„Naftos-Universiteto“ krepšinio komanda ties išgyvenimo riba

2013-04-20 10:59
Česlovas Kavarza, „Klaipėdos diena“

Vienu komandos lyderiu buvęs Evaldas Lengvinas sezono metu paliko Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ ekipą
Vienu komandos lyderiu buvęs Evaldas Lengvinas sezono metu paliko Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ ekipą
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Tituluočiausias Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos klubas Klaipėdos „Nafta-Universitetas“, daug metų klaipėdiečius džiugina ne tik pergalėmis, bet ir išugdomais žaidėjais, kurie sėkmingai atstovauja pagrindinei miesto komandai „Neptūnas“.

„Neptūne“ – keturi žaidėjai

Vien šiame sezone pastarosios ekipos marškinėlius vilki „Naftoje-Uni-Laivitėje“ (toks anksčiau buvo pavadinimas) praktikos pasisėmę Marius Runkauskas, Simas Galdikas, Deividas Gailius ir Valdas Vasylius.

Anot „naftininkų“ klubo prezidento Aleksandro Lobačiovo, „Neptūne“ yra žaidę net 22 iš antrosios miesto komandos išėję krepšininkai.

„Mūsų ekipoje sportinį kelią pradėjo Europos čempionas Arvydas Macijauskas, Mindaugas Mockus, Aidas Viskontas, Mindaugas Bugys, Egidijus Dimša, Julius Žurna, Mindaugas Stašys, Gediminas Žylė. „Naftoje-Universitete“ rungtyniavo šiandieninis „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas“, – dalį žaidėjų išvardijo prezidentas.

Sutartis nefunkcionuoja

Pasibaigęs sezonas naftininkų ir studentų ekipai buvo nesėkmingas. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate uostamiesčio žaidėjai užėmė 17-ąją vietą tarp 18 komandų.

Tai lėmė keletas faktorių: ryškiai sumažėjusi miesto finansinė pagalba, pastaraisiais metais sutrikęs „Neptūno“ ir „Naftos-Universiteto“ bendradarbiavimas, nefunkcionuojanti 2007-ųjų keturšalė sutartis tarp savivaldybės, abiejų komandų ir Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.

Pagal ją savivaldybė dalį lėšų turi skirti „Naftai-Universitetui“, kad ši ekipa ugdytų jaunus krepšininkus, sudarytų sąlygas jiems tobulėti.

Tačiau trejus metus finansiniai srautai sutrikę – antroji Klaipėdos komanda nesulaukia žadėtų pinigų, todėl geriausi žaidėjai dėl laiku negaunamų atlyginimų susiviliojo kitų klubų pasiūlymais. Pastaraisiais metais su ekipa atsisveikino Julius Kazakauskas, Modestas Kumpys, Evaldas Lengvinas, Viktoras Chodosovskis, Artūras Gudaitis. Žaisdama be jų „Naftos-Universiteto“ ekipa šįmet vos išsaugojo vietą lygoje.

Kurauskas sutinka su tuo, kad tarp komandų nėra visaverčio bendradarbiavimo.

„Visų pirma „Neptūnas“ pats privalo surinkti pakankamai lėšų biudžetui, tik tuomet galėtų turėti dublerių komandą. Prieš keletą metų „Neptūnas“ vos alsavo, tad apie kažkokį bendradarbiavimą buvo sunku kalbėti. Tuo metu klube žaidė tie patys studentai. O pastaraisiais metais kiek galėdavome, tiek padėdavome studentų ekipai, skyrėme lėšų, davėme žaidėjų. Kaip bus ateityje – parodys laikas“, – sakė direktorius.

Kviečia iš anksto susitarti

Susitikimo vasario 19 d. pas merą Vytautą Grubliauską metu, kuriame dalyvavo abiejų klubų atstovai, miesto galva įpareigojo savivaldybę dar kartą sukviesti keturšalę sutartį pasirašiusius juridinius asmenis.

Tačiau vicemeras Vytautas Čepas mano kitaip. Anot jo, iš pradžių turi susėsti dviejų klubų atstovai ir nutarti, ar įmanomas jų bendradarbiavimas.

