Nesėkmingai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias varžybas pradėjo Sakramento "Kings" klubas, pirmosiose Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 82:87 (22:30, 18:25, 24:15, 18:17) nusileidę Sietlo "SuperSonics".

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai turėjo net 21 taško pranašumą (63:42), tačiau sugebėjo ją iššvaistyti, kai po penkių iš eilės Cuttino Mobley taškų ekipas skyrė vos taškas – 83:82, likus žaisti 42 sekundes.

Jerome'as Jamesas netrukus atsakė taikliu dvitaškiu, o "Karaliai" kamuolį vėl patikėjo C.Mobley. Visgi jo tolimas metimas skriejo pro šalį, o antrąjį šansą gavę svečiai vėl nepataikė – iš toli prametė Mike'as Bibby.

R.Allenas pridėjo du taiklius baudų metimus ir užtvirtino pirmąją pergalę ketvirtfinalyje. Kovojama iki 4 laimėjimų.

Rezultatyviausiai "Kings" žaidė: Predragas Stojakovičius 24 taškai, Cuttino Mobley 22, Kenny Thomasas 10, Bradas Milleris 7 (9 min., žaidė po 25 rungtynių pertraukos), ... Darius Songaila 4 (15 min., dvitaškiai 2/4, 5 atkovoti kamuoliai), Mike'as Bibby 3 (1/16 metimų).

"Sonics": Ray Allenas 28, Rashadas Lewisas 18, Jerome'as Jamesas 17 (15 atkovotų kamuolių, 5 blokai), Antonio Danielsas 12.

"Pergalę lėmė Jerome'o žaidimas, – po dvikovos vidurio puolėjo J.Jameso indėlį pripažino R.Lewisas. – Jis ir Reggie Evansas kontroliavo žaidimą po krepšiu. Jis visas rungtynes blokavo metimus ir gąsdino varžovų gynėjus, lendančius į baudos aikštelę".

Kitos poros rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį taip pat vyks Sietle.

Čempionai gynimą pradėjo sėkmingai

Pergalingai NBA čempionų titulo gynimą pradėjo Detroito "Pistons" krepšininkai, savo aikštelėje 106:85 (16:28, 32:18, 32:24, 26:15) nepalikę vilčių Filadelfijos "76ers" klubui.

"Krepšinį žaidėme tik vieną kėlinį. Taip nieko nenugalėsi", – pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardijo "76ers" lyderis Allenas Iversonas, surinkęs 30 taškų ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Nieko prarasti neturinti ir aiškia poros autsaidere laikoma Filadelfijos komanda pirmajame kėlinyje turėjo net 16 taškų pranašumą, tačiau po šalto dušo atsigavę Detroito krepšininkai netrukus nušlavė savo varžovus.

Antonio McDyessas per antrąjį kėlinuką pelnė 13 taškų ir padėjo "Pistons" išsiveržti į priekį (48:46), o Rasheedas Wallace'as po ilgosios pertraukos surinko 24 taškus ir užtvirtino pergalę.

Rezultatyviausiai "Pistons" ekipoje rungtyniavo: Rasheedas Wallace'as 29 taškai (10 atk. kam.), Tayshaunas Prince'as 23, Richardas Hamiltonas 17, Antonio McDyessas 15, Chauncey Billupsas 11, Benas Wallace'as 7 (10 atk. kam., 7 blokai).

"Sixers": Allenas Iversonas 30 (10 rez. perd.), Chrisas Webberis 27, Samuelis Dalembertas 10 (18 atk. kam.), Andre Iguodala 10.

Antrosios poros rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį bus žaidžiamos Detroite.

"Rockets" nustebino Dalasą

"Jaučiu, kad tai – mano laikas. Esu labiau pasitikintis savimi nei bet kada anksčiau ir žinau, kad mano komanda jaučiasi taip pat", – po pergalingų rungtynių prieš Dalaso "Mavericks" kalbėjo 34 taškus surinkęs Hiustono "Rockets" lyderis Tracy McGrady.

Hiustonas tapo vienintele komanda, šią naktį laimėjusia išvykoje. Penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda 98:86 (16:16, 16:24, 18:23, 28:23) palaužė viena pozicija aukščiau  buvusius "Mavericks" krepšininkus ir iškovojo svarbią pergalę, panaikinusią Dalaso ekipos aikštės pranašumą.

"Rockets" jau antrajame kėlinyje įgijo 19 taškų pranašumą (39:20), tačiau šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir ketvirtajame kėlinyje priartėjo iki 75:71. Tada darbo ėmėsi Mike'as Jamesas – vienintelis NBA čempiono žiedą turintis krepšininkas tarp abiejų komandų žaidėjų - jis pelnė šešis taškus iš eilės, Jonas Barry pridėjo tritaškį ir "Rockets" vėl solidžiai pirmavo – 84:73.

Rezultatyviausiai "Rockets" rungtyniavo: Tracy McGrady 34 taškai, Mike'as Jamesas 16, Yao Mingas 11.

"Mavericks" Dirkas Nowitzki 21 (5/19 metimų), Joshas Howardas (10 atk. kam.)ir Jasonas Terry po 17, Jerry Stackhouse'as 14.

Antroji šių ekipų tarpusavio dvikova naktį iš pirmadienio į antradienį vyks Dalase.

"Celtics" atsarginiai nustelbė Indianos lyderius

Reggie Milleris ir Jermaine'as O'Nealas pelnė vos po 7 taškus, o jų Indianos "Pacers" išvykoje 82:102 (20:18, 11:39, 25:29, 26:16) nusileido Bostono "Celtics" ir ketvirtfinalio serijoje atsilieka 0–1.

Indianos klubo neišgelbėjo net tai, kad Paulas Pierce'as - rezultatyviausias varžovų krepšininkas reguliariajame sezone, savo pirmuosius taškus "iš žaidimo" pelnė tik ketvirtojo kėlinio viduryje. Nesavanaudiškai žaisdami ir dalydamiesi kamuoliu, "Celtics" iki tol buvo susikrovę 20 taškų pranašumą (87:67).

"Šįvakar viską lėmė mūsų atsarginių žaidėjų suolelis, – kalbėjo P.Pierce'as. – Man nereikėjo pelnyti 25 ar 30 taškų, kad laimėtume".

Rezultatyviausiai "Celtics" žaidė: Raefas LaFrentzas 21 taškas (tritaškiai 5/5), Gary Paytonas 14, Antoine'as Walkeris ir Ricky Davisas po 13, Paulas Pierce'as 12, Marcusas Banksas 11.

"Pacers": Stephenas Jacksonas 25, Austinas Croshere'as 10.

Kita šių komandų dvikova naktį iš pirmadienio į antradienį vyks Bostone.

2005-04-24 16:22