Šiandien pirmose Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) finalo varžybose Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipa savo aikštėje po atkaklios ir įtemptos kovos 67:65 palaužė favorite laikytą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandą.

Jau pirmose varžybose KTU ekipa parodė, kad nesitaikys su jiems lipdoma autsaiderių etikete. Šeimininkai rungtynes pradėjo susikaupę, ir išsiveržė į priekį 11:0. KTU studentus į priekį vedė Aurimas Andrijauskas per pirmą kėlinį surinkęs 13 taškų ir pataikęs 3 tritaškius. Kėliniui pasibaigus KTU ekipa tebeturėjo 11 taškų persvarą – 24:13. Antrąjį kėlinį KTU pradėjo klaidomis ir svečiai netruko persverti rezultatą – 30:31. Vis tik po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 35:35. Po trijų kėlinių komandos ir toliau žengė koja kojon – 48:48.

Ypač dramatiškai susiklostė pati varžybų pabaiga. Paskutinius devynis savo taškus KTU ekipa pelnė tik baudų metimais.

Iki kėlinio pabaigos likus 26 sekundėm Paulius Jankūnas po netikslaus komandos draugo metimo po krepšiu atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus su pražanga. Baudos metimo VDU krašto puolėjas nepataikė, tačiau pats atkovojo kamuolį ir čia pat sužingsniavo. Kamuolys atiteko KTU krepšininkams.

Iki rungtynių pabaigos likus vos 0,7 s VDU komandos kapitonas Paulius Motiejūnas prasižengė prieš Tadą Beržinską iš KTU. Šeimininkų komandos puolėjas pataikė abu baudos metimus, o svečiai per likusį laiką nespėjo nieko suregzti.

KTU šiose varžybose patikimai dengė VDU aukštaūgius – Paulius Jankūnas pelnė tik 3, o Darius Šilinskis – 4 taškus. KTU nesulaikė tik Regimanto Ostreikos, tapusio naudingiausiu savo komandoje (26 taškai, 6 atk. kam). Nerijus Urbanavičius pelnė 14 taškų ir atliko 4 rez. perdavimus.

KTU ekipoje naudingiausiu tapo Aurimas Andrijauskas (25 taškai, 4 atk., 2 per. kam., 4 tritaškiai), 9 taškus pelnė Martynas Motiejaitis.

Tiesa, VDU komanda užprotestavo šių rungtynių rezultatą, teigdami, kad paskutinei atakai jiems turėjo likti daugiau laiko. Protestą rytoj svarstys LSKL valdyba savo posėdyje.

Kovoje dėl trečiosios vietos Mykolo Romerio universitetas (MRU) namie  89:74 nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaide Renaldas Seibutis (34 taškai, 6 rez. perdavimai,  7 klaidos). Mindaugas Badaras pelnė 20 taškų ir atkovojo net 20 kamuolių, Dainius Kinderevičius surinko 9 taškus, atkovojo 5, perėmė 4 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

LŽŪU komandai 20 taškų pelnė Edvardas Vetrenka, 13 surinko Marius Vansavičius.

Antrosios varžybos bus žaidžiamos trečiadienį, balandžio 27 dieną. Kova dėl pirmosios vietos persikels į VDU sporto centrą (Draugystės g. 19, Kaunas, 18.30 val.), o  mažojo finalo dalyviai susitiks LŽŪU sporto salėje (Studentų g.11, Kauno r., Akademija, 18 val.)