Pasaulio moterų krepšinio čempionate sužaidus ketvirtfinalio rungtynes paaiškėjo keturios komandos, tęsiančios kovą dėl medalių. Tarp jų pateko visos trys praėjusio pasaulio čempionato prizininkės: JAV, Rusija ir Australija bei pasaulio pirmenybių šeimininkė – Brazilija.

Ketvirtfinaliai:

Ispanija – Rusija 56:60 (21:11, 6:20, 19:10, 10:19).

Itin permainingose ir atkakliose rungtynėse pergalę iškovojo pasaulio vicečempionės Rusijos krepšininkės. Sėkmingiau rungtynes pradėjusios ispanės pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą, tačiau puikiai antrąjį ketvirtį sužaidusios rusės prieš didžiąją pertrauką persvėrė rezultatą.

Trečiajame ketvirtyje Ispanijos rinktinei pavyko susigrąžinti 5 taškų persvarą, tačiau paskutines 10 minučių sėkmingiau sužaidusios rusės apsigynė ir iškovojo kelialapį į pusfinalį. Jame rusės kovos su JAV rinktine. Tuo tarpu ispanės dėl 5-8 vietų varžysis su Lietuvos reprezentacine komanda.

Ispanija: Amaya Valdemoro 21, Elisa Aguilar 14, Laia Palau 8.

Rusija: Marija Stepanova 14 (10 atk. kam., 8 kld.), Ilona Korstin 14 (9 atk. kam.), Natalija Vodopjanova 14, Tatjana Ščegoleva 12 (8 atk. kam.).

•

Brazilija – Čekija 75:51 (19:19, 27:9, 16:12, 13:11).

Čekės pasaulio pirmenybių šeimininkėms priešinosi tik 10 minučių. Antrajame kėlinuke gausiai gerbėjų palaikomos brazilės savo varžoves nušlavė tarsi uraganas ir mačo baigtimi abejojo nedaugelis. Po didžiosios pertraukos brazilės išlaikė įgytą pranašumą ir pateko į pusfinalį.

Čempionato šeimininkės pusfinalyje susitiks su Australija, o čekės dėl 5-8 vietų kovos su Prancūzijos rinktine.

Brazilija: Iziane 23, Janeth 15 (10 atk. kam.), Alessandra 11.

Čekija: Hana Machova 10 (6 kld.), Zuzana Klimesova 9, Eva Vitečkova 7.

•

Australija – Prancūzija 79:66 (23:13, 19:15, 19:16, 18:22).

Bronzinės pasaulio čempionato Kinijoje prizininkės pretenduoja trečią kartą iš eilės iškovoti ne prastesnius medalius. Nuo rungtynių pradžios į priekį išsiveržusios australės iniciatyvos prancūzėms neatidavė iki pat susitikimo pabaigos. Laimėjusi ketvirtfinalio rungtynes Australija išlieka viena iš dviejų pasaulio čempionato komandų, iki šiol žengiančių be pralaimėjimų. Nė karto nesuklupo ir JAV rinktinė.

Australės pusfinalyje kovos su čempionato šeimininkėmis brazilėmis, o prancūzės dėl 5-8 vietų susitiks su Čekijos rinktine.

Australija: Lauren Jackson 19 (11 atk. kam.), Penelope Taylor 18, Jennifer Screen 7, J.Whittle 7.

Prancūzija: Sandrine Gruda 15, Emile Gomis 11, Audrey-Sauret Gillespie 10 (6 rez. perd.).

Dėl 9-12 vietų:

Argentina – Kuba 76:73 (21:20, 19:16, 11:23, 25:14).

Sėkmingai Argentinos rinktinės sužaistos paskutinės dešimt minučių jai lėmė patekima tarp dešimties stipriausių pasaulio ekipų. Tuo tarpu Kubos krepšininkės dėl 11 vietos kovos su kinėmis.

Argentina: Gisella Vega 23 (16 atk. kam., 4 per. kam., 6 kld.), Natalia Rios 23, Erica Sanchez 15.

Kuba: Yayma Boulet 24 (7 atk. kam.), Yakelyn Plutin 16 (8 atk. kam.), Yamara Amargo 11.

•

Kanada – Kinija 65:61 (15:17, 17:7, 14:21, 19:16).

Prieš didžiąją pertrauką įgijusios 8 taškų pranašumą kanadietės jį išlaikė iki rungtynių pabaigos ir dėl 9 vietos čempionate kovos su Argentinos nacionaline ekipa. Tuo tarpu kinės dėl 11 vietos varžysis su kubietėmis.

Kanada: Kimberley Smith 18 (8 atk. kam.), Teresa Kleindienst 15 (13 atk. kam., 8 rez. perd.), Tamara Sutton Brown 13 (8 atk. kam.).

Kinija: Nan Chen 22 (12 atk. kam., 8 kld.), Lijie Miao 21, Xiaoli Chen 8.

Na finale aš manau turėtu susitikt JAV- Australija. ir manau, kaD jai įvyks toks finalas tai turėtu tapti tikra puošmena pasaulio čepionatui.