Baltijos krepšinio lygoje rungtyniaujantys Lietuvos klubai norėtų daugiau dėmesio skirti nacionalinėms pirmenybėms, o ne kovoms su latviais ir estais
Baltijos krepšinio lygoje rungtyniaujantys Lietuvos klubai norėtų daugiau dėmesio skirti nacionalinėms pirmenybėms, o ne kovoms su latviais ir estais
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai planuoja rimtas permainas kitą sezoną. Per mėnesį Lietuvos ekipos turi apsispręsti dėl dalyvavimo Baltijos lygoje, – rašo „Lietuvos rytas“.

Vis daugiau LKL klubų norėtų, kad kitą sezoną nacionalinis čempionatas vyktų ne dviem, o keturiais ratais. Tokiu atveju Lietuvos komandos vargu ar dalyvautų Baltijos lygos (BBL) pirmenybėse.

BBL varžybų direktorius Romualdas Brazauskas irgi dalyvavo LKL klubų susirinkime. Išdėstęs savo pasiūlymą jis ketina laukti Lietuvos komandų atsakymų.

„BBL čempionatas tikrai vyks – tik neaišku, ar jame žais Lietuvos klubai, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė Brazauskas. – Jei Lietuvos komandų nebus, didelė tikimybė, kad prie Estijos ir Latvijos klubų prisidėtų Švedijos ir Suomijos ekipos.

Sutarėme, kad Lietuvos klubai per mėnesį turėtų apsispręsti, ar jie žais Baltijos lygoje. Bet tai turėtų būti bendras visų mūsų šalies klubų sprendimas.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (33)
4
Bereikšmis tas BBL..
2013-04-12
+1
Atsakyti
4
Bereikšmis tas BBL ;(
2013-04-12
-2
Atsakyti
alabamana as pasisakau uz 4 ratu sistema kuri buvo veiksminga ir jai tuomet domejaisi krepsiniu manau suprasi,o del cccp ir lietuvos tai as ir sakau,kad renkiesi arba viena arba kita.pazek i prienus ir 6 lietuviai rungtynems pasibaigus atrodo daug svieziau,nei siauliu ar pasvalio intrnacionalas,o biudzetas skiriasi minimaliai tik rezultatai parodo tiesa,tai vat tau ir sliekas ir tavo pigiau.


paprasta kai esi nacionalistas rinktis. Tik kad su kokiu Lokomotiv klubu surenkama 10+ tūkst sirgalių, o su kokia Palanga gerai jei 2 tūkstančiai bus. Nepalyginamai naudingiau ir žaidėjams žaisti su aukšto lygio komandomis, o ne su kiemo lygio žaidėjais, kurie be kita ko žaidžia pusėtinai, nes nurašyti ir algų negauna. Taip kad raciuonaliai renkantis, LKL turi kristi lauk. Bet vien iš pagarbos reikia derinti kaip nors žaidimą jose. Nematau jokios galimybės į elitą liiuojančioms komandoms verstis vien su LKL. Nebent staiga visi imtu mesti pinigus į krepšinį.

Legionierius legionieriui nelygus, ččia jau vadybos klausimas. Bet faktas, kad su dabartiniais kubiloidiniais teisės aktais, lietuvis yra brangesnis nei užsienietis, nes užpastarąjį nereikiaį sodrą mokėti. Tad kol neištaisys įveltos nesąmonės, tol abejotinas legionierius bus geresnis nei amžinai perspektyvus ir nemotyvuotas Lietuvis (kaip pvz talismanai Jomantas ir Babrauskas)
2013-04-11
Atsakyti
na as pasisakau uz 4 ratu sistema kuri buvo veiksminga ir jai tuomet domejaisi krepsiniu manau suprasi,o del cccp ir lietuvos tai as ir sakau,kad renkiesi arba viena arba kita.pazek i prienus ir 6 lietuviai rungtynems pasibaigus atrodo daug svieziau,nei siauliu ar pasvalio intrnacionalas,o biudzetas skiriasi minimaliai tik rezultatai parodo tiesa,tai vat tau ir sliekas ir tavo pigiau.
2013-04-11
+2
Atsakyti
Skaitant, kad rungtynes LKL eiliniai klubai žaistų kas 3-4 dienas, išeitų, kad po ~2 (retai 3) rungtynes per savaitę, kas būtų pats tas. Be to, tokios komandos kaip LSU-Baltai, BBL' sezone iškritusios po pirmo etapo ir paskutines rungtynes BBL'e žaidę gruodžio 14, neturėtų KETURIS MĖNESIUS SUŽAISTI TIK 11 RUNGTYNES, kaip yra šiemet! Taigi įvedus 4 ratų sistemą LKL'e, nereiktų BBL'e po pirmo etapo iškritusius klubams per pirmus du mėnesius sužaidus ~18 rungtynes (8 LKL'e, 8 BBL'e ir LKF kiek ten jie sužaidė, sakykim ~2), o per likusius kitus 4 mėnesius žaisti tik 11 rungtynių....
2013-04-11
-2
Atsakyti
Pratesiu:

