Gediminas Orelikas buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas
Nuotr. Fotodiena.lt/I.Budzeikaitė
Naudingiausias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėjas Gediminas Orelikas pelnė 24 taškus ir atvedė „Prienų“ (14-3) klubą į dar vieną pergalę.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namie 78:74 (28:14, 17:22, 23:22, 10:16) palaužė Utenos „Juventus“ (10-8) žaidėjų pasipriešinimą bei toliau išlieka nepralaimėję savo aikštėje.

LKL, Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre ir Baltijos krepšinio lygos turnyre kovojantys prieniškiai laimėjo visas 22 žaistas rungtynes.

12 Palangos Palanga/Triobet 19 0 19 0
Pasiekę pergalę prieš Utenos klubą, „Prienų“ krepšininkai pagal laimėjimų skaičių LKL pavijo antroje vietoje žengiantį Klaipėdos „Neptūną“, kurį lenkia dėl geresnio tarpusavio dvikovų santykio.

Balandžio 9 d. prieniškių laukia Kauno „Žalgirio“ iššūkis. Būtent Lietuvos čempionams pastarąjį kartą pavyko įveikti „Prienus“ jų tvirtovėje – pernai balandžio 24 d. žalgiriečiai šventė pergalę 81:74.

Nuo pat pirmųjų minučių į priekį šovę prieniškiai jau po pirmojo kėlinio turėjo 14 taškų pranašumą (28:14), kurio „Juventus“ krepšininkams ilgą laiką panaikinti nepavyko.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Juventus“ krepšininkams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 3 taškų (72:75).

Tačiau kitoje atakoje Orelikas pridėjo dvitaškį, Gintaras Kadžiulis pataikė vieną baudą iš dviejų, o Prienų komanda įgijo 5 taškų pranašumą (78:73). Išsigelbėti uteniškiams nebeužteko laiko.

Šiame susitikime „Prienų“ komandoje debiutavo iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžęs Darius Pakamanis. Gynėjas aikštėje praleido 5 minutes, tačiau taškais nepasižymėjo.

„Juventus“ gretose debiutavo iš „Palangos/Triobet“ į Uteną persikėlęs Ryanas Olanderis. Puolėjas ant parketo praleido 34 minutes, pelnė 13 taškų (6/6 dvitaškių, 1/2 baudų) bei surinko 10 naudingumo balų.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 24, Siimas Sanderis Vene 12, Artūras Valeika 11.

„Juventus“: Laimonas Kisielius 21, Ryanas Olanderis 13, Karolis Petrukonis 11.

Kitas rungtynes „Prienai“ namie žais su Kauno „LSU-Baltais“. Tuo tarpu „Juventus“ taip pat savo aikštėje susigrums su Panevėžio „Lietkabelio“ klubu.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Atrinkti (0) Visi (19)
To Kittciokas
Sutinku su tavim pilnai, Prienai tikrai SF komanda bet sekasi jiems tik lkl ar bbl o aukstesniam lygyje eurocup'e iseina i aikste normalus centrai, su gerais fiziniais rodikliais ir gerai zaidziantys nugara, tada atsiranda problemu gynyboj, beje Prienu gynyba paremta greiciu, stengiamasi issmusti kamuoly ar perimti perdavima bet mazai ginamasi vienas pries viena nes dideli nepajegus.
2013-03-26
NepakritoTrajakai prienam isvis nepaejo snd, bet gerai kad puolime tiek kamuoliu paeme, butu pries rimtesni varzova lose, tai butu neistempe, bet vistiek saunuoliai, dabar jau lkl vidutiniokai neturetu sakyt kad Prienai be trajaku daugiau nieko negali nes ir be ju nebloga lkl lygio komanda padare. Laukiam lkf finalo, turetu but geras macas. Prienai nori atsirevancuot uz pernai metu pusfinali o ppz nori iirodyt kad prienai iveikiami ju aikstej ir aisku abi komandos nori isirasyt i istorija kaip pirmas mazas klubas iskovojes lkf taure...

