Pauliaus Ambrazevičius teigimu, juokeliai apie krepšinį yra tinkami tik laiku ir vietoje
Pauliaus Ambrazevičius teigimu, juokeliai apie krepšinį yra tinkami tik laiku ir vietoje
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas
„Jis visada į krepšinio salę ateina pirmas ir išeina paskutinis. Ne dėl to, kad papildomai pasitreniruotų ar turėtų ambicijų tapti geru krepšininku. Jis tiesiog yra tas, kuris atsakingas už raktus“. Šio juokelio autorius apie krepšinį pasisako retai, bet visuomet taikliai.

Tai „Humoro klubo“ narys, vertėjas, dviejų knygų „Protų dvikova“ autorius, televizijos scenaristas, 2011 metų Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapo vicečempionas Paulius Ambrazevičius.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ rubrikai „Iš tribūnos“ 27 metų komikas teigė, jog anekdotai apie krepšinį tinka tik laiku ir vietoje. Kaip pavyzdį Ambrazevičius pateikė olimpinių žaidynių metu sukurtą juokelį.

„Tada, kai Olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje grūmėsi Lietuva su Rusija, aš pajuokavau, kad baisesnis dalykas už lietuvių žaidimą yra tik rusų apranga. Ji tikrai buvo baisi. Tačiau, jeigu aš dabar tai pasakyčiau, tą aprangą atsimintų tik penki žmonės iš tūkstančio ar net mažiau“, – tvirtino Ambrazevičius.

Rubrika „Iš tribūnos“ su Ambrazevičiumi taip pat kalbėjosi apie konkurenciją su futbolu, žaidimą su moterimis, žaidėjų nesmerkimą, netikėtumus krepšinyje ir kt.

Aptalžė merginos

– Pauliau, esate daugiau futbolo fanas, tačiau kokią vietą jūsų gyvenime užima krepšinis? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Ambrazevičiaus.
– Jeigu būtumėte šio klausimo paklausę prieš kokius dešimt metų, tai neabejotinai sakyčiau, jog pirmą. Dar net prieš ketverius metus jis man užėmė labai svarbią vietą, bet dabar futbolas baigia išstumti krepšinį. Šiuo metu domiuosi tik nacionaline rinktine, Vilniaus „Lietuvos rytu“, nes jį palaikau jau seniai, ir šiek tiek Eurolyga. Kitų turnyrų nelabai seku.

– Mėgėjiškai žaidžiate krepšinį „Kažkur matytų“ komandoje. Tai tik šou, ar geras laiko praleidimas su draugais?
– Dabar net „Kažkur matytų“ komandoje žaidžiu daug mažiau, nei prieš ketverius metus, kai žaisdavau su studijų draugais, nes iškyla vis kitokių užsiėmimų. Iš esmės futbolą man patinka labiau žiūrėti ir domėtis, o krepšinį – žaisti. Futbolo normaliai žaisti nemoku. Galiu kažkiek paspardyti kamuolį, bet ne daugiau.

– Neseniai rungtyniavote prieš Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) komandą Vilniaus „Kibirkštį-VIČI-IKI“. Ar su moterimis žaisti smagiau nei su vyrais?
Jo, tos rungtynės buvo įdomios. Mes kaip vyrai stengėmės truputį švelniau rungtyniauti, bet moterys kai kuriuose epizoduose tiesiog žvėriškai žaisdavo. Aš ir pats prasileidau porą kartų iš alkūnės. Kiti irgi gavo į galvą (juokiasi – red.), nes moterys žaidė tikrai rimtai ir gana kietai.

Kai eini rungtyniauti su vyrais, tai bent žinai, ko tikėtis, bet iš moterų nežinojau ko laukti, todėl ir „gavau.

– Kada bus revanšas?
– Čia ir turėjo būti revanšas, nes praėjusiais metais pralaimėjome. Tada aš nežaidžiau už „Kažkur matytus“. Tik pernai pralaimėjome mažiau, šiemet – 21 taško skirtumu.

Nekenčia pseudo ekspertų

– Ar dažnai lankotės krepšinio rungtynėse?
– Dabar labai retai. Pavyzdžiui, pernai ar užpernai dar turėjau „Lietuvos ryto“ abonementą, tai truputi dažniau eidavau. Šį sezoną buvau gal trejose „Lietuvos ryto“ rungtynėse, bet ne daugiau.