Taigi 44 rungtynės eilinėms komandoms būtų pats tas, žinoma LKF turnyras niekur nepranyks, tai prie tų 44 LKL'o rungtynių pridedam vidutiniškai 3-4 rungtynes ir gauname, kad būtų sužaista ~48 rungtynes per sezoną (neskaičiuojant LKL'o atkrintamųjų ir tolimesnių etapų). Kas būtų pats tas - šiek tiek daugiau rungtynių, nei šį sezoną sužais "Juventus". O tai būtų idealu, nes pastaruoju metu rungtynių "Juventus" trūksta, taigi kelioms rungtynėms daugiau būtų pats tas. Taigi 4 ratų sistema LKL'ui būtų ideali. Sezonas trunka ~6mėn (pačios LKL reguliaraus sezono rungtynės), taigi 44 LKL + ~4 LKF rungtynės per 6 mėnesius yra pats tas, 6 mėnesiai turi ~180 dienų, taigi 180 dienų dalinam iš 48 rungtynių, gauname, kad komandos rungtynes žaistų kas 3-4 dienas. Būtų pats tas.
2013-04-11
-1
Atsakyti
Idealiausia būtų LKL'ą padaryti 4 ratų, su išimtimi - Žalgiris ir Lietuvos rytas, kurie žaistų 2 ratus (jei jie sutiktų žaisti ne 12, kaip šiemet, rungtynių, o 22, kaip pernai). Tuo tarpu visos kitos komandos sužaistų 44 rungtynes. Tos komandos, kurios žaidžia 4 ratus, už pergalę gautų 2 taškus, už pralaimėjimą - 1. Tuo tarpu Žalgiris ir Lietuvos rytas, kadangi žaistų 2 ratus, tai už vienas rungtynes taškai būtų dvigubai didesni - 4 už pergalę ir 2 už pralaimėjimą, tam, kad turnyrinėje lentelėje nereiktų naudoti procentų, o turnyrinės lentelės komandų padėtys būtų skirstomos pagal surinktus taškus. Taigi, jeigu Žalgiris laimi visas 22 rungtynes, surinktų 88 taškus. Tuo tarpu jeigu koks Neptūnas laimi visas 44 rungtynes, taip pat galėtų surinkti 88 taškus. Jeigu būtų komanda, kuri pralaimėtų visas rungtynes, minimaliai galėtų surinkti 44 taškus, nes 44 rungtynės po tašką eiliniam klubui, o 22 rungtynės Žalgiriui ir Lietuvos rytui už pralaimėjimą 2 taškai. Taigi, jeigu kokia komanda (ne Žalgiris ar Lietuvos rytas) laimėtų pvz 34 rungtynes, o pralaimėtų 10 rungtynių, surinktų 78 ((34x2)+(10x1)) taškus, o komanda, kuri laimėtų pavyzdžiui kokias 7 rungtynes, o pralaimėtų 37 rungtynes, surinktų 51 ((2x7)+(1x37)) tašką.

