Šalkus: „LMKL legionierės tikrai nereikalingos“

Mantas Bertulis
„BasketNews.lt“ korespondentas
2013-05-01 12:27

Linas Šalkus bendravo su tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistu
Linas Šalkus bendravo su tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistu
Nuotr. A.Barzdžius
Antrus metus paeiliui Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandą treniruojantis Linas Šalkus šį sezoną žengė dar vieną žingsnį į priekį. Jis su savo auklėtinėmis pasidabino Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sidabro medaliais.

Finalo serijoje „Hoptrans-Sirenos“ 0-3 nusileido Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipai.

Krepšinio specialistas tvirtino, kad didžiausia netektis mūšyje dėl aukso buvo Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės iškritimas iš rikiuotės.

Kauno rajono komanda per visą sezoną pakeitė vos vieną žaidėją ir buvo viena iš trijų ekipų, savo gretose neturėjusi nė vienos legionierės.

„Mūsų klubas jautė komandinę dvasią, žaidėjos viena kitą palaikė. Visgi esame lietuviška komanda – neturime nė vienos legionierės. Mano nuomone, LMKL legionierės tikrai nereikalingos ir tegul pyksta ant manęs kas nori. Jeigu komanda žaidžia Eurolygoje ar Europos taurės turnyre, suprantu, kad jai reikia legionierių, bet LMKL turi žaisti lietuvės“, – atvirai kalbėjo Šalkus.

Su 46 metų strategu taip pat kalbėjomės apie pranoktus lūkesčius, darbą su rinktine, šuolį į moterų krepšinį, emocingumą, LMKL lankomumą ir kt.

– Ar sezonas buvo toks, kokio tikėjotės? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Šalkaus.
– Manau, kad sezonas buvo geresnis – užėmėme antrąsias vietas Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre. Jeigu vienose varžybose būtume iškovoję septintąją, o kitose antrąją vietą, sakyčiau, jog atsitiktinumas, bet nuo praėjusių metų mes ėjome kryptingu keliu. Praėjusį sezoną iškovojome bronzos medalius, šį – sidabro. Tai žingsnis į priekį. Manau, jog rezultatas pranoko visus lūkesčius.

– Kokie buvo prieš sezoną iškelti tikslai?
– Juoko forma buvo pasakyta – ne prasčiau, nei praėjusiais metais. Konkrečių uždavinių nebuvo, bet esu treneris, yra žaidėjos ir kiekvienas sau kelia pačius aukščiausius tikslus. Manau, kad tie tikslai tikrai viršijo lūkesčius.

– Ar buvo realu nugalėti „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandą tokioje ilgoje finalo serijoje?
– „Kibirkštis-VIČI-IKI“ yra tikrai gerai sukomplektuota komanda. Mums didžiausia netektis buvo Žemantauskaitė-Matlašaitienė, kuri finalo serijoje žaisti negalėjo. Žiūrovams taip pat gaila, kad nepasipriešinome varžovėms, bet antros vietos iš mūsų jau niekas neatims.

– Ar žadate likti prie „Hoptrans-Sirenų“ vairo ir kitą sezoną?
– Šis klausimas dar yra atviras. Pirmiausiai laukia darbas su moterų rinktine. Šeštadienį pradedame treniruočių stovyklą, į kurią taip pat pakviesta Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir Iveta Šalkauskė. Poilsio beveik neturime – savaitė ir vėl pirmyn į mūšį.

– Tik po rinktinės spręsite klausimus dėl klubinio sezono?
– Pagyvensime – pamatysime. Nepuolu ir nesivaikau nieko. Atidirbau „Hoptrans-Sirenų“ komandoje, bet ne man vertinti mano darbą. Ką mokėjau, ką sugebėjau, tą perdaviau žaidėjoms. Nežinau, kas bus vėliau. Galbūt norėsiu daugiau pinigų, gal klubas į mano vietą norės pasikviesti kitą trenerį. Dabar visą dėmesį skiriu darbui rinktinėje. Vienas etapas baigėsi – prasideda kitas.