Kad "Juventus" specialiai ir ruošė gynybą nuo trajakų, pažiūrėk pirmame kėlinyje net 3 tritaškius pataikė, vien pirmoj kėlinio dalyje, o nuo antro kėlinio pakeitė gynybą ir nuo tritaškių apsigynė, bet kai gyniesi nuo tritaškių, kažkur kitus laisva lieka, šįkart po krepšiu laisviau buvo ir atsikovodavo kamuolius, nes Petrukonis, Olander gindavosi prie tritaškio ir nespėdavo grįžti atkovoti kamuolio. Iš esmės Prienai tik tritaškiais ir žaidžia, nes tai jų stiprybė, o dvitaškius meta panašiai kaip eilinės komandos, o rimto žaidimo nugara Prienuose praktiškai nėra. Jei nemestų prienai taip taikliai tritaškių, nebūtų iš Prienų nieko, bet kiekvieną sezoną jie surenka daugybę tritaškių metikų, įskaitant net 4-5 numerius, galinčius mesti tritaškius ir tuo kitas komandas pranoksta. Jei tritaškius gerai meta komanda, labai gynybą galima po krepšiu susilpninti, nes visi ginasi ties tritaškio linija ir palieka laisvę panerti po krepšiu. Tas ir atsitiko su "Juventus". Tiesiog "Prienai" turi didelį kizirį - tritaškių pataikymo procentą, jei užgina komanda juos nuo tritaškių gerai, tada jie išnaudoja laisvę po krepšiu, nes jei ir nekrenta Prienam tritaškiai, tai dėl gynybos, jei susispaustų po krepšiu, vėl iš tritaškių imtų šaudyt. Išvis Prienai man tokia SF komanda, nes ten daugybė SF pozicijos žaidėjų, nėra mažų ir nėra labai aukštų žaidėjų, ten 80% komandos žaidėjų telpa 195-205cm ūgio ribose. Visi jie metikai iš tolimų distancijų ir mobilūs (greit grįžtantys į gynybą), bei prasiveržti galintys žaidėjai. Tikrų vidurio puolėjų (žaidėjų nugara) net neturi kelintas sezonas. Ir jiems tokia mobilių, veržlių metikų filosofija padeda kelintą sezoną.
2013-03-26
-3
to LJ
leisk paklausti ,kas ką nuleidinėjo praeitą sezoną? :D ir kiek pamenu ir 2010/2011 sezoną,laimėję Prienai prieš Žalgiriį
LJ
Na ka vėl teks Žalgiriui nuleist Prienus ant žemės :)

--
2013-03-25
+1
Petrukonis 6min 11 pts 6 reb 3 ast WDF :DTipo taip vare ir tik 6 min zaide ?
2013-03-25
Kita sezona prienai nukraujuos jauciu orelikas su vene pereis i zalgiri

--
2013-03-25
Utenishkis
Dzhiugu, kad Juve pasiprieshino Prienams.
2013-03-25
jo
neidomu visai
2013-03-25
-1
Tai faktas, kad Olanderiui uzmete Petrukonio minutes ir tiek. Nes tikrai, Ryano nebuvo 4 keliny net :) seip saunuoliai, gerai sukovojo Juve, Olanderis labai gerai pasirode, reiks ateit sestadieny su Lietkabeliu paziuret :)

--
2013-03-25
-4
sara
Saunuoliai "Prienai", velniskai kovingai zaidzia. Sekmes!
2013-03-25
UV
Mldc,taip ir toliau
2013-03-25
czk
Kitais metais Zalgiris galetu imti jau ir Orelika.
2013-03-25
+3
Statistika tai kažkokia iškreipta... Bet ir LKL'o puslapyje tas pats ... Olanderis 33min tikrai nežaidė, visą 4 kėlinį sėdėjo, ir pirmo kėlinio tik antroj pusėj išėjo, o ir trečio kėlinio nebaigė. Max žaidė ~20min. O Petrukonis tikrai ilgiau žaidė nei 6 minutes, vien pirmame kėlinyje tiek žaidė, ir visą ketvirtą kėliny aikštėje buvo, tai tikrai bent 16min buvo aikštėje.
2013-03-25
-1
Sėkmės šįkart tikrai pritrūko, kamuolių prarasta ne ką labai daugiau nei Prienų, bet tokiose apgailėtinose situacijose, kad veidą užsidengt delnais norėjosi, o ir keli nepataikyti metimai iš po krepšio ir gynyboj neatkovoti kamuoliai, ko pasekoje varžovų kartojami metimai, buvo labiausiai nuskriaudęs "Juventus" dalykas. Bet kovingumas buvo ypatingas, labai patiko Olander'io žaidimas, pataikė visus metimus iš žaidimo, bei daug kamuolių ištraukė, parodė kovingumą, tokio ūgio krepšininkam tai nebūdinga, bet tai didelis privalumas. Tik galėtų drąsiau žaisti po krepšiu, nes dabar beveik visus taškus pelnė iš vidutinio nuotolio ar vos peržengus tritaškio liniją (dvitaškio zonoje). Jei būtų komandoje jis buvęs bent nuo sezono vidurio, būtų buvę galima tikrai daugiau pergalių iškovot. Reikėtų Olander'į kitiems metams pasilikti.