Pastaraisiais metais Vokietijos klubą konsultavęs Jonas Vainauskas sugrįžo į Lietuvos krepšinio vadybą
Pastaraisiais metais Vokietijos klubą konsultavęs Jonas Vainauskas sugrįžo į Lietuvos krepšinio vadybą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Praėjusiame dešimtmetyje Vilniaus „Lietuvos rytą“ į Eurolygą atvedusio buvusio klubo direktorius Jono Vainausko karjeroje – naujas iššūkis.

Didelį žinių bagažą ir patirtį krepšinio vadyboje sukaupęs 31–erių vilnietis pradėjo naują žygį su Alytaus „Dzūkijos“ klubu.

Vainauskas, kuris su „Lietuvos rytu“ 2005 ir 2009 m. mėgavosi triumfo akimirkomis Europos taurės turnyre, tapo „Dzūkijos“ sporto reikalų vadovu.

Dabar jo mintys sukasi apie artėjantį Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto turnyrą. Pirmoji vieta „Dzūkijos“ komandai atvertų duris į pagrindinį Lietuvos čempionatą.

Nors Vainauskas tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino šiuo metu galvojantis tik apie Alytaus ekipą, užsiminė ir apie darbą „Lietuvos ryto“ klube bei sugalvotą viziją sujungti tris Vilniaus komandas.

– Kodėl nusprendėte dirbti „Dzūkijos“ klube? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Vainausko.
– Visų pirma, Alytaus komanda šiuo metu ruošiasi labai svarbiam iššūkiui – NKL finalo ketverto turnyrui ir galimam patekimui į LKL čempionatą. Klubo šeimininkai pakvietė mane prisijungti prie personalo. Reikia daryti viską, kas įmanoma, jog klubas įgyvendintų savo tikslus. Komandoje įvyko daug pasikeitimų. Ją papildė treneris Robertas Kuncaitis, keli „Perlo“ klubo žaidėjai. „Dzūkijos“ ekipa nusiteikusi labai rimtai. Jos tikslas – patekti į LKL pirmenybes – išreikštas pakankamai aiškiai.

Jonas Vainauskas su „Lietuvos ryto“ klubu iškovojo penkis LKL aukso žiedus

– Prie jūsų atvykimo prisidėjo vienas klubo gaivintojų Tomas Pačėsas?
– Be jokios abejonės. Jis yra klubo šeimininkas.

– Kokią įsivaizduojate „Dzūkijos“ klubo viziją?
– Man tai yra pakankamai nauja rolė. Manau, kad apie klubo viziją turėtų kalbėti jo šeimininkas. Vizija per mane arba kaip nors kitaip bus išreikšta po finalinio ketverto turnyro. Kol kas per labai trumpą laiką Tomui pavyko suburti itin stiprią komandą ir personalą. Mieste, kuriame LKL varžybose krepšinio tradicijos buvo labai tvirtos, pavyko pasiekti didžiulį lankomumą. Labai didelis darbas jau padarytas. Liko nedaug. Pabaigą reikia užbaigti kiek įmanoma bendromis jėgomis stipriau.

– Kokios bus jūsų užduotys?
– Užduotis turėsiu atlikinėti ne tik aš. Klubas yra sėkmingai veikiantis. Kiek galėsiu prisidėti savo žiniomis ir patirtimi, tiek besąlygiškai ir padarysiu.

– Kas bus, jeigu „Dzūkija“ nepateks į LKL pirmenybes?
– To negaliu pasakyti. Tai yra klubo šeimininko klausimas. Savo dabartinėje padėtyje į panašius klausimus atsakyti negaliu.

– Ar tiesa, kad norite sujungti Vilniaus „Statybos“, „Perlo–MRU“ ir „Š.Marčiulionio KA–Twomeno“ ekipas į antrąjį stiprų klubą Vilniuje?
– Vilniuje yra „Lietuvos rytas“. Vilniuje yra daug kitų komandų. Aš pristačiau tą idėją. Ją įgyvendinsiu aš arba kažkas kitas, bet Vilniuje turi būti antra stipri komanda. Galbūt iš pradžių ji nekonkuruos su „Lietuvos rytu“, galbūt bus jo partnerė. Manau, kad tų ekipų suvienijimas yra gera vizija. Kol kas anksti apie ją kalbėti, nes labai neaiški „Lietuvos ryto“ pozicija. Visų kitų Vilniaus komandų norai dalyvauti minėtame projekte iki galo nepatvirtinti. Manau, kad tai gegužės vidurio arba pabaigos klausimai. Kol kas mano mintys Alytuje.

– Ar jūsų darbas „Dzūkijoje“ ilgalaikis?
– Negaliu pasakyti, kokia yra ilgalaikė klubo vizija. Daug priklausys nuo to, kaip susiklostys artėjantis finalo ketverto turnyras. Mano santykiai su Tomu Pačėsu yra geri. Ir su pačiu Alytaus klubu bei krepšiniu mano santykiai visada buvo artimi. Manau tokie išliks ir ateityje.

