Auksinės Lietuvos jaunimo rinktinės narys Žygimantas Skučas šį sezoną gina su finansiniais sunkumais susidūrusios Kauno „LSU-Baltų“ ekipos garbę
Auksinės Lietuvos jaunimo rinktinės narys Žygimantas Skučas šį sezoną gina su finansiniais sunkumais susidūrusios Kauno „LSU-Baltų“ ekipos garbę
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Reprezentacinių Kauno klubų „LSU-Baltų“ ir „Aisčių-LSU“ vadovai nepavydi „Žalgiriui“ skirtos 2 mln. litų savivaldybės paramos. Jie supranta, kad reikia gelbėti ant bankroto ribos atsidūrusią legendinę komandą, tačiau neslepia nusivylimo miesto valdžios abejingumu.

Laikinosios sostinės savivaldybė 2013 metų sporto rėmimo biudžetui numatė 3 mln. litų. Iš pradžių skolose skendinčiam „Žalgiriui“ buvo planuota skirti 1,5 mln. litų, tačiau vėliau parama padidinta dar 500 tūkst. litų. „LSU-Baltams“ buvo ketinama skirti apie 300 tūkst. litų, tačiau dėl „Žalgirio“ krizės nubyrėjo tik 75 tūkst. litų.

„Žalgiris“ visiems yra „Žalgiris“. Dėl tokio sprendimo negalime nei pykti, nei keikti. Mūsų situacija nelengva, bet manau, kad miesto vadovai ateityje ras būdą kompensuoti žalą,  tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „LSU-Baltų“ direktorius Edas Nickus. –  Į mus pasižiūrėjo kaip į našlaičius. 250 tūkst. litų, kuriuos buvo galima skirti mums, „Žalgirio“ neišgelbės. Mums tai būtų buvusi labai didelė parama.“

Jeigu „LSU-Baltai“ būtų sulaukę žadėtų lėšų, šį sezoną būtų išsprendę visus finansinius klausimus. Klubo vadovas teigė, kad po tokio sprendimo reikės įdėti daug darbo ir pastangų, kad pavyktų išsaugoti komandą.

„Aisčių-LSU“ direktorius Petras Aleksonis pažymėjo, kad 20 tūkst. litų paramos užtenka tik sezono kelionėms. Tarp visų LMKL klubų tai silpniausia savivaldybės pagalba. „Aisčių-LSU“ klubas daugiausia išgyvena privačių rėmėjų lėšomis, tačiau pastaraisiais metais rasti paramos vis sunkiau. Per metus kaunietės iš savivaldybės norėtų gauti 60-70 tūkst. litų.

„Žalgiriui“ tikrai nepavydime, nesame konkurentai. Bet skaudu, kad Kaunas jau ne vienerius metus ignoruoja moterų krepšinį. Bėdos prasidėjo nuo „VIČI-Aisčių“ ekipos laikų. Valdžia ir ypač miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius puikiai žino mūsų sunkią klubo situaciją. Pats Kaunas mus į ją įstūmė ir nežinome, kas bus ateityje. Čia moterų krepšinis net ne šešėlyje, o apskritai užmirštas“, – pyko Aleksonis.

Jis tikino, kad pastaraisiais metais šalies moterų krepšinis atsigavo. Kitų miestų savivaldybės savo komandoms skiria gerokai daugiau dėmesio, o Kaune moterų krepšinis, anot Aleksono, grimzta į dugną.

Už sportą atsakingas Kauno mero pavaduotojas Buškevičius tinklalapiui „BasketNews.lt“ patvirtino, kad „Žalgiriui“ parama nuo 1,5 iki 2 mln. litų buvo padidinta kitų sporto šakų sąskaita.

„Žinau, kad kiti Kauno klubai nusivylę, bet tai natūralu. Ir aš būčiau nepatenkintas,  kalbėjo Buškevičius. – Esu už tai, kad ir kitos ekipos gautų didesnę paramą. „LSU-Baltai“ turėtų gauti ne mažiau nei 400 tūkst. litų. Jie to verti. Tai lietuviška komanda, žaidžianti be legionierių. Nėra jokių kalbų, kad „LSU-Baltai“ ir „Aistės-LSU“, kurie man labai patinka, ateityje turėtų sulaukti didesnės paramos.“

Paklaustas, kodėl Kauno savivaldybė moterų krepšiniui skiria mažiausią dėmesį Lietuvoje, Buškevičius pabrėžė „Žalgirio“ svarbą: „Kituose miestuose nėra tokio ryškumo komandos, todėl jie gali skirti lėšas kitoms ekipoms. Turime ribotas išgales, bet paremti reikia visas sritis. Taip nukenčia mažesni klubai.“

