Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai baigė pasaulio čempionatą. Paskutinėse rungtynėse ji 77:62 (30:17, 17:24, 11:13, 19:8) nugalėjo Vokietiją ir galutinėje rikiuotėje užėmė septintą vietą.

Mūsiškiai pakartojo 1998 metų pasiekimą, kai pirmą kartą pasaulio čempionate dalyvavusi Lietuvos rinktinė taip pat užėmė septintą vietą.

Rungtynių pradžioje abi ekipos demonstravo greitą, lengvą ir rezultatyvų krepšinį. Tiek vokiečiai, tiek lietuviai lengvai rinko taškus, o mūsiškiai iš pirmųjų 11 dvitaškių pataikė net 10. Kėlinio pabaigoje spurtavę 11:0, Antano Sireikos auklėtiniai įgijo 13 taškų pranašumą – 30:17.

Mūsiškiai iki antro kėlinio vidurio išlaikė turėtą persvarą ir vienu metu pirmavo net 15 taškų skirtumu (38:23), tačiau suaktyvinę gynybą vokiečiai pradėjo vytis ir prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė vos 6 taškai – 47:41.

Bėdos puolime tęsėsi ir trečiajame kėlinyje. Dvitaškį pataikęs Dirkas Nowitzki išlygino rezultatą (49:49), tačiau persverti rezultato savo naudai vokiečiai nesugebėjo. Po Steffeno Hamanno baudos metimo ekipas skyrė 1 taškas (55:54 lietuvių naudai), tačiau tada Sireikos auklėtiniai pakilo į lemiamą šturmą.

Dar prieš ketvirtą kėlinį jie pelnė 3 taškus be atsako, o per pusaštuntos ketvirto kėlinio minutes vokiečiai pelnė vos 2 taškus, mūsiškiai į tai atsakė įmesdami 17, ir rungtynių baigtis nebekėlė abejonės – 75:56.

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 18 taškų (19 minučių), Linas Kleiza 16 (7 atkovoti kamuoliai), Darius Songaila 13, Giedrius Gustas 8, Kšyštofas Lavrinovičius, Arvydas Macijauskas ir Robertas Javtokas po 6, Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis po 2.

Vokietija: Dirkas Nowitzki 18, Ademola Okulaja 10, Pascalis Rolleris 8.

2006-09-05
Nu ka jau praejo kelios dienos po cempionato ir atslugus emocijom galima daryt isvadas. Siemet kaip niekad daug rinktineje buvo daug aukstu zmoniu, manau buvo padaryta komplektacijos klaida, nes Jankunas beveik nezaide o jo vietoje buves lukauskis gal butu ir labiau pravertes, juolab kai "stulbinamai" zaide Sasaitis ir grybavo Macijauskas. Kad ir kaip keistai atrodytu siemet truko Viducio. Taip pat Sireika nelabai sugebejo isnaudoti zaidejus. Tarkim Kleiza zaide toliau nuo krepsio, nors didziausia gresme jis varzovams kelia kai zaidzia baudos aiksteleje. Vnz 7 vieta gal ir nera taip blogai, taciau kai komandos klaidu vidurkis 21 per rungtynes ir zaidimas be idejos, pralaimetos 3 jau laimetos rungtynes reikia nauju permainu.
2006-09-04
evaldas999, va nors vienas su kuriuo visai sutinku ;) gerai ir 7 vieta ;)
2006-09-03
Ne ant tu varot. Reik pavaryt ant tu kurie nesiteikia vargintis uz lietuvele, kuriems svarbiau palaizyt zmonikei tarpkoji po sunkaus ir varginancio sezono nba, tiesa mes labai gerai pamatem kas to nba. Kurie niekaip negali laimet ir taip jau 6 metai. Tegyvuoja lietuva ir tie vyrai kurie zaidzia uz ja!!! Septinti pasauly tai ne taip ir blogai, aisku norisi daugiau, bet turim tai ka turim: zvaigzdes dejusias ant musu visu ir vyrus kurie stengiasi. Ne viskas jiems gaunasi, bet dar jauni ir tures galimybe mus nudziuginti ne viena grazia pergale! Aciu vyrai, mes jumis tikim!!!
2006-09-03
-1
kaip sakoma vienas lauke nekarys :) nieko gero is tos vokeciu rinktines.
sveikinu visus su 7 vieta, taciau galejo laisvai ir 5 paimt... ar net del medaliu pakovot...
2006-09-03
Stabilūs rezultatai, vėl septinta vieta (eksčepionams serbams daug prasčiau, tačiau jų jaunimas įgavo patirties). Ko daugiau norėti iš tokios komandos, kurioje blogiausias žaidėjas - jos kapitonas, puikus pavyzdys jaunimui. Tokią "patirtį" kaip Mindė būtų parodę
ir Jomantas ar Seibutis, bei užsigrūdinę ateičiai. Arba ko norėti daugiau iš komandos kurioje pagrindinis penketas keičiasi 80 % prie PČ buvo R.Javtokas, K.Lavrinovičius, S.Jasaitis, A.Macijauskas, G. Gustas kol pagaliau transformavosi po ilgų ieškojimų į tikrą
D. Lavrinovicius, D. Songaila, L.Kleiza, A.Macijauskas, M.Kalnietis. Nors ačiū visiems už kovą, aišku Mindei būtų dar didesnis ačiū, jei būtų pasilikęs švęsti gimtadienį namuose. Beje treneriui važiuojant kovoti Biblijos tikrai nereika.
2006-09-03
labai saunu kad iskovojom septinta vieta rungtynes buvo nuostabios
2006-09-03
visks yra gerai saunuoliai!! bet mindaugelis kaip "ispudingai " savo paskuines rungtynes sulose, kiek mete net i lanka nepataike,,, aciu tau mindaugeli uz metus praleistu uz lietuva.. tu bent jau esi tikras patriotas
2006-09-03
-1
nu su pergale ;DD sustabde nowitzki - sustabde wokiecius ;DDDD
2006-09-03
to tonizz: Kokioj dar normalioj, ne vien apie troicus kalbu. Išvis žaidimas koks jo tragiškas, toks jausmas kad gavęs kamuolį jis tik bėga, o kaip sustot ir atiduot pasą nelabai bežino
2006-09-03
su pergale visus...7 vieta yra nebloga...
2006-09-03
normalioj formoj macas . tik progu nlb turejo troicams . o del javtoko tai nzn...
2006-09-03
-1
tai ka...visus su pergale!!!mane ypac nustebino,kad lietuviai padare tik 17 klaidu.blogai,kad taip nelose su turkais,tai 6 vieta butu tikrai paeme...nors reikia dziaugtis,kad ir 7 uzeme,juk geriau nei 8