Po skaudžiai pasibaigusio Lietuvos – Ispanijos rinktinės mačo mūsiškių treneris Antanas Sireika teigė, kad didžiausia jo auklėtinių problema buvo psichologinis nepasiruošimas. Anot trenerio, komanda dar nėra pribrendusi pergalėms.

„Manau, kad mes šioms rungtynėms prastai pasirengėme psichologiškai. Žaidžiant tokio lygio varžybas negalima klysti 28 kartus ir klystant viską bandyti ištaisyti pavieniais veiksmais. Matyt, ši komanda nepribrendo didelėms pergalėms“, – kalbėjo Sireika.

„Dabar jaučiamės labai gėdingai ir apimti slogios nuotaikos. Tačiau pralaimėjome galingai ir labai pajėgiai komandai. Jie patys sakė, kad tai geriausia visų laikų Ispanijos rinktinė. Prieš rungtynes labai daug galvojome apie komandos žaidimą, tačiau galbūt mums reikėjo daugiau mąstyti apie žaidėjų nervus, kaip jie gali jaustis aikštelėje, ką daryti, kad jie taip nesijaustų ir panašiai“.

Komentuodamas sprendimą neleisti Arvydo Macijausko į startinį penketą, Sireika teigė tikėjęsis, kad tai duos teigiamų vaisių.

„Rungtynių išvakarėse Macijauskas buvo labai nervingas. Jis prieš ispanus žaidęs, norėjo kalnus nuversti. Šiandien jis jau sako, kad nesuprato, kaip mes norėjome prieš juos žaisti. Su Macijausku vakar kalbėjausi ir jis sakė, kad jam nėra skirtumo, žaisti startiniame penkete, ar ne. Netgi patikino, kad nuo suolelio įėjęs į aikštę jis jaučiasi geriau“, – sakė Sireika.

Treneris atskleidė, kad planas gintis zonine gynyba sužlugo jau pirmoje atakoje, kai Juanas Carlosas Navarro pataikė tritaškį. Vėliau pasipylusios klaidos, anot Sireikos, tik dar labiau pablogino situaciją.

„Varžovai kelis kartus pakeitė gynybos sistemą, o to rezultatas – 28 klaidos. Visi komandos statistiniai rodikliai – geresni, bet suklydome 16 kartų daugiau negu varžovai. “, – sakė Sireika.

Trumpai, bet aiškiai žaidimą apibūdino rinktinės kapitonas Mindaugas Žukauskas: „Ispanai šiandien nusipelnė pergalės. Jie demonstravo geresnį krepšinį, negu mes ir turėjo pranašumą visose aikštelės vietose“.


