LKL vadovai Šarūnas Kliokys ir Linas Gilys norėtų, kad stipriausios Lietuvos komandos atsisakytų žaisti VTB Vieningoje lygoje
LKL vadovai Šarūnas Kliokys ir Linas Gilys norėtų, kad stipriausios Lietuvos komandos atsisakytų žaisti VTB Vieningoje lygoje
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Eurolygos sudaromame pajėgiausių nacionalinių čempionatų reitinge Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šiuo metu užima septintąją vietą.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje dalyvavęs LKL prezidentas Šarūnas Kliokys teigė, kad netgi stipriausia tituluojama Ispanijos lyga be grandų – „Barcelona“ ir Madrido „Real“ būtų tik pilkas čempionatas. O plėsti LKL veiklą trukdo VTB Vieningoji lyga, kurioje rungtyniauja „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Dėl įtempto varžybų tvarkaraščio stipriausios šalies ekipos šį sezoną nacionaliniame čempionate rungtyniauja tik išvykose.

„Tai didelė problema. Tai sakiau dar vasarą, bet žmonių atmintis trumpa. „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ yra Eurolygos klubai. Praleidau daug laiko Eurolygos būstinėje, kai įrodinėjau, kad turi būti du čempionatai – Eurolyga ir nacionalinės pirmenybės.

Buvome viską sutarę. Bet per vieną naktį įvyko kažkas netikėto, kai VTB Vieningosios lygos būstinėje ir Kremliuje buvo priimti mums nepalankūs sprendimai. Tik dėl didelio mūsų įdirbio neatsitiko taip, kad kelialapiai į Eurolygą būtų dalijami per VTB Vieningosios lygos pirmenybes“, – tvirtino Kliokys.

Jis prisipažino buvęs bejėgis prieš LKL valdybos sprendimą, jog „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ turi žaisti tik išvykų mačus. Visus LKL sprendimus priima ne prezidentas ar generalinis sekretorius, o valdyba.

„Valdybą sudaro LKL komandų vadovai. Jeigu pastarieji priklausomi nuo „Žalgirio“ sprendimų, tai kaip mes galime pakeisti tai, ką priėmė valdybą?“, – rankomis skėsčiojo Kliokys.

Paklaustas, ar nereikėtų keisti valdybos modelį, LKL prezidentas teigė, kad tai padaryti sunku: „Daug kartų apie tai diskutavome. Bet lygą sudaro klubai ir jie toliau nori tokio modelio.“

„Klubai valdo lygą. Mūsų modelis yra tikrai labai demokratiškas. Bet ta demokratija kartais trukdo dirbti, – neslėpė LKL generalinis sekretorius Linas Gilys. – Kalbama apie įvairius modelius, bet niekas nediskutuoja apie rungtynių skaičių. Visų pirma, nei „Lietuvos rytas“, nei „Žalgiris“ neįvertina, kiek mačų žais VTB Vieningoje lygoje, o paskui būna fiziškai nepajėgūs LKL sužaisti daugiau nei vieną ratą.“

„Vienintelė mūsų problema yra VTB Vieningoji lyga. Ji sumaišė visas LKL čempionato kortas. Jis būtų nuostabus – du ratai ir 24 rungtynės. Tam pačiam „Žalgiriui“ būtų kur kas geriau. Dabar yra daug traumuotų ir pavargusių žaidėjų. Jiems reikia žaisti daug įtemptų rungtynių. VTB Vieningoji lyga turėtų derintis prie LKL ir Eurolygos. Deja, dabar yra kitaip", – apgailestavo Kliokys. 

Kalbėdami apie Vilniaus „Sakalų“ ir „Palangos/Triobet“ ekipas, kurios balansuoja tarp profesionalaus ir mėgėjų krepšinio ribų, LKL vadovai nuo konkrečių atsakymų išsisuko.

„Daug klubų turi finansinių problemų visoje Europoje. Mūsų – nėra išimtis. Kiek žinau, didelės problemos kamuoja, Graikijos, Ispanijos ir Italijos klubus. Kai kurie jų klubai finansiškai yra labai silpni. Lietuva nėra išimtis. Tai didelė problema. Kai kūrėme LKL mums svarbiausia buvo infrastruktūra, finansai ir stiprūs sporto vadybininkai“, – teigė Kliokys.

