Vilniaus "Lietuvos telekomo" krepšininkės Eurolygos sezoną baigė įrašydamos naują įrašą į Lietuvos krepšinio istoriją. Šiandien vilnietės mažajame Moterų Eurolygos finale 68:60 (8:19, 19:15, 21:12, 20:14) nugalėjo Pėčo "MiZo–Pecsi VSK" komandą ir pirmą kartą istorijoje iškovojo trečiąją vietą.

Susitikimo pradžioje neatrodė, kad "Lietuvos telekomui" gali pavykti laimėti. Pėčo krepšininkės daug sėkmingiau pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį (12:2, 19:6). Kėlinio pabaigoje dviem baudos metimais skirtumą sušvelnino Katie Douglas.

Vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir antrojo ketvirčio pradžioje (10:24), tačiau dviejų tolimų Rimos Valentienės metimų bei dviejų taiklių Katie Douglas baudų skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (20:24).

Kėlinuko pabaigoje po Jurgitos Štreimikytės–Virbickienės dviejų taškų skirtumas sumažėjo iki 27:29, tačiau per paskutines 30 sekundžių praleidusios 5 taškus lietuvės išėjo ilsėtis turėdamos 7 taškų deficitą (27:34).

Po pertraukos vilnietėms ir toliau nesisekė mažinti skirtumo. Nors trečiojo kėlinuko pradžioje ketvirtąją pražangą gavo ir ant atsarginių žaidėjų suolelio buvo pasodinta pagrindinė "MiZo-Pecsi VSK" ekipos vidurio puolėja, "Lietuvos telekomo" krepšininkėms skirtumo sumažinti nepavyko.

Dažniausiai vilniečių gynybą draskė Dalma Ivanyi ir Zsofia Fegyverneky. Vis dėlto trečiojo kėlinuko viduryje "Lietuvos telekomas" spurtavo 11:2 ir po Rimos Valentienės tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai (45:42).

Ketvirtajame kėlinuke vilnietės buvo išsiveržusios į priekį 10 taškų skirtumu, tačiau iki mačo pabaigos likus 2 minutėms Pėčo klubas jį sumažino iki 4 taškų. Vis dėlto sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidusios vilnietės padidino persvarą iki 8 taškų ir moterų Eurolygoje iškovojo trečiąją vietą.

Naudingiausia susitikimo žaidėja buvo pripažinta "Lietuvos telekomo" puolėja Jurgita Štreimikytė–Virbickienė.

Rezultatyviausia Vilniaus ekipoje buvo Katie Douglas, pelniusi 19 taškų. Jurgita Štreimikytė–Virbickienė įmetė 16 (6 atkovoti, 4 perimti kamuoliai, 5 klaidos), Rima Valentienė – 11, Irena Baranauskaitė – 10, o Sandra Valužytė (7 rezultatyvūs perdavimai) ir Ieva Kubline surinko po 6 taškus.

Vengrėms Zsofia Fegyverneky įmetė 14 taškų, Amra Dapo – 11, o Timea Ivkovicne Beres pelnė 10 taškų. Komandos kapitonė Dalma Ivaniy įmetė 8 taškus (9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai).

2005-04-24 18:50