Geriausiai besiginančiu krepšininku, anot Dwighto Howardo, turėjo tapti Serge'as Ibaka
Geriausiai besiginančiu krepšininku, anot Dwighto Howardo, turėjo tapti Serge'as Ibaka
Nuotr. AFP – Scanpix
Triskart geriausiai besiginantis NBA krepšininkas, Dwightas Howardas, šiemet rinkimuose liko tik keturioliktas. Tai sužinojęs, Los Andželo „Lakers“ vidurio puolėjas nestokojo ironijos.

„Tai juokinga, – pareiškė Howardas, nors jo veide šypsenos nebuvo. – Tačiau viskas gerai, turime kitus metus ir aš turiu laiko. Šie metai yra juokingi.“

Howardas reguliariajame sezone pirmavo NBA pagal atkovotus kamuolius (vid. 12,4) ir buvo penktas pagal blokus (vid. 2,45), tačiau liko toli nuo vidšūnės.

Geriausiai besiginančiu krepšininku išrinktas ispanas Marcas Gasolis, antras liko LeBronas Jamesas, trečias – Serge'as Ibaka.

Anot Howardo, būtent Ibaka, kuris pirmauja lygoje pagal blokus, turėjo gauti prizą.

„Jis turėjo laimėti ir šiemet, ir pernai, – pareiškė Howardas. – Jis pirmauja lygoje pagal blokus, o juk tai – gynybos esmė. Maniau, kad jis bus aiškus laimėtojas, tačiau renkantiems žmonėms atrodė kitaip.“

Pernai geriausiai besiginančiu žaidėju tapo Niujorko „Knicks“ aukštaūgis Tysonas Chandleris.

Howardas 2009, 2010 ir 2001 metais tapo geriausiai besiginančių NBA žaidėju. Iki tol niekad nebuvo pavykę laimėti šio titulo trejus metus iš eilės.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (34)
Matosi intelektas vyruko jeigu jam blokai yra gynybos esmė... O šiaip jei kas ir yra juokinga, tai tu pone Howardai ir tavo Lakers.
2013-04-26
+2
Atsakyti
Pastebejimas
2001m Howardas NBA lose dar tik per PC
2013-04-25
-1
Atsakyti
Young BloodNa iš esmės tai nei Gasolis nei tuo labiau Serge'as nebuvo labiau nusipelnę laimėti DPOY už Big Fundimental – Tim'ą Duncan'ą. Dėl blokų sutinku su Howard'u. Blokas yra pirmas dalykas gynyboje, blokas užtikrina pramestą mėtimą, kai jis jau yra "išrašytas" šansų įmesti jau nebėra. Kad ir kokia puiki ir gera gynyba gali būti, bet šansų įmesti visada turės, kad ir fuksą ar dar kokią "lempą" bet įmesti galima, vieni iš pavyzdžių Dirk'as ir Turkoglu, abu mėto neįtikėtinai sunkius metimus. Blokuotas metimas užtikriną gynybos maksimumą. O poto jau eina ir kiti dalykai kaip, ta pati gera perimetro gynyba, 2x2 gynyba sugebant uždengti 2 žaidėjus ir nesuteikti perdavimo, pavogti kamuoliai. Ir aišku labai svarbus "Box-out'as". O Ibaka tikrai net nenusipelnęs DPOY būt, niekaip. Pas jį pagrinde tik stogai ir yra, ir dar vienas +, gera gynyba kai priešininkas žaidžia nugara. O visi kiti rodikliai yra prastesni, jis nėra geras rebounder'is. Jo RPG yra 7.7, palyginimui Marc'o 7.8, tačiau Gasolis yra žymiai efektyvesnis po kašiu, atsitverinėja savo žmogų, neleidžia jam pagriebti kamuolio puolime, skaičiai rodo, kad jų kamuolių kovojimas yra lygus, bet tai tik skaičiai. Kiekvienas sutiktu, kad Marcas geresnis po lenta.O minėtas Duncan'as turi viską, taipogi puikiai "pučia" metimus, efektyviai ginasi vienas prieš viena, t.y daro nedaug pražangų ir jei ne blokas, varžovai dažniausiai meta sunkius metimus, "low percentage shot" taip sakant. Paskutine sekundę gerai išmušą kamuolį varžovams iš rankų. Gesina ir uždaro kaip nori tuos jaunus žaidėjus ir jų metimus, matėm kaip buvo praeitų metų PO, pirmam raunde uždarytas Paul Millsap'as, kuris metė tik po 12~ taškų ir tik 37% pataikymu. Bet reikia žiūrėti į šiuos metus, o šiame sezone jis dar labiau nusipelnęs. Reguliariame sez. Tim'as buvo pasiekęs neįtikėtinus rodiklius blokavęs 7 metimus ir pavogęs 3 kamuolius ( mače prieš Timberwolves ), ir jam jau 37-eri (!)O jei žiūrint dar į patį Howard'ą kuris tris metus iš eilės buvo laimėjęs šį titulą ( '09 ; '10 ; '11 ) tai jis tuo metu buvo geriausias gynyboje ir neturėjo konkurencijos, būtų ir ketvirtą kartą laimėjęs tą titulą, bet sezono pabaigoje gavo nugaros traumą ir teko prizą atiduoti išvis nenusipelniusiam Chandler'iui. O šiemet kas jam pasidarė neaišku, juodas sezonas, netinkanti jam komanda, viskas krenta jo naudingumas taškai ir t.t., reb, o ir gynyba tik vidutinė. Norisi vėl matyti tą Orlando "Magic" Howard'ą, tą tikrąjį Howard'ą.


