Balandžio 4-ąją Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos sporto arenoje įvyko „Basketnews.lt Lietuva“ 10-12 klasių taurės Pietryčio pogrupio rungtynės, kuriose namie žaidę kaišiadoriečiai priėmė svečius iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos.

Klaidų kupiname mače viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, per kurias, geriau išnaudoję oponentų klaidas bei netaiklius baudų metimus, geriau pasisekė Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos auklėtiniams, palaužusiems svečius – 60:55 (11:22, 16:13, 19:11, 14:9).

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos gretose rezultatyviausiai žaidė Julius Abrutis, pelnęs 17 taškų, 10 taškų pridėjo Tadas Kepežinskas, o 9 taškų indėliu pasižymėjo Mindaugas Radvila.

Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos ekipoje 22 taškus įmetė Mantas Andrulis, taipogi atkovojęs 18 kamuolių ir tuo pačiu surinkęs dvigubą dublį. 18 taškų pridėjo Karolis Urbonas, o 6 taškais pasižymėjo Domantas Lukša.

Po rungtynių Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos žaidėjas Tadas Kepežinskas sakė, jog pirmus du kėlinius jų komanda blogai žaidė, o ypač gynyboje, prarado daug kamuolių, tačiau po ilgosios pertraukos susikaupė, ir, nors puolime nekaip sekėsi, bet pačiam gale pavyko nugalėti. Didelį klaidų skaičių žaidėjas aiškino tuo, kad komanda žaidžia tik antras varžybas, naujai suburta komanda, o prie viso to prisideda nesusikaupimas, bet tikisi gale viską laimėti. Be abejonės, labiausiai pergalei nuteikė ir užvedė trys iš eilės Juliaus Abručio tritaškiai metimai, po kurių priešininkai buvo panikoje.

Raseinių Prezidento J. Žemaičio gimnazijos vyr. treneris Marius Kavaliauskas sakė, jog varžybos buvo labai gražios ir nori pagirti varžovų komandą, kuri tikrai puikiai žaidė. Pasak jo, pirmoji rungtynių pusė buvo normali, komanda pataikė, o antroje rungtynių pusėje nekrito tie patys metimai, bet bene pagrindinė priežastis – labai prastas baudų pataikymo procentas. Treneris, paprašytas pakomentuoti didelį klaidų skaičių, sakė, kad su komanda kalbamasi apie tai po kiekvienų varžybų, bet viską duoda jaunatviškumas – akys didelės, daug noro, todėl paprasčiausiai papuola į nepatogias situacijas ir kamuolys krenta iš rankų.

Po šių rungtynių Pietryčių pogrupyje neliko nepralaimėjusių komandų, išskyrus Vilkijos atstovus, kurie „Basketnews.lt Lietuva“ sezono dar nepradėjo.

Kitose rungtynėse Kauno ''Saulės'' gimnazija priėmė svečius iš Lazdijų ''Motiejaus Gustaičio'' gimnazijos krepšininkus. Pirmoje susitikimo pusėje abi ekipos žygiavo lygiai, tiesa, ''Saulės'' gimnazija visuomet turėjo minimalią persvarą. Antroje susitikimo pusėje, žaidimas kiek pagyvėjo ir šeimininkams pavyko susikrauti solidžią persvarą ir įsirašyti į savo sąskaitą pirmąją pergalę rezultatu 69-57.

Po susitikimo pralaimėjusių treneris M.Malinauskas sakė: „ Pirmas antras kėlinys gerai ėjo, bet paskui galą paleidom. Gal reikėjo gynybos sistemą pakeist, mano gal čia kalė. Pats rezultatas mus tenkina, manau, namuose atsigriebsim ir pasivysim juos.“

Kauno „Saulės'' gimnazija: J.Snudaitis ( 23 tšk.) J.Kigas ( 14 tšk.) A.Dabažinskas ( 14 tšk.)

Lazdijų „Motiejaus Gustaičio'' gimnazija: V.Vaivada ( 11 tšk. 10 atk.k.) E.Vaina ( 21 tšk.) T.Tamašauskas ( 15 tšk.)

Balandžio 5 dieną, 15.30 val., Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazijoje, susitiko "Basketnews.lt 2013" taurės komandos Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazija (šeimininkai) ir "Žiežmarių" gimnazija (svečiai). Po beveik idealiai sužaisto pirmojo kėlinuko šeimininkams pavyko pasiekti solidų - 15 taškų pranašumą, bei užtikrintai pirmauti visų rungtynių metu. Nors svečiai iš Žiežmarių nenuleido rankų ir kovojo iki galo, bet perlaužti rungtynių eigos jiems nepavyko. Susitikimas baigėsi rezultatu 72:62.

Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazijos komandos kapitono J.Ambručio komentaras: "puikiai pradėjome rungtynes, pasiekėme didelį pranašumą, o vėliau atsipalaidavome, todėl išbarstėme persvarą, tačiau komandos žaidimas tobulėja, darome mažiau klaidų".

Kaišiadorių "Algirdo Brazausko" gimnazija: J.Ambrutis 22, L.Aleksiūnas 14, K.Jonikavičius 8 (12 atk. kamuolių).

"Žiežmarių" gimnazija: R.Žalys 16, R.Ašmena 10, M.Kemiešius 8.