Manau, Žalgiriui, o juo labiau Lietuvos rytui (nes šiemet po Naujų metų jiem mažai rungtynių buvo) sužaisti LKL'e 22 rungtynes per sezoną nebūtų taip jau ir sunku, ankstesnius sezonus sugebėdavo.

Pavyzdžiui šiemet koks "Juventus" LKL'e sužais 20 rungtynių (kaip ir visi kiti klubai, išskyrus Žal ir LRy), BBL'e "Juventus" pasiekė TOP16, ir iš viso sužaidė 16 rungtynių per sezoną (kitų komandų dauguma tiek pat, bet yra išimčių - "LSU-Baltai" (sužaidė tik 8 rungtynes) iškrito ankščiau, o Prienai - vėliau (sužaidė 21 rungtynes), bet pavyzdžiui "Juventus" tinka puikiai). Dar reikia pridėti 3-6 (priklausomai, kaip toli komanda nuėjo) rungtynes LKF taurės turnyre. Vėl imkime "Juventus", kuri žaidė 1 rungtynes su Palanga ir dvi su Šiauliais, bet toliau nepateko, taigi 3 rungtynės. Dar pridėkim, kad "Juventus" 2 rungtynes sužais atkrintamosiose varžybose, tačiau neskaičuokime sužaistų draugiškų rungtynių (tiek prieš sezoną, tiek sezono metu), ir jei laikysime, kad toliau atkrintamųjų "Juventus" nenueis, "Juventus bus sužaidę viso 41 rungtynes per sezoną.
2013-04-11
Atsakyti
alabama, nors ir Siauliu gerbejas esi (respect), bet tokius vejus rasai, kad sunku skaityt..

"lietuviai isivele su kaimynais i legionieriu lenktynes" - cia tipo tik latviai ir estai pasaulyje legionierius perka? ir lietuviai nuo ju nusiziurejo? :))) gera fantazija..

"zaisdami tik lkl komandos daugiau zvalgytusi i jaunima" - tada nafik toki LKL jei jame zaistu 16-18 m. bahuriukai, lygis butu kaip moksleiviu lygos, prarasti paskutiniai ziurovai, o rungtyniu net per interneta neberodytu.

"anksciau lygiagreciai su CCCP cempionatu vykdavo ir lietuvos cempionatas" - tipo Zalgiris ir Statyba zaisdavo LTSR cempionate? gal tik keli atskiri zaidejai, be to kruviai buvo ne tokie, Statyba sovietmeciu nera zaidusi Europos taurese.

Virimas tik savo sultyse dar niekam naudos nedave, nebent iliuzija kad esi labai kietas, kurios greit issisklaido kai reikalas prieina prie tarptautinio lygio (ten arns gerai parase apie "vietiniu zvaigzdziu" kinku drebinima). O del to jaunimo ugdymo, jau buvo pasakyta tukstanti kartu - tas musu jaunimelis jau dabar daugiau klubams kainuoja nei pusetino lygio legionieriai. Koks tolkas vos gala su galu suduriancio klubo savininkui uzsiimti labdaringa veikla ir auginti jaunima (kam? Zalgiriui, rinktinei?), is kuriu ne visada dar kas ir isauga, eile metu aukojant klubo rezultatus?
2013-04-11
Atsakyti
igoris
LKL ir VTB viskas
2013-04-11
+1
Atsakyti
tai tu dar labiau patvirtini,kad tik vietinis frontas gali pakelt lygi ir kakiek pasikapoti tarptautinese varzybose,nes tikrai nemanau,kad tarkim koks cizauskas kainuotu tiek,kad 6 lkl klubai jam nepasiulytu,bet visiems reikia staigiai ir juodo,tas pats kuzminskas kaip feniksas gal?o plaza su burtu lazdele pamojavo?jis jau is siauliu atejas buvo pasiruoses,tik,kad neliko vietos pasiklydo tarp juodu.

dabar kodel tai paminejau?todel jai prioritetas butu lkl mes tuos perspektyvius vaikinus matytume reikale o ne suolo gale.as sutinku,kad dabar jau reiktu aukoti,nes vien is situ lietuviu ka galetu klubai ipirkti vaizdelis butu ne koks.