Čepas įsitikinęs, „Naftos-Universiteto“ atstovai turėtų pateikti ateities koncepciją: ar jie sieks aukštų vietų NKL pirmenybėse, ar pasiryžę būti dukterine  komanda, kurioje žaistų jauni vaikinai ir sportinę formą praradę „Neptūno“ krepšininkai.

„Kai klubai sutars tarp savęs, tuomet mielai lauksime savivaldybėje ir ieškosime būdų, kaip padėti „Naftai-Universitetui“, – sakė Čepas.

Ekipa dar daugiau atjaunės

Savo verslo pinigų nemažai komandai skiriantis Lobačiovas tvirtino, jog norint kovoti dėl NKL medalių ar bent patekti į geriausiųjų penketuką klubo sąskaitoje sezono metu turi būti 300–350 tūkst. litų.

„Pagal pirminį susitarimą mūsų klubas turi gauti penktąją dalį iš miesto biudžeto „Neptūnui“ skirtų lėšų“, – sakė prezidentas.

Anot Lobačiovo, „Neptūno“ atstovų priekaištai, kad antroji komanda neparengia pagrindinei ekipai žaidėjų, nepagrįsti.

„Ar įmanoma ugdyti žaidėjus, kai trečius metus negauname reikiamų pinigų?“ – retoriškai klausė krepšinio mėgėjas.

Nepaisant to, klubo atstovai nenuleidžia rankų – šiandien ant „Naftos-Universiteto“ slenksčio stovi du dvimetriniai jaunuoliai, kuriuos jau šnekina „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ klubai. Rudenį į ekipą būtų priimti dar trys keturi perspektyvūs 16-mečiai Mindaugo Bugio auklėtiniai.

Planuojame, kad kitame sezone komandoje būtų šeši jauni žaidėjai.

NKL – geras frontas jauniems

Lobačiovas nevyniojo žodžių į vatą, sakydamas, jog „Neptūnas“ eina lengvu keliu – už nemažus pinigus kviečia užsieniečius, o ne ugdo saviškius.

„Galime sulaukti tokios dienos, kai „Neptūne“ žais vien legionieriai“, – ironizavęs Lobačiovas pastebėjo, kad „Neptūno“ rungtynių lankomumas vienas didžiausių Lietuvoje todėl, kad uostamiesčio komandoje pagrindiniai krepšininkai – klaipėdiečiai.

Krepšinio specialistai it vienas tvirtina, kad „Nafta-Universitetas“ – būtina grandinės dalis krepšinio mokyklos auklėtiniams, siekiantiems patekti į„Neptūną“.

„Iš šios mokyklos išėjusiems vaikinams dar anksti kovoti su vyrais, o nacionalinė lyga jiems pats geriausias frontas sutvirtėti ir įgyti patirties“, – įsitikinęs Lobačiovas.

Žaidėjai už antrąją komandą

Jo žodžiams pritaria ir „Neptūno“ pagrindiniai krepšininkai.

„Kur dingti jauniems krepšininkams? „Nafta-Universitetas“ – jų išsigelbėjimas. Jie ne tik neatsisveikina su sportu, bet ir patobulėję gali siekti karjeros „Neptūne“, – sakė vienas šios ekipos lyderių Vasylius.

Paklaustas, ar reikalinga „Naftos-Universiteto“ ekipa, Runkauskas patvirtino jo naudą miestui.

„Žinoma, kad reikalinga. Pats pradėjau krepšininko kelią šiame penketuke“, – sakė dukart Lietuvos snaiperių konkursą laimėjęs taikliarankis.

Vidurio puolėjas Galdikas net neįsivaizduoja, kur link būtų pasukęs.

„Žaidžiant šioje ekipoje nuolat buvau raginamas mokytis, studijuoti. Jei ne komandos vadovai, gal nebūčiau nei krepšininkas, nei studentas“, – atviravo puolėjas.

Anot Gailiaus, kuo daugiau mieste bus panašių į „Naftą-Universitetą“ komandų, tuo geriau.

„Pats žaidžiau joje. „Nafta-Universitetas“ – geriausia kalvė jaunimui ugdyti, kelti jo meistriškumą. Net neturėtų kilti toks klausimas, ar reikalingas miestui šis klubas“, – sakė rezultatyviausias „Neptūno“ krepšininkas.

