Eurolygos čempionių titulą po dešimtmečio bandymų iškovojo Jekaterinburgo UMMC komanda
Nuotr. RIA Novosti-Scanpix
Savaitgalį Jekaterinburge finišavusiame moterų Eurolygos finalo aštuoneto turnyre triumfavo šeimininkės UMMC krepšininkės. Daugkartinės Rusijos čempionės finale, stebint 6,5 tūkst. sirgalių, 82:56 (26:11, 13:13, 27:20, 16:12) sutriuškino Stambulo „Fenerbahce“ komandą.

Eurolygos čempionių taurę stipriausias ir turtingiausias Senojo žemyno klubas iškovojo po dešimtmečio pertraukos. Pastaraisiais metais apie 10 milijonų eurų biudžetą surinkdavęs Rusijos klubas niekaip negalėdavo iškopti į turnyro finalą.

2008-2012 metais UMMC ekipa net penkis sezonus iš eilės Eurolygoje likdavo trečia ir turėdavo tenkintis bronzos medaliais. Praėjusį sezoną atvesti komandą ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio nepavyko ir Lietuvos rinktinės strategui Algirdui Paulauskui

Įgyvendinti ilgai keltą tikslą pavyko iš WNBA pasikviestam strategui Olafui Lange. San Antonijaus „Silver Stars“ klube vyriausiojo trenerio pareigas einantis vokietis UMMC kvietimą priėmė dar praėjusių metų gegužę ir per vasarą subūrė čempionišką komandą.

Eurolygos finale ji į priekį išsiveržė nuo pirmųjų minučių ir, jau per pirmąjį ketvirtį įgijusi 15 taškų pranašumą, neleido suabejoti savo jėga.

Naudingiausia finalo aštuoneto turnyro žaidėja pripažinta UMMC puolėja Candace Parker. Finalo rungtynėse ji pelnė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, o vidutiniškai per finalo aštuoneto kovas rinkdavo po 17,4 taško ir atkovodavo po 12 kamuolių.

Reguliariajame moterų Eurolygos sezone legendinio Tel Avivo „Maccabi“ žaidėjo Anthony Parkerio sesuo rinkdavo po 16,9 taško ir atkovodavo po 10,4 kamuolio.

UMMC: Candace Parker 24 (11 atk. kam.), Sandrine Gruda 19 (8 atk. kam.), Diana Taurasi 14.

„Fenerbahce“: Angela McCoughtry 22 (7 atk. kam.), Ivana Matovic 22, Agnieszka Bibrzycka 9.

Mažajame moterų Eurolygos finale triumfavo Buržo „Bourges Basket“ ekipa iš Prancūzijos. Ji 65:57 (7:19, 19:8, 16:13, 23:17) nugalėjo Košicės „Good Angels“ komandą.

Nugalėtojoms 24 taškus pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Celine Dumerc. Slovakijos klube išsiskyrė 18 taškų surinkusi ir 8 kamuolius atkovojusi Alexandria Quingley.