ir atsakant i tavo pasakyma,kad is vietinio fronto gali tik iki vidurio linijos kazka tai atsakau,kad jie ne is dangaus nukrite,ir as cia nevardinsiu kiek praejo lkl ir ko buvo verti rinktineje.tik nereikia buti tokiems autams kaip andriuskevicius arba kaip pocius,piningai lengvai nuzudo talenta
2013-04-11
+1
Atsakyti
alabamatikrai nesuprasiu klubu jai nepriims 4 ratu sistemos,grystant i praeiti reikia pamineti,kad bbl buvo naudingas kazkam bet ne lietuvos krepsiniui,po tokio issitampymo dabar turim,kad jau latviai eina koja kojon,lietuviai isivele su kaimynais i legionieriu lenktynes,beveik esu tikras,kad zaisdami tik lkl komandos daugiau zvalgytusi i jaunima.toliau ziurekim del ko galima pakovot savo lygije:vieta EL,dvi ULEB ir jai neklystu chalenge cup,4 vakancijos nera blogai.galbut ir komandoms reiktu sugriestinti reikalavimus ir galbut sumazinti iki 10.toliau kalbant apie vtb reikalas paprastas anksciau lygiagreciai su CCCP cempionatu vykdavo ir lietuvos cempionatas tai ir prasom ir zaiskit ten,arba rinktis lkl ir el.isimciu nebegali buti,kad komanda zaidzia 3 frontuose ir dar aplink ja reikia sokineti ir dar inesti savo mokesciu dali.tik turint griezta tiksla galima vel pakilt ant koju


Krepšinis eina koja kojon su gyvenimu. Niekas nedraudžia ir dabar visokiom Palangom ar Pasvaliui auginti jaunimą, už geresnį gal net išpirką šiokią tokią pasidaryti.bet kodėl jos leidžia viską legionieriams, o ne investuoja į ateitį? Nuo to, kad LKL bandysi kažkur tempti per prievartą, nieko nepasieksi. Sustiprėjusio mažylio įvaizdis atskleidė, kad kaip niekada daug klubų sėdi ant bankroto ribos. net tavo vardijami galimi "pasiekimo taškai", lieka nepasiekiami, nes trūksta pinigų... Juo labiau reiktu pasvarstyti, ar vos galą su galu suduriančiam klubui, dėl vienų varžybų verta trenktis į kitą europos galą? Nors sužaisti Uleb'e nustūmė Šiaulius į gilią duobę. Prienai kasmet vis silpnėja. Neptūnas iš VTB išeina ant bankroto slenkščio...

Taip kad Lietuva kaip ir Izraelis pajėgi paruošti tik vieną komandą. Ir reikia rinktis, ar pinigus leisti legionieriams, kad į savaitę vienose rungtynėse, su rimtais varžovais, atvestu klubą į pergalę. Ar leisti pinigus komandai, kuri nuolat žaistu su aušto lygio varžovais, ir nepaisant rezultatų, augintu rinktinės žaidėjus. Atsiminkime "auksinius LKL" laikus, kai klubai pradėjo kovoti dėl tarptautinių medalių, ant ko tai buvo pastatyta? Ant stiprių legionierių bei kelių vietinių. Baigėsi pinigai, tie keli vietiniai, net jei ir liko, tebuvo pagalbiniai. Jiems trūko patirties kaip žaisti. Įprato, kad bus koks užsienietis, kurį tik reikės aptarnauti, ir jis viską padarys. Ar ne tokia buvo ir Lietuvos rinktinė tuomet, kada 3-4 "užsieniečiai", sugebėję prasimušti žaidė, o vietinių klubų vyrukai, "užgrūdinti" tik vietinių kovų, nesugebėdavo nedrebinti kinkų. Net savoj arenoj pamesti kamuolį ties vidurio linija?
2013-04-11
-1
Atsakyti
tikrai nesuprasiu klubu jai nepriims 4 ratu sistemos,grystant i praeiti reikia pamineti,kad bbl buvo naudingas kazkam bet ne lietuvos krepsiniui,po tokio issitampymo dabar turim,kad jau latviai eina koja kojon,lietuviai isivele su kaimynais i legionieriu lenktynes,beveik esu tikras,kad zaisdami tik lkl komandos daugiau zvalgytusi i jaunima.toliau ziurekim del ko galima pakovot savo lygije:vieta EL,dvi ULEB ir jai neklystu chalenge cup,4 vakancijos nera blogai.galbut ir komandoms reiktu sugriestinti reikalavimus ir galbut sumazinti iki 10.

