Šį sezoną į Lietuvą grįžęs ir Kauno „Atletui“ atstovausiantis Linas Juknevičius kovoja ne tik krepšinio aikštelėje. Krepšininkas bylinėjasi ir teisme, o lietuvio kovą su Čekijos klubu stebi visa Centrinės Europos žiniasklaida.

Sklando gandai apie Čekijos krepšinio klubo „BK Prostejov“ neįtikėtinas istorijas apie santykius su krepšininkais. Krepšinio portalas „Eurobasket.com“ pabandė susisiekti su abejomis pusėmis, tačiau „BK Prostejov“ klubas tylėjo ir atsisakė komentuoti situaciją.

Istorija prasidėjo 2005-ųjų vasarą. Čekijos komanda užsibrėžė didelius tikslus artėjančiam sezonui ir nusprendė suburti rimtą komandą. Atrodė, jog komanda bus pakankamai stipri nugalėti visas kitas regiono komandas (žaidė FIBA taurėje): įsigijo pajėgius ir patyrusius aukštaūgius, tokius kaip kroatas Ivanas Grgatas, gerus Čekijos nacionalinės rinktinės krepšininkus.

Klubas sugebėjo prisivilioti ir talentingą įžaidėją iš Lietuvos Juknevičių. Komandos vadovybė „medžiojo“ šį jauną žaidėją visą vasarą, kol pagaliau jiems pavyko – buvo pasirašyta sutartis. Visgi pustrečio mėnesio Čekijoje praleidęs lietuvis buvo grubiai išmestas iš komandos. Apie visa tai krepšininkas sutiko pasidalinti duotame interviu.

– Linai, kaip apibūdintum pirmąjį mėnesį čekų klube?
– Viskas buvo puiku. Tą vasarą turėjau keletą kitų pasiūlymų, rungtyniavau Trevizo vasaros lygoje Italijoje, keliose kitose užsienio stovyklose, taigi pasirinkimų buvo. Pasirinkau Čekijos klubą, nes jie aktyviausiai manimi domėjosi, visą vasarą „atakavo“ mano agentą ir mane asmeniškai, kvietė aplankyti ir apskritai rodė labai didelį dėmesį. Finansinės sąlygos, geras treneris ir stipri sudėtis buvo tas „paketas“, kuris privertė mane apsispręsti ir tikėtis sėkmingo sezono.

– Kokia buvo Jūsų forma atvykus į klubą?
– Kaip Jūs manote, kokia ji turėtų būti, kai profesionalus sportininkas mėnesį ruošiasi pagal fizinio parengimo programas, dalyvauja 4 profesionaliose vasaros stovyklose ir iš esmės rimtai visą vasarą dirba? Forma buvo pakankamai gera. Visi ikisezoniniai testai komandoje bei draugiškos rungtynės tai tik patvirtino. Be abejo, aš nesu supermenas, visgi komanda žinojo, kas aš ir kaip aš žaidžiu.

– Tai kodėl gi krepšinio pasaulyje sklando tiek negatyvių gandų apie Jūsų santykius su šiuo klubu?
– Šį klausimą geriau adresuokite klubo atstovams. Aš krepšinyje jau nebe pirmi metai. Galiu suprasti, kai komanda padaro klaidingą sprendimą arba kai reikia sudėtyje kažką keisti, tačiau tokie dalykai privalo būti daromi civilizuotai.

– Ar tiesa, jog Jūs bylinėjatės teisme su „BK Prostejov“?
– Taip. Man atstovaujantys žmonės gal galėtų Jums papasakoti plačiau. Tiek kiek esu informuotas aš, šiuo metu baigiamas procesas paskelbti klubo bankrotui teisminiu keliu. Rezultatai, spėju, neilgai trukus pasimatys. Kiek žinau, šiame procese prieš klubą dalyvauja dar 4 ar 5 žmonės, ne aš vienas.

