VTB Vieningosios lygos vykdomajam direktoriui Tomui Pačėsui sunku suprasti, kaip LKL gali rungtyniauti nemokūs klubai
VTB Vieningosios lygos vykdomajam direktoriui Tomui Pačėsui sunku suprasti, kaip LKL gali rungtyniauti nemokūs klubai
Nuotr. Fotodiena.lt/K.Kavolėlis
Tinklalapio „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje viešėjęs VTB Vieningosios lygos vykdomasis direktorius Tomas Pačėsas daug ir atvirai kalbėjo apie LKL kamuojančias problemas.

Buvusiam krepšininkui bei treneriui nesuprantama, kaip LKL vadovai toleruoja klubų skolas bei nesiima jokių priemonių, kad „Lietuvos krepšinio pūliniai būtų išspausti“. 

Prieš kelias savaites tinklalapyje „BasketNews.lt“ publikuotame straipsnyje buvo paviešinta LKL klubų finansinė situacija. Paaiškėjo, kad laiku atlyginimus gauna vos trijų komandų krepšininkai, o Vilniaus „Sakalų“ klubo krepšininkai šį sezoną apskritai negavo nė vieno atlyginimo. Tuo tarpu LKL vadovai teigia negalintys imtis sankcijų prieš atlyginimų nemokantį klubą, kol jo nemokumo nepripažįsta teismas. 

„Lygos vadovai aiškinasi, kad jie negali nieko pakeisti... Kai mano rankos yra surištos aš nedirbu. Jeigu matau, kad esu neproduktyvus, nesėdžiu vietoje ir ieškau, kur galėčiau save realizuoti, – tvirtino Pačėsas. – Lenkijos lygoje gruodžio mėnesį vyksta finansiniai klubų patikrinimai. Jeigu komanda yra neatsiskaičiusi nors su vienu žaidėju – ji laisva. Ją išbraukia iš lygos dalyvių sąrašo. Jeigu LKL vadovai turi metodus, kaip paveikti klubus, jiems tenka didelė atsakomybė.“

Anot krepšinio specialisto, dabartinė situacija išsivystė dėl profesionalių vadybininkų trūkumo tiek LKL, tiek klubuose. Pačėsas gyrė anksčiau Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui vadovavusį Joną Vainauską ir vadino jį vienu geriausių krepšinio vadybininkų mūsų šalyje. 

„Dabartinė situacija yra labai liūdna. Manau, kad tokie klubai kaip „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ anksčiau ar vėliau sumokės skolas, tačiau kai kurios kitos komandos yra šašas lygai ir krepšiniui, – pareiškė Pačėsas. – Federacija turėtų imtis veiksmų, kad tai pagaliau būtų sutvarkyta. Jeigu mokūs yra tik trys klubai, mes reikiamo rezultato nesulauksime. Krepšinis ir liks toks, kaip yra dabar. Galbūt reikėtų sumažinti komandų skaičių ir eiti kokybės, o ne kiekybės link. Manau, kad LKL bręsta daug pasikeitimų ir jie turėtų įvykti.“

Kartu su partneriais Alytaus „Dzūkijos“ klubą atgaivinęs Pačėsas džiaugėsi, kad komanda yra arti tikslo sugrįžti į LKL. Prieš Europos čempionatą rekonstruota Alytaus sporto ir rekreacijos centro arena yra viena lankomiausių visoje Lietuvoje bei neabejotinai lankomiausia Nacionalinėje krepšinio lygoje. 

„Komandą būrėme turėdami tikslą grįžti į LKL. Ar jai pasiseks – parodys laikas. O šiuo metu mums sekasi tikrai gerai. Vykdome visus įsipareigojimus žaidėjams, kaip ir daugelis NKL klubų. Jie gyvena pagal savo kišenę. Lyga yra stabili, o to reikėtų siekti ir LKL“, – pažymėjo Pačėsas. 

Atsakydamas į tinklalapio „BasketNews.lt“ lankytojų klausimą apie Klaipėdos „Neptūno“ klubo galimybes kitą sezoną likti VTB Vieningoje lygoje, Pačėsas teigė, kad pirmiausiai reikėtų apskritai išsaugoti uostamiesčio komandą. 

„Norėtume, kad jie žaistų VTB Vieningoje lygoje, kaip joje norėtume matyti ir daugiau Lietuvos klubų. Jeigu „Neptūnas“ bus išsaugotas ir suburs atitinkamo lygio komandą, bus galima kalbėti apie klubo galimybes dalyvauti VTB Vieningosios lygos čempionate arba bent jau siekti vietos jame“, – teigė Pačėsas. 