Rodyti komentarus
BO, bet kajp pats mataj krepsininkaj trenerio nekaltina...
2006-09-07
+1
Atsakyti
to kukaraca patikek yra daug geru treneriu kurie galetu pakeisti sireika, pvz sakalauskas, gal dar galetu sugrizti kazlauskas bet nemanau kad jis gris pio fiasko turkijoje, yra chomichius, kurtinaitis ir tai dar cia ne visi....
2006-08-30
Atsakyti
Sireikai laikas pailset nuo rinktines. Jei nera lietuvio, kuris ji galetu pakeist, tai nematau nieko baisaus jei rinktine treniruos uzsenietis. Lietuva svogeriu krastas, treniruojant uzsenieciui, gal nebeliktu rinktinej savu zaideju, draugeliu, kaimynu ir super ginybos specialistu propogavimo. Is surinktu zaideju tikrai zaistu tie, kurie treneriui pasirodytu to verti.
2006-08-30
Atsakyti
O as manau, kad viskas teisingai: ispanai is tiesu labai galingi ir nusipelne pergales, o shi musishke komanda nepribrendo (ir greiciausiai nepribres) pergalem. Ir su psichologija kazka daryt reikia. Pralaimet ivairiai galima, bet ne TAIP.
O apskritai, viskas buvo nulemta, kai atsisake zaist Jaska, Siska, Stombergas (jam tikrai jokiu priekaistu, bet rinktinei butu tikrai dar naudinagas), Kaukenas... Todel kitokios pabaigos laukt buvo naivu. Nu, ka jau padarysi, turim ka turim. Lauksim geresniu laiku.
2006-08-30
Atsakyti
Nekoks treneris iš Sireikos. Pasikalbėjau su Arvydu ar jam yra skirtumas žaisti startiniame penkete arne. Kas čia treneris ir kas turi daryti sprendimus? Jei Sireika neatsistatydins - bus blogai...
2006-08-30
Atsakyti
patinka man untanas: "Komentuodamas sprendimą neleisti Arvydo Macijausko į startinį penketą, Sireika teigė tikėjęsis, kad tai duos teigiamų vaisių."
rado tinkama laika experimentuoti :) LOL
2006-08-30
Atsakyti
Persique mano nuomone tuo kl. tokia pati. O kas mums aktualiau, tai del LKF, reiktu shalint povilioni.
BO i tave kreipiausi, kaip labiausiai aiskiai ishsireishkiusi del shios sumautos situacijos. Manau visiems butu del to gedinga, kaip suloshe rinktine trenerio vietoje. Bet cia kitur yra esme, kai treneris pradeda ginti "autoriteta". Cia jau ish asmeniniu ishskaiciavimu, tryksta savimeile ir egoizmas. Jei taip ir toliau Ponas A piktavalishkai tesis savo kadencija LT rinktinej, o LKF nomenklaturshcikai ir vel tyles.. Tai nieko giedro krepshinio padangej nezada. Tik kl. ar tie krepsinio federacijos prezidentai su visa valdyba nebus jau suciulbeje viena giesme su A. Ar ir vel sugebes tikint paprasta lietuvi kad cia krituliu kiekis Japonijoj buvo kalciausias ta diena..
2006-08-29
-1
Atsakyti
BO
Br00klyN,
nesupratau tavo kreipimosi į mane tikslo... Gal neskaitei mano komentaro -Aš kaip ir Tu noriu rinktinei kuo geriausio, delto noriu ir Sireikos pasitraukimo. Suprantu, kad savo noru jis taip lengvai išeit nenorės, bet man jo vietoj būtų gėda toliau dirbt rinktinėj. Galėtų paimt pvz. iš daugelio kitų trenerių ir išeit pats kol dar daugiau "gėrio" nepridirbo...
2006-08-29
Atsakyti
jau kur kur, bet pirmaiusiai reformas reikia daryt LKF. Nes ten bardakas darosi. Per ilgai uzsisedejo,uzmigo savo siltose vietose. Geda Lietuvai tik daro. Isskyrus Garasta - tas maladec.
Manau atejo laikas realiai svarstyti galimybe riboti(drausti) krepsininku, atsisakanciu be svarios priezasties zaisti uz rinktine, zaidima klubiniuose komandose. Nes taip "deti" ant rinktines ar vaidinti pavargusi negali testis. Pasikeles Jasikevicius NBA vos palosia po 20 min. ir jau verkia, kad pavargo, vestuves ir pns. Tai kodel tuomet D.Nowitzki,P.Gasol, E.Ginobili, kurie zaidzia po 40min,jau nebepirma sezona ir kazkaip speja i vestuves ir namus susitvarkyt ir pns....
Kad ir kaip ten bebut, bet Sireika and Co. turi keliauti is rinktines.
2006-08-29
-1
Atsakyti
sireika manau savo kaip trenerio dabartini stovi parode jau symet zalgiryje budamas...aisku kad jei treneris nesusitvarko su komanda tai ir komanda nesusitvarko su zaidimu...ir manau teisingai macas padare kai uzreke sireikai "tvarkyk komanda!" gal jis vos ne vienintelis rinktinej mato realiai visa situacija ir nebijo ant sireikos pavaryt a tas atgal duoda...na bet dabar sireika musu treneris ir as jy per si cempionata palaikysiu kaip ir visa komanda kad ir kas jau bebus...
2006-08-29
Atsakyti