Lobačiovas tvirtino, kad klubo atstovai turi suformuotą poziciją.

„Naftos-Universiteto“ prezidentas ir valdyba seniai pasisako už tai ir norėtų, kad antroji miesto ekipa būtų „Neptūno“ dublerių komanda, taip pat pratęsti gražų bendradarbiavimą su Klaipėdos universitetu, kad krepšininkai ne tik sportuotų, bet ir siektų sporto aukštumų“, – pareiškė ilgametis uostamiesčio klubo vadovas.

 


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (8)
kadarkanusisnekejo del Neptuno legionieriu. Neptunas kitokio kalibro komanda, jie lose VTB, dabar kaposis del bronzos su Rudupiu. Legionieraii sulose geras runhtynes, yra tikrai Broadus aukstos kokybes legionierius, jis vertas ka ten gauna pinigine israiska. Makliuras ir nebus pagrindinis niekada, jis vadinamas nuo suolelio einantis , bet geras zaidejas. imete 5 taskus paskutinem sekundem kiek zinau ir taip iniciavo spurta prie pasvalio komanda kazkuriame pratesime.Kompeltacija neptuno gera labai, laimes jie ir atvest gali Bronza, va tada ka sakysite, kritikuotojai?


Davidas McClure gynybos specialistas, taip gerai besiginantys zaidejai nesimeto. Jis tikras juodadarbis.
2013-04-21
-1
Atsakyti
Anonimas
kodel vadovai negali pripazint kad neistraukia tu talentu tokiu kaip mariukas, deivis, ar vaska ??? atsiras vel tokia karta ir vel kels galvas i virsu kuliesius, zickus ar labociovas ???
2013-04-21
+3
Atsakyti
kadarka
nusisnekejo del Neptuno legionieriu. Neptunas kitokio kalibro komanda, jie lose VTB, dabar kaposis del bronzos su Rudupiu. Legionieraii sulose geras runhtynes, yra tikrai Broadus aukstos kokybes legionierius, jis vertas ka ten gauna pinigine israiska. Makliuras ir nebus pagrindinis niekada, jis vadinamas nuo suolelio einantis , bet geras zaidejas. imete 5 taskus paskutinem sekundem kiek zinau ir taip iniciavo spurta prie pasvalio komanda kazkuriame pratesime.

Kompeltacija neptuno gera labai, laimes jie ir atvest gali Bronza, va tada ka sakysite, kritikuotojai?
2013-04-20
-1
Atsakyti
sirgalius
kiek tie seniai ZIckaus asmenyje gali verkti.Susitvarkykit klubo viduje , vadyboje ir ieskokite iseiciu is susidariusios situacijos o ne pilkit purvo ant kitu.Yra kruva remeju ir vadovai tai zino tik reikia leisti jiems dirbti o dabar atsisede ant kedziu Zckus su Kuliesiumi aimanuoja ir vis iesko kaltu.
2013-04-20
Atsakyti
2 piramidzius
nenuostabu kad su tokia betVake neptunas VOS isliko LKL. GEDA KURAUSKUI
2013-04-20
-3
Atsakyti
gfd
pinigai pinigai pinigai, maziau verkit daugiau darykit seniai
2013-04-20
+1
Atsakyti
piramidzius
kad Neptune net viduj, su pinigais tvarkytis nemoka, ka jau kalbet apie pagalba kazkam. Perka viska kas juda, moka pinigus lyg jie ant medziu augtu, ir tik nusipirke ziuri ir galvoja-ar cia tikrai reikalinga pasiemem? Pasirodo, ne nereikia. O kur ir kaip atsikratyt jau neaisku, ir pinigu, beje realiai neturimu, jau sukista nemazai, o ir moket dar reiks...zaidejas "toks geras"kad niekam prakist net neimanoma uz tokia kaina kur pasirase. Kai neptuno valdyme atsiras smegenu, tada gal ir komanda gera bus ir piramides imanomos bus
2013-04-20
-1
Atsakyti
uŽ rYtĄ
zygimantas@15min.lt

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-20
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.