Žukauskas: „Šiaulių“ pagrindinė problema – šiauliečių stoka

2013-03-03 11:11
Alvydas Januševičius, „Šiaulių kraštas“

Mindaugas Žukauskas Šiauliuose jaučiasi savas
Mindaugas Žukauskas Šiauliuose jaučiasi savas
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Europos čempionas, pasaulio bronzos medalininkas. Profesionalo karjerą Mindaugas Žukauskas baigė prieš nepilnus metus. Ar daug kas pasikeitė jo gyvenime? Kokiu ritmu juda? Kuo kvėpuoja šis sportininkas? Apie tai – geriausiu „Šiaulių“ istorijoje žaidėju tituluojamo Mindaugo Žukausko pokalbis su dienraščio „Šiaulių“ kraštas žurnalistu.

„Čia agentai nepageidaujami, bet vis tiek užėjau“, – „Šiaulių krašto“ redakcijoje sugriaudi balsas kažkur palubėje. Žukauskas pajuokauja, perskaitęs užrašą ant durų. Profesionalią karjerą krepšininkas baigė dar praėjusį pavasarį, tačiau jo marškinėliai Šiaulių arenos palubėje pakabinti tik prieš kelias die­nas, kai žaidė „Šiauliai“ ir Kauno „Žalgiris“ – dvi brangiausios šio sportininko komandos.

Atsidavė šeimai

Prieš „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ rungtynes Šiaulių arenoje į palubes pakilo marškinėliai su penktu numeriu. Tai Mindaugo Žukausko numeris, kurį jis turėjo dar žaisdamas Šiauliuose. Čia augęs, sustiprėjęs. Vėliau su „Žalgiriu“ pelnė Europos auksą. Titulus galima vardinti ilgai: Europos čempionas, pasaulio bronzos medalininkas. Profesionalo karjerą Žukauskas baigė prieš nepilnus metus. Ar daug kas pasikeitė jo gyvenime? Kokiu ritmu juda? Kuo kvėpuoja šis sportininkas?

– Esu agentas Jamesas Bondas (nusišypso). Iš tiesų dirbu „Šiaulių“ komandos agentu, vadybininku. Sprendžiu organizacinius klausimus. Dar daug ko turiu išmokti šiame darbe. Žaidėjų neverbuoju, tačiau apie tai tenka pasitarti su direktoriumi ir treneriu.

– Iš kur kilusi tradicija kelti į palubes marškinėlius? Kodėl būtent tavo ir kodėl dabar?
– Tai pirmieji marškinėliai taip iškelti Šiaulių arenoje. Manau, kad tokios tradicijos kilo iš NBA. Yra ir daugiau puikių krepšininkų, kuriuos reikėtų pagerbti. Daug vyrų visą savo sportinę karjerą paaukojo „Šiau­liams“.

„Šiaulių“ klubas norėjo mane pasveikinti su karjeros pabaiga tuomet, kai žaisime su „Žalgiriu“ – kita man labai brangia komanda. Jei šios komandos žaidžia tarpusavyje – sergu už „Šiaulius“. Kitose rungtynėse – už „Žalgirį“.

– Kodėl vadybininkas, o ne treneris?
– Man daug kas yra sakę – baigęs karjerą būsi treneriu. Tai sakė ir Donnie Nelsonas jaunesnysis. Jei nori būti treneriu, turi susikrauti lagaminus ir vėl ruoštis kelionei. Mano tikslas – užauginti vaikus. Vienas pirmokas, o kitas jau aštuntokas. Paklajojau gyvenime daug. Turiu atiduoti duoklę šeimai, kuri tiek metų kartu buvo sportiniu režimu.

Įsivaizduok – vaikams triukšmauti negalima, nes tėvas turi pamiegoti pietų miego dvi valandas. Profesionalai privalo pamiegoti, kaip vaikai darželyje. Labai sveika.

Stojo ant slidžių

– Ar galima sakyti, kad sportas yra sveikata?
– Profesionalus sportas sveikatos tikrai neprideda. Greičiau reikėtų sakyti, kad sportas – traumų tikimybė. Skauda kelius, Achilo sausgyslę, nugarą. Ačiū Dievui, nesu turėjęs didelių traumų. Niekas netrūko, nelūžo.

Savo gyvenimo kelio nesigailiu. Juk aukoji save vardan to, kas tau brangu. Jei meilė krepšiniui veda į kovą – jokios traumos tavęs nestabdys. Kareiviu būti taip pat pavojinga. Mano vaikai irgi siekia tapti krepšininkais, tačiau aš jų nestabdau. Jei nenorėtų šio kelio – neraginčiau.

– Bet sporto po profesionalo karjeros nemetei?
– Galima sakyti, kad žaidžiu krepšinį dar daugiau. Kviečia visi, kas tik pažįsta. Laukė, kada jau būsiu neprofesionalas. Dabar žaidžiu Šiaulių krepšinio lygoje „Kalvio“ komandoje. Ten daug išeivių iš „Šiaulių“. Žaidžiu tenisą, tinklinį. Mėgstu žaidimus su kamuoliu.

– Gal išbandei ekstremalias sporto šakas?
– Anksčiau daug ko nebuvo galima, kad nepatirčiau traumos. Šią žiemą išmokau čiuožti slidėmis. Tai buvo labai ekstremalu. Rūkas, skardžiai, o pro šalį maži vaikai lyg vėjas praskrenda. Atrodo, sportiškas esu, tačiau be treniruočių ant slidžių vos pastoviu.

Pavyzdys užkrečia

Žukauską supykusį tikriausiai yra matę tik artimiausi žmonės. Varžybose jo ramybė stebino sirgalius. Sudėtingiausiais momentais jis sugebėdavo susikoncentruo­ti ir užmėtyti priešus tritaškiais.