Maksimumas gynyboje yra perimtas kamuolys, nes tada komanda jį užtikrintai turi. Blokas šiuo atvėjų yra labai pervertintas žiūrint į gynybą. Atletiški žaidėjai pučia tuos kamuolius į šeštas tribūnų eiles, vien dėl to, kad būtų gražiau. Asmeniškai man labiau patinka Valančiūno blokavimo technika, jis išrašo stoga, dar kol nespėja žaidėjas išmesti, o tokie kaip Howardas blokuoja jau išmestus metimus.
2013-04-25
-3
Atsakyti
virgis
va cia manau ir isaiskeja krepsinio suvokimas... gerai besiginantis yra tas kuris uzsima teisinga padeti pries puolanti ir net nesuteikia jam galimybes pagalvoti apie metima, o ne tas kuris blokuoja metima...
2013-04-25
-1
Atsakyti
Na iš esmės tai nei Gasolis nei tuo labiau Serge'as nebuvo labiau nusipelnę laimėti DPOY už Big Fundimental – Tim'ą Duncan'ą. Dėl blokų sutinku su Howard'u. Blokas yra pirmas dalykas gynyboje, blokas užtikrina pramestą mėtimą, kai jis jau yra "išrašytas" šansų įmesti jau nebėra. Kad ir kokia puiki ir gera gynyba gali būti, bet šansų įmesti visada turės, kad ir fuksą ar dar kokią "lempą" bet įmesti galima, vieni iš pavyzdžių Dirk'as ir Turkoglu, abu mėto neįtikėtinai sunkius metimus. Blokuotas metimas užtikriną gynybos maksimumą. O poto jau eina ir kiti dalykai kaip, ta pati gera perimetro gynyba, 2x2 gynyba sugebant uždengti 2 žaidėjus ir nesuteikti perdavimo, pavogti kamuoliai. Ir aišku labai svarbus "Box-out'as". O Ibaka tikrai net nenusipelnęs DPOY būt, niekaip. Pas jį pagrinde tik stogai ir yra, ir dar vienas +, gera gynyba kai priešininkas žaidžia nugara. O visi kiti rodikliai yra prastesni, jis nėra geras rebounder'is. Jo RPG yra 7.7, palyginimui Marc'o 7.8, tačiau Gasolis yra žymiai efektyvesnis po kašiu, atsitverinėja savo žmogų, neleidžia jam pagriebti kamuolio puolime, skaičiai rodo, kad jų kamuolių kovojimas yra lygus, bet tai tik skaičiai. Kiekvienas sutiktu, kad Marcas geresnis po lenta.