„Manau, kad „Sakalai“ yra labai sureikšminami. Problemų turi visi klubai. Dauguma jų. Net „Žalgiris“ turi problemų“, – priminė Gilys.

Šį sezoną „Sakalus“ paliko šeši žaidėjai, o klubas nė vienam krepšininkui neišmokėjo atlyginimo.

„Mes to nežinome, nes mums sako, kad atlyginimai išmokėti. Komanda toliau žaidžia. Jeigu teismas pripažintų bent vieno žaidėjo pretenzijas dėl neišmokėto atlyginimo, o klubas neatsiskaitytų iki sezono pradžios, tuomet komanda neturėtų teisės pradėti LKL čempionato“, – pridūrė Kliokys.

Visą pokalbį su LKL prezidentu Šarūnu Kliokiu ir generaliniu sekretoriumi Linu Gyliu žiūrėkite „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijos įraše. LKL vadovai taip pat kalbėjo apie rungtynių lankomumą, žvaigždžių dieną, lažybų skandalus ir ateities tikslus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (33)
Vidmantas
Beje, toks ir tas federacijos nepriklausomumas nuo LKL. Šie du vyrai už šias savo mintis turi būti pagirti. Tikrai aišku, kad LKF valdyba iš buvusių "Jalguiriečių" ir "statybininkų" žaidžaia dvigubus žaidimus.

Ir nėr ko čia kelt į padanges šitų buvusių; net ir Garasto, Marčiukionio, Sabonio ir Pavilonio. Juk jie ir taip gauna dividendus iš savo buvusios "sovietinės" praeities! Ar blogiau žinotų Lietuvos krepšinio problemas Žalgirio disidentas Ilgauskas ir "sovietskij basketbol" ir "meistrų komandų" suniekintieji, kaip M. Lukošius? Prisiminkime, kaip dėjome į šuns dienas nepriklausomai iškilusius pirmuosius Šilutės krepšininkus! Prisiminkim - kokie norai buvo išlaikyti tą 2 komandų monopolį - ir išlaikėme... beveik dasimušėme, kad Lietuva į pasaulį išeitų tik per rusišką VTB ir 2 Lietuvos "superklubus".

Kaip sakom - kaip ta "sporto politika" vystysis toliau? Juk atrodė, kad neprotinga kritikuoti Garastą ir Sabonį. Su sostinės atstovų Marčiulionio ir Brazausko pagalba - sukritikavom "Žalgirį" ir visą kauną su sporto KKI-KKA-LSU ir juose išugdytais teisėjais ir treneriais. Pasiekėm, kad komandas treniruotų pietų slavai, ispanai ir vilniečiai be sportinio išsilavinimo, o geriausiou teisėju taptų ne lietuviškai nekomercinei mokyklai priklausantis "superteisėjas" . DEMOKRATIJA? "Malonu" - nepabijome padėt į vietą Kauną ir netgi "Žalgiriečius".

Tai kodėl LKF valdyba vis dar bijo kritikuoti 2 "superklubų" interesus? Gal naudos iš to turi? Kodėl nesusidedame PRIORITETŲ? kam dirbame? Ar VTB, ar LKL? Kad nebe BBL, jau aišku.
2013-02-27
+2
Atsakyti
Vidmantas
Galų-gale "iškėlė" problemą. Seniai aiškus tas LKL nepriklausomumas nuo LKF !!!

Pirmiausia - "demokratai" - parodykite nors vieną demokratinę šalį, kur pagrindinė šalies lyga nepriklauso - !!! - nuo šalies FEDERACIJOS!!! Ką jau kalbėti apie vieningą sistemą ir :kažkokį" sporto universitetą, a nia brazauskininkai ir marčiulioniečiai iš sostinės-tfu. A nia - buvę žalgiriečiai ir buvę statybininkai - ble.

