Šį sezoną Bostono „Celtics“ ekipoje pradėjęs Jasonas Collinsas (kairėje) tapo pirmuoju JAV sportininku, viešai pripažinusiu netradicinę savo seksualinę orientaciją
Šį sezoną Bostono „Celtics“ ekipoje pradėjęs Jasonas Collinsas (kairėje) tapo pirmuoju JAV sportininku, viešai pripažinusiu netradicinę savo seksualinę orientaciją
Nuotr. AFP-Scanpix
Vašingtono „Wizards“ ekipos veteranas Jasonas Collinsas viešai prisipažino esąs gėjus ir tapo pirmuoju tai padariusiu JAV sportininku. 

Interviu tinklalapiui „Sports Illustrated“ 34 metų 213 cm ūgio vidurio puolėjas prisipažino esąs netradicinės seksualinės orientacijos, o jo atvirumas sulaukė didžiulio palaikymo visame JAV sporto pasaulyje. 

„Esu 34-erių NBA vidurio puolėjas. Aš juodaodis. Ir esu gėjus. Neturėjau tikslo būti pirmas JAV sportininkas, viešai prisipažinęs esąs gėjus. Tačiau kadangi esu pirmas, nebijau apie tai kalbėti. Nenoriu būti tas vaikas, kuris klasėje kelia ranką ir sako: „Esu kitoks“. Jeigu turėčiau pasirinkimą, apie tai jau būtų prabilęs kas nors kitas. Tačiau to nepadarė niekas, todėl aš keliu ranką aukštyn“, – teigė Collinsas. 

Netrukus po Collinso prisipažinimo, NBA išplatino pareiškimą, kuriame cituojamas lygos komisaras Davidas Šternas džiaugiasi krepšininko atvirumu. 

„Collinsą ir jo šeimą pažįstame nuo 2001-ųjų, kai jie prisijungė prie NBA bei buvo pavyzdiniai jos nariai. Jasonas yra labai gerbiamas žaidėjas, o mes didžiuojamės, kad jis viešai apie tai prakalbo“, – teigė Šternas. 

Palaikymą Collinsui išreikškė net Kobe Bryantas. „Didžiuojuosi Jasonu Collinsu. Nepasiduok kitų žmonių įtakai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Bryantas. 

Collinso atvirumą pasveikino ir buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas, kurio duktė Chelsea kartu su Collinsu mokėsi Stanfordo universitete.

„Jasono prisipažinimas yra labai svarbus profesionalaus sporto istorijoje ir bus itin reikšmingas lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų visuomenei. Šis geras žmogus savo prisipažinimu tenori būti tuo, kuo yra: atlikti savo darbą, kurti šeimą bei prisidėti prie bendruomenės gerovės“, – tvirtino Clintonas. 

Dvylika metų NBA praleidęs Collinsas šį sezoną pradėjo Bostono „Celtics“ komandoje, tačiau vėliau buvo iškeistas į „Wizards“ klubą. Šį sezoną jis vidutiniškai rinkdavo po 1,1 taško, atkovodavo po 1,6 kamuolio per rungtynes. 

Šį sezoną 1,3 milijono JAV dolerių uždirbusio Collinso sutartis su Vašingtono klubu jau baigėsi ir jis tapo laisvuoju agentu. 

Dešimtmetį NBA komandų marškinėlius vilkėjo ir jo brolis Jarronas. Jis karjerą baigė po 2010-2011 m. sezono Portlendo „Trail Blazers“ komandoje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (80)
saulius
iš nuotraukos matos
2013-05-01
+2
Atsakyti
Anonimas
vos ne kiekvienas ryto fanas gejus..ypac bruonius :))
2013-04-30
+2
Atsakyti
AnonimasRyuzaki, na tu ir kvailas per visą pilvą. Vietoje to, kad skaitytum, kas tau parašyta, ir bent bandytum pakrutinti tuos kelis smegenų vingius, kuriuos turi, kad visai nesiatrofuotų, toliau laidai tuščius su sveiku protu prasilenkiančius teiginius.Tik tikras proto bokštas gali sugalvoti, kad apiplėšimų nebūtų, jeigu vagys nežinotų, kad yra ką plėšti, i.e. visi turi būti vargšai (bet, kaip žinia, plėšimų lygis didžiausias tarp vargšų). Taipogi ir išprievartavimų nebūtų, jeigu prievartautojai nežinotų, kad prievartautinas asmuo yra mergina. Kam ji išsiduoda? Ir apskritai nebūtų žmogžudysčių, jei žudikai nežinotų, kad potencialios aukos yra gyvos. Būtų mirę, tai niekas ir nesikabinėtų.Kas per dalykas tas asiliškas žmonių užsispyrimas likti tamsuoliais ir nenorėti suprasti daugiau dalykų, nesuprantu.


