Maskvos CSKA ekipa iškovojo vienuoliktąjį Rusijos čempionų titulą paeiliui
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Ettore Messinos treniruojami Maskvos CSKA (15-2) krepšininkai iškovojo eilinį Rusijos čempionų titulą. Priešpaskutiniame reguliariojo sezono mače CSKA ekipa išvykoje 68:66 (25:13, 21:15, 15:18, 7:20) palaužė Samaros „Krasnie Krilya“ (7-9) krepšininkus ir tapo nebepavejami.

Tai buvo vienuoliktasis iš eilės CSKA iškovotas Rusijos čempionų titulas ir 20-asis nuo 1992-ųjų, kai sugriuvus Sovietų Sąjungai buvo atkurtos Rusijos Superlygos pirmenybės, prieš kelerius metus tapusios PBL čempionatu.

Prieš šį sezoną PBL rengėjai nusprendė, kad čempionės titulas atiteks reguliariojo sezono nugalėtojai. Nerengti atkrintamųjų varžybų nuspręsta dėl VTB Vieningosios lygos turnyro.

Be to, iš 90-ies Rusijos pirmenybėse numatytų rungtynių buvo sužaistos tik 58. Likusių mačų rezultatai įskaityti iš VTB Vieningosios lygos akistatų.

Mače su Samaros klubu CSKA greitai susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau baigiantis ketvirtajam kėliniui jį iššvaistė. Pergalingą tritaškį, likus žaisti 11 sekundžių, Rusijos čempionams pelnė amerikietis Sonny Weemsas

„Esame laimingi, triumfavę Rusijos čempionate. Šį sezoną jame rungtyniavo daug itin pajėgių komandų. Samaros klubas iškovojo Rusijos taurę, o FIBA Europos Iššūkio taurės turnyre nukeliavo iki pat finalo ketverto turnyro. Krasnodaro „Lokomotiv“ nugalėjo Europos taurės turnyre, Maskvos srities „Chimki“ bei Liubercų „Triumph“ komandoms šis sezonas taip pat buvo labai sėkmingas“, – po rungtynių teigė Messina.

„Krasnie Krilya“: Andre Smithas 14, Chesteris Simmonsas 13, Jevgenijus Kolesnikovas 9.

CSKA: Aleksandras Kaunas 18, Sonny Weemsas 10, Vladimiras Micovas 9.