toliau kalbant apie vtb reikalas paprastas anksciau lygiagreciai su CCCP cempionatu vykdavo ir lietuvos cempionatas tai ir prasom ir zaiskit ten,arba rinktis lkl ir el.isimciu nebegali buti,kad komanda zaidzia 3 frontuose ir dar aplink ja reikia sokineti ir dar inesti savo mokesciu dali.tik turint griezta tiksla galima vel pakilt ant koju
2013-04-11
-1
Atsakyti
a
Latvijoj dvi stipriausios komandos žaidžia du ratus, o kitos 4. Ir sugeba normaliai dalyvaut BBLe tos, kurios žaidžia 4 ratus. Tiesa, ten čempionate viena komanda mažiau nei pas mus, bet tai situacijos labai nekeistu, vos kelios papildomos varžybos.

Galėtu ir LKL taip daryt. Klubai patys pasirenka žaisti du ratus, ar 4. Žaidžiant du ratus didesnė rizika, kad patyręs kelis netikėtus pralaimėjimus žemai krisi, todėl tokį variantą ko gero pasirinktų tik Ž ir LR.

Tarkim Ž ir LR reguliariam sužaidžia po 22 varžybas, kiti klubai po 40. Jei BBL'as būtų tokio formato koks buvo šiemet (o man toks formatas tikrai patiko), tai klubai nežaidžiantys kituose tarptautiniuose turnyruose galėtų drąsiai žaisti BBLe.

Ž žaistu po du ratus LKL, taip pat EL ir VTB.

Rytas po du ratus LKL, Taip pat EL/EC ir VTB.

Neptūnas keturis ratus LKL, plius VTB/EC.

Prienai keturis ratus LKL, plius EC/BBL.

Likusios po keturis ratus LKL, plius BBL.

Būtų daug varžybų, bet tuo pačiu ir ne per daug. Ir visi klubai norintys tarptautinių varžybų galėtų galėtų žaisti BBL ar kitose lygose, nenorintis galėtų žaisti tik LKL. Visiems gerai būtų.
2013-04-11
+2
Atsakyti
Kareivis_Steponas44 varžybos aišku būtų per daug, bet sumažinus dalyvių skaičių iki 10 komandų, liktų 36 varžybos ir manau būtų normalu. Visose normaliose, civilizuotose šalyse, kuriose krepšinis normaliai vystomas per sezoną komandos sulošia po 30 ir daugiau varžybų vien lygoje. Plius lošia taurės varžybose ne nuo F4 ar pusfinalio. Be to tų šalių pirmaujančios komandos (žaidžiančios EL) per sezoną bent kelis kartus sužaidžia su kitomis EL žaidžiančiomis komandomis, o atstumai nuo vieno miesto iki kito būna iki 1000km. Tuo tarpu Žalgiriui sunkiausios varžybos visą sezoną būtų 4 susitikimai su Rytu, o toliausia kelionė - 200km iki Klaipėdos. Mane tas myžčiojimas, kad bus per daug varžybų tai trumpina. Atrodo iš vis Žalgiriui turėtų užkabint prieš sezoną medalius ir jie galėtų net nedalyvauti.


pamiršti paminėti svarbiausią daliklį - VTB lyga. Stiprioms lygoms užtenka vietinių pajėgumų, visos kitos, jei dairosi svetur, gauna dar vieną papildomą turnyrą.
2013-04-11
+1
Atsakyti
Manau mėnesis per trumpas laiko tarpas ką nors LKL nuspręsti. BBL turi pakankamai stiprių komandų, bent jau lygos vidutiniokams, to LKL, su dabartiniu komandų sąstatu (kuris neabejotinai menks, nebelikus Romanovo labdaros žaidėjais ir tuom, kad vos ne visos komandos su skolom šį sezoną žaidžia).