Šią vasarą Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės strategu paskirtas specialistas taip pat kalbėjo apie „Žalgirio“ klubo problemas, bei lygino karjerą NBA jau baigusį Žydrūną Ilgauską ir ją tik pradedantį Donatą Motiejūną.

Kuris krepšininkas Pačėsui atrodo perspektyvesnis sužinosite vaizdo konferencijos įraše:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (21)
Apie puliavima
Puliniai yra tik matoma nesveikos,uzkrestos sistemos dalis.Problema yra federacija.Kai Lietuvos krepsinio flagmanas Zalgiris su legionieriu pulku skolingas daugiau nei visas likes Lietuvos krepsinis ,reiklingas sistemos kraujo perpylimas ir rimtas neatideliotinas gydymas.Finansine tvarka butu klubu privalomas biudzetu patvirtinimas gyvais pinigais pries sezono pradzia.Deja del matomiausio pulinio Zalgirio federacija negali tai padaryti. Pacesai,o ir kitiems belieka pasakyti,kad musu mylimas Zalgiris yra net ne pulinys,o uzkratas,nebeleidziantis gydyti sistemos.Turime rata be iseities.Zaideju durninti gal nereiketu.Geresni isvazines ir taip.Dekingumo jie gal ir nesitikejo,bet patyciu tuo labiau.Su prisikelimu Visus.
2013-03-31
-1
Atsakyti
Anonimas
gerai ivardijo Pacesas puliniai taip ir yra nuo to lietuvos krepsinio lygis tik krenta manau po sito sezono begales isvaziuos o tada pamatysim kaip krepsinis prades nykti geda kad krepsinio salis o ju vadyba niekam nerupi.
2013-03-30
-4
Atsakyti
NBA Rungtynių transliacijos gyvai - http://bit.ly/16o1pm9

Šiandien 20.00 Dallas "Mavericks" - Chicago "Bulls"
2013-03-30
-2
Atsakyti
klaip
Tai tik irodo kad LKL'as zlugas ir kad jau seniai egzistuoja uzkulisiniai susitarimai tarp Ryto ir ZAlgerio, zaidziama ir su taip vadinamais ju klubais dubleriais filialais LKL'e. Taip vyksta zaidimas ir su paskolintais zaidejais. Vienu zodziu LKL'e ne krepsinis o sachmatu/saskiu klubas su Kliokiu priesakyje. Nors jam ant visu nusisikti.
2013-03-30
-2
Atsakyti
Yla
Siaip visi kalba protingai,bet yra vienas bet! Kaip savivaldybes skyria liuto dali klubo sezoninio biudzeto,tai labai gera visiems migla pusti ,kad visi aplinkui Nieko neismano apie vadyba, va toks Urbonas ima ir viena diena negauna valdisku pinigu, va tada idomu ka komentuotu! Pacesos teigimu reikia pulinius isspausti ,tai Kas su kuo zais,bei tobules.O dar eina kalba apie vtb lyga,turbot zmogelis kitame pasaulyje geva" CIA LT. Pinigu gatviu duobems sutvarkyti Nera, Ko pats nedirbi uz 2 stukas, Manau tokie komentarai yra nekorektiski o noras apie save priminti visuomenei!
2013-03-30
-1
Atsakyti
Jonas
Kodėl kažin Prienų į VTB nepriima???
2013-03-30
+3
Atsakyti
Anonimas
yra dar nusimanaciu lietuvoje kaip reikia dirbti tai gerb. Pacesas alytus, is utenos Urbonas jie kelia lkl krepsinio lygi saunuoliai vyrai pagarba tokiems , kodel dirba kurie nesugeba dirbti turiu omeny pradedant nuo virsuneliu kodel ponas kliokys , gilys nesugeba atlikti savo pareigu kad ir lkl klubuose butu tvarka tai ponai palikite postus duokite dirbti jaunimui kurie yra verti sito darbo tas pats su klubu vadovais nera skaidrumo nemoki dirbti eik dirbti ka sugebi o sitokia netvarka veda prie krepsinio issigimimo.
2013-03-30
-2
Atsakyti
Lietuvos klubu finansines problemos prasidejo kai buvo uzdrausta reklamuoti ir pardavineti alkoholi per krepsinio rungtynes...
2013-03-30
+2
Atsakyti
mbmah
Naujas 8 Pool turnyras! sudalyvauk ir tu.!

8pool.revolution.lt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-30
Atsakyti
Raptors - Pistons. Tiesiogine transliacija. Varzybu pradzia 01.30h.

