Antrojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) turo mačuose sensacijų neužfiksuota, tačiau visos dvikovos vyko labai atkakliai, o nugalėtojai dažniausiai paaiškėdavo tik paskutinėmis susitikimo minutėmis.

VDU po sunkios kovos įveikė "žemkę"

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) tik po atkaklios bei nervingos kovos rezultatu 79:73 (17:17, 16:22, 15:21, 25:19) nugalėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą bei iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

Kaip jau tapo įprasta, nuo pat susitikimo pradžios Kauno derbis pasižymėjo atkaklumu. Kiek sėkmingiau pirmąsias atakas sužaidę VDU krepšininkai įgavo 4 taškų pranašumą, tačiau tritaškį metimą su pražanga pataikė LŽŪU ekipos kapitonas Vygintas Grinius ir rezultatas tapo lygus (12:12). Likusį kėlinuko laiką ekipos kovojo taškas į tašką, o po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus 17:17.

Antrajame kėlinuke šeimininkų teisėmis žaidę LŽŪU studentai susikrovė dviženklį pranašumą 37:26, tačiau VDU krepšininkai spurtavo ir skirtumas sumažėjo iki šešių (39:33).

Po didžiosios pertraukos LŽŪU susigrąžino dviženklį pranašumą (46:36), tačiau pasinaudodami pirmaujančių krepšininkų klaidomis VDU studentai ėmė mažinti skirtumą ir pabaigė ketvirtį pradėdami viską nuo pradžių – rezultatas tapo lygus 54:54.

Atmosfera dar labiau kaito paskutiniame kėlinuke. Pirmaujanti komanda keitėsi beveik po kiekvienos atakos, o vienai ekipai įgijus bent trijų taškų pranašumą, rezultatas ir vėl tapdavo lygus. Likus žaisti tris minutes minimalų pranašumą 68:67 turėjo LŽŪU krepšininkai. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, LŽŪU išsiveržė į priekį 71:67, tačiau netrukus skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų, o Povilas Šakinis išlygino rezultatą (71:71). Baudos metimų pagalba VDU išsiveržė į priekį vieno taško skirtumu, o VDU kapitonas Paulius Motiejūnas pataikė tritaškį ir padidino pranašumą iki 75:71. VDU krepšininkai išlaikė persvarą bei iškovojo sudėtingą pergalę 79:73.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Povilas Šakinis, pelnęs 22 taškus. Jis surinko 31 naudingumo balą buvo pripažintas naudingiausiu savaitės žaidėju. Jam geriausiai talkino 13 taškų įmetęs Karolis Kalvaitis bei 11 taškų pelnęs Paulius Motiejūnas.

LŽŪU gretose rezultatyvumu išsiskyrė 21 tašką pelnęs Povilas Stasiulionis (12 atk.kam.),  15 taškų surinkęs Vygintas Grinis bei 12 taškų pelnęs Remigijus Kazulis (8 atk.kam.).

Rungtynių didžiosios pertraukos metu Lietuvos studentų krepšinio lygos mecenatas UAB „Mūsų laikas“ pasiūlė dviems aistruoliams sužaisti „Studentas savižudis“, kurio metu reikėjo taikliai atakuoti nuo baudos metimų linijos, o nepataikytus metimus atpirkti lankstymu iki aikštelės vidurio. Laimėjęs sirgalius apdovanotas grupės YVA kompaktine plokštele bei originaliai „Time Team“ marškinėliais.

ŠU šešiese nugalėjo VGTU komandą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai nusileido praėjusio sezono LSKL čempionei Šiaulių universiteto (ŠU) komandai. Mačas baigėsi rezultatu 80:76 (14:8, 19:20, 25:15, 22:33).

Šiauliečiai šiose rungtynėse vertėsi vos šešiese. Komandos demonstravo lygų žaidimą ir pirmosiomis minutėmis nė vienai jų nesisekė įgyti saugesnės persvaros. Pirmajame kėlinyje abi ekipos žaidė gana chaotiškai, dažnai klydo ir strigo puolime. Nerezultatyvios pirmosios dešimt minučių baigėsi ŠU pirmaujant 14:8.

Sėkmingiau šiauliečiai pradėjo ir antrąjį ketvirtį. Sužaidus vos pusantros minutės jie įgijo dviženklį pranašumą – 20:10. Iki didžiosios pertraukos likus kiek mažiau nei 3 minutėms ŠU persvara visiškai ištirpo – vilniečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir jų atsilikimas tapo minimalus (24:25). Tačiau šiauliečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir susigrąžino persvarą 33:28.