Tai jei zmogzdys nuzude zmogu nezinodamas, kad auka gejus, kodel tada homofobijai priskyriamos zmogzudystes kaip sake anonimas? paciu teiginiai kazkokie "failure" ir dar kitus kvailiais vadina. beto ar tu mane pazysti, kad apie mano vingius cia taip drasei rasineji?? skaiciau as tuos jusu linkus apie pyderastyja tarp rusiu, ir apie visokias raudonas silkes, bet ka tai keicia?? cia po sito as turiu jus suprast? na nebent uzjaust kaip turincius psichologine beda ir nesigydancius...
2013-04-30
+10
Atsakyti
Anonimas
Ryuzaki, na tu ir kvailas per visą pilvą. Vietoje to, kad skaitytum, kas tau parašyta, ir bent bandytum pakrutinti tuos kelis smegenų vingius, kuriuos turi, kad visai nesiatrofuotų, toliau laidai tuščius su sveiku protu prasilenkiančius teiginius.

Tik tikras proto bokštas gali sugalvoti, kad apiplėšimų nebūtų, jeigu vagys nežinotų, kad yra ką plėšti, i.e. visi turi būti vargšai (bet, kaip žinia, plėšimų lygis didžiausias tarp vargšų). Taipogi ir išprievartavimų nebūtų, jeigu prievartautojai nežinotų, kad prievartautinas asmuo yra mergina. Kam ji išsiduoda? Ir apskritai nebūtų žmogžudysčių, jei žudikai nežinotų, kad potencialios aukos yra gyvos. Būtų mirę, tai niekas ir nesikabinėtų.

Kas per dalykas tas asiliškas žmonių užsispyrimas likti tamsuoliais ir nenorėti suprasti daugiau dalykų, nesuprantu.
2013-04-30
+3
Atsakyti
Butu malonu jei jis tiesiog nusileistu i rusi ir tyliai ramiai vienas apsipiltu benzinu ir susidegintu. Va tada tai sakyciau kad tai drasu ir visuomenes vardan. Draugai, uz komentara nedekokit ir uz drasa nesveikinkit, juk as pasisakiau kad galvoju ir kiekvieno nuomone turi buti gerbiama kaip ir seksualine orientacija.
2013-04-30
-2
Atsakyti
AnonimasTaigi pats gali atsiversti ir paskaityti priežastis, nuoroda yra pirmame NBA.com puslapyje: http://sportsillustrated.cnn.com/magazin... Juodu ant balto.Jau sakyta, kad tai bandymas spręsti socialines ir psichologines problemas, su kuriomis susiduria visuomenė ir joje esantys asmenys dėl nepakantumo ir stereotipų, vedančių net iki tokių baisių dalykų kaip žiaurios žmogžudystės dėl to, kad žmogus yra homoseksualus. Joks tai ne „stradalinimas“ ir ne jokie paradai. Straipsnyje tai taip aiškiai parašyta, kad net kvailiui turėtų būti aišku.


Juk nebutu zmogzudysciu del netradicines orentacijos jeigu zudikas nezinotu, kad tas anas geejus teisingai? Patys vaizdinasi, patys ir kencia :)
2013-04-30
+3
Atsakyti
Anonimas
Taigi pats gali atsiversti ir paskaityti priežastis, nuoroda yra pirmame NBA.com puslapyje: http://sportsillustrated.cnn.com/magazin... Juodu ant balto.

Jau sakyta, kad tai bandymas spręsti socialines ir psichologines problemas, su kuriomis susiduria visuomenė ir joje esantys asmenys dėl nepakantumo ir stereotipų, vedančių net iki tokių baisių dalykų kaip žiaurios žmogžudystės dėl to, kad žmogus yra homoseksualus. Joks tai ne „stradalinimas“ ir ne jokie paradai. Straipsnyje tai taip aiškiai parašyta, kad net kvailiui turėtų būti aišku.
2013-04-30
-1
Atsakyti
O Dieve pasirodo pyd... visur :((( einu pasnekesiu su savo shuniu, ziuriu ko jis dar niekam nieko neuztate, ne daj boh...