Ziurekite nemokamai - http://bit.ly/14udyrm
2013-03-30
+1
Atsakyti
McBay
Malonus žmogus, bet labai nepatiko jo pasisakymas apie užsieniečio naturalizacija.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-03-30
+1
Atsakyti
krabas
Vadyba silpna, dauguma klubų eina vabank. Labiausiai man patiko kaip pasakojo Urbonas apie Juventus. Viduryje sezono sprendžia ar gali stiprintis, laiko kapeikų rezervą. Kažko Tomas labiai ramiai apie Žalgirį kalba. Kas nors primeta kiek tai yra 25 milijonai ir kiek sezonų gresia žaisti antru sastatu. Neptūnas susišiko su Andriuškevičiumi, Gustu, Mikalausku ir Maskvyčiumi. Šiaip super brangių žaidėjų nepirko. Daug ką sunku buvo atspėti. Pinigus iš rėmėjų, savivaldybės gauna gabalais, metų eigoje. Politikai pasikeitė, uosto direkcija persigalvojo su rėmimu, iš savivaldybės daugiau tikėjosi, manau net kapeikos iš VTB buvo suplanuotos, bet praskrido. Tikėjosi eigoje kažką susrinkti. Įdomiausiai Klaipėdoje, kad klubas negauna kapeikų iš parduotų bilietų ir moka už salės nuomą. Manau Neptūnas liks, bet skolas mokės porą metų. Dėl babkių VTB gali būti nepasiekiama. Kontrolė turi būti, bet apie klubų išmetimą jūs fanams pasakykite. Kam bus įdomu Klaipėdoje, jei Neptūno neliktų, žiūrėti kokius Prienus su Utena. Reikia gainioti vadybininkus, klubų vadovus, griežčiau kontroliuoti, mokinti, rengti seminarus ir t.t. Didžiausias sumas skoloje didieji klubai. Vilniuje ir be Sakalų yra už ką sirgti. Jei neliks Palangos bus gaila.
2013-03-30
-2
Atsakyti
Pacesas visiskai teisus. Jeigu vyktu LKL klubu kontrole tai klubams zaidejai neprisizadetu nerealiu atlyginimu ir viska pasiskaiciuotu pagal isgales, to pasekoje nukristu kai kuriu zaideju kainos taciau visi laiku gautu sutarta atlygi. O dabar LKL'o vadovai pasirinko taktika nesikist ir nieko nedaryt, kad darbo nebutu ir kad nereiketu bereikalo vargt, nes matomai ju atlyginimu dydis visiskai nepriklauso nuo to ar jie daro ka nors ar visai nieko nedaro.
2013-03-29
+3
Atsakyti
xxx
protingi Paceso zodziai turetu toks vadovauti ir lkl lygai tada manau ir lkl krepsinio lygis butu aukstas o dabar kas darosi kokie klubo vadovai visai nenusimanatys apie vadyba ir nuo tokiu krepsinio lygis tik krenta .
2013-03-29
+1
Atsakyti
Anonimas
Aš irgi tokių žodžių Plazos nemačiau niekur :D
2013-03-29
+3
Atsakyti
Sako
Plaza svo knygoj perskaite apie tai,kad Zalgiris netures aikstes pranasumo iki finalo :DDDD Cia uzmuse :)
2013-03-29
Atsakyti
o tai ne Europos klubinis krepsinis yra didelis pulinys? per visa Europa dar yra keli klubai i kuriuos kazkas kisa nesuvokiamus pinigus vien tam, kad pasitenkintu iskovodami trofejus pries silpnesnius klubus. Per tokius klubus-projektus ir pasidare tokia situacija, kai norint padoriau varzytis visi yra priversti leisti nesuvokiamus pinigus, kuriu net nera galimybiu uzdirbti, nes zmonems toks krepsinis net neidomus. Net ir sportine prasme tokia sistema yra didziulis inkaras krepsinio progresui, nes kiek rodo praktika zaidejai sparciai tobuleja kai kone kas diena varzosi pries lygiavercius oponentus, o ne tik kas kelias savaites sutinka rimta oponenta..
2013-03-29
+1
Atsakyti
Protingai pašnekėjo Tomas. Tik nesuprantu, iš kur Karolis ištraukė tą klausima paie Plaza. Lyg ir negirdėjau, kad jis būtų taip kalbėjęs.
2013-03-29
Atsakyti
Gal jis savo knygoj ta perskaite?

Sove apie plaza gera pacesas :D
2013-03-29
+1
Atsakyti
robis
nei as mokejau, nei as mokesiu
2013-03-29
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.