„Dabar Kaune visoms sporto šakoms skiriami vos 3 mln. litų, kai anksčiau vien „Žalgiriui“ buvo skiriami 5 mln. litų. Kaune krepšinio situacija labai prasta. Anksčiau LKL ir NKL čempionatuose turėjome daug komandų, o dabar belikę vos trys. Į Kauną atvažiuoja daug talentingų vaikinų, mokosi daug studentų. Gaila, kad taip yra. Bet dabar svarbiausia gelbėti „Žalgirį“, – pažymėjo Nickus.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (33)
tokiems ARBITRAMSkomercininke tu komercininke,dar pagiedok daugiau laikrastuko giesmeliu,dar prisimink apie Kauno gatves,kurios sitoje vietoje neturi jokio rysio,dar prikisk visus fizkulturininkus,Skarbaliaus rankininkes,kuriu rungtynes ziuri ir rezultatus seka tik artimiausi ju zmones.Cia vieni durniais apsimeta,kiti laikrascio apdirbti nesusimasto (tu tikrai gaila).Zalgiris tai tokia komanda,kuria domisi ir del,kurios pergyvena didzioji dalis Kauno ir tikrai didesne dalis Lietuvos, tad norint turet konkurencinga komanda Europos mastu reikia dideliu pinigu,o norint turet pajegia komanda sudaryta is lietuviu ju reikia dar didesniu.Cia yra rinka ir nieko nepadarysi,tokie yra atlyginimai ir nieko nepadarysi,o krepsininkams reikia uzsidirbt jei ne cia tada kitur.Aisku Liet.rytui butu smagiau apsilost Baltus ir taip patekt i Eurolyga nes kitu galimybiu nera,neziurint visos propogandos,remeju santazo idomi si komanda siauram ratui zmoniu (lyginant su Zalgiriu) ir gana.Patiems gauti 4 mljn. is prasiskolinusios Vilniaus savivaldybes "akiu negrauzia",ten irgi yra futbolininkai,krepsininkes,rankininkai ir t.t.Ir kiek jie gauna? O Lazdynu baseinas dar nesugriuvo?Juk tentreniruojasi plaukikai,penkiakovininkai,Kaunas nors ir per didelius vargus jau atsirestauravo ir tuoj atidarys baseina.Gana tos laikrastines propogandos.


Tau jau galvelė susisukus nuo kažkokių įsivaizduojamų propogandų...o jeigu klubas nesugeba susirasti remėjų,tai čia jau kažką keisti reikia...klubai susiranda tiek finansavimo kiek jie verti...
2013-03-24
+2
Atsakyti
boba
Bobu krepsinis nereikalingas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-24
-1
Atsakyti
tokiems ARBITRAMS
komercininke tu komercininke,dar pagiedok daugiau laikrastuko giesmeliu,dar prisimink apie Kauno gatves,kurios sitoje vietoje neturi jokio rysio,dar prikisk visus fizkulturininkus,Skarbaliaus rankininkes,kuriu rungtynes ziuri ir rezultatus seka tik artimiausi ju zmones.Cia vieni durniais apsimeta,kiti laikrascio apdirbti nesusimasto (tu tikrai gaila).Zalgiris tai tokia komanda,kuria domisi ir del,kurios pergyvena didzioji dalis Kauno ir tikrai didesne dalis Lietuvos, tad norint turet konkurencinga komanda Europos mastu reikia dideliu pinigu,o norint turet pajegia komanda sudaryta is lietuviu ju reikia dar didesniu.Cia yra rinka ir nieko nepadarysi,tokie yra atlyginimai ir nieko nepadarysi,o krepsininkams reikia uzsidirbt jei ne cia tada kitur.Aisku Liet.rytui butu smagiau apsilost Baltus ir taip patekt i Eurolyga nes kitu galimybiu nera,neziurint visos propogandos,remeju santazo idomi si komanda siauram ratui zmoniu (lyginant su Zalgiriu) ir gana.Patiems gauti 4 mljn. is prasiskolinusios Vilniaus savivaldybes "akiu negrauzia",ten irgi yra futbolininkai,krepsininkes,rankininkai ir t.t.Ir kiek jie gauna? O Lazdynu baseinas dar nesugriuvo?Juk tentreniruojasi plaukikai,penkiakovininkai,Kaunas nors ir per didelius vargus jau atsirestauravo ir tuoj atidarys baseina.Gana tos laikrastines propogandos.
2013-03-24
-1
Atsakyti
Čia aplamai yra nesąmonė,kai komercinis klubas gauna mokesčių mokėtojų pinigus...
2013-03-24
+1
Atsakyti
Reprezentacinių? zurnalistas durnas
2013-03-23
+2
Atsakyti
Pokeris nemokamai
http://www.pokersource.com/?rc=pokerisne...

