Lietuvos moterų krepšinio rinktinei stebuklo sukurti nepavyko. Brazilijoje vykstančio pasaulio moterų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje lietuvaitės 56:90 (26:27, 6:21, 5:21, 19:21) nusileido pasaulio ir olimpinėms čempionėms JAV krepšininkėms.

Sėkmingai rungtynes pradėjusios Lietuvos rinktinės žaidėjos WNBA žvaigždėms priešinosi tik pirmajame kėlinyje. Greitai žaidusios bei krepšį taikliai atakavusios lietuvaitės pirmavo beveik visą pirmąjį ketvirtį, o keletą kartų jų pranašumas siekė 5 taškus (7:2, 15:10). Pirmą kartą išsiveržti į priekį amerikietėms pavyko iki kėlinio pabaigos likus žaisti apie tris minutes. Tuomet po 4 iš eilės taškų jos persvėrė rezultatą 18:17.

Po pertraukėlės JAV rinktinė ėmė daug atidžiau gintis ir lietuvaitėms nebeleido atakuoti krepšio iš patogių padėčių. Pirmuosius taškus antrajame kėlinuke Lietuvos rinktinei dviem baudų metimais pelnė Sandra Valužytė. Tai ji padarė antrajame kėlinuke sužaidus 6 minutes ir 43 sekundes. Tuo tarpu per šį laiką amerikietės pelnė 14 taškų ir įgijo 13 taškų persvarą (41:28).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – lietuvaitės ir toliau labai sunkiai rasdavo kelius link JAV rinktinės krepšio, o pasaulio čempionės vis didino pranašumą. Kėlinio pabaigoje vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Algirdas Paulauskas į aikštelę išleido 17-metę 196 cm ūgio Gintarę Petronytę, kuriai tai buvo debiutinės rungtynės, vilkint nacionalinės komandos marškinėlius.

Netrukus aikštelėje pasirodė ir 16-metė 178 cm ūgio gynėja Aurimė Rinkevičiūtė. Ji pasaulio pirmenybėse debiutavo per pirmąjį nacionalinės komandos mačą su Kanada, tačiau tąkart taškų pelnyti jai nepavyko.

Per rungtynes su JAV taškų pelnė abi Lietuvos krepšinio viltys – Petronytė surinko 5, Rinkevičiūtė – 3.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Sandra Valužytė ir Aušra Bimbaitė, pelniusios po 12 taškų. Agnė Čiūdarienė surinko 11, Rima Valentienė – 6, Gintarė Petronytė – 5, Lina Brazdeikytė ir Aurimė Rinkevičiūtė įmetė po 3, Diana Razmaitė ir Vita Kuktienė pelnė po 2 taškus. Nesėkmingai šis mačas susiklostė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, kuri prametė visus 9 savo metimus.

Atrinkti (0) Visi (5)
BPN
Barkley, užtai rinktinė turėjo smogiamąjį penketą ir aiškias pagrindines žaidėjas - federacija turi būti laaaabai patenkinta pasirodymu, ekspertai taip pat. :I
2006-09-21
+1
Rinkeviciute visai neblogai atrode, Petronyte siek tiek letoka buvo, bet is po krepsio laisva nepramete. Is vyresniu tik Valuzyte, Bimbaite ir Ciudariene padoriau suzaide, kitas amerikones uzdusino.
2006-09-21
Aš, galvojau, kad merginos pralaimės, bet ne didesniu kaip 20 tašku skirtumu ir negalvojau, kad tarp lietuvos ir JAV toks didelis lygių skirtumas. Na, bet vis tiek noriu pagirt mergynas už ryžta 1 kėlinį ir dar už tai, kad, ir atsiliko dideliu taškų skirtumu, bet kovojo iki galo. Šaunuolės meginos:) Na ir linkiu ko didesnės sekmės šiandien si Ispanėm:) VIENS, DU, TRIS LIETUVA!!!