Jau tokia idiotiška sankloda nuo prorusiškų laikų - kai rodopsi, kad taip ir turi būti "2 tikri klubai" - o kiti - nieko neverti tik būsimų "žvaigždžių" tiekėjai už dyką! kas dabar prisimena, kad Valančiūnas atėjo į LRytą po to, kai su "juventus" iškilo iki LKL lygio? Kas, infantilai? Ir niekam nerūpi tai, kad Utena turėjo turėt naudos už "žvaigždės" išugdymą... infantilai ir ruskių subinlaižiai...
2013-02-27
Atsakyti
Už Lietuvos krepšinį
Niekingai silpna Lietuvos krepšinio federacija, kuri negali sutramdyti ruskelio, didelio KGB generolo S.Ivanov kareivio. Nafig Lietuvos klubai turi žaisti kacapų imperinėje lygoje. Atsipeikėk Sabai, lauk Žalgirio ruskelį, šalin melo kruvinosios imperijos lygą.
2013-02-26
-1
Atsakyti
PETRAS
LKLvadovai nuolaidžiauja,kiti vadovai žiūri įrytus,bankininkas daro ką nori.O reikia visiems vieningai pasakyti ,kad mums vtb geriausiu atveju šeštoje vietoje.
2013-02-26
+2
Atsakyti
Romka
Klausia kokias bent 3 idejas idejas pasiulet vardant lkl populiarumo? Tai susizvalge vienas i kita ir neturi ka pasakyti, ir tik antra karta perklausus islemeno kad patys klubai turi imtis iniaciatyvos ir pritraukti zmones, bet patys tai nieko
2013-02-26
-2
Atsakyti
klaip
ka cia Kliokys ir Gylys peza, reikia dirbti o ne guostis. Kai nieko nedirbat, o LKL'a valdo tik dvieju klubu interesai tai ir nieko gero nebus.
2013-02-26
-1
Atsakyti
petras
Pristatyta arenų,sukurtos LKL tadicijos.vtb atsiradimo pasekmės:išniekintas LKL čempionatas,sužlūgdytos varžybų traslecijos,perdaug įvairiusių lygų prisikūrė-pavargo žaidejai,žiūrovams sunku susikoncetruoti.Vienas zmogus vadovavo visiems.
2013-02-26
-1
Atsakyti
Uno
Didžiausia bėda, kad neįmanoma žiūrėti jokių TV transliacijų. Nei vienos lygos - LKL, VTB, o BBL visiškai. Krepšinio lygis apskritai LT smukęs, populiarumas mažėja, nes tie, kas neturi neto ar lėkščių, apie jį sužino tik per sporto žinias. Vienžo, liūdnas padėtis.
2013-02-26
+3
Atsakyti
kaip matom, LKL vadovybėj sėdi broliukai nežiniukai - jie nieko nežino, nemato ir negali. tuomet kyla elementarus klausimas - o tai kam jie iš viso reikalingi? IMHO vienintelė LKL problema - vadovybės neįgalumas, nesugebėjimas nei mąstyti nei veikti
2013-02-26
+3
Atsakyti
Timas27Pirmiausia visiems jums burbantiems ir norintiems stipresnės lygos reikia ne prie televizorių ir interneto kimarinti, o į savo miesto rungtynes su chebra eit ir palaikyt, kelti lankomumą.


Dirbtinai nesukursi visiskai nieko. Zmones skiria kas gerai, o kas blogai, todel Don Kichotas buti nera verta. Tikrai daugiau zmoniu susidometu galimybe pvz. i atvira konkursa ateiti bei sudalyvauti LKL vadovu rinkimuose vietoj situ dvieju. Tikrai ateitu daug zmoniu su idejom. TIK. Sitie niekur neina jau lygtai apie 15 metu, todel nieko ir nera.
2013-02-26
-3
Atsakyti
As
ger.Kliokys prabilo apie Zalgirio diktats tik tuomet ,Kai neliko Zalgirio savininko. O kodel taip nekalbejai anksciau?

BBL yra sukurta teiseju pasipinigavimui ir jokios naudos LKL komandoms neduoda Finansines naudos taip pat nera.,tai okia motyvacija, gal geriau 4turai LKL.

