Antrąją pergalę iš eilės Brazilijoje vykstančiame pasaulio čempionate iškovojusi Lietuvos moterų rinktinė iškopė į pirmenybių aštuntfinalio etapą. Lietuvaitės per trečiąsias B grupės rungtynes 74:63 (19:20, 6:10, 24:12, 25:21) nugalėjo Senegalo rinktinę ir iškovojo kelialapį tarp 12 stipriausių pasaulio ekipų.

Mačo pradžioje lietuvės kelis kartus pirmavo, tačiau baigiantis kėliniui iniciatyvą perėmė sėkmingai dėl atšokusių kamuolių kovojusios afrikietės. Po kelis kartus iš eilės kartodamos savo netaiklius metimus jos buvo įgijusios 4 taškų pranašumą (20:16), tačiau aidint finalinei pirmojo ketvirčio sirenai Rima Valentienė taikliu tritaškiu sumažino skirtumą iki minimumo (19:20).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinės bėdos nesibaigė. Lietuvaitėms niekaip nesisekė pelnyti taškų, tačiau to paties negalėjo padaryti ir Senegalo krepšininkės. Vis dėlto po kelis kartus kartodamos netaiklius metimus jos rinko taškus ir krovėsi pranašumą.

Per šešias su puse antrojo kėlinio minutės nė taško nesugebėjusios pelnyti lietuvaitės senegalietėms leido surinkti 8 ir įgyti rekordinę – 9 taškų persvarą (28:19).

Vis dėlto baigiantis kėliniui 4 taškus iš eilės įmetė Eglė Šulčiūtė ir skirtumas sumažėjo iki 5 (25:30).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės žaidėjos galutinai perėmė iniciatyvą ir ėmė mažinti skirtumą. Laimėjusios atkarpą 12:2 lietuvaitės išsiveržė į priekį (37:32) ir nemažino apsukų. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje po kelių Valentienės tritaškių Lietuvos rinktinės pranašumas pasiekė dviženklį skaičių (57:47), o įpusėjus kėliniui lietuvaičių persvara buvo pasiekusi ir 16 taškų (69:53).

Rungtynių pabaigoje afrikietės buvo priartėjusios iki 61:69, tačiau po vyriausiojo Lietuvos rinktinės trenerio Algirdo Paulausko paprašytos minutės pertraukėlės lietuvaitės susigrąžino dviženklę persvarą.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 20 taškų pelniusi ir 10 kamuolių po krepšiais sugriebusi Eglė Šulčiūtė. Rima Valentienė įmetė 14, Sandra Valužytė – 12, Lina Brazdeikytė – 11, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė – 10 (5 rez. perd.), Agnė Abromaitė-Čiūdarienė – 5, Aušra Bimbaitė – 2 taškus. Vitai Kuktienei pasižymėti nepavyko.

Senegalo nacionalinėje ekipoje pasižymėjo Mame Diuof, surinkusi 17 taškų.

Aštuntfinalio etape Lietuvos rinktinė kovos E grupėje, kartu su pirmąsias tris vietas A grupėje užėmusiomis komandomis bei trimis stipriausiomis B grupės rinktinėmis. Tarpusavio rungtynių rezultatai B grupėje bus įskaityti, todėl aštuntfinalio etape Lietuvos rinktinė rungtyniaus tik prieš Argentiną, Braziliją ir Ispaniją.

Analogiškai aštuntfinalio etapas vyks ir F grupėje, kurią sudarys stipriausios C ir D grupių komandos.

Iškovojusios bent vieną pergalę lietuvaitės galėtų pretenduoti ir į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį. Į jį pateks po keturias stipriausias komandas iš E ir F grupių.

saunoles
2006-09-16
saunuoles !!! gal ir gerai kad nuo australiu tik 02 gavo :)
2006-09-16
Gerai būtų, kad antrame etape irgi iškovotų bent vieną pergalę.
2006-09-15
Šaunuolės mergynos taip ir toliau varykit:) VIENS, DU TRYS LIETUVA!!!
2006-09-15
Sekmes taip ir toliau =)
2006-09-15
Jo II kelinys tai nevykes, bet daugiau normaliai, tik gal perdege panos. Beje Valentiene tai taiklioji ranka. Taip ir toliau, nenusileiskit vyrams, gausit daugiau kapeiku, ir aisku reik dar patek toliau. Sekmes panos.