galima . Senukas Jasikevicius , atsarginis Gecevicius , vidutiniokas Pocius ir siek tiek pas graikus zibantis Maciulis .Viskas 4 legionierius turim Eurolygos klubuose . Pvz Serbai vien Maskvos CSKA klube turi 3 savus zaidejus .Senoji jugu karta ir dabartine krauna i vienus vartus mums ir visai Europai . Europos stipriausius klubus treniruoja dauguma jugu , zaidzia dauguma jugu . Mes net klubiniame lygmenyje pasigirti kazkuo negalime pries juos , nors ju klubai yra grynai jaunimo ugdymo centrai ir tesiog biznis kuriame pardavineja jaunus talentus europos grandams . Ir tai perspjauti ju negalime , nors skiriame daugiau pinigu klubams nei jie .Zubicius , Delasas .... O kas is musu jaunuoliu tokio amziaus zaidzia Eurolygos klubuose ? kas ? Lipkeviciai , Juskeviciai , Dambrauskai , Bendzai , Vasiliauskai kur jei zaidzia ? gimtosiuose klubuose , kur vien todel kad yra lietuviai ir busima ateitis turi isskirtines salygas .Kas is musu jaunuju talentu pradejo karjera kaip legionieriai dabar ? Sabonis , Cizauskas ? vienas labiau ispanas , kitas dievas zino kokiame ten klube zaidzia ir atsarginiu suoleli trina .Aplamai jugai yra labiausiai sportuojancios Europos tautos . Jie tvarko mus krepsinio talentais ir savo lygiu , nors pas mus tai TOP1 sporto saka , paziurejus , kelintoj vietoj tas krepsinis pas jugus . Juoka kelia .Tie patys kroatai , isaugina puikiais krepsinio zvaigzdes , legendas , laiks nuo laiko suburia labai galingas rinktines . Bet jie visose sporto sakose augina zvaigzdes . Tokiu kaip Berankiu vos ne 5 turi , futbolo rinktine turi kuri patenka tarp TOP8 stipriausiu , kai musiskai gauna nuo liuksenburgo ir turi istikro jau pasauliu lygiu futbolo zvaigzdes . Tinklinyje ir ypac rankinyje pateikia vienas stipriausiu pasaulio komandu , tas pats ir vandesvydyje .Tokia pati situacija ir pas serbus , slovenus ir kitus jugus .Kalbant apie Sariciu , jo metuose dabar nei vienas lietuvaiciu krepsininku nezaidzia tokiame lygyje ir tokias rodikliais . Po poros metu pereis i Eurolygos grandus ir viskas , Adrijos lyga yra geriausia vieta Europoje pasireiksti jauniems talentams . Blogiausiu atveju pereis i Partizan ir tikrai atzaides metus , gaus gera pasiulyma . Is kitos puses jei zais ir toliau taip uz jaunimo rinktines - aukstas NBA saukimas jam garantuotas .Jis dar labai jaunas , nereikia noreti is jo kad jis zaistu uz Eurolygos grandus . Cizauskas vyresnis , o kur zaidzia ? kazkas ispudingiau ? Lyga stipresne , bet kas is to jei atsarginiu esi , kai tas startinio penketuko zaidejas .Pas vyruka ten labai sviesi ateitis jei viskas klostysis normaliai .


Svarbu kokybe, o ne kiekybe. Zalgiryje irgi buvo ir jaunasis Sabonis (Andriuha) ir kiti "talentai", kurie nusibaige.
2013-02-25
-4
Atsakyti
Gal mūsų klubai ir nėra stiprūs, gal mes neturime daug žaidėjų žaidžiančių EL.. Bet pažiūrėkit, tokia maža šalis, ir yra tarp pasaulio elito, top 8.. :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-25
Atsakyti
Atsiminkit jus visi koke ta musu lietuvele maza salis yra
2013-02-25
+1
Atsakyti
to arns
Kiek paskui jų, talentų nusėdusių stipriausiuose klubuose, ką nors apart "perspektyvus" pasiekia?

Tesiog palygink kiek lietuviu krepsininku zaidzia Eurolygos klubuose ir kiek tu paciu serbu , kraotu , bosniu ir kitu jugoslavu . 80% Eurolygos klubu uzpildyti zaidejais is jugoslavijos . Kiek lietuviu ? ant pirstu suskaiciuoti galima . Senukas Jasikevicius , atsarginis Gecevicius , vidutiniokas Pocius ir siek tiek pas graikus zibantis Maciulis .

Viskas 4 legionierius turim Eurolygos klubuose . Pvz Serbai vien Maskvos CSKA klube turi 3 savus zaidejus .

