Penktą iš eilės pergalę Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos varžybose iškovojo Kroatijos rinktinė, 91:79 (25:21, 19:22. 24:15, 23:21) palaužusi Danijos rinktinę.

Kroatijos rinktinė jau anksčiau buvo užsitikrinusi pirmą vietą grupėje ir kelialapį į Europos čempionatą, todėl šiose rungtynėse jų gretose nebebuvo Mario Kasuno ir Roko Leni Ukičiaus, kuriems leista prisijungta prie Barselonos „Winterthur“ klubo.

Vienas rezultatyviausių nugalėtojų gretose vėl buvo Kauno „Žalgirio“ naujokas Marko Popovičius. Per 32 minutes jis pelnė 17 taškų (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, dukart prasižengė ir kartą suklydo.

Svarbią pergalę kitose D grupės rungtynėse pasiekė Latvijos krepšininkai, 73:64 (22:15, 15:11, 20:30, 16:8) įveikę kaimynus estus. Latviai laimėjo trečią kartą per penkerias rungtynes ir įsitvirtino trečioje grupės vietoje.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas Janis Blumas per 4 aikštėje praleistas minutes ne karto nemetė į krepšį, atkovojo ir prarado po 2 kamuolius.

A grupė:
Bulgarija – Lenkija 99:65 (Todoras Stoykovas ir Filipas Videnovas po 26; Jeffas Nordgaardas 25).
Švedija – Ukraina 81:71 (Peras Ringstromas 12; Jevgenijus Podorvanijus 15).

Turnyrinė lentelė:
1. Lenkija 4-1.
2. Ukraina 2-3.
3. Bulgarija 2-3.
4. Švedija 2-3.

B grupė:
Portugalija – Bosnija ir Hercegovina 75:86 (Paulo Cunha 21; Kenanas Bajramovičius 26).
Izraelis – Makedonija 83:70 (Yotamas Halperinas 21; Todoras Gecevski 21).

1. Makedonija 3-2.
2. Portugalija 3-2.
3. Bosnija ir Hercegovina 2-3.
4. Izraelis 2-3.

C grupė:
Čekija – Vengrija 83:64 (Jiri Welschas 23; Robertas Gulyašas 19).
Rusija – Belgija 96:63 (Johnas Robertas Holdenas 22; Ilunga Mbenga 12).

1. Rusija 4-1.
2. Čekija 4-1.
3. Vengrija 1-4.
4. Belgija 1-4.

Į Europos čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos ir dvi geriausios antrąsias vietas užėmusios ekipos. Likusios 10 rinktinių kovos dėl paskutinio kelialapio papildomose atrankos varžybose.

Blūmas tia išvis tne pasitikėjimo neturi :)) O Popas tai mldc