Įspūdingai reguliarųjį sezoną pabaigusi Denverio "Nuggets" ekipa neketina sustoti ir atkrintamosiose varžybose. Šiąnakt pirmosiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse Denverio krepšininkai išvykoje 93:87 (23:27, 29:25, 21:23, 20:20) palaužė favorite laikytą San Antonijaus "Spurs" ekipą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0.

Po Glenno Robinsono dvitaškio antrąją paskutiniojo kėlinio minutę "Spurs" pirmavo 81:76, tačiau paskui daugiau nei 10 minučių nesugebėjo pelnyti nė taško "iš žaidimo", pramesdami net 17 metimų iš eilės.

"Turėjome keletą gerai parengtų metimų, - sakė "Spurs" lyderis Timas Duncanas, paskutiniajame ketvirtyje prametęs visus 7 metimus, daugumą jų - iš baudos aikštelės. - Daugelį metimų iš po krepšio aš turėjau pataikyti".

Visgi varžovai atakavo ne ką taikliau ir skirtumą persverti sugebėjo tik iki dvikovos pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes, kai po Carmelo Anthony dvitaškio "Nuggets" išsiveržė 83:81. Netrukus "Spurs" pataikė tris baudų metimus ir pirmavo, tačiau Earlo Boykinso dvitaškis kitoje atakoje inicijavo svečių spurtą 10:0, po kurio rezultatas tapo 93:84.

Netaiklių metų sausrą nutraukė Robertas Horry, pataikęs nieko nelemiantį tritaškį likus 9 sekundėms iki rungtynių pabaigos.

"Mes negalime puikiai gintis visas 48 minutes, tačiau ketvirtajame kėlinyje išmokome susiimti ir sustabdyti varžovus", - paskutiniųjų mėnesių sėkmės priežastį įvardijo Denverio klubo treneris George'as Karlas.

"Nuggets" iš paskutinių 29 reguliariojo sezono rungtynių laimėjo 25 ir Vakarų konferencijoje užėmė septintąją vietą. "Spurs" buvo antri.

Rezultatyviausiai "Nuggets" žaidė: Andre Milleris 31 taškas, Carmelo Anthony 14, Marcusas Camby 12 (12 atkovotų kamuolių, 4 blokai), Kenyonas Martinas 11.

"Spurs": Emanuelis Ginobili 23, Timas Duncanas 18 (11 atk. kam.), Nazras Mohammedas 15 (15 atk. kam., 4 blk.), Tony Parkeris ir Robertas Horry po 12.

Kitos poros rungtynės vyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį San Antonijuje.

"Nets" nesulaikė Majamio gynėjų

Dwyane'as Wade'as ir Damonas Jonesas kartu pelnė 62 taškus ir neleido Niu Džersio "Nets" klubui pasinaudoti tuo, kad po traumos ne visiškai atsigavo Shaquille'as O'Nealas. "Nets" pralaimėjo Majamio "Heat" klubui 98:116 (19:22, 23:32, 31:33, 25:29).

Shaq'as, reguliariojo sezono pabaigoje nerungtyniavęs dėl šlaunies traumos, žaidė 32 minutes ir pelnė 17 taškų, tačiau sakė, kad savo sveikatą įvertintų blogiausiu pažymiu. Todėl prieš rungtynes 216 cm ūgio milžinas teigė sakęs D.Wade‘ui ir D.Jonesui, kad komandai reikalingas jų indėlis.

Komandos gynėjai suprato "centro" prašymą. D.Wade'as pelnė 32 taškus, o D.Jonesas pridėjo 30, pataikydamas 7 tritaškius - abu šie rodikliai yra jo asmeniniai rekordai.

"Juk tai - atkrintamosios varžybos. Tai - ne Dwyane'o ar Shaq'o šou. Tai - Majamio "Heat" laikas", - komandinio žaidimo svarbą po dvikovos minėjo D.Wade'as.

Rezultatyviausiai "Heat" žaidė: Dwyane'as Wade'as 32 taškai, D.Jonesas 30 (7/9 tritaškių), Shaquille'as O'Nealas 17 (11 atk. kam.), Udonis Haslemas 11 (11 atk. kam.), Eddie Jonesas 10.

"Nets": Vince'as Carteris 27 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Jasonas Kiddas 18, Nenadas Krstičius, Travisas Bestas ir Cliffordas Robinsonas po 11, Richardas Jeffersonas 9 (žaidė po 49 praleistų rungtynių).

"Bulls" iškovojo pirmą pergalę atkrintamosios varžybose nuo MJ laikų

Naujokai Benas Gordonas ir Andresas Nocioni neatrodė sutrikę pirmosiose savo atkrintamosiose varžybose. Amerikietis pelnė 30 taškų, iš kurių 12 - ketvirtajame kėlinyje, o argentinietis pridėjo 25 taškus ir 18 atkovotų kamuolių, kai Čikagos "Bulls" 103:94 (24:26, 29:26, 24:30, 26:12) įveikė Vašingtono "Wizards" ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Tai buvo pirmoji "Bulių" pergalė NBA atkrintamosiose varžybose nuo tada, kai 1998 metais Michaelas Jordanas šeštą kartą atvedė juos į lygos viršūnę.

Čikagos krepšininkai išsiveržė į priekį ketvirtajame kėlinyje, kai B.Gordonas per kiek daugiau nei 3 minutes pelnė 10 taškų.

"Mes sužaidėme puikiai, tačiau tai tik vienos rungtynės, - euforijai nepasidavė A.Nocioni. - Turiu pamiršti šias rungtynes ir galvoti apie artėjančias".

Rezultatyviausiai "Bulls" žaidė: Benas Gordonas 30 taškų, Andresas Nocioni 25 (18 atk. kam.), Kirkas Hinrichas 17, Othellas Harringtonas 10.

"Wizards": Larry Hughesas 31, Antawnas Jamisonas 14, Kwame'as Brownas 13, Juanas Dixonas 11.

Tolimi "Suns" metimai paskandino Memfio klubą

15 tritaškių pataikę Fynikso "Suns" krepšininkai pasiekė naują komandos atkrintamųjų varžybų rekordą ir to užteko, kad pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse būtų įveiktas Memfio "Grizzlies" - 114:103 (39:28, 20:22, 28:28, 27:25).

Memfio krepšininkai šiose rungtynėse pirmavo tik kartą - pirmajame kėlinyje 21:20. Didžiąją rungtynių dalį komandas skyrė dviženklis taškų skirtumas, o "Grizzlies" priartėjo tik ketvirtajame kėlinyje - 96:89. Tačiau netrukus šeimininkai spurtavo 11:2 ir užtvirtino pergalę.

Pataikę 15 tritaškių, "Suns" dviem pagerino ankstesnį klubo atkrintamųjų varžybų rekordą. Reguliariojo sezono nugalėtojai visus metus garsėjo taikliais tritaškiais - šiemet per 82 rungtynes pataikę 796 tolimus metimus jie pasiekė NBA rekordą.

Rezultatyviausiai "Suns" žaidė: Shawnas Marionas 26 taškai (13 atk. kam.), Quentinas Richardsonas 22, Steve'as Hunteris ir Joe Johnsonas po 16, Steve'as Nashas 11 (13 rez. perd.).

"Grizzlies": Mike'as Milleris 19, Jasonas Williamsas 17,Pau Gasolis 16, Jamesas Posey 11.