Senoji jugu karta ir dabartine krauna i vienus vartus mums ir visai Europai . Europos stipriausius klubus treniruoja dauguma jugu , zaidzia dauguma jugu . Mes net klubiniame lygmenyje pasigirti kazkuo negalime pries juos , nors ju klubai yra grynai jaunimo ugdymo centrai ir tesiog biznis kuriame pardavineja jaunus talentus europos grandams . Ir tai perspjauti ju negalime , nors skiriame daugiau pinigu klubams nei jie .

Zubicius , Delasas .... O kas is musu jaunuoliu tokio amziaus zaidzia Eurolygos klubuose ? kas ? Lipkeviciai , Juskeviciai , Dambrauskai , Bendzai , Vasiliauskai kur jei zaidzia ? gimtosiuose klubuose , kur vien todel kad yra lietuviai ir busima ateitis turi isskirtines salygas .

Kas is musu jaunuju talentu pradejo karjera kaip legionieriai dabar ? Sabonis , Cizauskas ? vienas labiau ispanas , kitas dievas zino kokiame ten klube zaidzia ir atsarginiu suoleli trina .

Aplamai jugai yra labiausiai sportuojancios Europos tautos . Jie tvarko mus krepsinio talentais ir savo lygiu , nors pas mus tai TOP1 sporto saka , paziurejus , kelintoj vietoj tas krepsinis pas jugus . Juoka kelia .

Tie patys kroatai , isaugina puikiais krepsinio zvaigzdes , legendas , laiks nuo laiko suburia labai galingas rinktines . Bet jie visose sporto sakose augina zvaigzdes . Tokiu kaip Berankiu vos ne 5 turi , futbolo rinktine turi kuri patenka tarp TOP8 stipriausiu , kai musiskai gauna nuo liuksenburgo ir turi istikro jau pasauliu lygiu futbolo zvaigzdes . Tinklinyje ir ypac rankinyje pateikia vienas stipriausiu pasaulio komandu , tas pats ir vandesvydyje .

Tokia pati situacija ir pas serbus , slovenus ir kitus jugus .

Kalbant apie Sariciu , jo metuose dabar nei vienas lietuvaiciu krepsininku nezaidzia tokiame lygyje ir tokias rodikliais . Po poros metu pereis i Eurolygos grandus ir viskas , Adrijos lyga yra geriausia vieta Europoje pasireiksti jauniems talentams . Blogiausiu atveju pereis i Partizan ir tikrai atzaides metus , gaus gera pasiulyma . Is kitos puses jei zais ir toliau taip uz jaunimo rinktines - aukstas NBA saukimas jam garantuotas .

Jis dar labai jaunas , nereikia noreti is jo kad jis zaistu uz Eurolygos grandus . Cizauskas vyresnis , o kur zaidzia ? kazkas ispudingiau ? Lyga stipresne , bet kas is to jei atsarginiu esi , kai tas startinio penketuko zaidejas .

Pas vyruka ten labai sviesi ateitis jei viskas klostysis normaliai .
2013-02-25
-1
Atsakyti
trololo to susidegink
Zinoma, kad iseitu i top4 ir nei CSKA, nei Barca nieko pries tas komandas nepadarytu. Tas pats Weems, atejes is autsaideriu ekipos, yra Eurolygos zvaigzde, kartu su visokiais Farmarais ar Kristiciais, kurie geriausiu atveju tebuvo role-playeriai. Eurolygai dar oi kaip toli iki NBA
2013-02-25
-1
Atsakyti
edga888<...>


JO, lygini Europos šalis, kuriose neretai tiek pat gyventoju, kiek JAV užsiimančiu vien krepšiniu :D Niekas JAV nebijo, bet supranta kad jie atsiveža 12(!) panašaus pajėgumo žaidėjų, ir dar bent dešimt jei norėtu pakeistu juos. Tokios šalys kaip Lietuva, Serbija, Rusija ar net Turkija geriausiu atveju 6-7 panašius atsiveža. Tad lygegriačiai ir gaunasi, 1-2 kėliniai lygiai, o paskui dėka ištvermės JAV pabėga. Atsiminkime finalus tarp JAV ir Ispanijos. Nė kiek ispanai ne prastesni. Bet užtenka vienam jog neitu, vienam išsibauduoti ir ketvirtame kėlinyje nebėra to gyvumo, ko pasekoje ėjo lygiai, koja kojon...