– Tai kodėl gi teko kreiptis į teismą, kas atsitiko?
– Niekada nebūčiau to daręs, jei klubo elgesys būtų buvęs civilizuotas. Aš ne pirmasis krepšininkas Europoje, kuriam tenka palikti komandą nepaisant garantuoto kontrakto. Aš dar laimingas, jog iš viso gavau vieną atlyginimą per tuos 2,5 praleisto mėnesio ten (juokiasi). Bet kokiu atveju tai, kaip jie nutraukė kontraktą, galima apibūdinti paprastai: laukiniai.

– Tai kaip viskas buvo?
– Vieną vėlų vakarą, kaip įprasta, grįžau po treniruotės ar draugiškų rungtynių į viešbutį, kuriame gyvenau (kaip visada, ten rungtyniavau startiniame penketuke, treneris buvo patenkintas daugiau mažiau viskuo – tai supratau iš bendravimo, nes gyvenome abu viename viešbutyje, kartu vykome į treniruotes – be to, leisdavo žaisti apie 30 minučių). Atspėkite, ką pamačiau viešbučio foje, šalia registratūros? Ogi visus savo asmeninius daiktus, iš kambario sumestus vienoje krūvoje, įskaitant apatinį trikotažą, asmenines nuotraukas, kompiuterį. Viskas buvo gero viešbučio foje viduryje, kur žmonės ateina įsiregistruoti ir išsiregistruoti. Tuo pačiu metu viešbučio registratūroje dirbanti mergina pranešė, jog esu atleistas. Įsivaizduojate – viešbučio mergina!

– Kokia buvo Jūsų reakcija?
– O kaip Jūs manote? Buvau šokiruotas. Iš pradžių netgi pamaniau, jog visa tai jų „gimtadieninis pokštas“ ar kažkas panašaus. Vidury nakties viešbučio mergina man sako, jog galiu eiti kur noriu (netgi pasiūlė netoliese esantį pensioną). Nei man, nei agentui klubo atstovai neatsiliepinėjo į skambučius. Tada nusprendėme kviesti policiją, nes kažkas savavališkai įsibrovė į kambarį ir išmetė daiktus.

Žinote kas linksmiausia? Kai tik pasirodė policija, iškart prisistatė ir komandos valdžia, pasakodami išgalvotas istorijas apie vandentiekio avariją kambaryje. Bet kai pats pakilau į „savo“ kambarį tuo įsitikinti, kažkas kitas ramiausiai ten miegojo. Neįtikėtina. O pats tragiškiausias šios istorijos momentas – policijos nuovadoje ten buvę 6 ar 7 pareigūnai atsisakė priimti mano pareiškimą, motyvuodami tuo, jog nekalbu vietine kalba!

– Kas buvo po to?
– Kai tik agentas pagrasino kreiptis į Lietuvos ambasadą ir iškelti skandalą, buvau atvežtas prie viešbučio atgal. Mano kambarys jau buvo tuščias ir man paruoštas vėl (juokiasi). Visgi kitą rytą nebuvau priimtas į treniruotę ir turėjau kraustytis. Komandos treneris atsiprašė už tokias problemas ir prisipažino, jog tokie „veiksmai“ buvo inicijuoti klubo valdybos narių (beje, tie patys „sėdi“ ir miestelio savivaldybėje).

Kiek žinau, po kokio mėnesio buvo „išspirtas“ ir treneris. O per artimiausias savaites, praktiškai visas startinis penketukas. Tokios „vadybos“ rezultatas – nepaisant gero biudžeto, blogi komandos rezultatai sezone (kiek atsimenu, miestelio savivaldybė viena pagrindinių rėmėjų), teismo procesai ir, tikriausiai, bankroto procedūros.

– Kokie Jūsų tikslai teismuose?
– Darkart pasikartosiu – niekada nebūčiau ten kreipęsis, jei tie žmonės būtų elgęsi civilizuotai ir paprasčiausiai pasakytų – „klausyk, mes padarėme klaidą tave pasamdydami, norėtume nutraukti garantuotą sutartį“. Tokiu būdu problema būtų išspręsta gan lengvai: juk komandų Europoje ne viena.