Antanas Sireika... Antanas Sireika BUVO geras treneris kol vadovavo "Žalgiriui" ar "Šiauliams", bet vėl pabrėžiu BUVO. Praeitas krepšinio sezonas (05-06) jam prasidėjo labai nesėkmingai, bet vėliau skandalai su Cota ir Ayuso, bet atrodė viskas susitvarkys juk į Antano komandą atėjo gelbėtojas Kenny Andersonas, bet kai ir jis nieko nepadarė Sireika atsistatydino. Dabar su Lietuvos rinktine jis savo grupėj užima tik trečią vietą ir nieko dar tada nesakė apie medalius, bet kai per stebuklą pavyko nukalt italus jis jau šneka apie auksą. Jam turėtų būti GĖDA be jokių abejonių jis turėtų susiprast kad kaip nuskandino "ŽalgirĮ" šiemet taip jis skandina ir rinktine, todėl jam tikrai vertėtų pasitraukti. Ačiū.
2006-08-29
Atsakyti
BO ir visi kiti. Ne jau esat tokie akli? Ar nejauciat kaip vienokiomis ar kitokiomis uzuominomis jis bando praslyst ? Skestantis ir shiaudo griebias. BET cia jau NEGARBINGA. Kazkokie idiotiski pasiteisinimai. Visi kalti, tik as nesu. Ai tiesa.. psichologija! Tai kaltu nera..
Macijauskas nervingas, nepanashus i save.. Puole teisintis. Juokinga! Ar nepamastot kodel taip yra? Ar jam nervai neima, kai Ponas jokio plano, o juo labiau deriniu paciam Arvydui neturi?! Gal jus akyliau stebejot rungtynes, pataisykit! Teise klysti turiu. Bet bent jau ash shiam PC nepastebejau.. Imeta i jovala, ir "zaisk". Susikurk tas progas pats.
O taip stiprus varzovai simet Ispanai.. Jie ir patys juk pripazino.. Koks budas dar kartele nusimest atsakomybes.. Bet ne treneriui tai sakyt! ne jam cia teisintis ir teisti kitus. Sita persona pati nepasitrauks. Uzuodziu tai.
2006-08-29
Atsakyti
BO
todėl ir reakcijos skaudžios. Treneri, Jūs verčiat kentėti bent dalelę mūsų tautos. Pamastykit. Sėkmės.
2006-08-29
Atsakyti
BO
Ir kas čia per nesamonės...? "nepribrendę pergalėms"...visi žaidėjai yra kažką laimėję, iškovoję medalių, patyrę pergalių skonį ir dauguma individualiai yra stiprūs, kiti - bent jau neblogesni už vidutiniokus. Niekas kitas neateina į treniruotes ir neruošia komandos, nei žaidėjai, nei giminės, draugai, sirgaliai ar dar kas nors. komandą ruošia treneriai. Jei komanda yra neparuošta - treneriai neatliko savo darbo, ko pasekoje ir žaidėjai to nepadarė. Už komandos komplektaciją atsakingas treneris, jeigu nesugeba suvaldyti tokios komandos, reikėjo atidžiau rinktis žaidėjus. Betkuris lietuvis treneris šiame pasaulio čempionate būtų suvadovavęs neblogiau nei A.Sireika. Pats treneris yra minėjęs, kad jis yra atsakingas už komandos "taktiką ir strategiją", kitas pareigas jie yra pasidalinę tarpusavy. Taktika ir strategija nesikeičia jau daug metų, taigi... O kas ten už tą psichologinį pasiruošimą atsakingas..? Reikia numatyti viską iš anksto, treniruoja trenerių štabas, vadovauja trenerių štabui vyr.treneris. Ar aš klystų? Treneris turi vadovauti, turi matyti savo minusus ir pliusus, jeigu minusai užgožia pliusus reikia padaryti atitinkamas išvadas, jei tai nepavyksta reikia pripažinti savo klaidas ir leisti pasireikšti kitiems... "Tačiau pralaimėjome galingai ir labai pajėgiai komandai. Jie patys sakė, kad tai geriausia visų laikų Ispanijos rinktinė." - būtent, daugumą rungtynių šiemet ne varžovai laimėjo, o mes pralaimėjom. Nesakau, kad vienareikšmiškai taip buvo ir šiandien, ispanai buvo puikūs, bet vistiek buvo gėda žiūrėt kaip Lietuva atrodo tarp kitų didžiųjų rinktinių šiemet, kai anksčiau kovojom kaip lygūs su lygiais. Nesu nusivylęs rezultatais, esu nusivylęs žaidimu. Tikiuosi, kad po tokio sugniuždymo turkai mūsų nesutriuškins, o tada gal ir penktą vietą užimsim. Lietuviai gali ir nepavalgyt ir į darbą nenueit dė krepšinio, to...
2006-08-29
Atsakyti
Antanas turetu palikt komanda,nes siemet gryba pjauna as isvis krc nesuprantu jo veixmu, mato kd blogai komandai nepraso minuciu pertraukeliu nedaro keitimu nu krc jis gryba pjauna
2006-08-29
Atsakyti
BO
ingutea,
tai kas Tavo manymu turetu paruosti komanda rungtynems jeigu ne treneriai...?
2006-08-29
Atsakyti
jo labai gaila , kad pralaimejome , bet toks jau krepsinis , gal pries turkus laimesime
2006-08-29
Atsakyti
nju tikraj matesi, kad lietuvos rinktine nebuvo lb pasiruosus rungtynems... bet del to kaltint nereikia vien trenerio...
2006-08-29
Atsakyti
nereikia varyt ant treneriu jie nekalti kad zaidejai daro klaidas jei varot tada varykit ant visu treneriu o ne ant vieno
2006-08-29
Atsakyti
Lauk si antina is komandos greiciau, negaliu ziureti i jo chare.
2006-08-29
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.