– Gal esi labai ramaus charakterio?
– Būna, kad labai supykstu, tačiau aikštelėje stengiuosi tvardytis. Nuo emocijų nieko gero nebus. Tuomet nebegali padaryti visko, ką sugebi. Keiksmažodžių netoleruoju. Juk rungtynes vaikai žiūri. Treneriui susivaldyti dar sunkiau – juk jis ne aikštelėje, o šalia jos dega. Mano pavojingiausias ginklas – tolimi metimai, o ne keiksmai.

– Kaip vertini Ibrahimo Jabeero pasitraukimą iš „Žalgirio“? Ar profesionalus sportas ir alkoholio reklama suderinami?
– Gal atsive­rtė į savo tikėjimą – tapo tikru musulmonu. Tuomet nieko nepakeisi.

– Stengiesi būti pavyzdžiu savo vaikams?
– Vaikas per televizorių mačiau Arvydą Sabonį, Rimą Kurtinaitį, Valdemarą Chomičių, Šarūną Marčiulionį. Šimtu procentų tai mane ir pasuko į krepšinį, o ne kitą sporto šaką. Per metus stengiuosi kelias knygas perskaityti. Kartais dėl to, kad kuo daugiau skaitytų mano vaikai.

Nostalgija Šiauliams

„Šiauliai“ ilgą savo istorijos atkarpą buvo tituluota LKL bronzos laimėtoja. Komanda galėjo iškrėsti staigmeną tokioms komandoms kaip „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ ir kitoms stiprioms Europos ar BBL ekipoms.

– Dabar komandą persekioja pralaimėjimai. Kodėl?
– Atsakyti į tokį klausimą sunku. Tačiau faktas – „Šiaulių“ komandoje – nė vieno šiauliečio. Mano nuomone, taip neturėtų būti. Saviškių reikia kaip cukraus į kavą. Gal neišugdome naujų krepšininkų? Apie Šiaulių krepšinio akademiją nieko nežinau. Jei būsiu reikalingas – pakvies. Yra ir A. Sireikos krepšinio akademija. Kuo daugiau mokyklų, tuo didesnė konkurencija. Tuo labiau talentai bus ugdomi. Nuo to Šiaulių krepšiniui tik geriau.

– Kodėl gyveni ir pasilieki Šiauliuo­se?
– Nuvykti galima visur, tačiau gimtinė traukia. Man ne gėda pasakyti, kad esu šiaulietis ir man čia gera. Mažai vaikštau po bulvarą, tačiau kai gatvėje mane atpažįsta, manęs tai nežeidžia. Šiauliuose jaučiuosi savas.

Vasarą apsilankau pas giminaičius kaime. Mano tėvai kilę iš Papilės. Teko ir šieną vežti, ir kitus ūkio darbus dirbti.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
Prieš „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ rungtynes Šiaulių arenoje į palubes pakilo marškinėliai su penktu numeriu. Tai Mindaugo Žukausko numeris, kurį jis turėjo dar žaisdamas Šiauliuose.

visiskas vejas zukauskas siauliuose zaide 10 numeriu pazymetais marskineliais.

kas liecia apie siauliecius tai orelikas net jai butu iperkamas siauliuose vargiai ar kada zais(to konflikto deka).esme,kad treneris patobuletu vyriskai,jausmas is sono,kad zaidejai losia tik taip,kaip atidirba derinius treniruotese
2013-03-03
-2
Atsakyti
Anonimas
Pamirsot dar siaulieti Javtoka :)
2013-03-03
+1
Atsakyti
Anonimas
pagrindine problema kad neturi pinigu supirkti geru krepsininku is Klaipedos krasto, Vilniaus ir pan
2013-03-03
-3
Atsakyti
jei siaulieciu reik imkit Giedraiti
2013-03-03
+1
Atsakyti
Sun CityKitam sezonui į "Šiaulius" iš Šiauliuose užaugusių krepšininkų galėtų sukviest Slaniną, Gaidamavičių, Giedraitį, Oreliką, Ramašauską, Kulevičių. Būtų sava komanda, žiūrovų skaičius ryškai išaugtų ir atsipirktų tie brangesni žaidėjai. Slaniną "Šiauliuose" pamatyti yra labai realu, nes pats krepšininkas yra išreiškęs norą užbaigti karjerą "Šiauliuose".


Deja, Orelikas ko gero eis kita sez i Zalgiri, nes Zalgiris pagrinde tik lietuvius isgales tureti.
2013-03-03
-1
Atsakyti
@ Sun City
Pritariu. Kitam sezonui turėtų sukviesti šiuos šiauliečius:

Slaniną, Gaidamavičių, Giedraitį, Oreliką, Ramašauską, Kulevičių, Matulionį.
2013-03-03
+1
Atsakyti
to rosteris
Turbūt žurnalistas suklydo, šiaip Žukauskas laimėjo 1996 m. Atlantos olimpinę bronzą.
2013-03-03
+3
Atsakyti
Atsiprasau- bet kada Zukas laimejo pasaulio bronza ? gal su jaunimu? ar basketnews eilini karta gryba pjauna?
2013-03-03
-12
Atsakyti
Sun City
Kitam sezonui į "Šiaulius" iš Šiauliuose užaugusių krepšininkų galėtų sukviest Slaniną, Gaidamavičių, Giedraitį, Oreliką, Ramašauską, Kulevičių. Būtų sava komanda, žiūrovų skaičius ryškai išaugtų ir atsipirktų tie brangesni žaidėjai. Slaniną "Šiauliuose" pamatyti yra labai realu, nes pats krepšininkas yra išreiškęs norą užbaigti karjerą "Šiauliuose".
2013-03-03
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.