O jei rimciau, tai atsakykit, kodel Rodmanas cia nestradalina, kad jis gejus? jo paklause: Jis atsake, kad turejo santykiu ir su moterim ir su vyrais, ramiai atsake, vaziuojam toliau, jokiu kompleksu, o sitie matai ar ir "akmeni nuo sirdies numeta" mol zygdarbi padare. Israsys dabar koks Metta blizge ziurek, dar is NBA skris uz geju netoliaravima...
2013-04-30
+3
Atsakyti
to Ryuzaki
2013-04-30
-2
Atsakyti
To Amor Fati Neskaiciau viso tavo posto, man kaip zmones jie netrukdo, bet ju ta pakazucha ir tos bobiskos manieros... tegul sedi chatoj ir kapojasi, bet man nebutina zinot, kad Colinsas gejus, kaip ir jo oponentams NBA... stai imk isklausyk anekdoto, suprasi gal lik ko veda tas "geju toliaravimas ir teisiu suteikimas"

http://www.youtube.com/watch?v=nAkyTKQET...
2013-04-30
-7
Atsakyti
Amor Fati
Ryuzaki, gal tau atrodo, kad esi labai protingas ir viską žinai, bet net rašyti nesugebi be rašybos ir skyrybos klaidų. Išsilavinęs neraštingas žmogus – tai oksimoronas. Šneki bile kad šnekėt, net neturėdamas jokio supratimo apie pasaulyje kasmet atliekamus šimtus tyrimų šiais klausimais, tad nebūtų labai kvailas poelgis iš tavo pusės per daug neįsijausti. Protingam žmogui visada norisi ką nors naują sužinoti ir nuolat mokytis, o kvailiui visada užtenka, ką jis žino. O žino, jo manymu, jis tiesą, tik tiesą ir nieko daugiau.

Bet bet kokiam griežtam mokslininkui: nuo fizikų iki sociologų, nuo matematikų iki filosofų, net neateitų į galvą, kad jie žino tiesą. Net dėl pačių pagrindinių pažinimo principų – epistemologijos, vyksta nuolatinės nesiliaunančios akademinės diskusijos. Ir jos niekada nebus išspręstos iš principo. Nes tai mokslas, ne ideologija. Kiekvienam mokslininkui aišku, kad mokslas eina nuo vienos neteisingos teorijos prie kitos, manoma, mažiau neteisingos.

Kaskadioras gerai kalba. Kalbant apie tavo argumentus, tai net argumentais neišeina pavadinti – greičiau teiginiais su intencija paneigti tai, kas nepatinka.

Pirma. Tai iš piršto laužta tezė, nei vienas komentatorius to neminėjo. Klasikinė „šiaudinė baidyklė“. Kadangi su argumentavimo logika, matau, nelabai sekasi, žr. http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0iaudi... Ir apskritai, juokinga neigti kažką, ko net apibrėžimo negalėtum pateikti. Kalbant visiškai formaliai, kada galėsi suformuluoti teoriją, kokios rūšies „objektas“ yra Dievas, tada galėsi pasakyti, koks mokslas turėtų tokį objektą tirti (fizika, meteorologija, ekonomika, chemija ar dar koks kitas). Kadangi tai neįmanoma, tai bet kokia kritika yra tik savo paties klaidingos interpretacijos išjuokimas (žr. „šiaudinė kaliausė“). Net Nietzsche kuo puikiausiai tą suprato ir talžė rimbu visus tokių šiaudinių baidyklių kūrėjus.

Antra. Visų pirma, gyvūnų kišimas į temas, kuriose aptariami homoseksualūs santykiai, taip pat yra tyčinis klaidinimas: tiek „šiaudinė baidyklė“, tiek „raudona silkė“, žr. pirmą nuorodą ir http://lt.wikipedia.org/wiki/Raudona_sil...

Nepaisant to, vis tiek baisiai klysti. Parašyta ir dar kaip parašyta – tokį elgesį draudžia „Gyvūnų gerovės ir apsaugos“ įstatymas. Žr. http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska... . Reikia pastebėti, kad prievartinius santykius tarp žmonių draudžia kitas įstatymas. Ir toks reglamentavimas yra esminis dalykas, mat yra kultūrų ir šalių, kuriuose tai nelaikoma nusikaltimu ar bent dideliu nusikaltimu. Tai rodo, kad net ir tai nėra „savaime suprantama“.

Maža to, klysti ir dėl homoseksualių santykių tarp gyvūnų neegzistavimo. Negana to, kad tai akivaizdu bet kuriam gyvūnus stebinčiam asmeniui, pilna tyrimų, kurie rodo visiškai priešingą dalyką. Žr. http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_...