Šiauliečiai antrąją mačo pusę pradėjo įspūdingu spurtu 13:0, kuris leido saugiai atitrūkti nuo varžovų. Vilniečiai aikštėje atrodė visiškai pasimetę – tik sužaidus 4 minutes jiems pagaliau pavyko pelnyti taškus. Ketvirčiui įpusėjus VGTU sugebėjo pagerinti žaidimą puolime, bet gynyboje vis dar buvo problemų. Iki kėlinuko pabaigos likus 2 minutėms ŠU studentai pirmavo 55:34, tačiau prieš lemiamą ketvirtį persvara sumažėjo 58:43.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje tęsėsi vilniečių spurtas, kuris sumažino deficitą iki 10 taškų – 48:58.Po VGTU ekipos tritaškio komandas jau skyrė tik 5 taškai (56:61). Tačiau persilaužymas neįvyko: ŠU vos per pusę minutės susigrąžino pranašumą – 66:56 ir nepaleido iniciatyvos iš savo rankų iki pat finalinės sirenos, kuri skelbė pirmąją jų pergalę 80:76.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo D.Orelikas, pelnęs 24 taškus. 16 taškų pridėjo D.Marčauskas, po 13 – R.Rauktys (10 atk. kam.) ir V.Grigaitis.

VGTU ekipoje išsiskyrė M.Girnius – 30 taškų (5 rez.perd.).

LKKA nugalėjo uostamiesčio krepšininkus

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai po atkaklios kovos Klaipėdoje rezultatu 70:74 (23:18, 12:17, 13:20, 22:19) nugalėjo uostamiesčio universiteto (KU) studentus bei iškovojo antrąją pergalę šiame sezone.

Pirmojo ketvirčio metu iniciatyva priklausė šeimininkams, kurie laimėjo kėlinuką 23:18. Antrajame kėlinuke žaidimas išsilygino, o ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui 35:35. Po didžiosios persvaros iniciatyvą į savo rankas perėmė LKKA studentai, kurie padidino persvarą iki dviženklio, o prieš lemiamą kėlinuką pirmavo 55:48. Klaipėdiečiams perimti žaidimo ritmo į savo rankas nepavyko – jie sumažino skirtumą iki keturių taškų, o norint iškovoti pergalę, pasak KU vyriausiojo trenerio Saido Senkaus, reikėjo daugiau laiko.

KU komandai 19 taškų pelnė A.Kaubrys (8 atk.kam.), 17 pridėjo M.Kasiulevičius.

LKKA ekipai daugiausiai taškų surinko E.Vetrenka – 18, M.Bindza – 17, M.Tamušauskas (10 atk.kam.) – 13, R.Grigaitis – 10.

VPU pirmąją sezono pergalę iškovojo Kaune

Kauno sporto halėje Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai po atkaklios kovos rezultatu 81:70 (19:18, 17:18, 25:11, 20:23) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą bei iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

Pirmasis kėlinukas prasidėjo dviem Remigijaus Trakimo prasiveržimais, tačiau vilniečiai atsakė atkarpa 7:0 bei išsiveržė į priekį 7:4. Likusį ketvirčio laiką komandos žaidė apylygiai. Rezultatyviai žaidė KTU ekipos naujokas R.Trakelis, tačiau dešimties jo taškų per pirmąjį kėlinuką neužteko persvarai įgyti – VPU krepšininkai pirmavo minimaliu skirtumu 19:18.

Antrojo kėlinuko pradžioje šeimininkai susigrąžino pranašumą ir pabaigę dar pirmojo ketvirčio pabaigoje pradėtą atkarpą spurtą 13:0 turėjo 6 taškų pranašumą 27:21. VPU krepšininkai bandė mažinti atsilikimą, tačiau 5 tritaškiai iš eilės skriejo pro šalį. Vis dėlto VPU studentai nenuleido rankų ir baigė kėlinuką išlygindami rezultatą 36:36.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo įspūdingu VPU komandos spurtu 17:0, po kurio rezultatas tapo 53:36 vilniečių naudai. Pirmuosius taškus KTU komandai pavyko pelnyti likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos – tolimą metimą pataikė Martynas Maumevičius. Prieš lemiamą kėlinuką VPU pirmavo 14 taškų skirtumu 61:47.

Ketvirtąjį kėlinuką vilniečiai į aikštelę išėjo atsipalaidavę, tuo tarpu kapituliuoti nesiruošę kauniečiai pelnė 6 taškus iš eilės, o spurto iniciatoriumi tapo pirmą kartą į aikštelę išbėgęs Arminas Šaulys. Solo programą tęsė A.Šaulys, kuris perėmė kamuolį bei išprovokavo pražangą, tačiau stojęs prie baudų metimo linijos pataikė tik vieną metimą (56:64). Intrigas aikštelėje apramino Dariaus Griškėno tritaškis, po kurio kauniečiams jau nebepavyko prisikelti. Likusį rungtynių laiką vilniečiai turėjo dviženklį pranašumą ir iškovojo pergalę 81:70.

Rezultatyviausiai VPU komandoje žaidė Darius Griškėnas, pelnęs 17 taškų, Justas Sinica pridėjo 16, o Darius Čiūta – 15 taškų, Mindaugas Reminas - 10.

KTU komandai daugiausiai taškų surinko Remigijus Trakimas - 18 (12 atk.kam.), Martynas Maumevičius - 11.

Lietuvos studentų krepšinio lygos mecenatas UAB „Mūsų laikas“ pasiūlė į sporto halę susirinkusiems sirgaliams atspėti rungtynių rezultatą. Sekretoriatas surinko beveik 50 spėjimų, dauguma spėjusių pranašavo kauniečių pergalę, o laimėtojas buvo apdovanotas originaliais „Time Team“ marškinėliais.