Vita Kuktienė nugalėtojų gretose buvo pastebimiausia
Nuotr. A.Didžgalvis
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (17-11) savo aikštelėje turėjo pripažinti čempionato lyderės Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ (24-4) komandos pranašumą 73:80 (6:20, 19:21, 27:19, 21:20).

Jokios įtakos turnyrinei lentelei neturinti pergalė vilnietėms buvo 24-oji reguliariajame sezone. Savo ruožtu Marijampolės ekipa atkrintamąsias varžybas pradės būdama 4-oje vietoje.

Rungtynes dvejomis užtikrintomis atakomis pradėjo „Sūduva-Mantinga“ – rodės, šeimininkės nusiteikusios kietai kovai, tačiau viskas greitai pasikeitė. Viešnios nesutriko ir sutankinusios gynybą ėmė galingai atakuoti. To rezultatas – laimėta atkarpa 17:0, o „Sūduva-Mantinga“ pasiųsta i nokdauną (4:17). Per likusį kėlinio laiką „Kibirkštis-VIČI-IKI“ tik dar šiek tiek padidino savo pranašumą.

Antrajame kėlinyje situacija nesikeitė – „Sūduva-Mantinga“ ir toliau buvo bejėgė prieš vilnietes. Vienu metu rezultatas šoktelėjo iki rekordinio (21:41). Vis dėlto po didžiosios pertraukos šeimininkės susikaupė ir žingsnis po žingsnio pradėjo tirpdyti deficitą. Pagirtina kova dėl atšokusių kamuolių puolime ir pavyzdinga gynyba leido „Sūduvai-Mantingai“ jau tračiajame kėlinyje priartėti iki 6 taškų (52:58), bet Mantės Kvederavičiutės dvitaškis baigiantis trečiajam kėliniui suteikė viešnioms progą turėti apčiuopiamesnę persvarą.

Lemiamą ketviritį „Sūduva-Mantinga“ vėl pradėjo su didele energija ir prabėgus trims minutėms išlygino rezultatą. Po Tado Stankevičiaus paprašytos minutinės pertraukėlės „Sūduva-Mantinga“ persvėrė rezultatą 67:64, tuomet užvirė atkakli kova, tačiau „Kibirkštis-VIČI-IKI“ protingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Ligita Kinkevičienė 23 (5/10 trit.), Rita Milieškienė 15, Laima Rickevičiūtė 10 (11 atk. kam., 6 kld.), Ieva Veinberga 8 (12 atk. kam.).

„Kibirkštis-VIČI-IKI“: Vita Kuktienė 21 (8 atk. kam., 4/5 trit.), Mantė Kvederavičiūtė 19, Rima Valentienė 12, Kristina Vengrytė 12 (0/5 trit.), Lina Pikčiutė 10.