Manau, jog toks kelias būtų buvęs normalus. Bet kai klubo valdžia su tavim elgiasi kaip „gangsteriai“, o ir pasirodė bent jau man, jog ryšius savivaldybėje ir valdžią naudoja netgi įtakai policijoje, tai jau peržengia bet kokias ribas. Maniau, jog Čekija yra Europoje, tačiau Čekijoje Europos aptikti nesuspėjau (šypsosi). Tai mano asmeninė nuomonė ir tikri išgyvenimai.

– Taigi dar kartą – kaip dideli Jūsų reikalavimai teisme?
– To dar nenorėčiau komentuoti. Dar vyksta procesas, todėl per anksti kažką konkrečiai kalbėti šia tema. Prahoje dirba rimtas advokatas, tad tikimės eiti iki pat galo. Nepatinka man tokie žmonės. Tikiuosi, teisybė nugalės. Taip pat tikiuosi, jog Čekijos krepšinio lyga ar net FIBA atkreips dėmesį į panašius incidentus.

– Ar nesibaiminate neigiamos reakcijos iš Čekijos?
– Jums ir niekam nepasakiau nė vieno žodžio, kuris būtų netiesa. „BK Prostejov“ turėjo begales galimybių susitarti draugiškai ir civilizuotai tiek per agentą, tiek su manimi asmeniškai, o paskutiniu metu ir per advokatą. Tikrai begales. Dabar bus matyti, ar prasidėjus naujam sezonui bankroto procedūros bus pakankamai efektyvus būdas diskutuoti. Tik nesu laimingas, kad dėl to esamiems klubo žaidėjams netektų nukentėti. Visgi esu tikras – tokiu atveju jie mus supras!


Rodyti komentarus
nepateisino tai nepateisino, bet jei apie tavo atleidima tau pranesa viesbucio registratore tai jau visai...
2006-09-21
Atsakyti
to rimantas_a :
Tokios „vadybos“ rezultatas – nepaisant gero biudžeto, blogi komandos rezultatai sezone, teismo procesai ir, tikriausiai, bankroto procedūros.
Nemanau kad jam daug ka priteis uz ta laika ten praleista. Jei taip butu isdurineja ir kitus tai klube del jo reputacijos nelabai kas zaist noretu, nebent ten zaistu patys savivaldybes giminiu nariai. O cia yra zmones kur zaidzia jau ne pirmus metus toje komandoje ir nieko jiems ten blogo nesimato. Siaip jau startinis penketas ten nuo praeitu metu stiprus yra,nes klubo svetaineje statistika surasyta yra. Nelabai ten apie si lietuvi ir raso kur. Gal tiesiog nepateisino vilciu klubo ir pan.
2006-09-20
-1
Atsakyti
to Ytvaras: Kur tu matai parasyta, kad "bakrutavO"??? Rasoma, kad kreipesi i teisma del bakroto paskelbimo. Klubas is remeju pinigu gyvena kaip ir dauguma Europos klubu, o nuosavo turto vargu ar turi, todel uz skolas nebus ka atimti, ir bus bankrotas kaip "Kinderiui"...
2006-09-20
Atsakyti
Kazkas cia biski neaisku man. Sitas Cekijos klubas siomis dienomis dalyvauja turnyre Klaipedoje. O sitas sneka kad jis bankrutavo ir t.t. Vos nepalauze Rigos klubo kur Butautas treniruoja. Pasaitykit patys http://www.basketnews.lt/news- 6113-turnyre-klaipedoje-askrig a-ir-uniks-pergales.html?PHPSE SSID=ed4e26e355508ce8a295bbcda ab1656e
2006-09-20
-1
Atsakyti
rado ciuwas , i kur iswaziuot !
2006-09-20
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 5

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.