Taip pat atminkime, kad keturi ratai LKL, tai keliskart daugiau varžybų dviem stipriausioms Lietuvos komandoms. Vargu ar net šių metų čempionatas gali atstoti VTB lygą, o suderinti kur kas daugiau varžybų (ar vėl didiesiems klubams daryti krūvas išimčių) ką nors gali duoti.

Sakyčiau jog nebent daryti atvirąjį LKL čempionatą, išmesti bene pusę apatinių klubiukų (ale Sakalai, Palanga) ir kviestis pačias stipriausias aplinkines komandas, kurios bent jau tris kėlinius priešintusi. Arba derinti jog stipriausi klubai (bent jau Žalgiris) nuo atkrintamųjų prisijungtu. Neabejotinai Eurolyga ir VTB tiek finansiškai tiek sportiškai naudingesnė.
2013-04-11
-1
Atsakyti
arturassss
geriau pvz kaip rytas zaistu bbbl, nes geriau laimeti bbl, net vtb vidury trintis
2013-04-11
-2
Atsakyti
Aludaris
Tikrai reikėtų sujungti Baltijos šalių pirmenybes į vieną, kurio Elite divizione būtų 12 komandų įskaitant Žalgirį, Rytą, VEF ir būtų žaidžiama dviem ratais. Challenge divizione būtų likusios 16-20 komandų. Kad prastesniems klubams būtų daugiau rungtynių, prieš pradedant čempionatą (kai geresni klubai galėtų žaisti VTB tuo metu), būtų didelio masto atrankinės kuriose iš kokių 24 komandų (suskirsčius į 6 grupes, o po to playoffai tarp 1 ir 2) į Elite divizioną patektų 6 (automatiškai patektų pirmos 3 LT, pirmos 2 LV ir 1 EE).

Šiaip tai rimtai, būtų kur kas įdomiau turėti vieną rimtą Baltijos lygą (kuri EL reitinguose būtų aukščiau nei LKL, tad 2 vietos būtų garantuotos) nei tris kaimų lygas. Ir latviams (estams) būtų gerai - šansas patekti į EL nugalėjus Rytą, Rytui irgi stimulas nenusiristi iki tokio lygio, kad latviai jų nepralenktų... :)
2013-04-11
-1
Atsakyti
Prieš LKL gaunant eurolygos B licenziją aš norėjau, kad ją skirtu BBL, tada ir latviams būtų buvę šansų patekti į Eurolygą. Deja yra kaip yra. Šiaip BBL yra miręs reikalas ir nemanau, kad Estai su Latviais irgi labai jau džiaugiasi tarpusavo dvikovomis.
2013-04-11
-3
Atsakyti
Galėtu BBL tapt nacionaliniu čempionatu trijų šalių ir pakeist dabartines Lietuvos, Latvijos ir Estijos lygas. Dabar BBL tik papildomas turnyras, kuris nieko nelemia, jeigu būtų nacionalinė lyga visi į ją rimčiau žiūrėtų, o lygis būtų aukštesnis nei LKL. Padarytų dvi lygas BBL, pirmoj lygoj kokia 12-14 klubų (6-7 LT+4 LV+2-3ES), o antroj kokia 16 komandų. Kokias 2 paskutines kasmet pakeistų 2 stipriausios antros lygos komandos. Manau būtų tikrai įdomiau, nei dabartinis LKL. Lygis būtų tikrai aukštesnis, nes prie LT grandų prisijungtų VEF'as, o ir vidutiokų Prienų/Neptūno lygio būtų daugiau ir neliktų aukščiausioj lygoj tokių apgailėtinų klubelių kaip Sakalai ar Palanga.
2013-04-11
-4
Atsakyti
Anonimas
Jei per televizoriu nerodo, tai gali nors ir 10 ratu daryt lkl - niekas nuo to nepasikeis
2013-04-11
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 33

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.