– Ar nesigailite, kad apskritai nėrėte į moterų krepšinį?
– Ne, tai buvo iššūkis. Esu be galo dėkingas Vydui Gedvilui, kuris pakvietė mane dirbti į moterų rinktinę. Nežinau už kokius nuopelnus, bet džiaugiuosi, kad teko išbandyti naują etapą. Su moterų rinktine praleidau ketverius metus ir du kartus patekome į Europos čempionatą. Tuo tarpu su „Hoptrans-Sirenomis“ dvejus metus paeiliui lipome ant prizininkų pakylos. Man, kaip treneriui, tai yra postūmis į priekį. Iššūkiai visada įdomūs.

– Dauguma jus pažįsta kaip itin emocingą trenerį. Koks jūs esate už aikštelės ribų?
– Nežinau, čia ne manęs reikėtų klausti. Tegul už mane atsako kiti. Esu toks, koks esu. Aikštelėje būna ir piktesnis, ir griežtesnį žodį pasakau, bet kartais atsiprašau. Kuomet dirbau vyrų treneriu, gal net dažniau perlenkdavau lazdą. Neturiu ko slėpti. Nesakysiu, kad esu labai geras krepšinyje, bet stengiuosi išspausti maksimumą. Kartais įsijaučiu ir įsivaizduoju, jog pats esu aikštelėje. Žaidžiau krepšinį, tad puikiai žinau, kas tas yra. Emocijos kartais liejasi per kraštus, tačiau stengiesi jas valdyti. Tiek dirbant su vyrais, tiek su moterimis yra tokių, kuriuos reikia paglostyti, kitiems tenka griežtesnį žodį pasakyti. Per tiek metų kai kurias žaidėjas jau neblogai pažįstu.

– Koks šį sezoną buvo „Hoptrans-Sirenų“ komandos charakteris?
– Tegul merginos nepyksta, bet meistriškumo kai kurioms trūko. Tačiau noro iš jų neatimsi. Kažkas nepavykdavo, bet jos eidavo keliais, griūdavo. Esu gynybos specialistas, tad auklėtinės gali neįmesti taškų, bet apsiginti privalo. Kiek žiūrėjau, pagal gynybą mes nedaug atsilikome nuo „Kibirkšties-VIČI-IKI“. Prisimenu, kad praėjusį sezoną laimėjome rungtynes įmetę 55 taškus, kuomet kita komanda pelnė tik 49.

Komandoje tikrai jautėme dvasią, palaikėme viena kitą. Visgi esame lietuviška komanda – neturime nė vienos legionierės. Mano nuomone, LMKL legionierės tikrai nereikalingos ir tegul pyksta kas tik nori. Jeigu komanda žaidžia Eurolygoje ar Europos taurės turnyre, suprantu, kad jai reikia legionierių, bet LMKL turi žaisti lietuvės.

– Kokios pagrindinės mažo LMKL žiūrovų lankomumo priežastys?
– Neskaičiuojant Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipų ir į vyrų rungtynes ne visada ateina daug žiūrovų. Visgi vyrų krepšinis užgožia moterų. Žmonės atsirenka ką nori žiūrėti. Tačiau smagu, jog šiais metais mūsų arenoje lankėsi nemažai žmonių. Taip pat gerai žiūrovai lankėsi Kauno „Aisčių-LSU“ ir Klaipėdos „Fortūnos“ komandų mačuose. Manau, kad palyginus su praėjusiu sezonu, šiais metais žiūrovų skaičius šiek tiek išaugo.

