Latvijos čempionei Rygos VEF ekipai VTB Vieningosios lygos aštuntfinalio etapo nepavyko pradėti pergale. Ramūno Butauto auklėtiniai išvykoje 76:89 (20:18, 23:18, 12:26, 21:27) nusileido „Astana“ klubui iš Kazachstano.

Serijoje iki dviejų pergalių kazachai pirmauja 1-0. Antrosios rungtynės penktadienį bus žaidžiamos Rygoje. Šios poros laimėtoja VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių kausis su Maskvos srities „Chimki“ ekipa.

Latvijos čempionai Astanoje pirmavo pustrečio kėlinio, tačiau vėliau aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir neišleido jos iki susitikimo pabaigos.

Starto penkete mačą pradėjęs Antanas Kavaliauskas pralaimėjusiems per 21 minutę pelnė 12 taškų (6/13 dvitaškių), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, 1 kartą suklydo, 2 sykius prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Donatas Zavackas VEF komandai per 28 minutes pelnė 12 taškų (0/3 dvitaškių, 4/6 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 1 metimą, tačiau 4 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

„Astana“: Davidas Simonas 19, Branko Cvetkovičius 18, Jerry Johnsonas 14 (9 rez. perd.), Antonas Ponomariovas 14.

VEF: Antanas Kavaliauskas 12 (9 atk. kam.), Donatas Zavackas 12, Dairis Bertanis 12, Willas Danielsas 11, Kristapas Janičenokas 10.