Žaibo klausimai

Mėgstamiausia Lietuvos komanda?
Vilniaus „Lietuvos rytas
Mėgstamiausia NBA komanda?
Toronto „Raptors
Mėgstamiausias Lietuvos krepšininkas?
Ramūnas Šiškauskas
Mėgstamiausias užsienio krepšininkas?
Chuckas Eidsonas
Kas šį sezoną laimės NBA?
Los Andželo „Clippers
Kas šį sezoną laimės Eurolygą?
Maskvos CSKA
Kas triumfuos 2013 m. Europos čempionate?
Ispanija
Kas laimės LKL ir kokiu rezultatu baigsis finalo serija?
Kauno „Žalgiris“ 4:1 Vilniaus „Lietuvos rytas
Įsimintiniausios krepšinio rungtynės?
NBA finalo serija 1998 m. birželio 14 d. Čikagos „Bulls“ 87:86 Jutos „Jazz“.

– Kokie jūsų krepšinio rungtynių žiūrėjimo ypatumai sėdint prie televizoriaus? Arenoje?
– Namuose turiu televizorių, tačiau jis yra atjungtas – nei kabelinės, nei antenos neturiu, tai dažniausiai su draugais einu pažiūrėti rungtynių į barą. Aš esu iš tų sirgalių, kuris gali visą mačą pažiūrėti gana ramiai, nebent žaidžia Lietuvos rinktinė. Niekada nesmerkiu ir nekeikiu žaidėjų, nes suprantu, kad jiems yra daug sunkiau, nei man stovint su alaus bokalu.

Taip pat esu iš tų žmonių, kuris niekada nerodo savo ekspertinių žinių, net jeigu kažką ir suprantu apie krepšinį. Man nėra nieko blogiau, kai atsiranda koks ekspertas, kuris per visą barą ar lauko kavinę jaučiasi galintis sakyti, garsiai aiškinti, jog reikėjo daryti tą, o ne aną ir t.t. Aš tokių labai nekenčiu. Labai stengiuosi nebūti toks kaip jie.

– Dažniausiai lietuviai po skaudžių pralaimėjimų peikia teisėjus ar trenerius. Kaip išmokyti tautiečius į nesėkmes pažvelgti kitu kampu? O gal to visai nereikia?
– Daugelio tų, kurie žiūri krepšinį, įpročių nepakeisi. Tai labiau priklauso nuo paties žmogaus. Jeigu jis negali rungtynių ramiai žiūrėti, tai čia jau yra jo bėda. Nors aišku viskas įmanoma. Man irgi yra buvę, kai kažkas bandė rodyti savo krepšinio žinias, bet tikrais faktais juos galima labai greitai „nusodinti“. Visada yra tokių, kurie garsiai ir daug šneka, tai krepšinyje trukdo kitiems.

Roberto Javtoko emocijos po dėjimo, žalgiriečių žygis į politiką, Lino Kunigėlio „užsikruškit“ bei kiti panašūs įvykiai buvo sukėlę tikrą bumą Lietuvos socialinėje erdvėje. Ko reikia, kad net, atrodo, rimti krepšinio pasaulio žmonės sukeltų juoko bangą?
– Geras klausimas. Turbūt svarbiausiai reikia, kad būtų kažkoks netikėtumas. Visi turbūt atsimena legendinį Arvydo Sabonio interviu, kuris labai nepavyko Sigitui Beleckui. Galbūt iš Sabonio to buvo galima tikėtis, nes jis niekada nebuvo pats geriausias pašnekovas žurnalistams. Dar atsimenu atvejį, kai nuėjo juoko banga po Pauliaus Jankūno emocijų. Turbūt tai toks žaidėjas, iš kurio žmonės galėjo mažiausiai tikėtis to. Jis atrodo ramus, tylus juodadarbis, o čia tokia emocija prasiveržusi. Tai tokie netikėtumai ir sukelia juoko bangą.

Profesionalams vaikiškos klaidos neatleistinos

– Dažniausiai savo „stand-up“ pasirodymuose juokaujate apie gyvenimiškas situacijas, vyrų ir moterų santykius, lietuvių pomėgius ir kt. Tačiau retai iš jūsų galima išgirsti juokelius apie krepšinį ar krepšininkus. Ar apie religiją juokauti negalima?
– Ne, nesakyčiau taip. Tiesiog labai daug pokštų, kurie savaime gimsta apie krepšinį, yra dažniausiai tinkami tik tuo laiku ir toje vietoje. Tada, kai olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje grūmėsi Lietuva su Rusija, aš pajuokavau, kad baisesnis dalykas už lietuvių žaidimą yra tik rusų apranga. Ji tikrai buvo baisi. Tačiau, jeigu aš dabar tai pasakyčiau, tą aprangą atsimintų tik penki žmonės iš tūkstančio ar net mažiau.