– Ar turėjote galimybę sugrįžti į „Lietuvos rytą“?
– „Lietuvos rytas“ turi baigti sezoną ir įvertinti tai, ką per pusantrų ar dvejus metus pavyko padaryti. Manau, kad sprendimai neišvengiamai bręsta. Sunku prognozuoti, kaip viskas baigsis, nes sezonas dar nesibaigė ir gali pakrypti bet kaip. Kol kas per anksti kažką spręsti. Bet klubas per labai trumpą laiką suklydo labai daug kartų. Tačiau dabar mano mintys Alytuje, kur turiu atlikti geriausią darbą, kokį tik galiu prisidedant prie to, kad „Dzūkija“ patektų į LKL. Dabar apie nieką kitą galvoti nereikia. Visi klausimai, susiję su Vilniaus krepšiniu ar „Lietuvos rytu“, spręsis gegužės viduryje arba pabaigoje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (28)
touch down
tegul geriau gryzta i ryta jis, nes tikrai mokejo atrasti gerus zaidejus tokius kaip eidson, price, nesby, petravicius, rice ir kt...
2013-04-05
Atsakyti
Na va kaip ir rašiau anksčiau, Pačėsas siūle Jonui darbą.. Gaila kad bn.lt nepateikė šio klausimo Tomui per tiesioginę konferenciją, kai buvau uždavęs. Įdomu ar jis būtų sumelavęs :)
2013-04-05
-2
Atsakyti
HO jei labai rimtai, panasu i strategini ejima, daugiau nieko. arba kuri vilniaus komanda, arba realiausias pretendentas patekti i lkl - alytus. Tiek Statyba, tiek Alita jau karta buvo suesti siu sutverimu.


Jei neapsirinku, tai paskutini cviaka Alytui ikale Zalgiris, taip ir nesumokedamas nemazos ispirkos uz Lavrika...
2013-04-05
-5
Atsakyti
Sondas
Rytas tai durniai su ta savo skanduote rytas visada pirmi nesuprantu eurolygoj penkti vtb septinti lkl ketvirti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-05
-2
Atsakyti
arte
rysiu del kokso turi, tai uzpirks alytui ir bandys imti NKL :D
2013-04-05
+3
Atsakyti
fanas
Reikia iš Kiaušo atimti Sakalus.Tai trumpiausias kelias.
2013-04-05
+1
Atsakyti
Faktas
Puikus vadybininkas,krites sutverimas.Net neabejojiu kad sujungs ta antra kluba Vilniaus i viena arba atvirksciai.Taktiniai manevrai,bet su ta antra komanda Vilniui pamatysit,bus bajeriuku.
2013-04-05
+2
Atsakyti
H
O jei labai rimtai, panasu i strategini ejima, daugiau nieko. arba kuri vilniaus komanda, arba realiausias pretendentas patekti i lkl - alytus. Tiek Statyba, tiek Alita jau karta buvo suesti siu sutverimu.
2013-04-05
-1
Atsakyti
H
O tai kaip ten einasi su naujo superklubo kurimu is 3 sostines nkl komandu? :)

Alytiskiams nepavydziu... visai gera komanda buvo, iki siu dienu.
2013-04-05
-1
Atsakyti
ProtagonistasLabai jau vėjavaikiškas man tas užmojis suburti Vilniuje antrą pajėgią komandą. Na būtų gerai, bet nematau tam jokių prošvaisčių - Lietuva tiesiog per maža šalis. Žmonių mažai, pinigai sukasi maži, pusę galimų rėmėjų turbūt kiekvienas šiek tiek besidomintis krepšiniu galėtų išvardinti, tad rinka niekuo nebenustebins. Apskritai dar džiaugtis reikia, kad per visą Lietuvą yra dvi Europinio lygio komandos, o čia norėt trečios ir dar tam pačiam mieste, kai ta pati Klaipėda turi internacionalinių užmačių ir sunkiai juda tikslo link... Geriau kooperuotis į esamų klubų prestižo kelimą- smukęs vilniečių susidomėjimas Rytu, juk apstu darbo marketinge, o dar vadybos spragos: tęstinumo darbe stoka, mėgėjiški sprendimai perkant žaidėjus... Net ir su tuo pačiu Žalgiriu tik dirbk ir dirbk, metai iš metų bardakas su finansais ir jokio stabilumo EL. Nežinau nežinau.