Trečia, tie prisipažinimai yra tam, kad padėtų spręsti socialines ir psichologines problemas, – jos labai realios ir tikros, ne veltui toks paprastas pareiškimas susilaukia palaikymo iš protaujančių žmonių, nuo Sterno ir Bryanto iki JAV Prezidento – su kuriomis susiduria homoseksualūs asmenys.
2013-04-30
-3
Atsakyti
Einikis
tai cia nieko tokio vilno ryto komanda visi gejai
2013-04-30
+4
Atsakyti
Na tikekimes dabar ir Kuzminskas is zalgirio prisipazins,jus tik nesvaikit ,kad jis ne gejus,pasiziurekit i jo pediska sukuosena,tik visiskas pedikas tokia galetu nesioti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-04-30
+1
Atsakyti
gata
Ryuzaki visiaki teisingai kalba.nu nafik cia reikia rodyt save?kodel normalus zmones nedaro paradu?kam jie reklamuojasi?man asmeniskai jie toki pat slykstus kaip ir visi zoofilai,nekrofilai,pedofilai ir jei zmogus toks yra as visai nenoriu to zinot ir gali nutyletet savo iskrypeliskumus
2013-04-30
+3
Atsakyti
Phobos
Ne na zmones, zmones... Ka jums jie blogo padare? Ko smerkiat kitus? Tai kiekvieno zmogaus pasirinkimas ir kiti turi ji gerbti. Sio zmogaus prisipazinimas yra ir bus puikus pavizdys kitiems tokiems kaip jis. Paaugliams homoseksualams suteiks tikejimo savimi ir tai kad jie gali pasiekti visko ko nori. Tai taip pat griauna tokius stereotipus, neva sie zmones silpni ir labai moteriski. O ir ji pati tai padare labiau vyru negu, negu jus daro tie purvo drabstymai ant jo. As nesu toks kaip jie, bet palaikau, kad visi turi tureti savo teises ir visi turi buti lygus. A beje, jeigu jau homoseksualai nepatinka, tai ko droziat kokiam pornhube ziuredami lesbieciu pornu?
2013-04-30
-1
Atsakyti
Phobos
Ne na zmones, zmones... Ka jums jie blogo padare? Ko smerkiat kitus? Tai kiekvieno zmogaus pasirinkimas ir kiti turi ji gerbti. Sio zmogaus prisipazinimas yra ir bus puikus pavizdys kitiems tokiems kaip jis. Paaugliams homoseksualams suteiks tikejimo savimi ir tai kad jie gali pasiekti visko ko nori. Tai taip pat griauna tokius stereotipus, neva sie zmones silpni ir labai moteriski. O ir ji pati tai padare labiau vyru negu, negu jus daro tie purvo drabstymai ant jo. As nesu toks kaip jie, bet palaikau, kad visi turi tureti savo teises ir visi turi buti lygus. A beje, jeigu jau homoseksualai nepatinka, tai ko droziat kokiam pornhube ziuredami lesbieciu pornu?
2013-04-30
+2
Atsakyti
kaskadiorasneskirstes y punktus nustok mokes mokyta zmogu. Yra tokiu dalyku kaip laisvos valios tarpusavio saviraiska. Deja nekrofilai ir pedofilai bei zoofilai gyvena kiekvieno musu pasamoneje. Lenku tevams atrodo kad vaikai laizantys grietinele nuo kunigo keliu yra padoru. Garsiausi pasaulio mados ir kvapu kurejai yra gejai, bet as abejoju ar pats vaikstai plikas ir prasmirdes.


Beto matos koks tu mokytas jei sneki apie dievus ir jezus kristus visokius :)
2013-04-30
+11
Atsakyti
kaskadiorasneskirstes y punktus nustok mokes mokyta zmogu. Yra tokiu dalyku kaip laisvos valios tarpusavio saviraiska. Deja nekrofilai ir pedofilai bei zoofilai gyvena kiekvieno musu pasamoneje. Lenku tevams atrodo kad vaikai laizantys grietinele nuo kunigo keliu yra padoru. Garsiausi pasaulio mados ir kvapu kurejai yra gejai, bet as abejoju ar pats vaikstai plikas ir prasmirdes.


Man nerupi kas kuria kvepalus ir t.t. as ateinu i kirpykla ir jei kerpa vyras, as neklausineju ar jis gejus, man nerupi, jei jis neprades apie tai sneket. Kam reikstis? Va Rodmanas bisex, bet nu nesneka jis apie save kaip geju, ir netrukdo. Del gamtos, jei gejai butu normalu ju butu ir tarp gyvunu, juk zmogus irgi gyvunas taip? Bet ne, tokiu "bajeriu" prisigalvojo tik zmogus ir dar sako tai normalu...
2013-04-30
+1
Atsakyti
kaskadioras
neskirstes y punktus nustok mokes mokyta zmogu. Yra tokiu dalyku kaip laisvos valios tarpusavio saviraiska. Deja nekrofilai ir pedofilai bei zoofilai gyvena kiekvieno musu pasamoneje. Lenku tevams atrodo kad vaikai laizantys grietinele nuo kunigo keliu yra padoru. Garsiausi pasaulio mados ir kvapu kurejai yra gejai, bet as abejoju ar pats vaikstai plikas ir prasmirdes.
2013-04-30
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 80

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.