Kiek pastebėjau iš pasirodymų Kaune, kur visada susirenka daug žmonių ir turbūt yra geriausia publika Lietuvoje, ten juokauti apie Kauno „Žalgirį“ negalima. Nebent kažką labai nekaltai. Kuomet buvo ankstesnis „Žalgirio“ griuvimas (2009 m. vasarį – red.), pabandė kažkas pajuokauti apie „Žalgirį“, tai po to buvo labai šaltai sutiktas. Kita vertus, nėra tiek daug juokingų krepšininkų, iš kurių būtų galima juokauti. Turbūt tai, jog mes mažai juokaujame apie krepšininkus, tik parodo, kad nėra realiai iš ko juoktis.

– Kas jums krepšinyje juokingiausia?
– Turbūt juokingiausia man yra, kuomet profesionalūs krepšininkai padaro nesuvokiamas klaidas. Pavyzdžiui, neįsivaizduoju, kaip žaidėjas gali įmesti į savo krepšį – po ginčo kamuolio ar panašiose situacijose. Arba nesuprantu, kaip profesionalūs krepšininkai, kuomet niekas jiems neišmuša kamuolio, jį pameta, paima į rankas ir toliau varosi. Tai visiškai krepšinio abėcėlės dalykai. Taip pat niekada gyvenime nesuprasiu, kaip profesionalus žaidėjas gali taip mesti baudą, kad ji net neliestų lanko. Pavyzdžiui, Artūras Masiulis vienose rungtynėse tai padarė net du kartus iš eilės.

Aš dar dirbu ir vertėju, tai čia tas pats, kas nemokėti man parašyti žodžio mama angliškai. Pavyzdžiui, Robertas Javtokas tik karjeros pabaigoje pramoko mėtyti baudas, ką reikėjo jau seniai mokėti. Profesionaliame sporte, jeigu tu esi laisvas, tu turi įmesti. Nesvarbu iš kur. Tas pats ir su baudų metimais. Iš dešimt bandymų devynias turi pataikyti vos ne užsimerkęs. Tai tas turbūt juokingiausia ir netikėčiausia.

– Kas lengviau? Juokauti ar žaisti krepšinį?
– Turbūt žaisti krepšinį, nes man dar neteko žaisti prieš kokią 400 žmonių publiką, kuri mokėjo pinigus. Tad jeigu tu blogai sužaisi, jie turi galimybę tave pasmerkti. Kai užlipu ant scenos, yra kur kas didesnė atsakomybė.

Lavrinovičių praeitis per daug užteršta

– Ar įsivaizduojate Mantą Katlerį krepšinio aikštelėje?
– Aš su juo niekada nesu žaidęs krepšinio aikštelėje, bet jis turi labai taiklią ranką. Kažkada esame šiaip mėtę tritaškius, tai jis gali pataikyti net iš aikštės vidurio, kas yra labai įdomu. Tačiau kiek žinau, jis visą jaunystę žaidė futbolą ... ant vartų.

– Kuris krepšininkas ar treneris, jūsų nuomone, turi geriausią humoro jausmą?
– Iš trenerių, tai Rimo Kurtinaičio humoro jausmas yra geras, bet jis toks labai savotiškas – balansuojantis tarp pikto ir juokingo. Esu pastebėjęs, kad tie, kurie išvažiuoja studijuoti į JAV, grįžta mokėdami gerai kalbėti, bendrauti bei juokauti. Tai man atrodo Martynas Pocius turi tokį tvirtą humoro jausmą, kuris turbūt yra labai mėgstamas žurnalistų, nes gali ką pasakyti ir yra draugiškas. Kiek esu girdėjęs iš visokių nuotykių, gerą humoro jausmą turėtų turėti Mantas Kalnietis.

– Ar nuolat juokaujantys broliai Lavrinovičiai svariai prisideda prie komandos atmosferos gerinimo?
– Kiekvienoje įmonėje ar organizacijoje, jeigu yra laiku ir vietoje mokantys pajuokauti žmonės, humoras visada prisideda prie bendros geros nuotaikos. Manau, kad ir broliai Lavrinovičiai „Žalgiriui“ to prideda. Nors aš pats nemėgstu Lavrinovičių dėl jų praeities skandalų. Niekada iš jų nesijuoksiu ir nesakysiu, kad „brolis jėga“ ar panašiai. Jie yra per daug praeityje prisidirbę, jog galėčiau į juos žiūrėti bent teigiamai.

– Nuo kovo mėnesio pradėsite viktoriną „Krepšinio protai“. Ar taip bandysite sužinoti tikslų krepšinio ekspertų skaičių Lietuvoje?
– Bandysime, kadangi viktorina vyks per keturis miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. Visi atsakinės į tuos pačius klausimus, tai bus galima palyginti rezultatus ir pasižiūrėti kuriame mieste gyvena protingiausi krepšinio fanai. Tai bus toks didelis ir smagus dalykas. Visa detalesnė informacija bus paskelbta „Facebook“ puslapyje „Krepšinio protai“. Pirmoji viktorina įvyks kovo 9 d., šeštadienį.

