Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybėse Brazilijoje užėmė šeštąją vietą. Per paskutines pasaulio čempionato rungtynes lietuvaitės 73:79 (16:23, 18:18, 12:18, 27:20) nusileido Prancūzijai ir užėmusios šeštąją vietą pakartojo 1998 metais Vokietijoje vykusiame pasaulio čempionate pasiektą rezultatą.

Moterų rinktinės krepšininkės iškovotu rezultatu antrą kartą per Lietuvos dalyvavimo pasaulio krepšinio čempionatuose istoriją pralenkė vyrų rinktinę. Ši 1998 metais Atėnuose užėmė septintąją vietą, o šiemet Japonijoje pagerinti savo pozicijų nesugebėjo.

Per rungtynes su Prancūzija lietuvaitės pirmavo tik keletą kartų. Po penkių iš eilės, geriausias čempionato rungtynes sužaidusios, Aušros Bimbaitės taškų Lietuvos rinktinė pirmavo 5:4, tačiau sėkmingai greitus antpuolius rengusios prancūzės netrukus persvėrė rezultatą (10:7).

Kėlinio pabaigoje lietuvaitės buvo įgijusios 3 taškų pranašumą (16:13), tačiau kelis kartus iš eilės suklydusios jos leido prancūzėms spurtuoti 10:0 ir atitrūkti (23:16).

Antrajame ketvirtyje Prancūzijos krepšininkės dar labiau padidino atotrūkį ir pirmavo dviženkliu skirtumu (31:19, 35:21), tačiau kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusios lietuvės deficitą nukirpo per pusę (34:41).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinei po Sandros Valužytės ir Bimbaitės reidų į baudos aikštelę buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 4 taškų (43:47), tačiau netrukus spurtavusios prancūzės susigrąžino dviženklį pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje Prancūzijos rinktinė įgijo 16 taškų pranašumą ir ėmė galvoti apie pergalę. Tuo tarpu Lietuvos rinktinės žaidėjos per paskutines minutes prancūzėms gerokai pagadino nervus. Likus žaisti dvi minutes Prancūzijos rinktinė dar pirmavo 12 taškų skirtumu (72:60), tačiau lietuvaitėms pavyko spurtuoti.

Po Rimos Valentienės ir Bimbaitės tritaškių skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (73:77), tačiau iki susitikimo pabaigos buvo likę žaisti vos 10 sekundžių, kurių, norint pakovoti dėl pergalės Lietuvos rinktinei buvo maža.

Lietuva: Aušra Bimbaitė 19, Sandra Valužytė 19 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Jurgita Štreimikytė-Virbickienė 9 (1/10 dvitaškių, 6 kld.), Lina Brazdeikytė 6 (7 kld.), Rima Valentienė 6, Gintarė Petronytė 6, Diana Razmaitė 6, Agnė Čiūdarienė 2.

Prancūzija: Emile Gomis 22, Sandra Le Drean 12, Sandrine Gruda 12, Audrey Sauret-Gillespie 10.