Registruokis ir gauk 75$ RedKings pokeriui nemokamai. (nereikia jokiu depositu)
2013-03-23
-1
Atsakyti
Romanovas
As nekaltas:-D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-23
-1
Atsakyti
kirvis
pilna kitu sporto saku kurioms tas puse milijono yra 10 metu biudzetas,kurios naudoja dar CCCP laiku inventoriu,kuriu bazes baigia sugriuti.o cia bl milionieriams matai algos nesumokejo,jiems keliasdesimt tukstanciu labai kazka pakeis
2013-03-23
+1
Atsakyti
ZB
Krepsinis, krepsinis, krepsinis! reikia kalbet apskritai apie sporta ir jo remima o krepsinis tik viena is sporto saku, nors turbut daugelis kaunieciu mielai atsisakytu visu kitu sporto saku, kad tik i zalgirio bedugne dar keli milijonai nuskestu...
2013-03-23
+2
Atsakyti
P.S.
Kiek tiems isdalina ant pragerimo, tai cia palyginus juokingi $ kuriu minetos 2 komandos noretu gauti. Esme - cia jaunimas sportuoja, o ne laka. $ panaudoti zymiai prasmingiau butu.
2013-03-23
+1
Atsakyti
to vilnius
o kodel tada pvz. visokius ubagus reiketu remti is mokesciu moketoju pinigu? Ypac tuos, kurie tingi dirbti. Geriau jau krepsiniui, negu investuoti i tuos, kurie sulig kiekviena investicija tik dar maziau darbingesni taptu (kitais zodziais tariant, investicija pragertu :)
2013-03-23
+4
Atsakyti
Aisku, blogai, kai algos nemoka, bet is kitos puses, kai kaulija pinigus milijonieriai krepsininkai ir jiem sumokama maza dalis tos algos uz pinigus, kurie turi buti skirti kitu sporto saku atstovams, kurie ir taip gyvena karo salygomis, nelabai grazu :) Jei kalbi zurnalistams, kad zalgirije zaisti garbe, tai ir parodyk, kad tau garbe ir tu zaidi vardan sporto, vardan komandos ir jos fanu, o ne mesk viska, jei negauni pinigu is bankrotuojancios komandos, nors kisenes ir taip pilnos. Cia lietuviams turbut labiau galioja. Nezinau, dvejopos mintys, nes ir krepsininkai apgauti ir kiti sporto zmones nuskriausti :/ Manau, bent jau lietuviai zaidejai tretu suprast situacija ir neimt tu pinigu, kurie yra maza dalis viso to, ka turetu realiai gauti, uzsidirbs dar tu milijonu prie esamu kitu..
2013-03-23
-1
Atsakyti
T
Klausimas isvis ar tokio dydzio miestui kaip Kaunas reikalingos dvi komandos. Su vilniumi tas pats. Aisku Sakalu gaila, galetu i mazesni koki miesteli persikelti. Realiai nelabai reikia LKLe tiek tu komandu. 8-10 komandu pilnai pakatu, nes kokios 8 siemet yra konkurencingos.
2013-03-23
+2
Atsakyti
prie ko cia valdzia turi remti , is mokesciu moketoju pinigu , kas cia labai svarbus dalykas , yra dalyku kurie svarbesni , nenumirsi be krepsinio.
2013-03-23
+5
Atsakyti
valink bezdzione
2013-03-23
+1
Atsakyti
vardas to On the Fire
Wer not the part of your sistem, jou.......
2013-03-23
-1
Atsakyti
Anonimas
kaunas ubaginas kazkox ,vienintelis dlaykas kuris garsina si miesta yra usmirstas ,ir tie patys 2mln zalgiriui yra centai paligynus ,vilnius net skyre 4mln rytui,geriau kauno miesto valdziai tulika pasitatyt us 10mln
2013-03-23
Atsakyti
sdf
vieni anonimai komentuoja gal acc susikurkit?ar visi uzbaninti?
2013-03-23
+4
Atsakyti
vardas to Abubakaras
Vilniaus savivaldybė yra lietryčio dalininkė. Jai priklauso triačdalis klubo, todėl jį ir remia. Tegul Žalgiris atiduoda dalį akcijų miestui, tada galėsit skųstis.
2013-03-23
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.