– Pabaigai – galbūt skaitytojus kokiu anekdotu galėtumėte pralinksminti?
– Dabar nelabai atsiminsiu, bet man buvo labai juokinga mano kolegos Manto įdėta tokia nuotrauka. Ten buvo pavaizduoti uosis, ąžuolas, bambukas ir Artūras Jomantas su klausimu: „Kuris čia netinka?“. Čia netinka bambukas, nes jis žolė, o ne medis (juokiasi – red.).

„Važiavimai“ su Ambrazevičiumi ir Katleriu:

„Važiavimai“ su Ambrazevičiumi ir Katleriu (II):

Ambrazevičiaus pasirodymas „Humoro klube“:

Ambrazevičiaus knygos „Protų dvikova“ pristatymas:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (19)
To pratas klaunas
taves tai tikrai neprivers niekas nusijuokt klouniuk
2013-03-09
+3
Atsakyti
prastas klounas
eilinis pasikeles vilniukas,asilas raudonais batais,juokingiausia tai,kad jis mano galis ka nors priversti nusisypsoti
2013-03-05
+5
Atsakyti
Tik tak to faktas
Kas keisciausia kad nusisnekejai konkreciai.Bet kas dar keisciau gavai uz tai tiek pliusu.Nu tavo proto broliu cia daug,tiksliau bebrociu.Uzuojauta balbiesams.
2013-03-05
-1
Atsakyti
atsakymas bukam faktui
"Kiek pastebėjau iš pasirodymų Kaune, kur visada susirenka daug žmonių ir turbūt yra geriausia publika Lietuvoje"

taip, kad susivelei apie humoro jausmo neturejima, bukas plytfaniuk
2013-03-04
+7
Atsakyti
zmogus
Tos rusu aprangos..dar iki siol juoka kelia jas prisiminus;D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-04
+4
Atsakyti
tomas
keistuolis ir tiek, slepkis eksperte
2013-03-04
+1
Atsakyti
faktas
kavianskai neturi humoro jausmo, jei pašiepi Žalgirį į viską reaguoja labai asmeniškai ir intertiškai.
2013-03-04
+8
Atsakyti
Tadas
o gerai pareklamavo mūsų važiavimus , maladiec basketnews
2013-03-04
+1
Atsakyti
M
Juokaut apie Zalgiri galima, bet teko keleta kartu jo tuos juokus netyciom pamatyt soc.puslapiuose - ne ka lenkia internetiniu portalu komentatoriu lygi su visai is to isplaukianciais keiksmazodziais bei "komplimentais" apie komanda ar fanus
2013-03-04
+4
Atsakyti
to ...
Jomantas ne krepšininkas...
2013-03-04
+3
Atsakyti
tremendo
Bet kai paskaitai interviu tai beveik visi palaiko Lryta,taciau kai pasiziuri i Siemens arena tai ten sedi tik gimines ir draugai.
2013-03-04
-8
Atsakyti
....
"Niekada nesmerkiu ir nekeikiu žaidėjų, nes suprantu, kad jiems yra daug sunkiau, nei man stovint su alaus bokalu."

Bet Jomantą pasmerkei :/
2013-03-04
-6
Atsakyti
babajus
koks ten bajeris su jankunu buvo?
2013-03-04
+3
Atsakyti
Man tai keistas požiūris į Lavrinovičius. Taip išeina, kad jei žmogus padaro klaidą gyvenime, tai jau nebėra jokių būdų ją ištaisyti? Sėkmės kitame gyvenime? Kiekvienas daro klaidų, nebent tie, kurie nieko neveikia. Kitas dalykas - niekam nėra naujiena triukai su išprievartavimu ir pareiškimu. Bet čia jau atskira tema.
2013-03-04
-7
Atsakyti
Egis
Kažkoks atsilūpęs man jis
2013-03-04
Atsakyti
Kobe
anon, kiekvienas turi savo supratimą apie humorą, bet iš tavo pasisakymo tai suprantu, kad didžiausias dalbajobas esi tu, nes vien tai, kad leidi sau įžeidinėti žmogų, kurio asmeniškai nepažįsti, parodo tavo IQ.
2013-03-04
-5
Atsakyti
Mija
Nu kas praso stand-up'eriu pasakyti ANEKDOTA? C'mon :D

siaip smagus straipsnis:)
2013-03-04
-2
Atsakyti
Užskaitau paskutinį klausimą su demotyvacija ir „Važiavimai“ (II) :)
2013-03-04
-2
Atsakyti
Nejis
Kad nelabai jos ta prikola au raktais sugalvojo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-04
-7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 19

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.