Gal papasakok, kur dingo tie treneriai išauginę Macą, Šišką, Šarą, Ilgą ir t.t? Per kelis metus paseno ir iškeliavo anapilin? Ne. Sistema dirba, tik dabartinis jaunimas labiau už žaidimą mėgsta pinigus. Turime sočiai pavyzdžių, kai įspūdingai pradėję karjeras jaunimo lygmeniuose, paskui ėmė ir paskendo. Pvz Sinica. Pasėdėjo ant suolelio kelis metus ir tapo medis, net taiklioji ranka ne kažkur. Jomantas su Jasaičiu dar ne pensininkai, tačiau rezultatai verčia abejoti ar ne besibaiginėjanti jų karjera. Su Gecevičiumi irgi geras klausimas, kiek gi jis tobulėja, užuot tikrinęs sao sąskaitos likutį...

Beje, serbai, kroatai naudoja tą tavo taktiką, kad rinktinėje apie vieną du žmones viską stato, kad tik tiek būtu super, kad jie pasijaustu lyderiais ir trauktu visa tai. Kiek paskui jų, talentų nusėdusių stipriausiuose klubuose, ką nors apart "perspektyvus" pasiekia? Turime Žalgiryje Delašą, vieną ryškesnių žvaigdžių. Nesenai buvo rašytą apie Šaričių, tą kuris vienas lietuvių jaunius sukalė lyg pradinukus. Kur tobulina įgūdžius? A?

Beje, tas tavo dievukas Weemsas tik dėti temokėjo. Žaidimo, kai jis žaidžia, Europoje dar nė vienas treneris nesukūrė. Ir kaip tyčia, kai trauma, jo klubas pradeda rodyti kur kas geresnį žaidimą. Tad ar tikrai 'beribė žvaigždė" gali atnešti kokius rezultatus? Greičiau čia cirkų fabriko svajonė, parduoti parduoti ir pamiršti...
2013-02-25
Atsakyti
Aš pas ji arogancijos visai nematau.. O jūs, jei dirbtumet labai sunkiai, sakytumet - ai, nesu aš nusipelnes zaist. Ane?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-02-25
+6
Atsakyti
2Pacastto 2Pacaso galvoji europoje ne svarbiausia pinigai? tik skirtumas tas kad europoj nemoka pinigus kalti, nera toka populiarus krepsinis ir t.tpvz dabar butu eurolygoje per 7 dienas viena komanda lostu 5 rungtynes, sirgaliu vopse butu tuscia arena, o ten..Mesle sedim, ir dar sakom nba meslas. Juokuciai jus.Ne kiekvienam skystablauzdziui ten losti, turi buti tiek fiziskai pajegus, tiek psihologiskai, ka ir sako Donce.O cia europoje.. 1 rungtynes i savaite eurolygoje, o jai dar sulosia netycia dar 2 rungtynes savose lygose, taj zaidejai iskarto skundziasi kad vos kojas pavelka.Mazapimpiai sako nba cirkas. Nors net nesuvokia koks graudus lygis toje eurolygoje..As neneigiu kad NBA didesni kruvei viska ir kad reike but tiek fiziskai stipriu tiek psihologiskai kad atlaikyt jy.Bet del lygio tai nera didelio skirtumo tarp NBA IR EUROLYGOS,nezinau kokiu reike but kad lygint NBDL IR EUROLYGA IR SAKYT KAD NBDL GERESNE joukas ima,skaitciau nesenei straipsny kad tas rusas is timbwervolwes Svedas sake kad Europoi sunkeu zaist negu NBA. :)


Vienuolika grubių rašybos klaidų, pažanga :)

O jei į temą, tai linkiu nepalūžt ir stengtis Donatui, reikia tik kantrybės.
2013-02-25
-2
Atsakyti
to Sam_Style
pripažįstu
2013-02-25
+3
Atsakyti
Manau,abi lygos yra panasaus pajegumo,tik nba fiziskai zymiai sunkiau toki rungtuniu maratona zaisti,o eurolygoje visai kitaip,bet pripazinkit,kad sios dvi lygos yra zymiai stipresnes uz NBDL. )
2013-02-25
-3
Atsakyti
to semis
o tai ka nenusipelnes? anksciausiai su asiku treniruotis pradejo, gerai ikisezoninese zaide, tai bent jau po 10 min pradzioj sezono galejo leist o ne po nbdl siuntinet, dbr reikia tiketis po pastaruju dienu igaus pagreiti ir zaidimo laikas pailges.
2013-02-25
Atsakyti
nk tokio padare klaida kad nevare i rinktine dbr suprato ir atvyks siemet ;] sekmes donce!
2013-02-25
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 41

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.