O minėtas Duncan'as turi viską, taipogi puikiai "pučia" metimus, efektyviai ginasi vienas prieš viena, t.y daro nedaug pražangų ir jei ne blokas, varžovai dažniausiai meta sunkius metimus, "low percentage shot" taip sakant. Paskutine sekundę gerai išmušą kamuolį varžovams iš rankų. Gesina ir uždaro kaip nori tuos jaunus žaidėjus ir jų metimus, matėm kaip buvo praeitų metų PO, pirmam raunde uždarytas Paul Millsap'as, kuris metė tik po 12~ taškų ir tik 37% pataikymu. Bet reikia žiūrėti į šiuos metus, o šiame sezone jis dar labiau nusipelnęs. Reguliariame sez. Tim'as buvo pasiekęs neįtikėtinus rodiklius blokavęs 7 metimus ir pavogęs 3 kamuolius ( mače prieš Timberwolves ), ir jam jau 37-eri (!)

O jei žiūrint dar į patį Howard'ą kuris tris metus iš eilės buvo laimėjęs šį titulą ( '09 ; '10 ; '11 ) tai jis tuo metu buvo geriausias gynyboje ir neturėjo konkurencijos, būtų ir ketvirtą kartą laimėjęs tą titulą, bet sezono pabaigoje gavo nugaros traumą ir teko prizą atiduoti išvis nenusipelniusiam Chandler'iui. O šiemet kas jam pasidarė neaišku, juodas sezonas, netinkanti jam komanda, viskas krenta jo naudingumas taškai ir t.t., reb, o ir gynyba tik vidutinė. Norisi vėl matyti tą Orlando "Magic" Howard'ą, tą tikrąjį Howard'ą.
2013-04-25
+1
Atsakyti
Anonimas
Blokai isvis yra paskutine ginybos stadija

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-25
-1
Atsakyti
Anonimasnetik atkovoti kamuoliai ir blokai ginyba,bet ir sudarymas nepatogiu metimo padeciu ar kad oponentas neturetu kito varianto kaip fuksa mest,pagalba komandos draugams ginantis.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Zinoma , kad daugiau ieina i ginybos prasme, taciau sie titulai skiriami turi buti uz asmenine ginyba o ne ,,komandine" .. o uz gasoli indvidualiai geresniu gyneju tikrai yra.

Beto as taip pat buvau tikras, kad gaus ibaka, bet ...
2013-04-25
+2
Atsakyti
Anonimas
netik atkovoti kamuoliai ir blokai ginyba,bet ir sudarymas nepatogiu metimo padeciu ar kad oponentas neturetu kito varianto kaip fuksa mest,pagalba komandos draugams ginantis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-25
-1
Atsakyti
Romka Nove
Šiemet „Žalgirio“ geriausias gynybinis žaidėjas buvo aiškiai Ibrahimas Jaaberas, nors su blokais jam nelabai kas. Čia šiaip, jeigu ką.
2013-04-25
+2
Atsakyti
nuo kada blokai yra "gynybos esmė"? durnas tas Howardas
2013-04-25
-2
Atsakyti
LokaloKenzooAs galvoju kad Ibaka tikrai nusipelne buti geriausiai besiginanciu krepsininku, nu tikraj jau ne GasolisMan atrodo cia ispaniska pagieza kalba. As irgi ju nemegstu, bet juk reikia pripazint, kad jie turi talentingu krepsininku :)


tai kad Ibaka irgi Ispanijos rinktineje losia. :D
2013-04-25
Atsakyti
Barzdonas
Nesąmonė būtų dalinti apdovanojimus aukštaūgiam vien už blokų ar atkovotų kamuolių statistiką, mat jie patys asmeniškai ginasi toli gražu ne prieš rezultatyviausius lygos žaidėjus.