Taikliai, pilnai sutinku
2013-04-04
+4
Atsakyti
neaišku
neaišku,

kodėl Pačesa stato ant jo, gali paslysti smarkiai, ar čia tik užuolaida,,,kažko kitko
2013-04-04
-1
Atsakyti
Bet tai kaip cia viskas sukasi dabar: tai vilniuje suburt 3in1 tai dabar jau Alytuje savo vizijas ruosiasi igyvendinti... Koks darbstuolis... Ar tik jegu nepritruks?
2013-04-04
-8
Atsakyti
gf
tėvas atėmė žaislą, tai nusprendė kitur pasieškoti. Labai įdomu ką jis ten be pinigų padarys. Čia tie kas svaigsta,apie kažkokius sugebėjimus vadybinius, tai kai buvo daug pinigų, tai buvo ir žaidėjų,kai pasibaigė prasidėjo grybų pirkimas. Stebūklų nebūna,per 5 metus vieną kartą gal pavyksta kokį surasti niekam nežinomą pigų, kad gerai loštų ir tiek. o šiaip pagrindinis faktorius pinigai ir nieko čia neišrasi. Dėl antros stiprios komandos, tai utopija. Arba čia tėvuką paerzinti, arba rytą galvoja paaukoti, geriausiu atveju palikti savivaldybei. Po to bandyti atgaivinti statybą, būtų kažkoks naujumas, susidomėjimas bent laikinas, be to senas vardas. Dvi komandas be šansų, nes rytu susidomėjimas kiekvienais metais smarkiai mažėja, tai iš kur tų sirgalių užteks dviem. Pustuštėse salėse žaidžaint, tai tokois komandos pasmerktos.
2013-04-04
-3
Atsakyti
Gangam style
Redaktoriaus (dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas – aut. past.) sūnus Vainauskas nepripažįsta Vilniaus komandos istorijos. Jonas mano, kad jis nukrito iš dangaus su ta komanda ir ignoruoja mus

Skaitykite daugiau: http://www.basketnews.lt/news-38745-stat...
2013-04-04
Atsakyti
Jau tik tegul Vilniaus STATYBA nesusideda su Vainausku! Jau viena legendine STATYBOS komanda sunaikino, dabar vel bandancia atgimti komanda nori panaikinti. STATYBOS vadovai turi patys susirasti rimteniu remeju ir zaisti LKL ir Europos turnyruose, tik ne su Vainausku!!! Kuris tik ziures, kad Lietuvos ryto potencialus remejai neremtu STATYBOS. Veteranai STATYBOS neleiskite, kad vel sunaikintu STATYBOS komanda! Ir vel busite neyleisti i varzybas ir t.t.
2013-04-04
+1
Atsakyti
DzooCia ir taip aisku,kad jis atejo i Dzukija,nes Sakalai praras LKL vieta,o Jono pagalba ta vieta gaus Dzukija :) Kuri po to augins Ryto zaidejus :))


Kam rasineji pievas,Sakalai ir toliau zais LKL ,Palanga praranda vieta,o vietoj jos pirma is NKL ir visi stebuklai.
2013-04-04
+21
Atsakyti
demesio miltanosiai grizta!
2013-04-04
-7
Atsakyti
Cia ir taip aisku,kad jis atejo i Dzukija,nes Sakalai praras LKL vieta,o Jono pagalba ta vieta gaus Dzukija :) Kuri po to augins Ryto zaidejus :))
2013-04-04
Atsakyti
[quote]SernasNa, Dzūkija, žinoma laikinas projektas, norint pagelbėti draugeliui Tomui. Nekalbama nė apie kažkokius ilgalaikius tikslus, kurie būtų siejami su JV, bent kol kas :)Dėl antro stipresnio klubo Vilniuje - manau, tai tik signalas tėčiui: "be manęs smigot žemyn, darykit išvadas, kitaip - "gaminsiu" kad ir žemesnio lygio antrą komandą Vilniuje, bet tokią, kuri sugebės kandžiotis ir be to, "nugvelbs" dalį galimų (na, bent jau smulkesnių) LRyto rėmėjų". Tiesa, tuo tėtį sunku pagąsdinti, mat jis nėra žiaurus kašio fanatas ir kažin, ar puoselėja šiuo metu ambicingus planus LRytui. O toks sūnaus užsiėmimas ir bandymas su juo konkuruoti gal net naudingas ne pinigine, bet auklėjimo prasme - JV užsiimtu tuo, ką geriausiai išmano, galbūt net su azartu, iššūkiu, o tai galbūt galėtų atitraukti jį nuo nepageidaujamų dalykų, padėti "susitvarkyti"...[/quot

Pritariu. panasiai parasyciau.
2013-04-04
Atsakyti
|||
tai čia kaip supratau jis žada užsibūt tik iki sezono galo? tai kokiais būdais jis gali būt naudingas? atkas antrą Price? ar jis čia tipo afigienas psichologas su didele patirtim ir sugebės tinkamai užvest komandą? :D
2013-04-04
+7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.