Vadovai issiseme ir jau laikas rotuoti.Valdybos models geras tik kad du klubai Valde visus ,CIA yra beda.
2013-02-26
+1
Atsakyti
Pirmiausia visiems jums burbantiems ir norintiems stipresnės lygos reikia ne prie televizorių ir interneto kimarinti, o į savo miesto rungtynes su chebra eit ir palaikyt, kelti lankomumą.
2013-02-26
Atsakyti
Didziausia LKL problema yra nekonkurencinga lyga ir nulines galimybes ja stebeti. Pradzioj reiketu pradet nuo siu dvieju. VTB siais aspektais lenkia musu vietine lyga keturmyliais zingsniais.
2013-02-26
Atsakyti
AnonimasDidziausia problema, kad ir LKL, ir VTB nori valdzios vien sau. Tiek ten, tiek ten norima, kad komandos suzaistu virs 20 macu, kas pridejus Eurolyga Zalgiriui ir Rytui yra neimanoma. Jeigu sumazintu LKL komandu skaiciu iki 10, o VTB padarytu daugiau grupiu po 4-6 komandas, tokiu atveju visi patenkinti liktu.


Nebutu patenkinti rusu klubai, nes nuo kito sozono rusu lygos nebebus.
2013-02-26
Atsakyti
Anonimas
Didziausia problema, kad ir LKL, ir VTB nori valdzios vien sau. Tiek ten, tiek ten norima, kad komandos suzaistu virs 20 macu, kas pridejus Eurolyga Zalgiriui ir Rytui yra neimanoma. Jeigu sumazintu LKL komandu skaiciu iki 10, o VTB padarytu daugiau grupiu po 4-6 komandas, tokiu atveju visi patenkinti liktu.
2013-02-26
+1
Atsakyti
Dar vienas didelis LKL minusas, jog praktiškai nėra TV transliacijų. Rodo pagrinde tik kaip Žalgiris su Rytu talžo silpnesnius, o kitų komandų varžybų nerodo. Čia jau LKL vadovų apsileidimas.
2013-02-26
+6
Atsakyti
kaimietis
Kai klubų biudžetai skiriasi 10 ir daugiau kartų,niekada neturėsim LKL su vienodo pajėgumo komandomis(Sakalai šiemet visai be atlyginimų).Todėl Vilniaus ir Kauno komandos turi dalyvauti VTB.Jų dalyvavimas LKL neįneša jokios intrigos ,Jie galėtų kaltis dėl spec federacijos taurės,pasikvietę dar kelias savas ar kaimynų komandas.Lygos vadovai privalo kontroliuoti komandų sutarčių vykdymą su žaidėjais.Jei nemokamas atlyginimas,nemokamas sveikatos draudimas ,salės nešildomos-tai tikras žaidėjų žalojimas.Ar žaiizdamas LKL-e žaidėjas turi po teismus vaikščioti?
2013-02-26
Atsakyti
Pasiūlymas LKL vadovams - baikite vaikytis pinigų, o populiarinkite krepšinį, Pasirūpinkite, kad klubai dalyvautų socialinėse programose, kad krepšinį rodytų LTV, kad ir nemokamai, bet kad LKLą matytų kuo daugiau žiūrovų, renkite daugiau visokių akcijų - atrakcijų siekdami pritraukti daugiau pašalinių žmonių ir pan... Na vienu žodžiu laikas pradėti dirbti - kitaip dirbti, nei darėte iki šiol...
2013-02-26
+6
Atsakyti
Visų pirma - LKL visiškai neįdomus - galima pralošti prienams ar šiauliams, bet nuo to įdomiau nepasidaro, nes ir taip aišku, kad kitas 5-6 varžybas tiek LR, tiek žk laimės visai nesistengdami. O jei jau šių komandų žaidėjai išeis į aikštelę miegodami, tai gal 2 kėlinukus bus apyligis rezultatas. To nėra VTB lygoje, kurioje praktiškai su visomis komandomis reikia pakovoti ir net tie patys outsaideriai rimčiau kimba į atlapus, nei vidutinė LKL komanda. Todėl LKL-o formatą būtina keisti, pvz sužaisti 1 ratą ir dalinti per pusę - 6 geriausios žaidžia dar du ratus ir po to 4 geriausios kovoja dėl medalių. Na variacijų yra daug. Bet dabartinis LKlas net nereikalingas :( kaip bebūtų liūdna, bet VTB žymiai įdomesnė ir vertingesnė, o apie Eurolygą išvis nekalbu, nes tam net nereikia komantarų...
2013-02-26
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.