Neskaitant retų išimčių, beveik visi rezultatyviausi lygos žaidėjai būna SG-SF, todėl prieš juos gintis yra sunkiausia dėl jų plataus ginklų arsenalo. Kaip užtikrintai sustabdyti Durantą, Melo, LeBroną, Bryantą, Wade'ą ir t. t.? Sunku, bet būtent šitų pozicijų žaidėjai gynyboje nudirba labai daug darbo, pradedant LeBronu baigiant Bryantu ir kitais. Nei ibakos, nei howardai nesivaiko jų po visą aikštelę, todėl tos blokų statistikos tampa gerokai mažiau reikšmingos. Svarbiausia turbūt yra erdvės kontrolė baudos aikštelėje ir jos prieigose, kad ten neįkirtinėtų kas nereikia, nedarytų veiksmingų užtvarų ir neatlikinėtų lengvų 2x2 derinių pasikeitus ginamiesiems.
2013-04-25
-1
Atsakyti
KenzooAs galvoju kad Ibaka tikrai nusipelne buti geriausiai besiginanciu krepsininku, nu tikraj jau ne Gasolis


Man atrodo cia ispaniska pagieza kalba. As irgi ju nemegstu, bet juk reikia pripazint, kad jie turi talentingu krepsininku :)
2013-04-25
-7
Atsakyti
MIRKA3
Nei blokai, nei perimti nėra pagrindinis kriterijus gynyboj, nors ir tikrai daug ką dažnai pasako... Esmė ne kiek pats nuveiki, o kaip išjungi priešininką. Gali besiginantis išvis nei blokų neturėt, nei perimtų, bet jei priešininko stat kris žiauriai, tai ir bus esmė.
2013-04-25
-1
Atsakyti
ooo
jo,sunku matyt juodam suvokt, kad baltii gali būti už juos geresni
2013-04-25
-1
Atsakyti
ZINOVAS
Net nemaniau kad gasolis galejtu laimet :) lebronas tikrai turetu kadanors tapti DPOY nes jis gali apsiginti PRIES BETKA!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-25
Atsakyti
Cobra Rex
Beje, Howardas turbūt mano, kad tokie legendiniai žaidėjai kaip, pavyzdžiui, Gary „Pirštinė“ Paytonas (vienintelis įžaidėjas NBA istorijoje gavęs šį apdovanojimą) ir MJ23 yra gavę geriausiai besiginančio žaidėjo apdovanojimus visiškai nepelnytai, nes jie tikrai niekada nebuvo daugiausiai blokų „išrašantys“ krepšininkai. :))
2013-04-25
Atsakyti
PhenomenalGynybos esmė - blokai? :D Gal tu geriau eik pasitreniruok baudas mėtyt... Gynybos esmė yra neleist priešininkui pelnyt taškų arba kuo daugiau sutrugdyt jam tai padaryt. LOL.


Nu tu lepsi like always nusisneki. Gal ginybos esme yra rebai? ar stealai?:Dd GYNYBA>BLOKAI. Ir kaip tokiem nevisprociam yra neaisku?

Ibaka ir turejo imt si awarda. Blogiausiu atveju Timas, einantis antraja jaunyeste.

Jei nelaimejo ibaka, tai kam vps ta statistika bloku. Kaip visada tokiais laimejimas NBA nepasizymi tikslumu, ir protu. Sternas turi eit i pensija.
2013-04-25
+5
Atsakyti
|||
Kenzoo...Oj tu adapte Howardai... Ne blokuose esme. Gasolis buvo viena pagrindiniu priezasciu del kuriu Memphis maziausiai tasku per rungtynes praleisdavo visoje NBA. Tuo tarpu jo Lakers uzime tik 21 vieta bei jokiu liaupsiu neturetu susilaukti Howardas. O Ibaka be bloku nelabai ir pasizymi toje gynyboje.Ibaka gynyboje nepasizymi? 4,5 bl per rungtines, 9 atkovoti kamoliai, +26 naudingumo balai, o tu matej kaip ibaka gerai gynasi pries pick and Roll, 2x2.


4,5blk ? gal biškį perdedi tu čia?
2013-04-25
-3
Atsakyti
2011 o ne 2001
2013-04-25
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.