– Kaip penkiabalėje sistemoje įvertintumėte „Hoptrans-Sirenų“ sezoną?
– Parašyčiau tvirtą penketą. Neturiu prie ko prisikabinti. Dėl finalo serijos dar galima diskutuoti, bet tokį įvertinimą galiu parašyti, kuomet žaidėme nuosekliai ir išvengėme duobių. Tai yra tikrai geras rezultatas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (1) Visi (9)
Anonimas
Jeigu domiesi krepšiniu,tai turi žinot kas tos "senės". Psichologinis teroras, tai trenerio darbas...?
2013-05-02
-2
Atsakyti
Anonimas
O tai kas tos penkios senes? Jeigu nori svelnumo berna susirask,o treneris dirba savo darba.
2013-05-01
+3
Atsakyti
Anonimas
Gal Šalkus strategas ir neblogas,bet trenerių kultūros paskaitas tai tikrai nelankė.Ir aplamai kokia čia strategija kai visą sezoną ant penkių "senių" žaidė.
2013-05-01
-3
Atsakyti
Anonimas
Dieve padek !Dar daugiau tokių trenerių tai moterų krepšiniui galas!!!Gal Šalkus treniruoja ir gerai ,bet visa kita tai kas su juo susuję tai baisu!Užtenka nueiti į važzybas ir pamatyti kaip jis elgiasi salėje,tai reik įsivaizduoti kaip jis elgiasi su merginom kai nemato aplinkiniai.Visi Garliavos paaugliai eidavo i "Sirenų" varžybas,kad pasiklausytu kaip Šalkus tyčiojasi iš savo komandos.
2013-05-01
Atsakyti
Anonimas
Nu cia tai nusipezejai,kad nesvarbu kas vadovaus LMKL komandai. Suduva siemet turejo prisipirkus zaideju,bet liko subinej,nes treneris negyvas. Manau ir Fortuna buvo geriau uz Sirenas sukomplektuota ,bet trenerio sprendimai buvo juokingi. Salkus realiai turejo 3-4 zaidejas ,bet padare rezultata. O salygas komandos turi ir treniruoliu sales turi ir visa kita. O Salui sekmes.
2013-05-01
Atsakyti
kibirvibir televybir vaiduoklis
Linas Salkus yra geras strategas. Taip sakau netik vertindamas pora paskutiniuju sezonu, bet iir jo darba moteru rinktinese. Del legionieriu visapusiskai sutinku. Kam reikalinga amerikiete ar kokia kita kitataute, kai LMKL yra vieta, kur tobuleti turi jaunos lietuves. Aisku, sakysite, kaip jos gali tobuleti, kai nera pries ka. Taciau as visada sakiau : tai mums legionieres yra egzotika, o istikruju, tai kokia jos verte europos rinkoje jei toks miestas kaip Marijampole ar Utena ja nusiperka?" .

Bet pats kaip treneris jis niekada nieko nepasieke LKL'e. Tunojo Sakaluose, o ta komanda pastoviai nei pinigu turejo, nei bent jau padoriu krepsininku, nei ateities. Moteru krepsinyje ten nera is ko rinktis, betkuri komanda butu patenkinta tureti toki kaip L.Salkus. Bet tuo paciu, belekuriai komandai gali vadovauti belekas baiges LKKA ar siaip kazkiek turintis krepsinio ziniu, dar aisku gerai butu bedarbis, nes galetu laika skirti komandai. Juk komandos neturi nei individualiu treneriu, nei salygu sportuoti sunkumu salese ir panasiai.

Taip kad Linai su jumis sutinku del legionieriu, manau esate geras strategas dirbant su jaunimu (vaikinai ar merginos nesvarbu), bet sanso pakelti savo reitinga kaip vyru treneris neisnaudojote nes neturejote salygu dirbant su avinu banda "sakaluose". Geros jums vasaros.
2013-05-01
+3
Atsakyti
Anonimas
Šalkus tikrai puikus treneris, o ant jo varo tik tie, kurie nesupranta krepšinio ir mano, jog krepšininkėms visada reikia glostyti galvą...
2013-05-01
+1
Atsakyti
Anonimas
Tik nebek is Sirenu Salkau, pagal visa eiga kitamet turetumet but pirmi.
2013-05-01
-2
Atsakyti
Lietuvos_Rytas_Forever
Šaunuolis Šalkus, ir teisybę sako.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2013-05-01
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.