Pusfinalio serijoje Mantas Kalnietis vidutiniškai pelnydavo po 13,5 taško
Nuotr. Lokomotiv-Kuban
Atkaklioje pusfinalio serijoje atsilaikę Lietuvos rinktinės nariai Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis pateko į Europos taurės turnyro finalą, kuriame gali susitikti su lietuvius savo gretose turinčia Ukrainos ekipa.

Atsakomosiose rungtynėse Jevgenijaus Pašutino treniruojama Krasnodaro „Lokomotiv“ komanda namie 63:68 (16:15, 10:13, 11:15, 26:25) pralaimėjo Velimiro Perasovičiaus vadovaujamai Valensijos „Basket“ ekipai, tačiau išsaugojo pirmojoje dvikovoje pasiektą dviženklį pranašumą – 97:87.

Ši pergalė tapo puikia dovana 31-ąjį gimtadienį šiandien švenčiančiam Jasaičiui.

Taškas į tašką vykusiame mače šeimininkai įkrito į duobę trečiajame kėlinyje, kai leido svečiams pabėgti į priekį 43:35.

Paskutiniame ketvirtyje Valensijos krepšininkų pranašumas tapo dviženklis – 53:43, bet per likusias keturias minutes krasnodariečiai surengė keturias sėkmingas atakas ir sumažino atsilikimą – 55:59.

Kalnietis per 35 minutes pelnė 10 taškų (3/9 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius, 3 sykius suklydo, išprovokavo 4 pražangas, 1 kartą prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Jasaitis per 31 minutę pelnė 6 taškus (2/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius, 2 sykius suklydo, blokavo 1 metimą, išprovokavo 4 pražangas, 5 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

Ispanijoje puolėjas pelnė 23 taškus ir antrą savaitę paeiliui tapo naudingiausiu čempionato savaitės žaidėju. Tuo tarpu Kalnietis tada pridėjo 17 taškų.

Finalas balandžio 13-ąją vyks Belgijos mieste Šarlerua. Europos taurės laimėtojai iškovos kelialapį į Eurolygą.

Kol kas tai didžiausias nuo 1946 m. gyvuojančios „Lokomotiv“ ekipos pasiekimas.

2002 m. Krasnodaro krepšininkai tapo Koračo taurės turnyro vicečempionais, 2005 m. iškovojo antrąją vietą FIBA Europos taurės turnyre, 2011 m. – taip pat liko antri FIBA Iššūkio taurės varžybose.

Finale „Lokomotiv“ susitiks su Bilbao „Basket“ ir Kijevo „Budivelnyk“ poros nugalėtoju. Pirmosiose rungtynėse Ukrainos ekipa su Dainiumi Šalenga ir Michailu Anisimovu namie suklupo 83:93. Atsakomoji dvikova vyks trečiadienį.

„Lokomotiv“: Nickas Calathesas 19 (7 atk. kam., 8 išpr. praž.), Derrickas Brownas 11, Mantas Kalnietis 10 (7 atk. kam.), Jimmy Baronas 9... Simas Jasaitis 6.

„Basket“: Stefanas Markovičius 14 (6 rez. perd.), Bojanas Dubljevičius 14, Pau Ribas 12 (0/4 tritaškių), Thomas Kelati 10 (2/7 tritaškių), Sergejus Liščiukas 10 (7 atk. kam.).

Atrinkti (0) Visi (27)
qa
is kur zmonems tokiu durnu klausimu atsiranda?
2013-03-27
-2
Klausima?
Ar vis dar nugaletoja komanda patenka i EL ?
2013-03-27
+2
OX
As nesuprantu ar nera normaliu miestu kad i ta Sarlerua kisa finalus? Rytas su Real kaip lose buvau, nu grynas kaimas ten...
2013-03-26
-3
FandangoNx nerodo antro pusfinalio per eurosport2?--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Nes rytoj zais.
2013-03-26
-4
Fandango
Nx nerodo antro pusfinalio per eurosport2?