Kobe Bryantas atliko trigubą dublį
Nuotr. Reuters-Scanpix
Kobe Bryantas ir Los Andželo „Lakers“ (39-36) komanda padarė viską, kad, kovojant dėl vietos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose varžybose, būtų vienu varžovu mažiau.

Trigubą dublį atlikusio Bryanto vedama Kalifornijos ekipa savo aikštėje 101:81 (24:21, 31:19, 17:21, 29:20) sutriuškino Dalaso „Mavericks“ (36-38) klubą.

Po šios pergalės „Lakers“ Vakarų konferencijoje pavijo aštuntoje vietoje esančius Jutos „Jazz“ (39-36) krepšininkus. Tuo tarpu „Mavericks“ atsilieka trejomis pergalėmis, tačiau yra sužaidusi rungtynėmis mažiau.

Visgi, komandoms surinkus vienodą pergalių skaičių, aukštesnę vietą užimtų Los Andželo ekipa, kadangi ji laimėjo tris iš keturių tarpusavio dvikovų.

Likus žaisti keturias minutes „Mavericks“ ėmė taikyti pražangų taktiką prieš Dwightą Howardą. Vos „Lakers“ vidurio puolėjas atkovodavo kamuolį, svečiai kirsdavo jam per rankas ir siųsdavo prie baudų metimo linijos.

Visgi tuomet Los Andželo komandos pranašumas išaugo nuo 7 iki 20 taškų, o savo metimų nepataikę „Mavericks“ žaidėjai nuleido rankas.

Vien per paskutines keturias susitikimo minutes Howardas metė 12 baudų, tačiau pataikė 7. Tuo tarpu Pau Gasolis per lemiamą ketvirtį pelnė 8 taškus.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Lakers“ persvara siekė 16 taškų (63:47), bet šeimininkai penkias minutes nepelnė nė taško, o „Mavericks“ spurtavo 11:0 (58:63). Netrukus Earlas Clarkas pelnė 5 taškus iš eilės, „Lakers“ šovė į priekį 15:5 ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (76:63).

„Lakers“ į pergalę vedė devynioliktą trigubą dublį per karjerą atlikęs Bryantas. 34 metų 198 cm ūgio gynėjas pelnė 23 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jis taip pat perėmė 4 kamuolius, blokavo 2 metimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Pagrindinis „Lakers“ ginklas – puiki kova po krepšiais. Šeimininkai atkovojo 57 kamuolius, kuomet varžovai sugriebė tik 37. Los Andželo ekipa taip pat metė trigubai daugiau baudų (33 prieš 12).

„Lakers“: Dwightas Howardas 24 (12 atk. kam., 10/20 baudų), Kobe Bryantas 23 (11 atk. kam., 11 rez. perd.), Earlas Clarkas 17 (12 atk. kam., 5 blk.), Pau Gasolis 14 (10 atk. kam.), Steve'as Blake'as 11.

„Mavericks“: Chrisas Kamanas 14, O.J. Mayo 12, Darrenas Collisonas 11, Vince'as Carteris 11 (4/13 metimų), Dirkas Nowitzki 11 (4/13 metimų).