Net aštuonis taškus per pratęsimą pelnęs Dirkas Nowitzki atvedė Dalaso „Mavericks“ ekipą į devintąją pergalę per pastaruosius 12 mačų
Nuotr. AP-Scanpix
Itin svarbią pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje iškovojo dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas kovojanti Dalaso „Mavericks“ (35-36) ekipa. Dirko Nowitzki vedami 2011 m. NBA čempionai namie po pratęsimo 109:102 (22:27, 28:21, 24:25, 23:24, 12:5) nugalėjo Los Andželo „Clippers“ (48-23) komandą ir priartėjo prie išsvajoto kelialapio.

Itin atkakliai vykusiame mače Dalaso klubą į pergalę vedė rezultatyviausias šio sezono rungtynes sužaidęs Dirkas Nowitzki. Jis pelnė 33 taškus iš kurių net 8 surinko per pratęsimą.

Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 23 sekundes „Clippers“ gynėjas Mattas Barnesas tritaškiu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo šūvis net nelietė lanko. „Mavericks“ surengus sėkmingą ataką svečiai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau nieko nepešė.

Nowitzki – tarp visų laikų geriausiųjų

Rungtynėse su „Clippers“ 33 taškus surinkęs Dirkas Nowitzki rezultatyviausių visų laikų NBA krepšininkų rikiuotėje pakilo į 17-ą vietą. 34 metų vokietis iš jos išstūmė 24 815 taškų surinkusį legendinį aukštaūgį Patricką Ewingą. Dabar Nowitzki sąskaitoje – 24 845 taškai, o nuo 16-oje vietoje esančios kitos legendos Jerry Westo jį skiria tik 347 taškai.

Dalaso ekipai tai buvo 9-oji pergalė per pastaruosius 12 mačų. Nuo aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje užimančios Los Andželo „Lakers“ komandos ji atsilieka vos vienu laimėjimu.

Los Andželo ekipos negelbėjo nė rezultatyviausią sezoną mačą sužaidęs Chrisas Paulas. Jis, kaip ir Nowitzki, surinko 33 taškus, tačiau prarado net 7 kamuolius.

„Pergalę išplėšėme dantimis ir nagais. Tai buvo tarsi rusiška ruletė. Kai persekioji Chrisą Paulą, lieka neuždengti kiti vaikinai. Jie gaudavo kamuolius, tačiau pataikydavo ne visada. Mes stipriai rizikavome, bet iškovojome pergalę“, – po mačo tvirtino „Mavericks“ ekipos strategas Rickas Carlisle'as

Jo auklėtiniai šį sezoną žaidė jau dešimt pratęsimų, tačiau vos du jų buvo su laiminga pabaiga. Dar prasčiau Dalaso klubui sekasi kovoti su penkiomis stipriausiomis Vakarų konferencijos komandomis. Jie laimėjo tik du iš 15 tokių akistatų.

Nedaug trūko, kad pergalė iš „Mavericks“ rankų išslystų ir praėjusią naktį. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 0,6 sekundes O.J.Mayo dvitaškiu iš po krepšio išplėšė šeimininkams pratęsimą, tačiau net per likusį laiką Los Andželo klubas sugebėjo surengti atsakymą.

Perdavimą per visą aikštę po krepšiu gavęs Blake'as Griffinas pataikė akrobatinį metimą, galėjusį dovanoti svečiams pergalę, tačiau arbitrai įžvelgė „Clippers“ aukštaūgio pražangą prieš Nowitzki.

„Clippers“ ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė iš šią savaitę laukiančio rungtynių išvykose maratono. Per penkias dienas Los Andželo klubas sužais net keturis mačus.

Artėjančią naktį „Clippers“ kelsis į Naująjį Orleaną, šeštadienio naktį išmėgins jėgas su San Antonijaus „Spurs“, o sekmadienį – su Hjustono „Rockets“ klubais.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 33 (9 atk. kam.), Vince'as Carteris 14, Darrenas Collisonas 13, Brandanas Wrightas 11 (7 atk. kam.), O.J.Mayo 11, Mike'as Jamesas 10.

„Clippers“: Chrisas Paulas 33 (7 kld.), Blake'as Griffinas 14 (9 atk. kam.), Caronas Butleris 14, Jamalas Crawfordas 10, Mattas Barnesas 10.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Neįtikėtinas Griffino metimas:

Lemiamos ketvirtojo kėlinio sekundės:

Atrinkti (0) Visi (27)
Naujiena
Raptors atleido Kleiza, Guoga sako, kad greiciausei jis treniruosis su Zalgiriu.

--
2013-03-27
-3
Žiauriai svarbi pergalė Dalasui ir žiauriai nepalanku LAL.Bus įdomi sezono pabaiga.

--
2013-03-27
-2

--
2013-03-27
Tiek dallasas tiek portlandas yra vertesni 8vt, nei lakers.
aaav
aaa tai va iskur lietuviai runkeliai zalgirio fanai istrauke kad nba yra cirkas, pazekit zodi, nba "circle" youtube video...
2013-03-27
-3
paul best floper?

Bitch please.
2013-03-27
-2
cia jau buvo krepsinis,vertas playoffu.Dallas saunuoliai,kabinasi is visu jegu,ko nepasakysi apie lakers,skirtumas tarp ju jau tik viena pergale,darosi karsta vakaruose.
2013-03-27
As
Is pakartojimo aiskiai matyti kad nebuvo prazangos :) Nowitskiui kojos susipyne.
2013-03-27
-3
Kontaktas minimalus, beto buvo kovojama del pozicijos tad dazniausiai i tokias prazangas nekreipiama demesio, bet nba teisejai megsta pajuokaut paskutinem sekundem :D
2013-03-27
+2
ShL
AnonimasKad čia toks pusiau flop'as :D Kontaktas ranka buvo, neaišku kiek jėgos buvo panaudota ir pan. Va tokie yra tikri flop'ai https://www.youtube.com/watch?v=3SOCNxCz... (specialiai Digimonui :D)

dar pridesiu

and my favourite

2013-03-27
-1
Kaip ne kaip, bet Griffinui prazangos nebuvo. Teisejai tiesiog ateme pergale is Clipperiu, arba atsilygino Griffinui uz flopinima, bet nuo to - tik idomiau. Ziurim toliau, idomi kova verda del patekimo i PO. ;0-
2013-03-27
-6
ShL
Digimonastoli dar Griffinui, (tuo labiau CP3) iki Lebrono, Wade, Bello ir Ginobilio kalbant apie flopus. Tai tu gal nerodyk savo "žinių" greatest flopperi ever

Clippers fan or bandwagonner. Griffinas alltime didziausias flopperis o karjera tik prasidejo